Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:40 30.05.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема хормонинови  
Автор vily_mily (непознат )
Публикувано20.07.07 12:00



Здравейте,
след като минали месец пролактинът ми беше 2 пъти над нормата, този месец се оказа абсолютно в норма. Направих си пълни хормонални изследвания, включително и на щитовидната жлеза, и се озака, че всичко е ок. Възможно ли е толкова много да варират? Мислех, че ще излезе проблем с хормоните, но щом не е това, значи имам друг проблем. След 2 седмици ще изследвам иу прогестерона, за да видя как са му стойностите. Според изследванията ми няма причина да не забременявам. Направо не знам. направо не мога да се зарадвам.



Тема Re: хормонинови [re: vily_mily]  
Автор Lali (пристрастен)
Публикувано20.07.07 12:21



Колко пъти пролактинът ти беше над норма?
Спермограма в клиника по стерилитет? Тест за проходимост на тръбите?



Тема Re: хормони [re: Lali]  
Автор vily_mily (непознат )
Публикувано20.07.07 13:37



Да, правили сме спермограма, всичко е в норма. Не са ми изследвали проходимостта, защото изникна проблемът с пролактина и решиха да го вкарам в норам, след това да правим изследването. Явно е дошъл момента. На мен въпросът ми беше как е възмойно да варират толкова много хормоните Пролактинът ми е с доста повишени стойности, вече 1 година. Пия Парлодел, но вместо да намалява, стойността се увеличаваше. И сега изведнъж - всичко е в норма.



Тема Re: хормонинови [re: vily_mily]  
Автор fascinating oceanid ()
Публикувано20.07.07 14:24



Надявам се, че това е верния резултат, и ти пожелавам късмет
но макар и вестта да е хубава, ако те изненадват резултатите, поискай да повторят изследването, за да не се губи време.
Мене поне като по същия начин ми излезе една урина като че съм болна от хепатит - повториха и излезе че са в норма, понякога и в лабораторията грешат, понякога се сменят проби понякога ако изследване не се направи в определен срок резултатите са невалидни и но съм чувала че ако сбъркат нещо за да го прикрият пишат, че всичко е в норма.
Не знам за пролактина, при мене също докторите смятат че е доста висок, защото ми тече коластра още от 16 годишна. (това доказано не ми се е отразило на фертилността само по себе си. Така че, мене ако питаш не се тревожи прекалено много за пролактина, може би прави проблеми само ако е в комбинация или само последица от нещо друго.)
Имах фиброкистозна мастопатия и абсолютно нередовен цикъл, изследваха ми по този повод някакви 3 или 6 хормона не помня отпреди 10-15 години, но ми казаха разговорно (на хлапе толкова) че мъжки хормони имам доста над нормата при понижени, но все пак в норма женски. И също като при тебе се бяха оправили за нула време, докторката даже се усъмни и повтори изследването - пак бяха в норма. Пожелавам ти и при тебе нещата да са се оправили, макар и за изненада на докторите. Трябва да има повече такива изненади


Редактирано от fascinating oceanid на 20.07.07 14:38.



Тема Re: хормонинови [re: vily_mily]  
Автор Lali (пристрастен)
Публикувано20.07.07 19:32



Повтори изследването в такъв случай, за да си сигурна. В друга лаборатория.



Тема Re: хормонинови [re: vily_mily]  
Автор kacumoto (мама на Боби)
Публикувано01.08.07 23:03



Относно пролактина - Той абсолютно и категорично, когато е в завишен, дори и да не е в комбинация с нищо друго е причина да не можеш да забременееш!
Той е хормон, който се отделя в повишено количество, когато жената кърми или е бременна и организмът й произвежда коластра. Именно и от там идва митът, че докато се кърми не може да се забременее.
Аз също имах завишени нива на пролактина, които поддържах в рамките на нормалните с Бромокриптин/Рихтер/, който за съжаление вече не се предлага или Парлодел.
Но не се притеснявай, с подходящите медикаменти, в подходящата, предписана от лекара доза положението много успешно се овладява и нещата се получават.





