Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:36 24.05.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема болки в гърдитенови  
Автор sivoto (Мърррррррр!)
Публикувано20.07.07 12:55



здравейте,

искам да ви попитам дали знаете на какво се дължат болезнени гърди преди цикъл? този месец месец много ме боляха, цикълът ми дойде и няма бременност. Чувала съм, че има връзка с прогестерона, но не знам на ниски или високи нива на този хормон може да се дължи.

благодаря ви за отговорите!



Тема Re: болки в гърдитенови [re: sivoto]  
Автор fascinating oceanid ()
Публикувано20.07.07 14:40



В АГ Света София има мамологичен център, била съм два пъти там и съм много доволна. Платените прегледи са следобяд и са 20 лв. Иначе работят и със здравното каса, но по касата записват за сетринта за след 20-30 дни.
могат и снимка и ехограф да ти направят. Мисля че има и такова отделение в болницата и затова лекарите са с богата и разнообразна практика и можеш да им се довериш.

Съветвам те непременно да отидеш, ако това не е обичайно за твоя цикъл.

Редактирано от fascinating oceanid на 20.07.07 14:42.



Тема Re: болки в гърдитенови [re: fascinating oceanid]  
Автор Mese4inka (ентусиаст)
Публикувано20.07.07 15:48



Малко пресилен е твоят съвет за преглед при мамолог. Вярно, че причини -вякакви, но не намирам за редно по този начин да се поставя диагноза, без да се знае нищо за даден човек. Болките в гърдите са нещо абсолютно нормално, дали се дължат на хормонален дисбаланс или не-едно кръвно изследване на хормоните ще покаже. За мен също не беше нормално да имам болки в гърдите, но изведнъж започнах и аз да имам такива, преди да ми дойде МЦ. Нека да сме малко по-разумни в даването на съвети, а ако не сме 100% наясно - направо да си спестим коментара. Не напразно моят гинеколог вчера ми каза: "и по-малко четене на форуми, че там дават съвети много некомпетенти хора".





Тема Re: болки в гърдитенови [re: Mese4inka]  
Автор fascinating oceanid ()
Публикувано20.07.07 19:33



ОООх пак се почна. Сигурно е нормално в този клуб всички да са подозрителни и недоверчиви, особено към непознатите, но защо се нахвърляте така на другите, бе хора?
Никакви диагнози не съм поставяла. Напомням ти, че да поставиш диагноза значи да кажеш на някого "ти си болен от това и това лечението е такова и такова". Аз само и просто я посъветвах да потърси специалист?!? А тези изследвания на хормони, които ти предлагаш нали пак специалист трябва да ги назначи и разчете?!? Всеобща заблуда е че гинеколозите са специалисти и по гърди.
Освен това, имам си лични причини, когато става дума за гърди да го приемам сериозно. Не исках да ги споделям, но щом поставяш така нещата: моя добра приятелка на 32 години почина от рак, защото е подценила едно малко възелче в едната гърда, което "немамолог" (макар и гинеколог) й е казал, че е много млада и че според него е доброкачествено и тя не му е обърнала с години внимание, докато не е станало късно.
Момичето каза че МНОГО я болят гърдите. Най-вероятното е да не е нищо сериозно, но докато не го каже именно специалист в тази област, защо да го търпи?!?
Ако отиде там на място, хората си имат и апаратурата и опита и с един преглед ще преценят за какво става дума. Ако трябва сами и веднага ще назначет нужните допълнителни изследвания, включително изследване на хормоните, за които ти говориш.
Ти всъщност какво точно я съветваш? Или просто ми опонираш или я съветваш да не потърси специалист, или какво?


Редактирано от fascinating oceanid на 20.07.07 19:38.



Тема Re: болки в гърдитенови [re: sivoto]  
Автор Lali (пристрастен)
Публикувано20.07.07 19:37



Не се притеснявай, нормално е понякога да те болят, понякога - не. Няма нужда от прегледи и изследвания в тази връзка.
Прогестеронът може да ти е нормален и пак да те болят или да не те болят, не обръщай внимание.

Редактирано от Lali на 20.07.07 19:46.



Тема Re: болки в гърдитенови [re: fascinating oceanid]  
Автор Lali (пристрастен)
Публикувано20.07.07 19:39



Fascinating oceanid,въздържай се от поставянето на диагнози, както и от обмяна на диагнози.
Злокачествените заболявания не болят, не дават симптоми и обикновено се откриват случайно.



Тема Re: болки в гърдитенови [re: Lali]  
Автор fascinating oceanid ()
Публикувано20.07.07 19:47



Както казах не съм поставяла никакви диагнози. Напротив-позволих си да кажа, че най-вероятно не е нищо сериозно.
Нека не започваме отново или поне да е на лични. Заради другите.
Споделих само защо не вярвам на гинеколози и джипи-та, когато става дума за гърди. и ще го подтарям колкото пъти е необходимо. доста жени дори не знаят че си има специалисти точно за гърди нито пък че се наричат мамолози и работата им се подценява. Именно защото аз получих квалифицирана помощ можах да разбера това. защото джипи-то ми е достатъчно отговорна да не се прави на пенкилер.
Ти (ако не се лъжа) защо посъветва в другия пост авторката му да не си губи времето с квартални гинеколози, а да потърси специализирана гинекологична клиника за стерилитет?!? И беше права, защото наистина между гинеколог и специалист по стерилитет разликата в знанията и опита са от земята до небето. Ами горе долу точно такава е и разликата между знанията и опита на гинеколога и мамолога що се отнася до гърдите.
Е аз я посъветвах съвсем същото, но за мамолозите. Това е.



Тема Re: болки в гърдитенови [re: sivoto]  
Автор fascinating oceanid ()
Публикувано20.07.07 20:09



Сега се сещам, че съм мяркала листовка с реклама на някакъв гел без рецепта за намаляване на напрежението в гърдите свързано с цикъла.
Потърси в нета или питай в някоя от големите аптеки ако искаш, защото не си спомням името на мазилото.

Редактирано от fascinating oceanid на 20.07.07 20:10.



Тема Re: болки в гърдите [re: fascinating oceanid]  
Автор Lali (пристрастен)
Публикувано20.07.07 20:16



В България всичко можеш да купиш без рецепта, въпросният гел "Прогестогел"е прогестеронов препарат и се изписва при лечението на ДОКАЗАНИ доброкачествени забoлявания на млечни жлези.
Не е желателно използването на хормонални препарати без лекарско предписание.


Редактирано от Lali на 20.07.07 20:23.



Тема Re: болки в гърдите [re: Lali]  
Автор fascinating oceanid ()
Публикувано20.07.07 21:36



На рекламната листовка пишеше, че се отпуска без рецепта, името наистина не помня.
За съжаление си права, че почти всичко може да се купи без рецепта и често хората вместо да се консултират с лекар...се консултират с ...аптекар...

Навремето майка ми ако ще и професор да й е изписал някакво лекарство тя съвестно си изчиташе цялата листовка. Много полезен навик

Редактирано от fascinating oceanid на 20.07.07 21:40.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.