Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:06 07.07.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Късна бременност  
Автор llida (непознат )
Публикувано03.07.07 15:41



Знае ли някой от вас поне един случай на забременяване (и успешно износване на бременността!) след 45 г- възраст? Освен този, за който писаха по вестниците наскоро - жената с 10 деца - на 47 г.

. Знам, че е индивидуално и зависи от много фактори, но все пак - чували ли сте...



Тема Re: Късна бременностнови [re: llida]  
Автор dafna (с посл.буква А)
Публикувано03.07.07 22:40



Да, приятелка на майка ми си има 3г детенце. Роди на 51г.

бъдещият батко е роден май 2005
малкият мъж се чака ноември 2007


Тема Re: Късна бременностнови [re: dafna]  
Автор llida (непознат )
Публикувано04.07.07 10:20



dafna, благодаря Ви за отговора! Вашата позната след лекарска намеса ли е забременяла? Питам, защото искаме да имаме второ дете, но се сетихме късно...Досега не съм имала никакви проблеми със забременяването, опитваме от два месеца, но (разбира се!) не става...Не ми се ходи по лекари, чувствам се отлично, в много добра физическа форма съм, но...явно това не е така що се отнася до хормоналното ми състояние...разбираемо е, на 46 съм, имала съм проблеми с цикъла (закъснява, променен е, два пъти имах хиперплазия на лигавицата на матката и се наложи кюртаж, пила съм оргаметрил, но общо взето е редовен и явно имам запазена яйчникова функция...засега!).
Та, ако някой знае нещо обнадеждаващо по въпроса, или е чувал за познати, моля да ми каже - трябва ли непременно да отида да проверя някои хормони (FSH и естрадиол, например) или просто да оствя на случайността нещата - ако стане, стане! Запозната съм с всички изследвания, които трябва да премина след евентуално забременяване, но дали да правя нещо преди това?
Знам за всички рискове и съм готова да ги поема, но това с напразните надежди...е направо ад...и не искам да ги храня, ако са напразни...Благодаря, ако ми пишете!



Тема Re: Късна бременностнови [re: llida]  
Автор dafna (с посл.буква А)
Публикувано04.07.07 12:36



Виж, не съм разпитвала, нито майка ми знае нещо по въпроса. Нямам представа как е забременяла. Но бебока е факт


Мнението ми е при всички положения да си планираш бременността. Нека ти направят необходимите изследвания.
На случайността се остави, ако само случайно искаш бебе
Това, че се чувстваш добре, че имаш цикъл нищо, ама нищо не означава.

И съветът ми е да не си губиш времето с посещения при квартални лекари, ами отиди при 'специалистите по забременяване' Те са в клиниките по стерилитет и най-добре знаят кога какъв проблем има, какви ТОЧНО изследвания са необходими за да се разбере има ли проблем, ако го има как ТОЧНО да се реши и т.н. Там просто имат огрооомен опит и няма да се налага да се налучква.

Една консултация няма да ти е излишна.

Успех от мен и поздравления за решението

ПП. Моля, на "ти"

бъдещият батко е роден май 2005
малкият мъж се чака ноември 2007


Тема Re: Късна бременностнови [re: dafna]  
Автор llida (непознат )
Публикувано04.07.07 13:05



Dafna, благодаря ти! И аз си знам, че е така...ТРЯБВА да отида...Не знам и на мен какво ми се искаше да чуя...


Остава, ако си така добра, и да ми препоръчаш клиника - знам само за д-р Табакова и успехите на нейния екип (при д-р Щерев не бих отишла). Там ли да отида, просто нямам достатъчно информация по въпроса!

П.П. Прочетох в клуба за твоя син - поздравления и от мен, да е жив и здрав!



Тема Re: Късна бременностнови [re: llida]  
Автор jam (уверено сладко)
Публикувано04.07.07 13:28



ако сериозно и силно искате бебе - не може да минеш без посещение при репродуктивен специалист на твоята възраст. ти си на ръба на възможното.
има казуси, но те са именно казуси - редки случаи.
не можеш да знаеш дали ти е запазена яйчниковата функция и какво е качеството на яйцеклетките ти, преди да ти е направена оценка чрез изследвания от специалист.
препоръчвам ти д-р Владимиров - www.ivf.bg - той е специалист по яйчников резерв. за съжаление, те ще работят чак от септември, сега са в отпуск.
Табакова, по лично мнение, не става.
д-р Стаменов също е добър, но и там се чака много за час.



