Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:15 22.09.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема болки в гърдите  
Автор sivoto (Мърррррррр!)
Публикувано20.07.07 12:55



здравейте,

искам да ви попитам дали знаете на какво се дължат болезнени гърди преди цикъл? този месец месец много ме боляха, цикълът ми дойде и няма бременност. Чувала съм, че има връзка с прогестерона, но не знам на ниски или високи нива на този хормон може да се дължи.

благодаря ви за отговорите!



Тема Re: болки в гърдитенови [re: sivoto]  
Автор fascinating oceanid ()
Публикувано20.07.07 14:40



В АГ Света София има мамологичен център, била съм два пъти там и съм много доволна. Платените прегледи са следобяд и са 20 лв. Иначе работят и със здравното каса, но по касата записват за сетринта за след 20-30 дни.
могат и снимка и ехограф да ти направят. Мисля че има и такова отделение в болницата и затова лекарите са с богата и разнообразна практика и можеш да им се довериш.

Съветвам те непременно да отидеш, ако това не е обичайно за твоя цикъл.

Редактирано от fascinating oceanid на 20.07.07 14:42.



Тема Re: болки в гърдитенови [re: fascinating oceanid]  
Автор Mese4inka (ентусиаст)
Публикувано20.07.07 15:48



Малко пресилен е твоят съвет за преглед при мамолог. Вярно, че причини -вякакви, но не намирам за редно по този начин да се поставя диагноза, без да се знае нищо за даден човек. Болките в гърдите са нещо абсолютно нормално, дали се дължат на хормонален дисбаланс или не-едно кръвно изследване на хормоните ще покаже. За мен също не беше нормално да имам болки в гърдите, но изведнъж започнах и аз да имам такива, преди да ми дойде МЦ. Нека да сме малко по-разумни в даването на съвети, а ако не сме 100% наясно - направо да си спестим коментара. Не напразно моят гинеколог вчера ми каза: "и по-малко четене на форуми, че там дават съвети много некомпетенти хора".





Тема Re: болки в гърдитенови [re: Mese4inka]  
Автор fascinating oceanid ()
Публикувано20.07.07 19:33



ОООх пак се почна. Сигурно е нормално в този клуб всички да са подозрителни и недоверчиви, особено към непознатите, но защо се нахвърляте така на другите, бе хора?
Никакви диагнози не съм поставяла. Напомням ти, че да поставиш диагноза значи да кажеш на някого "ти си болен от това и това лечението е такова и такова". Аз само и просто я посъветвах да потърси специалист?!? А тези изследвания на хормони, които ти предлагаш нали пак специалист трябва да ги назначи и разчете?!? Всеобща заблуда е че гинеколозите са специалисти и по гърди.
Освен това, имам си лични причини, когато става дума за гърди да го приемам сериозно. Не исках да ги споделям, но щом поставяш така нещата: моя добра приятелка на 32 години почина от рак, защото е подценила едно малко възелче в едната гърда, което "немамолог" (макар и гинеколог) й е казал, че е много млада и че според него е доброкачествено и тя не му е обърнала с години внимание, докато не е станало късно.
Момичето каза че МНОГО я болят гърдите. Най-вероятното е да не е нищо сериозно, но докато не го каже именно специалист в тази област, защо да го търпи?!?
Ако отиде там на място, хората си имат и апаратурата и опита и с един преглед ще преценят за какво става дума. Ако трябва сами и веднага ще назначет нужните допълнителни изследвания, включително изследване на хормоните, за които ти говориш.
Ти всъщност какво точно я съветваш? Или просто ми опонираш или я съветваш да не потърси специалист, или какво?


Редактирано от fascinating oceanid на 20.07.07 19:38.



Тема Re: болки в гърдитенови [re: sivoto]  
Автор Lali (пристрастен)
Публикувано20.07.07 19:37



Не се притеснявай, нормално е понякога да те болят, понякога - не. Няма нужда от прегледи и изследвания в тази връзка.
Прогестеронът може да ти е нормален и пак да те болят или да не те болят, не обръщай внимание.

Редактирано от Lali на 20.07.07 19:46.



Тема Re: болки в гърдитенови [re: fascinating oceanid]  
Автор Lali (пристрастен)
Публикувано20.07.07 19:39



Fascinating oceanid,въздържай се от поставянето на диагнози, както и от обмяна на диагнози.
Злокачествените заболявания не болят, не дават симптоми и обикновено се откриват случайно.



