Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:08 28.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Овулациянови  
Автор dragica (непознат)
Публикувано12.07.07 11:19



Някой знае ли дали винаги всеки месец в различен яйчник е овулацията? Или различно



Тема Re: Овулациянови [re: dragica]  
Автор fascinating oceanid ()
Публикувано12.07.07 12:32



обичайното е да се редуват



Тема Re: Овулациянови [re: dragica]  
Автор dragica (непознат)
Публикувано12.07.07 13:03



Мерси.И аз така знам.Офф ,дано следващия месец е отдясно,че ще атакуваме десен яйчник за инсе

.Писна мииииииииии.Пожелавам на всички успех



Тема Re: Овулациянови [re: dragica]  
Автор jam (уверено сладко)
Публикувано12.07.07 14:55



няма зависимост. някои жени овулират основно от единия си яйчник, при други се редуват.
няма обичайни неща в овулацията.



Тема Re: Овулациянови [re: dragica]  
Автор Lali (пристрастен)
Публикувано12.07.07 18:31



Може да се редуват, но обикновено не се редуват.



Тема Re: Овулациянови [re: jam]  
Автор fascinating oceanid ()
Публикувано12.07.07 19:33



освен че не може да не е на 14 ден едва ли не според някои пишещи тук.....

и в никакъв случай 3-5-7 ден от цикъла... направо абсурд...

Редактирано от fascinating oceanid на 12.07.07 19:34.



Тема Re: Овулациянови [re: fascinating oceanid]  
Автор Ramalama ((bang bang))
Публикувано22.07.07 05:44



Самата овулация няма как да е на 3я ден. За бога, лигавицата все още се лющи!! Седем дена по-късно въпросната оплодена яйцеклетка трябва да се имплантира в отново изградилата се (с помощта на магия) благоприятна лигавица. На 9-10 ден може да има овулация.

Може да се забременее от полов акт на 3я ден от цикъла, ако сперматозоидите преживеят максимален брой дни и овулацията е ранна поради къс/скъсен цикъл... А и нали от една скорошна статия се оказа, че спермата съдържа в някакви количества същите женски хормони, които стимулират овулацията да се случи, така че се получава ефекта
'Яйцеклетке мари, излез!'

Но това разбира се, при здрави/млади организми.

И наистина, ти защо не си вземеш 1 месец да почетеш и после ако още искаш да се върнеш във форума?

Цитирай кой точно ти е спорил, че овулацията се случва винаги на 14я ден от цикъла.

Или просто не можеш да понесеш, когато те оборват обосновано? Дадох ти съвет.


I'm a pure new pleasure-seeker

Тема Re: Овулациянови [re: Ramalama]  
Автор fascinating oceanid ()
Публикувано22.07.07 11:20



Приемам ти съвета принципно


Колкото до овулацията - и на 3тия ден да е - както и ти си казала на яйцеклетката й отнема от 3-4 до 7 и повече дни да стигне по тръбите до матката, така че има време лигавицата да се възстанови. Освен това колко бързо ще се възстанови лигавицата също е също въпрос на хормони. И времетраене на кръвотечението - при слабо кръвотечение за 3, макс 4 дни като моето - не виждам никакъв проблем...
Каквото съм казала е от личния ми опит: смятам-смятам ама при цикъл започнал на 16.02. вечерта, на 22.02. сутринта бях по думите на гинеколожката в овулация - и защото видя и измери фоликула на УЗИ-то и заради консистенцията на вагиналния секрет. Както и да го смятам излиза че съм била в овулация на 5-тия ден. .
Аз поне не се опитвам да споря със фактите, доари да ми звучат невероятно, защото както казва една позната "Фактите са МНОГО упорито нещо"
Освен това написаното от мене е само полезно инфо за тези които следят за ОВУ чак след 10 я ден и може да им спести доста нерви и да помогне бебето да дойде по- рано. Така, че аз определено не бих имала нищо против някой да ме светне за тази подробност, ако исках бебе.
Успех на всички бъдещи мами с пожелание никога да не спират да вярват в невероятните възможности на майката природа и никога да не забравят колко малки и незначителни са познанията ни за нея. Затова никога не трябва да губят надежда, разбира се - да слушат докторите, но да не забравят, че все пак не те, а природата е последната инстанция, те само й асистират....



Тема Re: Овулациянови [re: fascinating oceanid]  
Автор Lali (пристрастен)
Публикувано22.07.07 12:15



Лигавицата на матката нараства и съответно понижава индекса си на резистентност единствено благодарение на естрогена, който се отделя през първата половина на цикъла, преди спукването на фоликула и отделянето на яйцеклетката.
Когато е настъпила овулацията лигавицата трябва да е готова, в противен случай бременността не може да се развие.
Аман от невежество!


Редактирано от Lali на 22.07.07 12:20.



Тема Re: Овулация [re: Lali]  
Автор fascinating oceanid ()
Публикувано22.07.07 13:05



Сигурна съм че си помогнала на много жени във този форум и най-вероятно си съвсем права за медицинската страна на въпроса, не споря.
Колко време според теб като минимум й е необходимо за да е "готова" на лигавицата? И при наличие на бременност, лигавицата не продължава ли да се развива и след зачеването в периода между зачеването и вгнездяването? Няма логична причина този процес да спира, нали?
Организма на майката не продължава ли да отделя необходимите хормони за това и след зачеването и това да отговаря на въпроса на Рамалана как успява да се образува лигавицата толкова скоро след спиране на кървенето? Все пак много ранната овулация си е само едно изключение и при зачеване сигурно трябва да се компенсира някак времето, особено ако Рамалана е права, че за да е готова лигавицата на матката да се вгнезди яйцеклетката успешно трябва някакво минимум време, което не може да е 3-4 дена?
Щом има такива реални случаи трябва да има и някакво логично обяснение за тях.

П.П. за Рамалана:
Искам само да добавя че и при прегледа, с който се установи бременността и при всички прегледи по-късно ембрионът беше в биологичното си развитие с две седмици напред спрямо нормата за гестационната си възраст, (включително и на феталната морфология), което означава, ако не възразяваш, че зачеването е настъпило минимум 8 и повече дни по-рано от 14тия ден от цикъла, (според която дата както знаеш се смята гестационната възраст): 14-8 =6
Тоест овулацията и зачеването са се състояли НАЙ-КЪСНО на 6-тия ден от началото на цикъла, а може и както е май в моя случай и по-рано.


И всичко това е надлежно документирано.

Не виждам каква е твоята мотивация да спориш точно за това?!? Няма жена под слънцето на която тази инфо да може да навреди, но може да помогне на други такива като мене с ранна овулация по-скоро да заченат.
Представям си ако и ние правехме секс по график и спазвах обичайните предписания да си правя тестове за овулация (според упътването за 28 дневен цикъл) от 10-тия ден на цикъла. - Ами ако при мене си е обичайно явление толкова ранна овулацията всеки месец, нямаше ли още да чакам и вече да се тревожа защо бебето не идва? И най-лошото нямаше ли вече да се побърквам от притеснение какво ми има и защо нямам овулация? И колко време щеше да отнеме да намеря лекар, да ми дойде реда за преглед след мсеци и колко време след прегледа щеше да трябва на докторите да установят, че съм напълно здрава, но просто съм някакво изключение?
И нямаше ли в моя частен случай тези тревоги да се дължат не на някакъв здравословен проблем, а именно и само на общоприетото в медицината?

Редактирано от fascinating oceanid на 22.07.07 14:03.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.