Тема Re: Късна бременностнови [re: jam]  
Автор llida (непознат )
Публикувано04.07.07 14:00



Благодаря, jam, много ти благодаря!
Нямах тази информация...Разгледах сайтовете на двете клиники, които препоръчвате, ще опитам при д-р Стаменов, щом казваш, че другите не работят в момента. Май нямам време за чакане! Прочетох много полезни неща!
Човек не усеща как годините минават...ужасно е да осъзнаеш, че си пропуснал (безвъзвратно!) нещо в живота си, а си могъл да го имаш...лесно, о, колко лесно...
Благодаря, че ви има, тук в този клуб...

П.П. Ако ти се пише, моля, кажи, защо не при д-р Табакова? Била съм на преглед при нея много отдавна, още когато беше просто гинеколог в бившата Тина Киркова, помня, че беше изключително внимателна и мила....



Тема Re: Късна бременностнови [re: llida]  
Автор crazy33 (непознат )
Публикувано04.07.07 16:26



А защо не би отишла в клиниката на Щерев?



Тема Re: Късна бременностнови [re: crazy33]  
Автор llida (непознат )
Публикувано04.07.07 16:37



crazy33,
Няма общо с работата му по специалността, в интерес на истината. Не го харесвам като човек и не ми харесва морала му на лекар - това от изявите му като депутат (знаете изявленията му за раково болните, предполагам?)... Няма да му вярвам, а това е важно за един пациент, нали?
Но, чувала съм, че има добри резултати в своята област, така че не се влияйте от моето мнение в случая

.



Тема Re: Късна бременностнови [re: llida]  
Автор Lali (пристрастен)
Публикувано04.07.07 18:54



Бих казала да изчакаш пет месеца и ако не стане, д-р Владимиров е добър специалист за теб, занимава се се изчерпан яйчников резерв.

Редактирано от Lali на 04.07.07 18:54.



Тема Re: Късна бременностнови [re: llida]  
Автор dafna (с посл.буква А)
Публикувано04.07.07 23:09




Болшинството момичета, които познавам, лично и виртуално, са пациентки на д-р Владимиров и имат бебчета. За мен това е достатъчно, ако имам приятелка с проблем да я посъветвам да отиде при него.
Успех!

бъдещият батко е роден май 2005
малкият мъж се чака ноември 2007

Редактирано от dafna на 04.07.07 23:12.



Тема Re: Късна бременностнови [re: llida]  
Автор jam (уверено сладко)
Публикувано04.07.07 23:26



Табакова е от първите лекари, които работят инвитро в България. но отзивите напоследък са, че пациентите се претупват здраво, не се влага мисъл и анализ в подхода към тях. а ти имаш нужда от това.
по последните ми сведения, Стаменов записва часове за март догодина.
съвет - отиди при Владимиров през септември. той е твоят човек.
аз съм му пациентка, родих дете на 39 години.



Тема Re: Късна бременностнови [re: llida]  
Автор HAДEЖДA™Модератор (Jedem das Seine)
Публикувано05.07.07 09:44



Около мен в момента 3 мои познати 43 - 47 са бременни и бременността им протича съвсем нормалмо, защо и при теб да не е така?? УСПЕХ !!



НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !

Тема Re: Късна бременностнови [re: HAДEЖДA™]  
Автор Olli (минаващ)
Публикувано05.07.07 12:29



А би ли споделила как са го постигнали.



Тема Re: Късна бременностнови [re: Olli]  
Автор HAДEЖДA™Модератор (Jedem das Seine)
Публикувано05.07.07 12:55



По традиционния начин. При едната е случайно, не са го планували, а другите 2 са с повторни бракове. Но не са ми чак толкова близки, че да знам повече подробности. А, освен тая, че и татковците са на същата възраст.

НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !


Тема Re: Късна бременностнови [re: HAДEЖДA™]  
Автор jam (уверено сладко)
Публикувано05.07.07 13:25



Надежда, много често семействата се притесняват да кажат, че са прибегнали до лечение, за да имат деца - особено при късни бременности.
това, че са ти казали за случайното ставане, изобщо не е гаранция, че наистина е станало така.