Тема Re: болки в гърдитенови [re: Lali]  
Автор fascinating oceanid ()
Публикувано20.07.07 19:47



Както казах не съм поставяла никакви диагнози. Напротив-позволих си да кажа, че най-вероятно не е нищо сериозно.
Нека не започваме отново или поне да е на лични. Заради другите.
Споделих само защо не вярвам на гинеколози и джипи-та, когато става дума за гърди. и ще го подтарям колкото пъти е необходимо. доста жени дори не знаят че си има специалисти точно за гърди нито пък че се наричат мамолози и работата им се подценява. Именно защото аз получих квалифицирана помощ можах да разбера това. защото джипи-то ми е достатъчно отговорна да не се прави на пенкилер.
Ти (ако не се лъжа) защо посъветва в другия пост авторката му да не си губи времето с квартални гинеколози, а да потърси специализирана гинекологична клиника за стерилитет?!? И беше права, защото наистина между гинеколог и специалист по стерилитет разликата в знанията и опита са от земята до небето. Ами горе долу точно такава е и разликата между знанията и опита на гинеколога и мамолога що се отнася до гърдите.
Е аз я посъветвах съвсем същото, но за мамолозите. Това е.



Тема Re: болки в гърдитенови [re: sivoto]  
Автор fascinating oceanid ()
Публикувано20.07.07 20:09



Сега се сещам, че съм мяркала листовка с реклама на някакъв гел без рецепта за намаляване на напрежението в гърдите свързано с цикъла.
Потърси в нета или питай в някоя от големите аптеки ако искаш, защото не си спомням името на мазилото.

Редактирано от fascinating oceanid на 20.07.07 20:10.



Тема Re: болки в гърдитенови [re: fascinating oceanid]  
Автор Lali (пристрастен)
Публикувано20.07.07 20:16



В България всичко можеш да купиш без рецепта, въпросният гел "Прогестогел"е прогестеронов препарат и се изписва при лечението на ДОКАЗАНИ доброкачествени забoлявания на млечни жлези.
Не е желателно използването на хормонални препарати без лекарско предписание.


Редактирано от Lali на 20.07.07 20:23.



Тема Re: болки в гърдитенови [re: Lali]  
Автор fascinating oceanid ()
Публикувано20.07.07 21:36



На рекламната листовка пишеше, че се отпуска без рецепта, името наистина не помня.
За съжаление си права, че почти всичко може да се купи без рецепта и често хората вместо да се консултират с лекар...се консултират с ...аптекар...

Навремето майка ми ако ще и професор да й е изписал някакво лекарство тя съвестно си изчиташе цялата листовка. Много полезен навик

Редактирано от fascinating oceanid на 20.07.07 21:40.



Тема Re: болки в гърдитенови [re: fascinating oceanid]  
Автор Mese4inka (ентусиаст)
Публикувано23.07.07 09:37



Нямам намерение да се впускам в онлайн обяснения какво съм имала предвид. Това, че чак сега се включвам с коментар на твой пост не значи, че не съм следила писанията ти до този момент. Честно казано в началото много ме радваше желанието ти да помогнеш на всеки, но в един момент, когато това започна да се случва във всяка една тема, за всякакъв повод или заболяване, изказванията ти започнаха да дразнят. Не за друго, ами просто човек не може да бъде специалист във всичко, а ти даваш компетентни, по твоя преценка, мнения от заекването при децата до болките в гърдите при жените. Всеки от нас някога е бил „новак” във форума, така че не е уместно да изтъкваш като повод за критиките към теб това, че си отскоро активна тук. Същото важи и за сериозните заболявания- било ние самите, наш близък или приятел-всеки някога в живота си се е сблъскал с тях или още по-лошо - със смъртта в следствие на заболяване. Това обаче не ни дава право да всяваме страх у хората със здравословни проблеми, само защото някой от симптомите ни се струва познат и плашещ. Опитах се да ти дам съвет как тактично и без да всяваш паника да дадеш нужната информация, твоя работа е дали ще обърнеш внимание на думите ми. Добре са ти го казали в друга тема, че е добре да се замислиш защо толкова хора се изказват против твоите съвети… И като стана дума за „личния опит” ще добавя: аз лично съм се сблъсквала с рак на маточната шийка, със страха от рак на гърдата поради болки, с рак на тестиса у мъжа ми, с проблема стерилитет и какво ли още не… няма да изброявам за да не ставам отегчителна. Със сигурност бих могла да разкажа много повече от теб, по много повече теми, но се въздържам, защото не смятам за разумно да давам идеи, за това каква може да е причината за това или онова, изхождайки само от моите симптоми. На всеки му е известно, че в медицината един симптом може да е характерен за няколко заболявания, така че нека специалистите си дадат компетентното мнение. А това което исках да кажа по темата е, първо да се търси най-логичната причина – хормонален дисбаланс, а след това вече да говорим за рак на гърдата. Ами представяш ли си колко други заболявания може да отключат стресът и страхът от тази сериозна диагноза?! Ще се съгласиш, че за посещение при мамолог не е нужно да чакаме болки и др., за да се сетим, че такъв вид специалист изобщо съществува.



