Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:17 21.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Уважаеми дами,нови [re: Lali]  
Автор HAДEЖДA™Модератор (Jedem das Seine)
Публикувано24.07.07 07:36



Моля, малко по-кротко, форум сме все пак в който влизаме за помощ и разтоварване, а не да се натоварваме допълнително!!!

Лали, не е лично към теб, просто се въззах за последното мнение !

Лек и успешен ден на всички !!



НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !

Тема Re: Молянови [re: Kitten]  
Автор HAДEЖДA™Модератор (Jedem das Seine)
Публикувано24.07.07 07:39



не наливай допълнително масло в огъня !

НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !


Тема Re: болки в гърдитенови [re: Lali]  
Автор fascinating oceanid ()
Публикувано24.07.07 09:34



Уморих се да ходиш след мене по форума и да си "маркираш територийката",
ти не се ли умори?
И знаеш ли къде ти е най-голямата грешка:
Аз попаднах случайно в този форум, може и да не се задържа, но ти по своите си представи явно си градила дълго време авторитет в този клуб, познават те и сега го съсипваш със злобата която блика от тебе. Кой ще иска и ще се довери на съвет на толкова озлобен човек, който напада други, само защото не е съгласен с тях. И как да поискат съвет за толкова лични неща, като не са сигерни и че върху тях нямада се нахвърлилш? И как такъв човек, който си позволява да нагрубява друг жив човек, без някаква видима прчина, ще може да е обективен и към проблемите на другите?
Аз нямам толкова какво да губя, но ти много успешно го правиш, не разбираш ли, че уж защитавайки позициите си в това мини общество, сама си подравяш положението? никоя от тези жени които си мислиш че защитоаваш от мен нито е имала нежда от това, нито те е молила. А по мое мнение, не се е и почевствала засегната от моите постове. но заради личните нападки , които ти инициира между нас, те едва ли втори път ще попитат нещо- за да не стават прчина за такива отношения.
И ако аз говоря глупости, ти ги правиш, защото те мойте думи ако са такива глупости, като видят ти какви умни неща си написала няма и да послушат мен а тебе, и без ред отровен коментар от твоя страна, но сега ако заради твоите напъни да ме прогониш си прогонила тях? Кой губи от всичко това най-много?
Дори да говорех глупости, с което не мога да се съглася с теб - ами кажи си умностите, без да лаеш по мен и хората сами ще преценят. Тези жени, които четат имат репродуктивни проблеми, не са нито тъпи, нито наивни, точно обратното.
Неслучайно някои жени с точно такива проблеми започнаха да споделят страховете и надеждите си в настоящи и бъдещи майки, а не тук.
Ако си направиш труда да анализираш какво съм писала, ще видиш че аз нито веднъж не съм ходила да апострофирам твое мнение, ничие мнение, чета темите - ако счета че имам нещо за казване казвам, без никога да критикувам какво са казали другите. Докато ти превърна това в някакъв спорт. Никой няма полза от това, а ако мислиш че така ще ме прогониш- грешиш, наистина имам достатъчно време и не хабя тонове емоции като теб. И НЯМА да се махна докато имам какво да кажа, а ти не започнеш да се съобразяваш справото на изказване на мнение на другите. Продължавай сама да се излагаш публично, колкото си искаш.Започваш да ми приличаш на малко дете, което си е разхвърляло играчките в пясъчника и макар че са много и не играе с тях се втурва с викове да гони другите деца, които искат да влязат в пясъчника или да му разгледат играчките, само защото е отишло там по-рано. Това е толкова смешно и жалко че отнема много от тежестта и авторитета на други от мненията ти които могат да бъдат наистина ценни и полезни.
Както ти самата каза никой не може да направи на другия това което той сам си направи.... както казах аз съм нова в този форум, но на тебе не ти отива да влизаш и разпалваш пререкания, които модератор да се налага да потушава.
Казвам ти всичко това в името на мира. В този форум има място и за различните мнения. Аз не репликирам твоите, дори когато не ми харесват, толкова ли ти е трудно и ти да се държиш зряло и да спреш да репликираш моите?!?
Ти и Аз и всеки Друг имаме равни права да пишем тук по толкова теми по колкото имаме желание, имаме право да казваме добронамерено каквото мислим, какво ти пречи да се примириш с това?
Дори модератора няма право да цензурира мнения само защото не е съгласен с тях, на тебе откъде ти идва увереността че имаш право да го правиш?
Не ти ли хрумва изобщо, че може и ти да не си права понякога?

