Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:12 28.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Кисти при хиперстимулация за инсенови  
Автор Mese4inka (ентусиаст)
Публикувано04.07.07 20:17



Момичета, може ли някой да ми каже как се процедира в подобни ситуации: проведена ми е стимулация с Фостимон, като инсеминацията беше на 11.06. Две седмици след това тестът за бременност показа две чертички, стойността на чхг-то от преди 4 дена е (>3 бременност). От вчера вечерта имам силни болки е корема, които нямат нищо общо с тези, наподобяващи менструалните, които са нормални при разтягането на матката. Днес бях на преглед при Тюфекчиева и тя ми откри големи кисти (до 15см) от хиперстимулацията. Ще изчезнат ли с времето тези кисти и как да постъпя сега? Благодаря!



Тема Re: Кисти при хиперстимулация за инсенови [re: Mese4inka]  
Автор Lali (пристрастен)
Публикувано04.07.07 21:27



Да разбирам ли, че има бременност?


По всяка вероятност кистите ще регресират. Обаче трябва да ги наблюдаваш.



Тема Re: Кисти при хиперстимулация за инсенови [re: Lali]  
Автор Mese4inka (ентусиаст)
Публикувано04.07.07 22:22



лали благодаря за бързата реакция! Съдейки по тестовете и чхг-то - има бременност, но плоден сак днес не беше видян на ехографа :( Не бях подготвена за тези кисти от хиперстимулацията, затова сега съм изплашена и не знам какво да очаквам. А болките са толкова силни, че не мога да стоя права и цял ден лежа :( Колко време трае това с подуването?



Тема Re: Кисти при хиперстимулация за инсенови [re: Mese4inka]  
Автор Lali (пристрастен)
Публикувано05.07.07 08:23



Плоден сак на добър вагинален ехограф може да се види със сигурност десетина дни след закъснението.
Когато има бременност тези кисти се следят стриктно, обикновено регресират.
Има случаи когато се налага да се отстранят оперативно, но бременността обикновено се развива успешно.
Ако не настъпи бременност се взимат противозачатъчни.
Това с болките обаче не ми харесва. Трябва да се определи причината. Трябва да отидеш на лекар, на друг лекар, за да видиш какво ще каже.
Възможно е болките да са от спукването на кисти и това е нормално, но трябва да се провери.
Както и да се взимат подходящи обезболяващи.
За самата бременност можеш да се увериш като си изследваш пак ЧХГ, за да видиш дали се увеличава.
Успех и пиши.

Редактирано от Lali на 05.07.07 08:24.



Тема Re: Кисти при хиперстимулация за инсенови [re: Lali]  
Автор Mese4inka (ентусиаст)
Публикувано05.07.07 09:25



Док каза да взимам Тилкотил и Но шпа, но изключи операцията като вариант. Не знам болката от пукането на кисти какава е, но предполагам, че не е толкова продължителна, а моята е постоянна-вече втори ден. Лошото е, че вече и кръстът взе да ме боли ужасно от лежането

.



Тема Re: Кисти при хиперстимулация за инсенови [re: Mese4inka]  
Автор Lali (пристрастен)
Публикувано05.07.07 09:30



Операцията наистина е много краен вариант и се прави на по-късен етап. При теб едва ли ще се стигне дотам.
Виж, Месечинка, кръст от лежане втори ден не боли.
Отиди пак на лекар.
Не знам какъв е прагът ти на поносимост на болката, но по-добре е да се презастраховаш.
Има редица опасности, не отлагай, отиди днес. На този или на друг лекар.
Не са добре тези болки.
Наистина има сериозни опасности, моля те отиди, за да си спокйна, че всичко е наред.
Успех и пиши.



Тема Re: Кисти при хиперстимулация за инсенови [re: Lali]  
Автор Mese4inka (ентусиаст)
Публикувано05.07.07 09:52



Ами и аз нямам база за сравнение за прага на поносимост, но след като все още не съм прибегнала до обезболяващите си мисля, че мога да изчакам до събота, когато докторът се връща. Бях в Пирогов, там гинекологът ми каза с изумление, че не е нормално да имам киста, въпреки че му казах за стимулацията?! Бях и при Тюфекчиева, която също реши, че не е нормално да съм хиперстимулирана, а от прочетеното по форумите, оставам с впечатлението, че много момичета са в подобно положение...



Тема Re: Кисти при хиперстимулация за инсенови [re: Mese4inka]  
Автор Lali (пристрастен)
Публикувано05.07.07 09:56



Аз след всяка стимулация имах кисти, но сравнително малки - до 3 см.
Твоите са много големи!
Никога не съм била привърженик на плашенето на потребителите, но на теб ще ти кажа: киста 15 см е опасна за живота, освен това има вероятност за извънматочна бременност, което също е опасно за живота.
Тилкотил е обезболяващо.

Редактирано от Lali на 05.07.07 09:59.



Тема Re: Кисти при хиперстимулация за инсенови [re: Lali]  
Автор Mese4inka (ентусиаст)
Публикувано05.07.07 10:18



Лали, знам че Тилкотилът е обезболяващо споменах го, във връзка с препоръката на Стаменов да го взема при болки. Тъй като лежейки почти не ме боли, не приемам нищо. И аз се опасявам от извънматочна, но за нея ми казаха, че болките ще са токова силни, че няма да мога да стоя на едно място от тях. По отношение на размера на кистат нищо не мога да кажа, тъй като в Прогов я изкараха 7см, Тюфекчиева-15см. Сега където и да отида на преглед - гинекологът няма да е специалист по стерилитет и ще изкаже мнение, обосновано на неговите общи знания. Много вероятно е да ме насочи към операция. Успя да ме изплашиш, но кой спред теб би могъл да ми даде компетентно мнение в такава ситуация, освен моят лекуващ лекар?



Тема Re: Кисти при хиперстимулация за инсенови [re: Mese4inka]  
Автор Lali (пристрастен)
Публикувано05.07.07 10:31



Въжможно е кистата да е намаляла, да "изтича" и болките да са от това, това се случва често и не е опасно.
Месечинка, когато тръбата се спука от извънматочна бременност, болките стават непоносими, преди това са предупредителни от разпъването.
Ако една голяма киста се спука, можеш да получиш кръвоизлив /което е опасно за живота/ и болките стават непоносими от дразненето на кръвта в коремната кухина.
Не е задължително лекар по стерилитет да те гледа за момента, важното е да се следи кистата всеки ден или поне през ден.
Киста над 3 см се приема за опасна и се следи, за да се види накъде ще тръгне.
Може би можеш да изчакаш, но при увеличение на болките веднага трябва да ходиш в спешен център.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.