Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:32 30.05.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема лечение на ендометриозанови  
Автор siska77 (непознат )
Публикувано01.07.07 17:44



Здравейте,много съм притеснена и не знам как да постъпя.Откриха ми ендометриоза.. След лапарото трябваше да чакам доста време да излезе хистологията,после подадох документи към касата за Диферилин и още чакам за резултат. За съжаление не ми казаха колко много се чака и аз не закупих лекарстовот да започна веднага лечение, а още чакам. От операцията вече минаха 3 месеца(аз се забавих и поради други причини,независещи от мен). Сега в главата ми е една голяма каша на къде да поема...да чакам ли още с риск никога да не получа одобрение на молбата си, да се насоча ли към инсеминация или да купувам бързо Диферилин и да започвам (а ако не ме одобрят...аз нямам пари да купя всички 6 ампули). Всъщност въпроса ми е:колко бързо може да рецидивира ендометриозата, ако не е лекувана? Знам, че колкото по-рано започнеш с лечение,толкова по-добре, но ако започна след 4 месеца, ще има ли ефект и има ли опасности?



Тема Re: лечение на ендометриозанови [re: siska77]  
Автор Lali (пристрастен)
Публикувано01.07.07 20:33



Индивидуално е за всеки организъм.
Лекарят ти какво мисли с оглед на конкретната ситуация?



Тема Re: лечение на ендометриоза [re: Lali]  
Автор siska77 (непознат )
Публикувано01.07.07 21:59



Решихме да направим инсеминация докато чакаме,обаче хормоните ми не бяха добри и не стигнахме до там. В общи линии посещавам двама доктори,но и двамата като че ли очакват аз да им кажа какво да правим...а аз не съм лекар в крайна сметка.



Тема Re: лечение на ендометриоза [re: siska77]  
Автор ledena_luna (новак)
Публикувано03.07.07 22:55



Няма опасност ендометриозата да се върне толкова бързо, ако е добре изчистена, незнам кой ти е лекаря, но при момичета борещи се със стерилитет все по-често се препоръчва асистирата репродукция(инсеминации, инвитро) вместо лечение с Диферилин или золадекс и подобни. Лекарят ти трябва да е наясно какво прави и защо го прави. Може би е добре да посетиш специализирана клиника.



Тема Re: лечение на ендометриоза [re: siska77]  
Автор nanass (непознат )
Публикувано17.07.07 12:35



Мила, добре си направила , че си почнала веднага ампули , само те ше те спасят от ендометриозата и не чакай на касата,,,нищо работа не върши..аз чаках миналата година и на втория месец след операцията ми се появи нова 6 сантиметрова киста на другия яйчник и познай махнаха ми го нацело сега почнах веднага а касата я чакм пети месец,,,,,намерих си начин да си купувам ампулите сама -питай каквото те интересува!!!!!



Тема Re: лечение на ендометриоза [re: nanass]  
Автор yoanence (член)
Публикувано24.07.07 00:30



Какво е това ендометриоза.Можете ли да ми кажете повече одробности,от какво се получава,или вследствие на какво е, и ако не се лекува какво следва.Това вид поликистоза ли е.Благодаря.

Редактирано от yoanence на 24.07.07 00:31.



Тема Re: лечение на ендометриоза [re: yoanence]  
Автор Lali (пристрастен)
Публикувано24.07.07 09:04



Ендометриоза е заболяване, при което тъкан от вътрешната обвивка на матката (ендометриумът, от endo — вътре, и metra — матка) се установява извън матката, обикновено в други органи в областта на таза. Това може да доведе до проблеми, на първо място болки и безплодие. Ендометриозата се среща най-често при жени в репродуктивна възраст.

