Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:15 16.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: болки в гърдитенови [re: fascinating oceanid]  
Автор Mese4inka (ентусиаст)
Публикувано23.07.07 09:37



Нямам намерение да се впускам в онлайн обяснения какво съм имала предвид. Това, че чак сега се включвам с коментар на твой пост не значи, че не съм следила писанията ти до този момент. Честно казано в началото много ме радваше желанието ти да помогнеш на всеки, но в един момент, когато това започна да се случва във всяка една тема, за всякакъв повод или заболяване, изказванията ти започнаха да дразнят. Не за друго, ами просто човек не може да бъде специалист във всичко, а ти даваш компетентни, по твоя преценка, мнения от заекването при децата до болките в гърдите при жените. Всеки от нас някога е бил „новак” във форума, така че не е уместно да изтъкваш като повод за критиките към теб това, че си отскоро активна тук. Същото важи и за сериозните заболявания- било ние самите, наш близък или приятел-всеки някога в живота си се е сблъскал с тях или още по-лошо - със смъртта в следствие на заболяване. Това обаче не ни дава право да всяваме страх у хората със здравословни проблеми, само защото някой от симптомите ни се струва познат и плашещ. Опитах се да ти дам съвет как тактично и без да всяваш паника да дадеш нужната информация, твоя работа е дали ще обърнеш внимание на думите ми. Добре са ти го казали в друга тема, че е добре да се замислиш защо толкова хора се изказват против твоите съвети… И като стана дума за „личния опит” ще добавя: аз лично съм се сблъсквала с рак на маточната шийка, със страха от рак на гърдата поради болки, с рак на тестиса у мъжа ми, с проблема стерилитет и какво ли още не… няма да изброявам за да не ставам отегчителна. Със сигурност бих могла да разкажа много повече от теб, по много повече теми, но се въздържам, защото не смятам за разумно да давам идеи, за това каква може да е причината за това или онова, изхождайки само от моите симптоми. На всеки му е известно, че в медицината един симптом може да е характерен за няколко заболявания, така че нека специалистите си дадат компетентното мнение. А това което исках да кажа по темата е, първо да се търси най-логичната причина – хормонален дисбаланс, а след това вече да говорим за рак на гърдата. Ами представяш ли си колко други заболявания може да отключат стресът и страхът от тази сериозна диагноза?! Ще се съгласиш, че за посещение при мамолог не е нужно да чакаме болки и др., за да се сетим, че такъв вид специалист изобщо съществува.



Тема Re: болки в гърдитенови [re: Mese4inka]  
Автор fascinating oceanid ()
Публикувано23.07.07 10:34



Често казано не съм си и помисляла, още по-малко съм твърдяла, че момичето може да има рак. Чети внимателно преди да критикуваш.
Казах само, че ако имаш някаква болка и по-лошото - ако тази болка ВЕЧЕ те притеснява - най-добре е да отидеш при специалист. И че точния специалист в случая се нарича мамолог. И да: има хора, които не знаят това (и аз научих по-късно от оптималното) и си мислят че акушер-гинеколозите или джипи-тата са специалисти и по "цици"ама не те са... или точно защото знаят че не са и затова тяхното лекарско мнение не ги успокоява и въпреки него търсят и мнения във форуми като този. И са прави.
Толкова.
Мисля че всеки от нас заслужава и има право от мнение на специалист, когато има здравословен проблем. Не мисля че на момичето са му проблем 20-тях лева, ако след един преглед наистина ще се успокои и нещо повече - ще знае че е направила на-доброто за себе си. Това е донякъде въпрос и на самоуважение.

И като се има предвид че е всеизвестно че джипи-тата никак не обичат да дават направления, ако не знаеш и какво точно да си изискаш - съвсем никакъв шанс нямаш да получиш компетентно мнение от точния специалист, аоко зависи от тях.

Колкото до писането - имам свободно време, искам - пиша. Не си длъжна да ме харесваш нито аз тебе - просто не ме чети, не ми отговаряй, както не излизаш на кафе с някой който не ти е приятен.
Мисля че форумите са точно затова, макар че имат тази особеност като напишеш нещо да го четат сто души, не само този на когото го казваш... и респективно те да са на различно мнение.
Само, че някои имат необяснимата непоносимост към мнения различни от техните...

Редактирано от fascinating oceanid на 23.07.07 10:55.



Тема Re: болки в гърдитенови [re: fascinating oceanid]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано23.07.07 11:37



Този клуб не се слави със своята толерантност, така че не се изненадвай ако/като те оплюят


Голямата част от жените с репродуктивни проблеми са в състояние на "циклична невроза", която се активизира в определени дни в месеца и тогава най-добре да не си наоколо - вярвай ми, личен опит
Освен това, тук като във всеки клуб с 99% женско участие положението е чисто гнездо на оси - всички чужди оси трябва да бъдат незабавно изгонени от гнездото.
Не на последно място - тук се гледа на кръв на хора, които имат под мнението си лентичка като твоята или като моята - ние сме един вид обида за клуба
. Как не ни е срам да пишем тук, след като нямаме (в момента) проблемите на останалите!

Та това е положението - аз бих ти препоръчала да намериш някой по-приятен клуб за писане, за да не си навличаш негативни емоции - няма никакъв смисъл . Тук никой няма да ти е благодарен за добронамерените съвети. Тук се приемат само "свои оси"



Тема Re: болки в гърдитенови [re: Kitten]  
Автор fascinating oceanid ()
Публикувано23.07.07 12:16







Тема Re: болки в гърдитенови [re: Lali]  
Автор sivoto (Мърррррррр!)
Публикувано23.07.07 12:55



Благодаря ти, Лали.



Тема Re: болки в гърдитенови [re: sivoto]  
Автор sivoto (Мърррррррр!)
Публикувано23.07.07 13:06



Благодаря на всички момичета, които са се включили в темата и съжалявам, че съм предизвикала и неприятни реплики.



Тема Re: болки в гърдитенови [re: Kitten]  
Автор Mese4inka (ентусиаст)
Публикувано23.07.07 13:20



На теб само ще ти кажа, че и и аз имам пълното основание да си сложа лентичката, но не смятам за нужно да го афиширам! Мисля, че малко тактичност няма да навреди на никого.
В дадения случай се коментираха изказвания, които не бяха приети и в други форумни, не само в този...
И един въпрос - след като нямате проблемите на останалите, ами защо се навирате при тях?!?



Тема Re: болки в гърдитенови [re: fascinating oceanid]  
Автор Mese4inka (ентусиаст)
Публикувано23.07.07 13:21



Не знам къде ги намеси тези джи пита, откъде го измъдри този проблем с 20-те лева… и изобщо личи си, че безделничиш и няма с какво по-полезно да се занимаваш, от това да пълниш форума с безполезни мнения. На теб като не ти харесва да те критикуват-използвай функцията „Остави бележка”, така хем няма да те четат други хора, хем няма да подвеждаш други момичета с писанията си.



Тема Re: болки в гърдите [re: Mese4inka]  
Автор Olli (минаващ)
Публикувано23.07.07 13:38



Месечинка, радвам се за това което пишеш, не каза как се развиха нещата, но се надявам да си добре

Успех!



Тема Re: болки в гърдите [re: fascinating oceanid]  
Автор Olli (минаващ)
Публикувано23.07.07 13:43



fascinating oceanid, признавам ти, че си "освежила" клуба, но можеш ли да ме осветлиш - защо така неуморно пишеш, освен, че очевидно скучаеш; мислиш ли наистина, че помагаш на някого или просто се забавляваш на гърба на истински изстрадаали жени?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.