Тема Re: хормонинови [re: kacumoto]  
Автор fascinating oceanid (:)))))))
Публикувано03.08.07 09:09



Ако само и единствено пролактинът е отговорен за производството на коластра - то аз съм живото опровержение. Или поне доказателство че има изключения от "правилото" че не може да се зачене при висок пролактин. Дори когато ходих на профилактичен предглед преди втората бременност, докторката, първо че беше меко казано изненадана като й казах кога ми е ПМС, защото установи че съм в Овулация, едва на 5-ден от цикъла и второ ми каза че много трудно ще забраменея, именно заради пролактина и че трябва да го вкарам в норма ако искам бебе. нито едно от двете неща обаче не ми попречи да й цъфна след има-няма 15 дни с положителния тест в ръце.
Имам коластва от 16-17 годишна и две бременности от раз. Сестра ми е почти същия случай.
Ама то аз май съм някаква грешка на природата дето го нема нийде: овулация на 5-6 ден и зачеване при нея, и то и при наличие на коластра и от двете гърди;
Иначе казано човек трябва да има вяра и да не губи надежда



Усмихни се на живота, по-малкия поздравява пръв!

Редактирано от fascinating oceanid на 03.08.07 09:16.



Тема Re: хормонинови [re: vily_mily]  
Автор kacumoto (мама на Боби)
Публикувано03.08.07 20:15



Относно мнението на Fascianating oceanid, искам да ти кажа следното:
Ти май не можеш да влезеш в клуба, да изразиш мнение и да не се заядеш с някого. А като поразгледах и по предишните мнения, май си доста конпетнетна по всякакви въпроси и с кого ли не си се карала. Аз съм влизала в този клуб още през 2004г, когато започна моето ходене по-мъките и мога да ти кажа, че момичетата тук наистина не бяха така враждебно настроени, но предвид такива като теб сега ясно защо трудно приемат новите. Ако всяка нова е така компентентна и категорична като теб....
А за твоето забременяване и твоята ранна овулация и глухия цар разбра. Явно наистина си някакво чудо на природата, изключение от общите правила, така че не давай пример със себе, тъй като може би си единствената с такава ранна овулация и такова мистериозно забременяване /и лекарката ти ти го е казала/.
Имай впредвид, че всички влизащи тук имат репродуктивен проблем и никак не им е приятно някой да парадира с бременността си.

Редактирано от kacumoto на 03.08.07 20:18.



Тема Re: хормонинови [re: kacumoto]  
Автор fascinating oceanid (:)))))))
Публикувано04.08.07 00:25



не сам се заяждала с теб.. и изобщо не съм коментирала мненията на другите по същество.
какво му е лошото да имаш едно наум че има изключения като ти кажат докторите "с тоя висок пролактин няма да стане, докато не влезе в норма." а той неще и неще или играе всеки месец...
а идва ли ти наум че и лекарите са хора и затова им се плаща и понякога просто прекаляват в желанието си жените да им вярват и да плащат за какви ли не изследвания отново и отново и за какви ли не неща. На една моя позната с такъв проблем лекарят й беше казал изобщо да не пробват по естествен път... това как ще й помогне според тебе...!?! може да помогне на джоба на доктора главно мене ако питаш...Особено като се поразровиш в същия този форум и видиш колко жени споделят че са забременели спонтанно и "безплатно" след един или няколко опита с лекарска намеса...
Защо не питаш авторката на темата дали й е било безполезно или неприятно да го знае това изключение за пролактина?
Колкото до заяждането - неслучайно немалко жени с такива проблеми пишат в настоящи и бъдещи майки - не тук... сама си отговори заради чия враждебност....и от кого към кого...


И защо някой ако е нов да не е компетентен.. само защото досега не е бил в този клуб... с какво това че е "нов" точно в този клуб променя житейския му опит досега?

не парадирам с нищо - това е дар - не е нито по заслуга, нито награда за добро поведение, нито избираш кога да ти се случи.
Можеш само да не губиш надежда и да си благодарен.

Редактирано от fascinating oceanid на 04.08.07 00:40.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.