Тема Re: болки в гърдитенови [re: Mese4inka]  
Автор fascinating oceanid ()
Публикувано23.07.07 10:34



Често казано не съм си и помисляла, още по-малко съм твърдяла, че момичето може да има рак. Чети внимателно преди да критикуваш.
Казах само, че ако имаш някаква болка и по-лошото - ако тази болка ВЕЧЕ те притеснява - най-добре е да отидеш при специалист. И че точния специалист в случая се нарича мамолог. И да: има хора, които не знаят това (и аз научих по-късно от оптималното) и си мислят че акушер-гинеколозите или джипи-тата са специалисти и по "цици"ама не те са... или точно защото знаят че не са и затова тяхното лекарско мнение не ги успокоява и въпреки него търсят и мнения във форуми като този. И са прави.
Толкова.
Мисля че всеки от нас заслужава и има право от мнение на специалист, когато има здравословен проблем. Не мисля че на момичето са му проблем 20-тях лева, ако след един преглед наистина ще се успокои и нещо повече - ще знае че е направила на-доброто за себе си. Това е донякъде въпрос и на самоуважение.

И като се има предвид че е всеизвестно че джипи-тата никак не обичат да дават направления, ако не знаеш и какво точно да си изискаш - съвсем никакъв шанс нямаш да получиш компетентно мнение от точния специалист, аоко зависи от тях.

Колкото до писането - имам свободно време, искам - пиша. Не си длъжна да ме харесваш нито аз тебе - просто не ме чети, не ми отговаряй, както не излизаш на кафе с някой който не ти е приятен.
Мисля че форумите са точно затова, макар че имат тази особеност като напишеш нещо да го четат сто души, не само този на когото го казваш... и респективно те да са на различно мнение.
Само, че някои имат необяснимата непоносимост към мнения различни от техните...

Редактирано от fascinating oceanid на 23.07.07 10:55.



Тема Re: болки в гърдитенови [re: fascinating oceanid]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано23.07.07 11:37



Този клуб не се слави със своята толерантност, така че не се изненадвай ако/като те оплюят


Голямата част от жените с репродуктивни проблеми са в състояние на "циклична невроза", която се активизира в определени дни в месеца и тогава най-добре да не си наоколо - вярвай ми, личен опит
Освен това, тук като във всеки клуб с 99% женско участие положението е чисто гнездо на оси - всички чужди оси трябва да бъдат незабавно изгонени от гнездото.
Не на последно място - тук се гледа на кръв на хора, които имат под мнението си лентичка като твоята или като моята - ние сме един вид обида за клуба
. Как не ни е срам да пишем тук, след като нямаме (в момента) проблемите на останалите!

Та това е положението - аз бих ти препоръчала да намериш някой по-приятен клуб за писане, за да не си навличаш негативни емоции - няма никакъв смисъл . Тук никой няма да ти е благодарен за добронамерените съвети. Тук се приемат само "свои оси"



Тема Re: болки в гърдитенови [re: Kitten]  
Автор fascinating oceanid ()
Публикувано23.07.07 12:16







Тема Re: болки в гърдитенови [re: Lali]  
Автор sivoto (Мърррррррр!)
Публикувано23.07.07 12:55



Благодаря ти, Лали.



Тема Re: болки в гърдитенови [re: sivoto]  
Автор sivoto (Мърррррррр!)
Публикувано23.07.07 13:06



Благодаря на всички момичета, които са се включили в темата и съжалявам, че съм предизвикала и неприятни реплики.



Тема Re: болки в гърдитенови [re: Kitten]  
Автор Mese4inka (ентусиаст)
Публикувано23.07.07 13:20



На теб само ще ти кажа, че и и аз имам пълното основание да си сложа лентичката, но не смятам за нужно да го афиширам! Мисля, че малко тактичност няма да навреди на никого.
В дадения случай се коментираха изказвания, които не бяха приети и в други форумни, не само в този...
И един въпрос - след като нямате проблемите на останалите, ами защо се навирате при тях?!?



Тема Re: болки в гърдитенови [re: fascinating oceanid]  
Автор Mese4inka (ентусиаст)
Публикувано23.07.07 13:21



Не знам къде ги намеси тези джи пита, откъде го измъдри този проблем с 20-те лева… и изобщо личи си, че безделничиш и няма с какво по-полезно да се занимаваш, от това да пълниш форума с безполезни мнения. На теб като не ти харесва да те критикуват-използвай функцията „Остави бележка”, така хем няма да те четат други хора, хем няма да подвеждаш други момичета с писанията си.



Тема Re: болки в гърдитенови [re: Mese4inka]  
Автор Olli (минаващ)
Публикувано23.07.07 13:38



Месечинка, радвам се за това което пишеш, не каза как се развиха нещата, но се надявам да си добре

Успех!



Тема Re: болки в гърдитенови [re: fascinating oceanid]  
Автор Olli (минаващ)
Публикувано23.07.07 13:43



fascinating oceanid, признавам ти, че си "освежила" клуба, но можеш ли да ме осветлиш - защо така неуморно пишеш, освен, че очевидно скучаеш; мислиш ли наистина, че помагаш на някого или просто се забавляваш на гърба на истински изстрадаали жени?