Тема Re: Късна бременностнови [re: jam]  
Автор llida (непознат )
Публикувано05.07.07 13:40



Благодаря на всички, които ми писахте със съвет как да постъпя - dafna, jam, lali, НАДЕЖДА! Много ми помогнахте, насочихте ме да прочета различни неща, които трябваше да знам предварително, а и вече си записах час за преглед (за съжаление - чак през септември...). А дотогава...какво пък, може и да стане

...нали...
Пожелавам успех и щастие на всички, Лали и на Вас - от сърце! За мен може и да се окаже късно...но вие не губете надежда, в никакъв случай!



Тема Re: Късна бременностнови [re: llida]  
Автор Lali (пристрастен)
Публикувано05.07.07 18:14



Не е късно, Лида!
Късмет и пиши!





Тема Re: Късна бременностнови [re: llida]  
Автор oceanid ()
Публикувано09.07.07 22:39



виж какво


те на младите майки казват че преди да са работили по въпроса поне 6 месеца, изобщо не може да става дума за проблем с забременяването
така че освен възрастта, която е само теоретично пречка ти нямаш никакви причини още да се съмняваш че може да стане и по естествен път
стискам ти палци до септември да сте я свършили тази работа. аз лично за себе си съм убедена че някак си тялото се влияе доколкото може от силните ни желания, но понякога му траябва повече от два месеца
успех



Тема Re: Късна бременностнови [re: oceanid]  
Автор jam (уверено сладко)
Публикувано10.07.07 01:34



"възрастта, която е само теоретично пречка"

на чужд гръб, и сто тояги са малко.
моля те, като не си наясно, недей да заблуждаваш лекомислено жената, защото ти си бременна вече, а тя още не е. и не е честно някой да й попречи, като я подвежда с невярна информация.

възрастта изобщо не е само теоретична пречка - а си е напълно реална пречка. ако беше само теоретична, жените щяха да раждат до 100 години.

медицината е установила, че над 37 години фертилността на жената започва да спада бързо и рязко. при някои жени този процес почва по-рано, при други се забавя, но е неизбежен като смъртта.



Тема Re: Късна бременностнови [re: jam]  
Автор oceanid ()
Публикувано10.07.07 12:10



Не съм я съветвала да не ходи на преглед, само казах че е несериозно да се обчаква бебето да дойде за 1-2 месеца, дори и във възрастта когато жената е най-фертилна.
Щом на сестра ми на 24г. й казаха че преди да са пробвали поне 6 месеца е много рано да се тревожи, защото всъщност много рядко се зачева веднага (разбирай следващите 1-2 цикъла) след като решиш, защо жената да живее със свито сърце до септември, като може дотогава вече да е бременна. Този подранил стрес да не би да й помогне с нещо?!?
А това че съм бременна не е моя заслуга, и не виждам защо го намесваш?!?

А иначе си е съвсем теоретична пречка защото това което важи за статистиката може въобще да не е вярно за конкретния човек.
последния път като бях на преглед точно преди мене имаше жена на 42 която беше забременяла случайно ... явно за нея статистиката не е била толкова вярна.

Редактирано от oceanid на 10.07.07 12:12.



Тема Re: Късна бременностнови [re: jam]  
Автор llida (непознат )
Публикувано10.07.07 12:11



oceanid, благодаря за хубавите думи, но...де да беше така! Не е, уви, само въпрос на силно желание, а на биохимия и хормонално състояние, какот и годни яйцеклетки...
jam е напълно права, че възрастта има огромно значение, да не говорим за това, че ако случайно се получи - колко ще треперим за опасността от Даун и други увреждания! Така че...ужасно късно се сетихме, но какво да се прави - понякога (даже почти винаги!) животът е сложен...(но това е отделен въпрос!)

!).
Да не говорим и за това, че съм страстна пушачка, а това, както прочетох, с няколко години ускорява настъпването на менопаузата, а аз вече имам значителни промени в цикъла... Сега опитвам и да спра цигарите, пия фолиева киселина (прочетох в сайтове, към които вие ме насочихте - благодаря!) и изобщо правя някакви отчаяни действия...докато чакам прегледа при д-р Владимиров. Но той ще е чак през септември...
Това е! Благодаря ви пак за подкрепата - jam, и на Вас специално за полезната информация за д- Владимиров. Въпреки че това "изчерпан яйчников резерв" ми звучи ужасно и не знам дали ще може да се направи нещо по въпроса, ако е факт... А и сигурно е много скъпо...



