Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:48 22.09.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: болки в гърдитенови [re: Mese4inka]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано23.07.07 14:19



Да, знам, че си бременна, и много се радвам за теб!
Аз съм си сложила лентичка, защото искам да споделя със света радостта си, че имам дете. Не съм го направила, за да дразня някого. Пиша и в други клубове и не намирам логика да си променям подписа за всяко мнение.
И понеже говориш за тактичност ... тук се ширят големи претенции за тактичност, но явно това се разбира само в едната посока - защото не съм забелязала някаква тактичност или толерантност спрямо новодошлите или спрямо тези с мнение, различно от това, което модераторите са приели за вярно и правилно.
Аз съм написала, че нямаме репродуктивни проблеми В МОМЕНТА. Аз имах преди, няма гаранция дали един ден няма отново да имам. В МОМЕНТА и ти нямаш репродуктивни проблеми. По твоята логика и ти не би трябвало да "се навираш" тук, нали?
Аз чета тук, защото болката на жените тук ми е близка и знам какво е. И тъй като имам малък опит в борбата със стерилитета, понякога мога да бъда полезна със съвети.
В този клуб влизам от февруари месец 2003год., и за разлика от теб мога да направя сравнение между отношенията в клуба тогава и сега. И за мое искрено съжаление, разликата е огромна, а промяната е единствено негативна. Фактът, че никой от пишещите тогава вече не влиза тук, само потвърждава думите ми

.
Жалко! Много жалко!



Тема Re: болки в гърдитенови [re: Olli]  
Автор Mese4inka (ентусиаст)
Публикувано23.07.07 14:38



Olli, нищо не пиша, защото не смея да се зарадвам :) Добре си употребила думата "развиха" - всичко е все още на етап развитие ;) Като се почуствам малко по-сигурна и стабилна ще се включа с разкази и въпроси... :)



Тема Re: болки в гърдитенови [re: Kitten]  
Автор Mese4inka (ентусиаст)
Публикувано23.07.07 14:52



Знам, че влизаш в клуба отдавна, мога също да кажа, че по твое време имаше сформирана и групичка от редовни форумци. И аз в началото не бях приета с килим от рози, някои от "твоето време" дори не ми отговаряха на лични бележки, но не съм правила от мухата слон, а и в крайна сметка най-важното е да получа от този форум полезна информация - а такава все се намира кой да даде. И след като намесваш наличието или липсата на проблеми при мен - ще те информирам, че все още имам проблеми, именно поради тази причина хвърлям по едно око в тази тема. А за промяната на лентичката за всеки отделен форум грешно си ме разбрала. Просто имах предвид, че на момичетата, пишещи конкретно в този може би не им е особено комфортно да четат мнения на бъдещи майки. Не е казано, че е 100% така, просто предположение. И изобщо съм изненадана, че точно ти си се изказала толкова рязко в тази тема…понеже нямам такива впечатления от теб :)



Тема Re: болки в гърдитенови [re: Olli]  
Автор fascinating oceanid ()
Публикувано23.07.07 14:58



"просто се забавляваш на гърба на истински изстрадаали жени"

?!?
какво знаеш за мен? и за това аз какво съм изстрадала? а и всъщност, когато го преодолееш, не само фактически, но и със сърцето си, каквото и да е било, то те прави по-силен и по-мъдър и най-вече по-толерантен...
като имаш поглед към това къде и какво съм писала, сигурно някъде из темите в този клуб си прочела и защо все пак познавам болката на точно тези изстрадали жени.

И да: смятам че може и да мога да помогна на някого, с това което пиша.

Не искам да твърдя, че съм помогнала на някого защото съвет и помощ можеш само да предложиш, насила не можеш да дадеш, насила можеш само да отнемеш.

Освен това няма претенции, като съм казала нещо, авторът на темата непременно да се съобрази с него. споделила съм най-често моя си житейски опит. Никога не съм била категорична в изказванията си, никога не съм атакувала съвета на някой друг, никога не съм отправяла лични нападки дори и в отговор на такива, още по- малко само защото мнението им противоречи на моята гледна точка по-въпроса.
А жлъчни коментари от автори на въпросите - т.е. на тези с които говора всъщност- не съм получила нито един - а само от хора, на които явно някак си навлизам във виртуалния периметър, и които кой знае защо считат форума за своя запазена територия. Във всеки клуб има по един двама такива, които се държат като самозвани модератори, и добре че "на бодлива крава, дир бг рога не дава".... Нищо ново под слънцето. Модераторствала съм клуб, преди много време, може би има вече 10 години и имам наблюдения как тече живота в него, как се сменят пишещите, как се конкурират помежду си, как има хора които си избират някое местенце и се опитват да се окопаят в него. Виждала съм и как замират цели клубове, как се оформят неформални групички в тях, които се познават лично и се подкрепят безрезервно, за ад "държат властта"; как някои клубове стават затворени общества от типа "похвали другарче" и всеки нов е моментално наритан за това че си е позволил изобщо да се обажда.