Тема Re: болки в гърдитенови [re: Mese4inka]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано23.07.07 14:19



Да, знам, че си бременна, и много се радвам за теб!
Аз съм си сложила лентичка, защото искам да споделя със света радостта си, че имам дете. Не съм го направила, за да дразня някого. Пиша и в други клубове и не намирам логика да си променям подписа за всяко мнение.
И понеже говориш за тактичност ... тук се ширят големи претенции за тактичност, но явно това се разбира само в едната посока - защото не съм забелязала някаква тактичност или толерантност спрямо новодошлите или спрямо тези с мнение, различно от това, което модераторите са приели за вярно и правилно.
Аз съм написала, че нямаме репродуктивни проблеми В МОМЕНТА. Аз имах преди, няма гаранция дали един ден няма отново да имам. В МОМЕНТА и ти нямаш репродуктивни проблеми. По твоята логика и ти не би трябвало да "се навираш" тук, нали?
Аз чета тук, защото болката на жените тук ми е близка и знам какво е. И тъй като имам малък опит в борбата със стерилитета, понякога мога да бъда полезна със съвети.
В този клуб влизам от февруари месец 2003год., и за разлика от теб мога да направя сравнение между отношенията в клуба тогава и сега. И за мое искрено съжаление, разликата е огромна, а промяната е единствено негативна. Фактът, че никой от пишещите тогава вече не влиза тук, само потвърждава думите ми

.
Жалко! Много жалко!



Тема Re: болки в гърдитенови [re: Olli]  
Автор Mese4inka (ентусиаст)
Публикувано23.07.07 14:38



Olli, нищо не пиша, защото не смея да се зарадвам :) Добре си употребила думата "развиха" - всичко е все още на етап развитие ;) Като се почуствам малко по-сигурна и стабилна ще се включа с разкази и въпроси... :)



Тема Re: болки в гърдитенови [re: Kitten]  
Автор Mese4inka (ентусиаст)
Публикувано23.07.07 14:52



Знам, че влизаш в клуба отдавна, мога също да кажа, че по твое време имаше сформирана и групичка от редовни форумци. И аз в началото не бях приета с килим от рози, някои от "твоето време" дори не ми отговаряха на лични бележки, но не съм правила от мухата слон, а и в крайна сметка най-важното е да получа от този форум полезна информация - а такава все се намира кой да даде. И след като намесваш наличието или липсата на проблеми при мен - ще те информирам, че все още имам проблеми, именно поради тази причина хвърлям по едно око в тази тема. А за промяната на лентичката за всеки отделен форум грешно си ме разбрала. Просто имах предвид, че на момичетата, пишещи конкретно в този може би не им е особено комфортно да четат мнения на бъдещи майки. Не е казано, че е 100% така, просто предположение. И изобщо съм изненадана, че точно ти си се изказала толкова рязко в тази тема…понеже нямам такива впечатления от теб :)



Тема Re: болки в гърдитенови [re: Olli]  
Автор fascinating oceanid ()
Публикувано23.07.07 14:58



"просто се забавляваш на гърба на истински изстрадаали жени"

?!?
какво знаеш за мен? и за това аз какво съм изстрадала? а и всъщност, когато го преодолееш, не само фактически, но и със сърцето си, каквото и да е било, то те прави по-силен и по-мъдър и най-вече по-толерантен...
като имаш поглед към това къде и какво съм писала, сигурно някъде из темите в този клуб си прочела и защо все пак познавам болката на точно тези изстрадали жени.

И да: смятам че може и да мога да помогна на някого, с това което пиша.

Не искам да твърдя, че съм помогнала на някого защото съвет и помощ можеш само да предложиш, насила не можеш да дадеш, насила можеш само да отнемеш.

Освен това няма претенции, като съм казала нещо, авторът на темата непременно да се съобрази с него. споделила съм най-често моя си житейски опит. Никога не съм била категорична в изказванията си, никога не съм атакувала съвета на някой друг, никога не съм отправяла лични нападки дори и в отговор на такива, още по- малко само защото мнението им противоречи на моята гледна точка по-въпроса.
А жлъчни коментари от автори на въпросите - т.е. на тези с които говора всъщност- не съм получила нито един - а само от хора, на които явно някак си навлизам във виртуалния периметър, и които кой знае защо считат форума за своя запазена територия. Във всеки клуб има по един двама такива, които се държат като самозвани модератори, и добре че "на бодлива крава, дир бг рога не дава".... Нищо ново под слънцето. Модераторствала съм клуб, преди много време, може би има вече 10 години и имам наблюдения как тече живота в него, как се сменят пишещите, как се конкурират помежду си, как има хора които си избират някое местенце и се опитват да се окопаят в него. Виждала съм и как замират цели клубове, как се оформят неформални групички в тях, които се познават лично и се подкрепят безрезервно, за ад "държат властта"; как някои клубове стават затворени общества от типа "похвали другарче" и всеки нов е моментално наритан за това че си е позволил изобщо да се обажда.



С гореизброените водя някакъв диалог само колкото да не ги оставя да си мислят че могат да се самоназначат да ограничават нечие право да си изказва мнението, вместо да прочетат какво пише заради такива като тях и никак неслучайно дори и в Българската Конституция

Конституция на РБългария
Чл. 39. (1) Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово - писмено или устно, чрез звук, изображение или по друг начин.


