Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:52 20.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема донор за моето бебе?нови  
Автор janine32 (непознат )
Публикувано11.07.07 11:28



Здравейте момичета
за първи път влизам в клуба и не съм чела назад темите, но имам нужда от вашата помощ.
На 32 години ставам другия месец. Нямам мъж до себе си и както изглежда няма скоро да се появи. Правила съм до сега 2 аборта, но се надявам да мога да забременея отново. Напоследък взех да си мисля за инсеминация. Моля ви за съвети на тая тема: какви са тези банки със сперма в специализираните клиники,в смисъл какви са донорите,никаква инфо ли не можеш да получиш за донорите, сама ли ги избираш, по какъв критерий....Мислите ли че постъпвам правилно в случая? Не искам да търся някой само и само да ми направи дете.
Дайте ми съвети или линк къде да прочета нещо повече по темата
Благодаря ви за отговорите предварително



Тема Re: донор за моето бебе?нови [re: janine32]  
Автор jam (уверено сладко)
Публикувано11.07.07 16:22



специално за клиниката, която посещавах (www.ivf.bg), знам, че донорите се изследват много подробно, преди да се вземе материал за замразяване. мисля, че ти дават информация за физическите данни на донора, които можеш да подбираш, а също и за образованието му. но все пак, най-добре е да се свържеш с няколко клиники и да поискаш конкретна информация от тях.
аз лично одобрявам намерението ти. желая ти успех!



Тема Re: донор за моето бебе?нови [re: janine32]  
Автор fascinating oceanid ()
Публикувано11.07.07 19:23



Четох преди време май в настоящи и бъдещи майки, поста на една жена която имаше бебе от донор и сега искаше второ, и то от същия донор, но той вече не давал материал.
Ако не те мързи разрови се в архива, тя може би ще ти даде най-изчерпателна информация от първа ръка, а и може вече второто детенце да е на път та инфото ще е и ъпдейтнато





Тема Re: донор за моето бебе?нови [re: janine32]  
Автор Lali (пристрастен)
Публикувано11.07.07 19:29



Мисля че е добра идея, обади се в клиниките и разпитай.



Тема Re: донор за моето бебе?нови [re: fascinating oceanid]  
Автор Lali (пристрастен)
Публикувано11.07.07 19:31



Нищо не си разбрала.


Не се прави инсеминация от донор, от който вече има осъществена бременност. Това е причината да откажат.

Редактирано от Lali на 11.07.07 19:31.



Тема Re: донор за моето бебе?нови [re: Lali]  
Автор fascinating oceanid ()
Публикувано11.07.07 19:57



Не знам
жената беше написала че когато са решили с мъжа ида имат второ е искала да е от същия донор за да си приличат децата помежду си, но са й казали от клиниката че вече не дава материал
какъв е проблема двете й деца да са от един и същи донор, ако първата бременнос е била ОК?
нах мене мих звучи съвсем логично ако имаме с мъжа ми едно дете от донор да искам и второто да е от същия донор. и без друго е трудно да се опази такава тайна. ако децата си приличат почежду си това ще е по-лесно житейски.
Всъщност не знам как са се развили нещата. но не беше писала че са й отказали ей така. И защо да я лъжат че просто вече не дава материал, какво печелят?



Тема Re: донор за моето бебе?нови [re: fascinating oceanid]  
Автор Lali (пристрастен)
Публикувано11.07.07 19:59



Да, логично е, но е факт, че на нея и отказаха.



Тема Re: донор за моето бебе?нови [re: janine32]  
Автор fascinating oceanid ()
Публикувано11.07.07 23:25



Дано не прозвучи много еретично на някой моралист...
мислех си че има мъже които не искат семейство, нито обвързване с жена в битовия смисъл на думата, но биха били щастливи да имат дете. Предполагам че не биха отказали да му дават издръжка и т.н. ако няма емоционален ангажимент към майката.
В крайна сметка много разведени двойки стигат до същия статут, само дето първо си късат нервите иси вадят душата един на друг. Не е изключено и да са се оженили заради неосъзнатото си желание за дете и после реалността да е лъснала.
Само дето не знам къде точно можеш да го срещнеиш такъв мъж...
Иначе съм чувала не едно изказване на мъже именно в такъв смисъл, включително и на зрели такива, стабилни и т.н.
то и твоято идеья може да разбуни духовете та се надявам да не ме нападнат като че кой знае какво съм казала.
Просто ако има начин още един човек да има грижата, макар и не пряко за твоето детенце, това е ценно за него, без да те обвързва тебе или другия която би била компромис и за двамата. Бракът е изкуство, а щастливия брак си е направо шедьовър. Родителството в нашето време вече може да бъде нещо отделно.
Пожелавам ти много късмет.



Тема Re: донор за моето бебе?нови [re: fascinating oceanid]  
Автор Lali (пристрастен)
Публикувано12.07.07 18:33



Дрън-дрън, та пляс. И като тръгне да излиза в чужбина детето този "донор" да вземе да не му даде пълномощно, както често се случва.



Редактирано от Lali на 12.07.07 18:33.



Тема Re: донор за моето бебе?нови [re: Lali]  
Автор fascinating oceanid ()
Публикувано12.07.07 19:54



Като не му даде има си за тази работа съд...има си и закони, има си начини за всичко.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.