Ендометриумът е вътрешната обвивка на матката (лигавицата на матката). Ако отделената от яйчниците яйцеклетка бъде оплодена, тя се закрепя именно в ендометриума. Всеки менструален цикъл завършва с изхвърляне на маточната лигавица (ендометриума) – това става по време на менструация. Нормалното разположение на ендометриума естественно е по вътрешността на матката, но има случаи в които тази тъкан се разпространява и в други части на тялото – яйчници, дори и в белия дроб, а в някои случаи и в мозъка. В този случай вече говорим за ендометриоза. Това е заболяване, което се открива единствено с лапароскопия и се лекува бавно и продължително. Когато ендометриалната тъкан се развива по яйчниците, се образуват “шоколадови кисти” (ендометриоми). Наричнат се така, защото са пълни с тъмна на цвят кръв. Могат да се получат и ендометриални сраствания.
Чести симптоми на ендометриозата са силна болка преди менструацията, безплодие, нарушения в менструалния цикъл (променя се дължината му). Болката по принцип настъпва няколко дни преди самата менструация и продължава до 2-3 дни по време на самата менструация. Наподобява симтомите на болезнената менструация. Подобна болка може да се появи и по време на овулацията (около 14 дена преди менструацията или при 28 дневен цикъл – около средата). При някои жени се наблюдава болка и по време на полов акт, засилваща се около датата на менструацията. Радко, но все пак срещана е и болката по време на уриниране. При наличие на ендометриоза е възможно в урината да се появи и кръв, а също и газове в червата, като това може да не е съпроводено с болка. Ендометриозата често води след себе си и безплодие. Друг не доказан признак на ендометриозата е повтарящо се месечно кръвотечение от носа. Много трудно е ендометриланат тъкан да достигне до там, но все пак ако имате такива симптоми непременно обърнете вниманието на лекаря си за това.
По време на ултразвуков преглед е възможно да се видят големите ендометриозни кисти. Но това е признак че заболяването е в доста напреднал стадий. По този начин НЕ МОЖЕ да се открие заболяването в по-ранна фаза и да се вземат необходимите мерки. Това става единствено с лапароскопско изследване.
Два са начините за лекуване на ендометриозата – хирургически и медикаментозно. Лечението започва с лекарствени препарати и ако не даде ефект се преминава към хирургическа намеса чрез лапароскопия. За съжаление дори и сред отстраняване на кисти, в по-напреднал стадий на заболяването те могат да се появят отново. Често се практикува поддтискане на дадени хормони в организма с цел да бъде спрян месечният цикъл. По този начин и ендометриланите кисти няма с какво да се “хранят” и не порастват.

Във всички случаи ендометриозата трябва да се лекува!!! В противен случай заболяването може да доведе до стерилитет.

Редактирано от Lali на 24.07.07 09:06.



Тема Re: лечение на ендометриозанови [re: Lali]  
Автор yoanence (член)
Публикувано24.07.07 22:53



Благодаря ти от сърце.Много добре го обясни.Струва ми се страшничко след всичко което прочетох.Значи ако имаш цикъл, ендометриозата се подхранва от това.И ако за известно време се спре цикъла,с хормонална терапия и ендометриозата може да изчезне.А ако не храним тялото-т.е ако се проведе един курс на лечение с глад-само на плодове и чай,дали ще помогне на ендометриозата да изчезне.Нали все пак когато една клетка не се храни тя умира,включително се отнася и за тези клетки които са изродени или некачествени за организма.То гладолечението и за практика може да се прилага за да не се стига все пак до там ,че да заболяваме от ендометриоза,но как мислиш ти- помага ли.Или единствените два метода са оперативно и медикаментозно.А какво става когато е засегнат мозъка,както спомена ти.И там ли става с лапароскопиа или само медикаментозно .И когато е засегнат мозъка,дали ще успее да се запази все пак същия индивид,като разум,интелект правилна координация,както си е бил преди да заболее-примерно.Питам за подробности,просто от интерес и любопитство.А и съм попаднала на компетентна личност.Благодаря ти.



Тема Re: лечение на ендометриозанови [re: yoanence]  
Автор Lali (пристрастен)
Публикувано25.07.07 11:37



Yoanence, хайде спри се, де.

Какви са тези мрачни прогнози? Много съм против обмяната на диагнози, толкова болести има по света, не всички хора се разболяват от всички болести.
Аз съм против гладолечението, особено, ако правиш опити за забременяване, разтройва се цикълът, обикновено мензисът спира, получава се хормонален дисбаланс.
Първо ендометриозата се доказва с лапароскопия. После се мисли за лечение.

Редактирано от Lali на 25.07.07 11:38.



Тема Re: лечение на ендометриозанови [re: Lali]  
Автор yoanence (член)
Публикувано25.07.07 21:14



Благодаря ти за успокоението.Аз самата съм голяма паника и от всичко ме е страх.Искам още да питам,моляте.Кажи ми повече ,за хормоналния дисбаланс.Да аз знам ,че от спазването на неправилни диети се разстройва организма,може би най вече метаболизма и това води до хормонален дисбаланс.А как може да се нормализира хормоналния дисбаланс.И когато се пият противозачатъчни може ли да се нормализира или именно приемането на хормонални таблетки още повече може да разстрой организма.Питам защото не ми е ясно.При мен лично има такова нещо.Значи когато напълнея,липсва ми цикъл ,а когато свалям килограми цикъл идва.Пиша ти го съвсем отговорно това.Най дълго ми е липсвал цикъл 8 месеца и тогава бях над 80 килограма.При свалянето на тези килограма поне до 67-68 цикъл идва,не точно на 28-30 дена ,а на през 40 дена но все пак идва.А аз за да поддържам тези даже и 67 килограма,аз трябва да съм на глад и пост.Да ,постигам ги, но само с много глад.Иначе неможе.От всякакво тестено и сладкиши веднага вдигам.Според последния гинеколог,аз имам метаболитен синдром и не са ми нужни били хормонални да приемам за да нормализирам цикъла просто трябва да поддържам до 65 килограма,на ръста ми 160.Е ,аз единственото което се сещам е да рупам салати плодове и тук там леща,ориз или картов и за друго не се сещам.Моляте кажи какво мислиш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.