Редактирано от fascinating oceanid на 24.07.07 09:43.



Тема Re: болки в гърдитенови [re: Lali]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано24.07.07 10:29



Не е зле да четеш по-внимателно, когато смяташ да отговаряш на нечие мнение. Аз съм имала репродуктивни проблеми, това значи "личен опит". И има вероятност пак да имам един ден, не дай си Боже!
И точно защото съм го преживяла, знам много добре как се чувстват жените в такова положение. Аз пиша с ирония и самоирония, това не е "присмиване". Това, че ти се чудиш кого да нападнеш, си е твой проблем, дано го осъзнаеш и потърсиш помощ.

ПО ТЕМАТА: Доста често ме боляха гърдите преди цикъл, понякога по 2 седмици дори. Така и не открих закономерност и не можах да го свържа с хормоналните нива. Но лекарят ми беше казал, че се случва и няма поводи за притеснение. Дори си спомням, че бях питала тук и се оказа, че се случва на много момичета.



Тема Re: болки в гърдитенови [re: Lali]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано24.07.07 10:31



Ооо, сега и проклинам момичетата с репродуктивни проблеми!?! Това беше върхът!



Нямаш ли съпруг да те изведе малко навън, нямаш ли приятели да те разсеят?
Или на всички им писна от инфантилното ти поведение?


Може би е време да последваш собствените си съвети, не мислиш ли?



Тема Re: Молянови [re: HAДEЖДA™]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано24.07.07 10:37



Доколкото имам наблюдения, ти си един много свестен модератор. Жалко, че не сте повече такива.
За съжаление колежката ти в този клуб наистина отдавна е минала всякакви граници и това на нищо не прилича! Откакто тя е модератор тук клубът окончателно умря! И като човек, който влиза тук от години и е принуден да гледа как един чудесен клуб бива системно съсипван, на мен наистина ми писна! Това, което съм написала е просто израз на дълбокото ми разочарование!



Тема Re: Уважаеми дами,нови [re: HAДEЖДA™]  
Автор fascinating oceanid ()
Публикувано24.07.07 11:33



Съжалявам за това което става, но честно казано и аз не мога да спра, макар и защото само се защитавам. За да има мир просто тя иска да ме изгони от форума... На този етап не мога и не мисля че е правилно. Но става грозно.
Имам едно предложение:
Да махнеш всичките ни пререкания от темите на хората. Може всички такива постове да ги преместиш ...и занапред също в една тема, малко като в кошче за боклук.... само линк да ни оставиш къде си ги преместила (включително и моите де) и там да си се доуточняваме до припадък, че както е тръгнало... Имам дори идея за заглавието: "Кой е по-по- най- ..прав?"
Нещо като виртуално място за "Ела навън да се разберем!"


Приеми го като частична самокритика , заради страничните ефекти на тези препирни.
Не мога и да се съглася някой да си въобразява че има право да опекунства мен или когото и да е друг дали, какво и колко да пише, и да се опитва да ме цензурира и обижда.
Не и докато спазвам правилата за ползване на форума.
А който толкова иска да го прави винаги може да си отвори един БЛОГ и там да си коли и беси колкото си иска.... стига да има кого...
Форумите на ДИР-а са за всички.



