Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:59 30.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Лапароскопия или пластика?  
Автор nikea3333 (непознат )
Публикувано04.07.07 18:04



Здравеите момичета,
Малко съм объркана и ако може някоя от вас да ми помогне малко ще съм много благодарна.
Предстои ми лапароскопия или пластика на тръбите.
След първата лапароскопия, д-р Димитров или не можа да отпуши тръбите или те много бързо се сраснаха отново.
Едната тръба е напълно запушена, а другата - частично.
Сега ми предстои лапароскопия или ПЛАСТИКА - възможно ли е и някои знае ли за какво става въпрос? Ще я прави д-р Филипов от Майчин дом - бихте ли ми казали добър специалист ли е?
Благодариа ви предварително!



Тема Re: Лапароскопия или пластика?нови [re: nikea3333]  
Автор via ()
Публикувано05.07.07 06:46



Пластика на тръбите означава да се направи нов отвор ако те са запушени. В едни случаи /зависи в коя част на тръбата е запушването/ е възможно да се направи пластика, в други не е. ПЛАСТИКА СЕ ПРАВИ ПО ВРЕМЕ НА ЛАПАРОСКОПИЯ /или коремна операция, но по-рядко/. Пак по време на лапароскопия се влива контрастна течност през матката, която следва да се придвижи по тръбите и да се излее в коремната кухина. Това нещо се прави по време на лапароскопията, за да се види директно дали пропускат тръбите и предопределя възможността за пластика след това. Не разбирам как така или пластика или лапароскопия?!
Не бих се доверила на д-р Филипов.
За лапароскпия и пластика аз лично бих ти препоръчала д-р Попов от Шейново. /имам две лапароскопии при него с две пластики/.
Успех!



Тема Re: Лапароскопия или пластика?нови [re: via]  
Автор nikea3333 (непознат )
Публикувано06.07.07 00:36



blagodaria ti za mnenieto
pri teb uspe6ni li bqha?
mislq 4e nqma da se saglasq na plastika, a
samo 6te probvam ako uspeqt da otpu6at
ednata traba.



Тема Re: Лапароскопия или пластика?нови [re: nikea3333]  
Автор via ()
Публикувано09.07.07 08:56



При всички положения се налага лапароскопия, за да се види състоянието на тръбите. Това дали има смисъл от пластика остави на лекаря да го прецени...като за целта трябва да му имаш огромно доверие.Аз не знам дали са успешни моите пластики. По принцип имах т.нар. хидросалпингси /течност в тръбите/ и отстранявайки ги докторът е решил да не маха целите тръби /защото видът на хидросалпингсите го е позволявало/. Той казва, че ако има дори и минимален шанс да стане с такива тръби няма да го отнема, защото не са един и два случаите на момичета с по половин тръба /след пластика/ да се озоват при него след 1/2-1 година нормално бременни. На мен не ми стигна търпението да чакам и решихме да направим инвитро...забременях, а сега имам чудесен 6-месечен син.

Само по себе си "пробването да бъде отпушена тръбата" е пластика.....
Абе отиди при Попов





Тема Re: Лапароскопия или пластика?нови [re: via]  
Автор nikea3333 (непознат )
Публикувано20.07.07 17:51



Здравей Via,
Благодаря ти за отговора.Вчера се прибрах от болницата. Доктора ми направи оперативна лапароскопия.Той е убеден, че е успял да отпуши едната тръба, но в епикризата пише, че тръбата се изпълва, но не пропуска.
Тъй, че съвсем скоро ще се разбере точно какъв е резултата. За това ме интересува каде направи инвитрото и от първия път ли стана?
Да ти е жив и здрав сина и много да те радва.



Тема Re: Лапароскопия или пластика?нови [re: nikea3333]  
Автор via ()
Публикувано22.07.07 07:54



В крайна сметка кой лекар я направи лапароскопията?
Да, инвитрото беше успешно още първия път. Правихме го при д-р Владимиров и екипа му.
Желая ти много късмет!
ПП. Ти и сама си разбрала какво е написано в епикризата - не мисля, че тръбата пропуска.....




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.