Ако Конституцията на една държава е създадена да защитава демокрацията, и цитата е от отдела неотменими права на гражданите, сигурно можеш да си дадеш сметка в какво се опитват някои хора да въведат в този клуб... нещо което си отиде още 89г... и което всички ненавиждаме. ТОТАЛИТАРИЗЪМ.

И това много по-важно да не се случва в никой клуб, отколкото дали някой смята, че някой друг не е прав за нещо си.

Иначе, ако си забелязала, тези на чиито въпроси съм отговорила мисля, че питат не защото нямат собствено мнение, а често и дори повече за да се ориентират сред различните мнения на другите и всяко различно мнение и всяка информация за изключенията от правилото може да им е дори много по-полезна, отколкото да чуят САМО мултиплицираното хорово мнение на групичката обитаваща въпросния форум. Чиято меродавност и авторитет смея да поставям под съмнение... ужас.
Отговорих ли ти напълно изчерпателно?

Редактирано от fascinating oceanid на 23.07.07 15:26.



Тема Re: болки в гърдитенови [re: sivoto]  
Автор fascinating oceanid ()
Публикувано23.07.07 15:06



Не е за пръв път, ти наистина нямаш нищо общо с това, в смисъл че изобщо не си ги ПРЕДИЗВИКАЛА ТИ, и не трябва да се притесняваш. ние трябва да се прлитесняваме

.
По-скоро всички участници в този спор ти дължим извинение, че ти оспамихме темата и аз също ти се извинявам.

Редактирано от fascinating oceanid на 23.07.07 15:07.



Тема Re: болки в гърдитенови [re: fascinating oceanid]  
Автор Olli (минаващ)
Публикувано23.07.07 16:45



Дори по-изчерпателно, отколкото ми се искаше


Виж, личи си, че си добронамерена. Опасното е, че разполагаш с много време, а не си достатъчно компетентна, така може да заблудиш някой неволно, което вече не е помощ. Другата заблуда са подкрепата и надеждите. Драмата "голяма надежда - голямо разочарование" вече съм я преживяла, ужасно е! И смятам безпочвеното обнадеждаване за грешка.
Аз просто исках да разбера защо пишеш с такъв хъс по всяка тема. Щом наистина искаш да помагаш, ако нямаш нещо против, ще е добре да се съобразиш с опаснотите, които отговорите ти могат да причинят.



Тема Re: болки в гърдитенови [re: Mese4inka]  
Автор Olli (минаващ)
Публикувано23.07.07 16:48



Стискам палци



Тема Re: болки в гърдитенови [re: Kitten]  
Автор Lali (пристрастен)
Публикувано23.07.07 20:02



Китен, не се присмивай на жените с репродуктивни проблеми, защото човек не знае какво го чака в този живот.
Ако не се случи на теб, може да се случи на децата ти.
Бог забавя, но не забравя.
Никой не гледа с лошо лентичките.
Тук не се толерира невежеството, както и "самочувствието" за познания, които вредят на другите.
Съветите на Oceanid са подвеждащи, а понякога и опасни.
Китен, ти самата си поредната "оса", която изплува от нищото, озлобена незнайно от какво и от кого, абсолютно извън темата с празни приказки.
Нещо да кажеш по същество по темата след като влезе тук да помагаш?



Тема Re: болки в гърдитенови [re: Lali]  
Автор fascinating oceanid ()
Публикувано23.07.07 21:20



Няма по-страшно наказание от това да се изпълни сърцето ти с омраза, Лали...
Да кълнеш по малки деца с Бога напред... това минава всякакви граници.

С колкото и медицинска информация да си си напълнила главата, тя не може да компенсира отровата която се излива от думите ти... и омразата с което говориш на другите...

Какво се е случило с теб?

Редактирано от fascinating oceanid на 23.07.07 21:30.



Тема Re: болки в гърдитенови [re: fascinating oceanid]  
Автор Lali (пристрастен)
Публикувано23.07.07 23:24



Къде видя да кълна по малки деца?


Това, което човек си направи сам, никой друг не може да му го направи.
Я, не се излагай!
Човек не знае какво го чака в този живот, първо ти проклинаше момичетата с репродуктивни проблеми, сега и Китен.

За твое сведение нищо лошо не ми се е случило. Имам дете, обичам и съм обичана.
Щастлива съм.
Ти или ръсиш глупости по някоя тема, или пък изпадаш в амок.
Толкова ли няма какво да правиш?
Нямаш ли съпруг да те изведе малко навън, нямаш ли приятели да те разсеят?
Или на всички им писна от инфантилното ти поведение?

Редактирано от Lali на 23.07.07 23:45.



Тема Уважаеми дами,нови [re: Lali]  
Автор HAДEЖДA™Модератор (Jedem das Seine)
Публикувано24.07.07 07:36



Моля, малко по-кротко, форум сме все пак в който влизаме за помощ и разтоварване, а не да се натоварваме допълнително!!!