Тема Re: Късна бременностнови [re: llida]  
Автор oceanid ()
Публикувано10.07.07 12:21



Стискам ти палци точно при тебе всичко да е наред. и съм убедена от совствен опит че твоята нагласа може да влияе на хорминете и биохимията.
Аз самата имах сериозни хормонални проблеми, правиха ми куп изследвания и ме предупредиха че лечението е дълго изисква посоянство. При следващия преглед беше голямата изненада- хормоните ми бяха Ок. Според лекарката не можело да е от лечението, толкова скоро. Остава да е защото междувременно бях срещнала мъжа на моя живот и бях влюбена до ушите.
затовя вярвам и за тебе че времето което минава, в което исакте отва дете може да ти повлияе благотворно и право в целта. Ако няма лоши мисли които да му противодействат.
Може да ти прозвучи много наивно, но ми се струва, че не е случайно че искате това дете след като вече си имате детенце макар и късно то ще дойде.

Редактирано от oceanid на 10.07.07 13:52.



Тема Re: Късна бременностнови [re: oceanid]  
Автор Lali (пристрастен)
Публикувано10.07.07 12:23



На 46 години, с вече нередовен цикъл два месеца неуспех е вече достатъчен период да се обърне към специалист.
Сравнението с 24-годишната ти сестра е крайно неуместно.



Тема Re: Късна бременностнови [re: Lali]  
Автор oceanid ()
Публикувано10.07.07 12:29



ама нито веднъж не съм казала че не трябва или е рано да се обърне съм специалист. но не защото 2 месеца са достатъчни като опити. ако при младо момиче 6 месеца не са достатъчни как може да се очаква за нея 2 да са!?!
естествено че е трябва да се търси съдействие, за да не се губи така ценното време.
само казах че тези два месеца още не са показателни за нищо.

хайде стига сме спамили темата на жената
а ти ако си започнала да ненавиждаш ДРУГИТЕ... това не знам как и с какво ти помага.
излиза че тука ако нямаш такъв проблем не трябва да се мяркаш, нито да пишеш...
защо?
особено като имам пред очите си хора чийто живот оборва статистиката и това може да даде надежда и на тези които още чакат

Редактирано от oceanid на 10.07.07 12:34.



Тема Re: Късна бременностнови [re: oceanid]  
Автор llida (непознат )
Публикувано10.07.07 12:33



Благодаря Ви, oceanid, много ме зарадва Вашето писмо. Но аз не съм на 42, а както казах в началото - на 46 (и след няколко месеца ще навърша 47...). Затова и първият ми въпрос в този клуб беше - "знаете ли случаи на забременяване след 45"? Първите пормени в цикъла ми настъпиха около 43-44 г. - дотогава съм сигурна, че щеше да стане, наистина нямах никакви проблеми преди това! Затова и писах в този форум .- за повече информация и евентуално, да знам дали има други такива случаи - реално ли е да го очаквам?
А как не ми се ходи по лекари...

И как да обясня защо чак сега - нали ще ме гледат като...!?
Но няма как!
Ще пиша какво е станало с мен, все пак, може би ще ви е интересно, а може и моят горчив опит да послужи на някой друг, който прекалено много отлага...
А вие всички тук сте много мили, желая ви успех!



Тема Re: Късна бременностнови [re: oceanid]  
Автор Lali (пристрастен)
Публикувано10.07.07 12:41



Ти спамиш на жената темата, а освен това и я подвеждаш.
Да, ненавиждам заравянето на главата в пясъка, както и подвеждането на потребителите от безотговорни същества и винаги ще се боря с това.
Можеш да пишеш, но разумно, а не глупости.
На 46 години, с нередовен цикъл, по всяка вероятност навлиза в менопауза, може би следващите няколко месеца, които ти я съветваш да изчаква, са нейното последно вагонче на последния влак!
И заради теб, чула-недочула, може би тя няма да може да осъществи мечтата си!
Да я сравняваш с 24-годишната си сестра! То бива, бива, ама чак пък толкова невежество!



Редактирано от Lali на 10.07.07 12:56.