С гореизброените водя някакъв диалог само колкото да не ги оставя да си мислят че могат да се самоназначат да ограничават нечие право да си изказва мнението, вместо да прочетат какво пише заради такива като тях и никак неслучайно дори и в Българската Конституция

Конституция на РБългария
Чл. 39. (1) Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово - писмено или устно, чрез звук, изображение или по друг начин.


Ако Конституцията на една държава е създадена да защитава демокрацията, и цитата е от отдела неотменими права на гражданите, сигурно можеш да си дадеш сметка в какво се опитват някои хора да въведат в този клуб... нещо което си отиде още 89г... и което всички ненавиждаме. ТОТАЛИТАРИЗЪМ.

И това много по-важно да не се случва в никой клуб, отколкото дали някой смята, че някой друг не е прав за нещо си.

Иначе, ако си забелязала, тези на чиито въпроси съм отговорила мисля, че питат не защото нямат собствено мнение, а често и дори повече за да се ориентират сред различните мнения на другите и всяко различно мнение и всяка информация за изключенията от правилото може да им е дори много по-полезна, отколкото да чуят САМО мултиплицираното хорово мнение на групичката обитаваща въпросния форум. Чиято меродавност и авторитет смея да поставям под съмнение... ужас.
Отговорих ли ти напълно изчерпателно?

Редактирано от fascinating oceanid на 23.07.07 15:26.



Тема Re: болки в гърдитенови [re: sivoto]  
Автор fascinating oceanid ()
Публикувано23.07.07 15:06



Не е за пръв път, ти наистина нямаш нищо общо с това, в смисъл че изобщо не си ги ПРЕДИЗВИКАЛА ТИ, и не трябва да се притесняваш. ние трябва да се прлитесняваме

.
По-скоро всички участници в този спор ти дължим извинение, че ти оспамихме темата и аз също ти се извинявам.

Редактирано от fascinating oceanid на 23.07.07 15:07.



Тема Re: болки в гърдитенови [re: fascinating oceanid]  
Автор Olli (минаващ)
Публикувано23.07.07 16:45



Дори по-изчерпателно, отколкото ми се искаше


Виж, личи си, че си добронамерена. Опасното е, че разполагаш с много време, а не си достатъчно компетентна, така може да заблудиш някой неволно, което вече не е помощ. Другата заблуда са подкрепата и надеждите. Драмата "голяма надежда - голямо разочарование" вече съм я преживяла, ужасно е! И смятам безпочвеното обнадеждаване за грешка.
Аз просто исках да разбера защо пишеш с такъв хъс по всяка тема. Щом наистина искаш да помагаш, ако нямаш нещо против, ще е добре да се съобразиш с опаснотите, които отговорите ти могат да причинят.



Тема Re: болки в гърдитенови [re: Mese4inka]  
Автор Olli (минаващ)
Публикувано23.07.07 16:48



Стискам палци



Тема Re: болки в гърдитенови [re: Kitten]  
Автор Lali (пристрастен)
Публикувано23.07.07 20:02



Китен, не се присмивай на жените с репродуктивни проблеми, защото човек не знае какво го чака в този живот.
Ако не се случи на теб, може да се случи на децата ти.
Бог забавя, но не забравя.
Никой не гледа с лошо лентичките.
Тук не се толерира невежеството, както и "самочувствието" за познания, които вредят на другите.
Съветите на Oceanid са подвеждащи, а понякога и опасни.
Китен, ти самата си поредната "оса", която изплува от нищото, озлобена незнайно от какво и от кого, абсолютно извън темата с празни приказки.
Нещо да кажеш по същество по темата след като влезе тук да помагаш?



Тема Re: болки в гърдите [re: Lali]  
Автор fascinating oceanid ()
Публикувано23.07.07 21:20



Няма по-страшно наказание от това да се изпълни сърцето ти с омраза, Лали...
Да кълнеш по малки деца с Бога напред... това минава всякакви граници.

С колкото и медицинска информация да си си напълнила главата, тя не може да компенсира отровата която се излива от думите ти... и омразата с което говориш на другите...

Какво се е случило с теб?

Редактирано от fascinating oceanid на 23.07.07 21:30.



Тема Re: болки в гърдите [re: fascinating oceanid]  
Автор Lali (пристрастен)
Публикувано23.07.07 23:24



Къде видя да кълна по малки деца?


Това, което човек си направи сам, никой друг не може да му го направи.
Я, не се излагай!
Човек не знае какво го чака в този живот, първо ти проклинаше момичетата с репродуктивни проблеми, сега и Китен.

За твое сведение нищо лошо не ми се е случило. Имам дете, обичам и съм обичана.
Щастлива съм.
Ти или ръсиш глупости по някоя тема, или пък изпадаш в амок.
Толкова ли няма какво да правиш?
Нямаш ли съпруг да те изведе малко навън, нямаш ли приятели да те разсеят?
Или на всички им писна от инфантилното ти поведение?

Редактирано от Lali на 23.07.07 23:45.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.