Лали, не е лично към теб, просто се въззах за последното мнение !

Лек и успешен ден на всички !!



НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !

Тема Re: Молянови [re: Kitten]  
Автор HAДEЖДA™Модератор (Jedem das Seine)
Публикувано24.07.07 07:39



не наливай допълнително масло в огъня !

НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !


Тема Re: болки в гърдитенови [re: Lali]  
Автор fascinating oceanid ()
Публикувано24.07.07 09:34



Уморих се да ходиш след мене по форума и да си "маркираш територийката",
ти не се ли умори?
И знаеш ли къде ти е най-голямата грешка:
Аз попаднах случайно в този форум, може и да не се задържа, но ти по своите си представи явно си градила дълго време авторитет в този клуб, познават те и сега го съсипваш със злобата която блика от тебе. Кой ще иска и ще се довери на съвет на толкова озлобен човек, който напада други, само защото не е съгласен с тях. И как да поискат съвет за толкова лични неща, като не са сигерни и че върху тях нямада се нахвърлилш? И как такъв човек, който си позволява да нагрубява друг жив човек, без някаква видима прчина, ще може да е обективен и към проблемите на другите?
Аз нямам толкова какво да губя, но ти много успешно го правиш, не разбираш ли, че уж защитавайки позициите си в това мини общество, сама си подравяш положението? никоя от тези жени които си мислиш че защитоаваш от мен нито е имала нежда от това, нито те е молила. А по мое мнение, не се е и почевствала засегната от моите постове. но заради личните нападки , които ти инициира между нас, те едва ли втори път ще попитат нещо- за да не стават прчина за такива отношения.
И ако аз говоря глупости, ти ги правиш, защото те мойте думи ако са такива глупости, като видят ти какви умни неща си написала няма и да послушат мен а тебе, и без ред отровен коментар от твоя страна, но сега ако заради твоите напъни да ме прогониш си прогонила тях? Кой губи от всичко това най-много?
Дори да говорех глупости, с което не мога да се съглася с теб - ами кажи си умностите, без да лаеш по мен и хората сами ще преценят. Тези жени, които четат имат репродуктивни проблеми, не са нито тъпи, нито наивни, точно обратното.
Неслучайно някои жени с точно такива проблеми започнаха да споделят страховете и надеждите си в настоящи и бъдещи майки, а не тук.
Ако си направиш труда да анализираш какво съм писала, ще видиш че аз нито веднъж не съм ходила да апострофирам твое мнение, ничие мнение, чета темите - ако счета че имам нещо за казване казвам, без никога да критикувам какво са казали другите. Докато ти превърна това в някакъв спорт. Никой няма полза от това, а ако мислиш че така ще ме прогониш- грешиш, наистина имам достатъчно време и не хабя тонове емоции като теб. И НЯМА да се махна докато имам какво да кажа, а ти не започнеш да се съобразяваш справото на изказване на мнение на другите. Продължавай сама да се излагаш публично, колкото си искаш.Започваш да ми приличаш на малко дете, което си е разхвърляло играчките в пясъчника и макар че са много и не играе с тях се втурва с викове да гони другите деца, които искат да влязат в пясъчника или да му разгледат играчките, само защото е отишло там по-рано. Това е толкова смешно и жалко че отнема много от тежестта и авторитета на други от мненията ти които могат да бъдат наистина ценни и полезни.
Както ти самата каза никой не може да направи на другия това което той сам си направи.... както казах аз съм нова в този форум, но на тебе не ти отива да влизаш и разпалваш пререкания, които модератор да се налага да потушава.
Казвам ти всичко това в името на мира. В този форум има място и за различните мнения. Аз не репликирам твоите, дори когато не ми харесват, толкова ли ти е трудно и ти да се държиш зряло и да спреш да репликираш моите?!?
Ти и Аз и всеки Друг имаме равни права да пишем тук по толкова теми по колкото имаме желание, имаме право да казваме добронамерено каквото мислим, какво ти пречи да се примириш с това?
Дори модератора няма право да цензурира мнения само защото не е съгласен с тях, на тебе откъде ти идва увереността че имаш право да го правиш?
Не ти ли хрумва изобщо, че може и ти да не си права понякога?

Редактирано от fascinating oceanid на 24.07.07 09:43.



Тема Re: болки в гърдитенови [re: Lali]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано24.07.07 10:29



Не е зле да четеш по-внимателно, когато смяташ да отговаряш на нечие мнение. Аз съм имала репродуктивни проблеми, това значи "личен опит". И има вероятност пак да имам един ден, не дай си Боже!
И точно защото съм го преживяла, знам много добре как се чувстват жените в такова положение. Аз пиша с ирония и самоирония, това не е "присмиване". Това, че ти се чудиш кого да нападнеш, си е твой проблем, дано го осъзнаеш и потърсиш помощ.