Тема Re: болки в гърдитенови [re: Olli]  
Автор Mese4inka (ентусиаст)
Публикувано24.07.07 12:15



Точно това си мислех да напиша и аз. Не знам откъде изникнаха тези предположения, че целта на някой от форума е да бъде изгонен друг, с различно от общото мнение или със свои виждания. Това което толкова хора се опитаха да обяснят е, че не е желателно да се изказват мнения, без да има голяма доза достоверност в тях. И тъй като „личния опит” е много на мода в последно време ще добавя, че за малко не направих глупост, слушайки подобни некомпетентни мнения, в следствие на което можех да загубя бебето си. Fascinating oceanid, ако можеш да се поставиш на мястото на друг човек и разбереш как се чувства, може би ще има голяма полза, защото ще си дадеш сметка кога е по-добре нещо да се каже и кога не. Никой не отправя нападки към желанието ти за подкрепа към търсещите съвет, а вероятността да дадеш грешен съвет, което да доведе до много лоши последствия. И както казах-използвайте опцията „Остави бележка”, че тук вече изобщо не се пише по истинската тема, а някой разчита на съвет…



Тема Re: болки в гърдите [re: Mese4inka]  
Автор fascinating oceanid ()
Публикувано24.07.07 12:45



ОК обаче имам против това някой да си присвоява правото да определя кой кога има вероятност да даде грешен съвет?!? Това си е право и задължение на питащия. Обратното отношение предполага че въпросната личност(говоря по принцип, не визирам конкретно никого) се поставя в собствените си очи и изказвания над другите и започва да диктува цензура, като че тя самата е безгрешна и нейните съвети са безпогрешни. Нали си съгласна че това дори теоретично е невъзможно?!?
Никой не е застрахован от грешки, особено в интернет и при често пъти съвсем семпло зададен въпрос от питащия.
Аз лично ако смятам че някой друг казва нещо невярно или подвеждащо, няма да го нападам и изобщо няма да адресирам постовете си към него, а само ще кажа на питащия че не съм съгласна с това и това мнение и ще се обоснова. питащата сама може и бездруго тя ще реши какво да прави и на кого да се довери. Така е редно и нормално. Иначе сама виждаш какво става.
Тук не сме деца и има и известна доза надменност в едно такова отношение. Това не е ли обидно отношение към питащите?

Именно защото не съм безотговорна се стремя максимално, не да давам съвети (освен в стил най-добре иди направо при добър тесен специалист) а да споделям фактите за които знам, особено когато пък ако са някакво изключение, което разширява възможностите и вариантите за успех - тогава направо се чувствам длъжна.
Защото тези изключения, понеже са част от живия живоат, нечия съдба най-често могат да дадат една умерена надежда, която няма как да ги подведе, може само да ги предпази от едно възлагатне на всички надежди на докторите и медицината. Истинското отчаяние настъпва именно когато забравиш за съзидателната сила на природата и възложиш всичките си надежди само на лекарите.Или още по-лошо - на един конкретен лекар. И очакваш именно от него чудеса. А те не са чародеи, и може дори и да сгрешат. Много трудно се пази равновесие на един крак.
Затова ако от една страна разчиташ на медицината, но от друга страна никога не загърбваш факта, че само в природата се случват и необяснимо хубави неща и знаеш за колкото се може повече такива случаи, това според мен най-добре запазва баланса и предпазва от сривове и отчаяние.



Тема Re: болки в гърдите [re: fascinating oceanid]  
Автор Mese4inka (ентусиаст)
Публикувано24.07.07 13:36



Очевидно наистина разполагаш с повече от нормалното излишно време, а аз просто нямам такова за да чета дългите ти писания. Опитах се да обясня-ти не искаш да разбереш!
Права си, че е право на питащия да приеме или не даден съвет, но когато този питащ няма никаква представа от даден проблем и е паникьосан – приема всички съвети, просто защото в една стресова ситуация разсъдъкът блокира и страхът превзема всичко. И стига с тази природа и безкрайните възможности, защото и аз като теб наивно вярвах в какво ли не и загубих толкова ценно време и надежди, че още ме е яд! Нямам нищо против розовите очила, но да са хубаво избърсани, а не с мазни петна по тях. Безсмислено е да се опитвам да ти излагам вижданията на питащия, получил грешни съвети (както и на мен ми се е случвало), тъй като ти в този форум си само съветваща и така или иначе няма да разбереш! Лека бременност от мен!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.