Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:02 30.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Късна бременностнови  
Автор llida (непознат )
Публикувано03.07.07 15:41



Знае ли някой от вас поне един случай на забременяване (и успешно износване на бременността!) след 45 г- възраст? Освен този, за който писаха по вестниците наскоро - жената с 10 деца - на 47 г.

. Знам, че е индивидуално и зависи от много фактори, но все пак - чували ли сте...



Тема Re: Късна бременностнови [re: llida]  
Автор dafna (с посл.буква А)
Публикувано03.07.07 22:40



Да, приятелка на майка ми си има 3г детенце. Роди на 51г.

бъдещият батко е роден май 2005
малкият мъж се чака ноември 2007


Тема Re: Късна бременностнови [re: dafna]  
Автор llida (непознат )
Публикувано04.07.07 10:20



dafna, благодаря Ви за отговора! Вашата позната след лекарска намеса ли е забременяла? Питам, защото искаме да имаме второ дете, но се сетихме късно...Досега не съм имала никакви проблеми със забременяването, опитваме от два месеца, но (разбира се!) не става...Не ми се ходи по лекари, чувствам се отлично, в много добра физическа форма съм, но...явно това не е така що се отнася до хормоналното ми състояние...разбираемо е, на 46 съм, имала съм проблеми с цикъла (закъснява, променен е, два пъти имах хиперплазия на лигавицата на матката и се наложи кюртаж, пила съм оргаметрил, но общо взето е редовен и явно имам запазена яйчникова функция...засега!).
Та, ако някой знае нещо обнадеждаващо по въпроса, или е чувал за познати, моля да ми каже - трябва ли непременно да отида да проверя някои хормони (FSH и естрадиол, например) или просто да оствя на случайността нещата - ако стане, стане! Запозната съм с всички изследвания, които трябва да премина след евентуално забременяване, но дали да правя нещо преди това?
Знам за всички рискове и съм готова да ги поема, но това с напразните надежди...е направо ад...и не искам да ги храня, ако са напразни...Благодаря, ако ми пишете!



Тема Re: Късна бременностнови [re: llida]  
Автор dafna (с посл.буква А)
Публикувано04.07.07 12:36



Виж, не съм разпитвала, нито майка ми знае нещо по въпроса. Нямам представа как е забременяла. Но бебока е факт


Мнението ми е при всички положения да си планираш бременността. Нека ти направят необходимите изследвания.
На случайността се остави, ако само случайно искаш бебе
Това, че се чувстваш добре, че имаш цикъл нищо, ама нищо не означава.

И съветът ми е да не си губиш времето с посещения при квартални лекари, ами отиди при 'специалистите по забременяване' Те са в клиниките по стерилитет и най-добре знаят кога какъв проблем има, какви ТОЧНО изследвания са необходими за да се разбере има ли проблем, ако го има как ТОЧНО да се реши и т.н. Там просто имат огрооомен опит и няма да се налага да се налучква.

Една консултация няма да ти е излишна.

Успех от мен и поздравления за решението

ПП. Моля, на "ти"

бъдещият батко е роден май 2005
малкият мъж се чака ноември 2007


Тема Re: Късна бременностнови [re: dafna]  
Автор llida (непознат )
Публикувано04.07.07 13:05



Dafna, благодаря ти! И аз си знам, че е така...ТРЯБВА да отида...Не знам и на мен какво ми се искаше да чуя...


Остава, ако си така добра, и да ми препоръчаш клиника - знам само за д-р Табакова и успехите на нейния екип (при д-р Щерев не бих отишла). Там ли да отида, просто нямам достатъчно информация по въпроса!

П.П. Прочетох в клуба за твоя син - поздравления и от мен, да е жив и здрав!



Тема Re: Късна бременностнови [re: llida]  
Автор jam (уверено сладко)
Публикувано04.07.07 13:28



ако сериозно и силно искате бебе - не може да минеш без посещение при репродуктивен специалист на твоята възраст. ти си на ръба на възможното.
има казуси, но те са именно казуси - редки случаи.
не можеш да знаеш дали ти е запазена яйчниковата функция и какво е качеството на яйцеклетките ти, преди да ти е направена оценка чрез изследвания от специалист.
препоръчвам ти д-р Владимиров - www.ivf.bg - той е специалист по яйчников резерв. за съжаление, те ще работят чак от септември, сега са в отпуск.
Табакова, по лично мнение, не става.
д-р Стаменов също е добър, но и там се чака много за час.



Тема Re: Късна бременностнови [re: jam]  
Автор llida (непознат )
Публикувано04.07.07 14:00



Благодаря, jam, много ти благодаря!
Нямах тази информация...Разгледах сайтовете на двете клиники, които препоръчвате, ще опитам при д-р Стаменов, щом казваш, че другите не работят в момента. Май нямам време за чакане! Прочетох много полезни неща!
Човек не усеща как годините минават...ужасно е да осъзнаеш, че си пропуснал (безвъзвратно!) нещо в живота си, а си могъл да го имаш...лесно, о, колко лесно...
Благодаря, че ви има, тук в този клуб...

П.П. Ако ти се пише, моля, кажи, защо не при д-р Табакова? Била съм на преглед при нея много отдавна, още когато беше просто гинеколог в бившата Тина Киркова, помня, че беше изключително внимателна и мила....



Тема Re: Късна бременностнови [re: llida]  
Автор crazy33 (непознат )
Публикувано04.07.07 16:26



А защо не би отишла в клиниката на Щерев?



Тема Re: Късна бременностнови [re: crazy33]  
Автор llida (непознат )
Публикувано04.07.07 16:37



crazy33,
Няма общо с работата му по специалността, в интерес на истината. Не го харесвам като човек и не ми харесва морала му на лекар - това от изявите му като депутат (знаете изявленията му за раково болните, предполагам?)... Няма да му вярвам, а това е важно за един пациент, нали?
Но, чувала съм, че има добри резултати в своята област, така че не се влияйте от моето мнение в случая

.



Тема Re: Късна бременност [re: llida]  
Автор Lali (пристрастен)
Публикувано04.07.07 18:54



Бих казала да изчакаш пет месеца и ако не стане, д-р Владимиров е добър специалист за теб, занимава се се изчерпан яйчников резерв.

Редактирано от Lali на 04.07.07 18:54.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.