ПО ТЕМАТА: Доста често ме боляха гърдите преди цикъл, понякога по 2 седмици дори. Така и не открих закономерност и не можах да го свържа с хормоналните нива. Но лекарят ми беше казал, че се случва и няма поводи за притеснение. Дори си спомням, че бях питала тук и се оказа, че се случва на много момичета.



Тема Re: болки в гърдитенови [re: Lali]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано24.07.07 10:31



Ооо, сега и проклинам момичетата с репродуктивни проблеми!?! Това беше върхът!



Нямаш ли съпруг да те изведе малко навън, нямаш ли приятели да те разсеят?
Или на всички им писна от инфантилното ти поведение?


Може би е време да последваш собствените си съвети, не мислиш ли?



Тема Re: Молянови [re: HAДEЖДA™]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано24.07.07 10:37



Доколкото имам наблюдения, ти си един много свестен модератор. Жалко, че не сте повече такива.
За съжаление колежката ти в този клуб наистина отдавна е минала всякакви граници и това на нищо не прилича! Откакто тя е модератор тук клубът окончателно умря! И като човек, който влиза тук от години и е принуден да гледа как един чудесен клуб бива системно съсипван, на мен наистина ми писна! Това, което съм написала е просто израз на дълбокото ми разочарование!



Тема Re: Уважаеми дами,нови [re: HAДEЖДA™]  
Автор fascinating oceanid ()
Публикувано24.07.07 11:33



Съжалявам за това което става, но честно казано и аз не мога да спра, макар и защото само се защитавам. За да има мир просто тя иска да ме изгони от форума... На този етап не мога и не мисля че е правилно. Но става грозно.
Имам едно предложение:
Да махнеш всичките ни пререкания от темите на хората. Може всички такива постове да ги преместиш ...и занапред също в една тема, малко като в кошче за боклук.... само линк да ни оставиш къде си ги преместила (включително и моите де) и там да си се доуточняваме до припадък, че както е тръгнало... Имам дори идея за заглавието: "Кой е по-по- най- ..прав?"
Нещо като виртуално място за "Ела навън да се разберем!"


Приеми го като частична самокритика , заради страничните ефекти на тези препирни.
Не мога и да се съглася някой да си въобразява че има право да опекунства мен или когото и да е друг дали, какво и колко да пише, и да се опитва да ме цензурира и обижда.
Не и докато спазвам правилата за ползване на форума.
А който толкова иска да го прави винаги може да си отвори един БЛОГ и там да си коли и беси колкото си иска.... стига да има кого...
Форумите на ДИР-а са за всички.



Тема Re: болки в гърдитенови [re: Olli]  
Автор Mese4inka (ентусиаст)
Публикувано24.07.07 12:15



Точно това си мислех да напиша и аз. Не знам откъде изникнаха тези предположения, че целта на някой от форума е да бъде изгонен друг, с различно от общото мнение или със свои виждания. Това което толкова хора се опитаха да обяснят е, че не е желателно да се изказват мнения, без да има голяма доза достоверност в тях. И тъй като „личния опит” е много на мода в последно време ще добавя, че за малко не направих глупост, слушайки подобни некомпетентни мнения, в следствие на което можех да загубя бебето си. Fascinating oceanid, ако можеш да се поставиш на мястото на друг човек и разбереш как се чувства, може би ще има голяма полза, защото ще си дадеш сметка кога е по-добре нещо да се каже и кога не. Никой не отправя нападки към желанието ти за подкрепа към търсещите съвет, а вероятността да дадеш грешен съвет, което да доведе до много лоши последствия. И както казах-използвайте опцията „Остави бележка”, че тук вече изобщо не се пише по истинската тема, а някой разчита на съвет…



Тема Re: болки в гърдитенови [re: Mese4inka]  
Автор fascinating oceanid ()
Публикувано24.07.07 12:45



ОК обаче имам против това някой да си присвоява правото да определя кой кога има вероятност да даде грешен съвет?!? Това си е право и задължение на питащия. Обратното отношение предполага че въпросната личност(говоря по принцип, не визирам конкретно никого) се поставя в собствените си очи и изказвания над другите и започва да диктува цензура, като че тя самата е безгрешна и нейните съвети са безпогрешни. Нали си съгласна че това дори теоретично е невъзможно?!?
Никой не е застрахован от грешки, особено в интернет и при често пъти съвсем семпло зададен въпрос от питащия.
Аз лично ако смятам че някой друг казва нещо невярно или подвеждащо, няма да го нападам и изобщо няма да адресирам постовете си към него, а само ще кажа на питащия че не съм съгласна с това и това мнение и ще се обоснова. питащата сама може и бездруго тя ще реши какво да прави и на кого да се довери. Така е редно и нормално. Иначе сама виждаш какво става.
Тук не сме деца и има и известна доза надменност в едно такова отношение. Това не е ли обидно отношение към питащите?

