Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:23 17.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Сурогатна майканови [re: jolly69]  
Автор llida (непознат )
Публикувано16.07.07 13:52



Само идеята за сурогатна майка ли е решение за Вас? Защо не помислите за осиновяване...Колко хора по света го правят - и известни, и богати , и щастливи, и можещи да имат собствени деца!?
Пред очите ми това направи приятелско семейство - няма по-щастливи от тях в момента, детето е ангелче, а те сияят

!
Защо да се подлагате на една неуточнена (и все още незаконна у нас?) процедура, да се оставяте на случайността и почттеността на някой си!? Когато има толкова вече родени и чакащи топлина дечица...



Тема Re: Сурогатна майканови [re: Lali]  
Автор fascinating oceanid ()
Публикувано16.07.07 15:29



Мисля, че вече те помолих изобщо да не отговаряш на мои постове... и да не ги коментираш... не желая да общувам с теб, неприятно и безполезно ми е ...
Ако имаш някакво мнение по темата - кажи го, и ако изобщо ти е възможно го направи без лични нападки, язвителни коментари и епитети...

ОК...?

това е свободен форум - не е някаква лично твоя територия в която ти да раздаваш оценки на всички... и да казваш кой какво да пише...
добре че не живеем по времето на инквизицията- тогава сигурно щеше да искаш да качиш на клада всички които не мислят като тебе... или които изобщо мислят може би.. вместо само тебе да питат и само тебе да слушат... защото друго гледна точко под слънцето би била престъпление...



Редактирано от fascinating oceanid на 16.07.07 15:36.



Тема Re: Сурогатна майканови [re: fascinating oceanid]  
Автор Niobi (Gilraen Ringлr)
Публикувано16.07.07 19:23



Форума е свободен, както казваш!
Ако искаш да не са ти коментирани постингите, решението е да не пишеш.
Не може да не се коментират такива небивалици просто. Визирам именно предишния ти постинг.
Но ако сикаш да изглеждаш некомпетентна - продължавай

По темата:
в Щатите също много добре е регламентирано сурогатството.
искрено се надявам това да се случи и в България.
Успех!




Тема Re: Сурогатна майканови [re: Niobi]  
Автор fascinating oceanid ()
Публикувано16.07.07 20:36



Обаче правилата за ползване на форума забраняват личните нападки, обидите и дискриминацията...

"ПОТРЕБИТЕЛЯТ се съгласява да НЕ използва УСЛУГИТЕ на DIR.BG, за да:

а) формулира, изпраща или предава по някакъв друг начин СЪДЪРЖАНИЕ, което е незаконно, вредно, заплашващо, обиждащо, предизвикващо безпокойство, нараняващо, дискредитиращо, вулгарно, неприлично, клеветящо, нарушаващо конфиденциалността на другия или неприемливо от гледна точка на расови, етнически или други причини ;"

И какъв е проблема според тебе с идеята за трансплантация на матка?!?
Аз лично не знам за такъв случай, затова предложих на жената да проучи ако иска и този вариант. Не виждам очевидна причина, която да го прави нито невъзможно нито нелогично, особено при темповете с които се развива медицината...И не е нужно да си компетентен за да ти хрумне ... нито това че ти е хрумнало те прави некомпетентен или не..
Колко ли пък некомпетентен е щял да бъде според вас и първия на който му е хрумнало, че може да се опита да се направи бъбречна трансплантиция... как не го е било срам...направо незнам


Редактирано от fascinating oceanid на 16.07.07 20:47.



Тема Re: Сурогатна майканови [re: fascinating oceanid]  
Автор dafna (с посл.буква А)
Публикувано16.07.07 21:39



Виж, в клубовете за взаимопомощ се разчита и на неписаните, морални "правила", които си налага човек.
Никой не ти забранява да пишеш, а само да се замислиш над това което пишеш. Клуба не е за разтягане на локуми, а за точна, ясна и сигурна информация.
Много често е по-добре да замълчиш, ако не знаеш. Повече ще помогнеш.

Не се обиждай, но наистина в старанието си да помогнеш можеш да навредиш. Сигурно не го осъзнаваш, защото не си се озовавала сред кръг от проблеми, от който търсиш изход.
Понякога една напразна надежда те хвърля в пъти по-дълбока депресия и усещане за безизходица.