Именно защото не съм безотговорна се стремя максимално, не да давам съвети (освен в стил най-добре иди направо при добър тесен специалист) а да споделям фактите за които знам, особено когато пък ако са някакво изключение, което разширява възможностите и вариантите за успех - тогава направо се чувствам длъжна.
Защото тези изключения, понеже са част от живия живоат, нечия съдба най-често могат да дадат една умерена надежда, която няма как да ги подведе, може само да ги предпази от едно възлагатне на всички надежди на докторите и медицината. Истинското отчаяние настъпва именно когато забравиш за съзидателната сила на природата и възложиш всичките си надежди само на лекарите.Или още по-лошо - на един конкретен лекар. И очакваш именно от него чудеса. А те не са чародеи, и може дори и да сгрешат. Много трудно се пази равновесие на един крак.
Затова ако от една страна разчиташ на медицината, но от друга страна никога не загърбваш факта, че само в природата се случват и необяснимо хубави неща и знаеш за колкото се може повече такива случаи, това според мен най-добре запазва баланса и предпазва от сривове и отчаяние.



Тема Re: болки в гърдитенови [re: fascinating oceanid]  
Автор Mese4inka (ентусиаст)
Публикувано24.07.07 13:36



Очевидно наистина разполагаш с повече от нормалното излишно време, а аз просто нямам такова за да чета дългите ти писания. Опитах се да обясня-ти не искаш да разбереш!
Права си, че е право на питащия да приеме или не даден съвет, но когато този питащ няма никаква представа от даден проблем и е паникьосан – приема всички съвети, просто защото в една стресова ситуация разсъдъкът блокира и страхът превзема всичко. И стига с тази природа и безкрайните възможности, защото и аз като теб наивно вярвах в какво ли не и загубих толкова ценно време и надежди, че още ме е яд! Нямам нищо против розовите очила, но да са хубаво избърсани, а не с мазни петна по тях. Безсмислено е да се опитвам да ти излагам вижданията на питащия, получил грешни съвети (както и на мен ми се е случвало), тъй като ти в този форум си само съветваща и така или иначе няма да разбереш! Лека бременност от мен!



Тема Re: болки в гърдитенови [re: Mese4inka]  
Автор WhiteCloud (на небето)
Публикувано24.07.07 17:25



Kitten, това, че си била с репродуктивни проблеми се държиш по този начин показва, че те не са били сериозни, иначе нямаше да влезеш в този клуб и да правиш подобни закл\чения.
Бременей си, мисли си че сме злобни, ама не идвай да се из**казваш по този начин тук.

На другата бременна с логореята, ще кажа, че е много досадна и ако наистина я "изгоните", няма да липсва.

Месечинке, честита бременност.

Лали, жалко че не си мод вече. Щеше да позачистиш с парцала, ама нейсе. Всъщност, защо не оставим бременните скучаещи мами да пишат на воля глупости в клуб "проблемно забременяване"? като им дойде термина, ще млъкнат.



Всъщност е много забавно..........



Тема Re: болки в гърдитенови [re: WhiteCloud]  
Автор HAДEЖДA™Модератор (Jedem das Seine)
Публикувано24.07.07 18:14



Спазвайте добрия тон !! Оборвайте мнението, което според вас е погрешно с аргументи, не със обиди. И имайте предвид, че майката природа си прави хем шегички с нас, хем и чудеса. Това, което на мен не ми се е случвало, не ми дава право да се пеня, че вообще не се случва.

НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !


Тема Re: болки в гърдитенови [re: HAДEЖДA™]  
Автор WhiteCloud (на небето)
Публикувано24.07.07 20:12



Крайно време беше да се намесиш.
(какви аргументи да извадя на това, че сме злобни, понеже не можем да забременеем или, че сме особено злобни през месечния си цикъл?)

Майката природа не си прави шеги с едно нещо- коефицента на емоционална интелигентност. При някои бременни, явно се притъпява значително. Явно е от липсващия цикъл.





Тема Re: болки в гърдитенови [re: WhiteCloud]  
Автор HAДEЖДA™Модератор (Jedem das Seine)
Публикувано24.07.07 22:22



Пак моля, придържайте се към самата тема и спорете с аргументи и факти.

НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !


Тема Re: болки в гърдитенови [re: sivoto]  
Автор gerinda (непознат )
Публикувано17.08.07 13:13



Здравейте момичета, не сме тук за да се караме, а да си помагаме.
Аз също имам проблем с гърдите. Може би вече от 6 месеца усещам една пареща и пробождаща болка в лявата гърда, не че и дясната не ме боли но болките в лявата са по-големи особено по време на овулация и преди менструация, иначе са си почти постоянни но някак си не толкова силни. Ще се ходи на лекар и евентуално на мамография следващия месец защото просто нямам как да разбера от какво са тези болки, всичко започна след стимулации за инсе после инвитро дали тези хормони с които се тъпках не са дали някаква реакция просто незнам, а така ме е страх какво ще покаже изследването че вече взех да не спя по цели нощи.





Тема Re: болки в гърдитенови [re: gerinda]  
Автор WhiteCloud (на небето)
Публикувано20.08.07 00:53



според мен е нормално.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.