Усещам, че си съпричастна, че искаш да помагаш, но замисли се, защо токлова хора се опитват да те "озаптят"



Поздрави!

бъдещият батко е роден май 2005
малкият мъж се чака ноември 2007


Тема Re: Сурогатна майканови [re: dafna]  
Автор fascinating oceanid ()
Публикувано16.07.07 21:47



Мисля че просто тонът в този форум е малко особен, но може и в мен да е причината, идва някаква непозната и се намесва в темите.
То по тази логика излиза че е по-добре да вземат да изтрият раздела истински истории в Зачатие ,щото и те като мене...само напразни надежди дават. Поне според тези дето се заяждат с мен именно защото съм споделила няколко истински истории.
Е аз каквото хубаво имах да казвам го казах тези за които знам че са имали късмет но за тях не се знае съм писала за тях.
Едва ли ще си причинявам повече това сама на себе си...

Редактирано от fascinating oceanid на 16.07.07 22:03.



Тема Re: Сурогатна майканови [re: fascinating oceanid]  
Автор dafna (с посл.буква А)
Публикувано16.07.07 21:51



След този отговор мисля, че е повече от безсмислено да се говори с теб по тази тема. Или не разбираш, или се правиш, че не разбираш



бъдещият батко е роден май 2005
малкият мъж се чака ноември 2007


Тема Re: Сурогатна майканови [re: fascinating oceanid]  
Автор dimashki (непознат)
Публикувано16.07.07 22:48



Нямам навик да се меся в чужди спорове,но в случая искам да помоля една личност да спре да ни залива с глупостта си.То нямаше тема,по която да не се е изказала.И то не само в този форум.ЗА БОГА,престани!!!

[image]http://www.mamaibebe.com/ticker.php/pregnancy/23069 [image]


Тема Re: Сурогатна майканови [re: Lali]  
Автор fascinating oceanid ()
Публикувано16.07.07 23:10



Виж какви глупости само:




А първите опити в тази насока са били още през 2001г.


Ей така за да проверя каква пък толкова голяма глупост съм написала пуснах едно търсене в гугъл на "трансплантация на матка"
Бих те съветвала да правиш същото понякога, преди за всяко второ нещо да пишеш "Не може - това са глупости"
Дори в Народното събрание още през 2006г са обсъждали в кой закон следва да включат такава операция:
"Дейността по вземане, съхраняване, обработка и ембрио трансфер на ембриони, сперматозоиди и яйцеклетки не е трансплантация. Това трябва ясно да се разбере. Няма нищо общо с трансплантация и това не е трансплантация. Ако говорим за трансплантация, както са смесени в законопроекта, който е внесен от доцент Китов, там се смесват две неща – трансплантация на репродуктивни органи и тъкани. Т.е. ако трансплантираме матка или яйчници, това е трансплантация. По-нататък когато говорим за съхраняване, ползване, осигуряване на ембриони, яйцеклетки и сперматозоиди не трябва да говорим за трансплантация."
ето линк да не кажете че и това са глупости:


Ето това посъветвах жената: просто да провери докъде е стигнала медицината в тази област. Очевидно още няма пълен успех, но и очевидно е и че е само въпрос на време.

Редактирано от fascinating oceanid на 17.07.07 00:12.



Тема Re: Сурогатна майканови [re: fascinating oceanid]  
Автор Lali (пристрастен)
Публикувано17.07.07 07:43



Всички дадени линкове потвърждават невежеството ти.


Важното е, че ти си вярваш.
Честно да ти каза ме мързи да те разубеждавам.
Надявам се, че знаеш, че всичко е само на фазата свине все още.
Не се знае нито накъде ще се развие тази интервенция, нито какъв ще е ефектът.
Безскрайно скъпа процедура, все още неизвършена в света, със съмнителен ефект, да не говорим за екстремните натоварвания при бременност, ако все пак организмът не я отхвърли, да не говорим за хормоналните промени.
Бе н'ам думи.




Редактирано от Lali на 17.07.07 07:50.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.