Тема Re: Късна бременностнови [re: llida]  
Автор Lali (пристрастен)
Публикувано10.07.07 12:46



Лида, аз съм малко по-млада от теб /40+/, вярвам, надявам се, мечтая, искам да успея и знам, че докато съм здрава ще опитвам.
Аз също съм с вторичен стерилитет, неизяснен, перфектни показатели на всички изследвания.
Опитвам вече четвърта година.
На 25 години забременях на втория месец от опитите ми.
Съжалявам, че когато започнах нямаше някой като мен сега, който да ме подтикне да потърся помощ по-рано.
Лида, няма по-деликатен и коректен човек от д-р Владимиров в това отношение, дори и да не успея, щял живот ще съм му благодарна, че не разби мечтите ми, че никога не ме погледна "като...", че ми даде възможност и аз да мечтая...
Изобщо не мисли за това, няма такова отношение при него, вярвай ми, действай и мечтай, само това спасява.

Редактирано от Lali на 10.07.07 12:48.



Тема Re: Късна бременностнови [re: Lali]  
Автор llida (непознат )
Публикувано10.07.07 13:25



Lali, благодаря! Няма да се оставя да бъда подведена, не се безпокой, все пак на доста години съм

! Oceanid очевидно е доста по-млада, но е с най-добри намерения, благодарна съм й много и на нея.
Искрено се надявам да не спорите заради мен, не е нужно, всичко вече ми е ясно, благодарение на вас, преди да съм говорила с лекар. Реално знам какво мога да очаквам и да не се надявам прекалено!
Изобщо всички в клуба много ми помогнахте, всяко мнение ми даде нещо, моля ви, не се обвинявайте заради мен!
Не са ми много ясни правилата в този форум, а и вие явно се познавате лично..., но се стремя да спазвам точно темата и ще говоря само за медицинския проблем!

П.С. Моля някой да ми каже как се пращат лични бележки, не можах да намеря откъде се прави, а някой ми е изпратил такава (със запитване дали не съм "еди коя си"...). Това не ми се струва много редно...човек пише тук, за да е анонимен май...



Тема Re: Късна бременностнови [re: llida]  
Автор Lali (пристрастен)
Публикувано10.07.07 13:29



Има една опция "Остави бележка", по средата на сивия ред горе.
Оттам можеш да напишеш на някой нова бележка.
Ако искаш да отговориш на вече получена бележка, натискаш "Бележки" и ти се показват последните получени бележки. Натискаш тази, която искаш да прочетеш, а отдолу има опция - отговори, ако имаш желание.
Другия въпрос е принципен. Ти си частен случай.


Нещата винаги се проточват - първо докато си запишеш час минават един-два месеца, после като се случи часа през цикъла правиш само консултация и първичен преглед, после следващият цикъл правиш хормоналин изследвания, проследява се овулация и така н.т., времето хвърчи.
Относно анонимността, винаги ще заприличаш на някого за някой, така че не се притеснявай и отричай.

Редактирано от Lali на 10.07.07 13:34.



Тема Re: Късна бременностнови [re: Lali]  
Автор fascinating oceanid ()
Публикувано11.07.07 18:42



Откъде толкова злоба и агресия у тебе?!?
Не съм навредила нито на тебе, нито на авторката на темата. Природата емного пъстра и пълна с изключения и изненади. Ако смяташ че докторите са по- силни от нея и я познават на 100%, то свето би бил различен.
Май единствената ми "вина" пред тебе е че съм бременна?!?
Знам както е с години да живееш в страх че никога няма да имаш дете, и ако това ме беше озлобило то може би никога нямаше да дойде при мен.
Може би покрой другото си наясно каква е вероятността от стерилитет при перитонит? Е за мене опериращия ме лекар е казал че шансовете ми са малки, толкова малки че по- добре да ме подготвят предварително за това. Бях само на 16
не си мисли че само на тебе живота не ти е розов.



Тема Re: Късна бременностнови [re: fascinating oceanid]  
Автор Lali (пристрастен)
Публикувано11.07.07 19:28



Напротив, моят е розов.


Щастлива съм, обичам и съм обичана.
И имам дете.
А на теб единствената ти вина пред мен е, че си невежа.
И подвеждаш потребителите.



Редактирано от Lali на 11.07.07 19:40.



Тема Re: Късна бременностнови [re: Lali]  
Автор fascinating oceanid ()
Публикувано11.07.07 19:39



надявам се да е така... останах с друго впечатление защото обикновено щастливите хора даряват енергията си на тези които обичат, а не я изстрелват агресивно по непознати и то само защото тези непознати са предложили малко надежда на някого. Надежда основана не на сухите статистики на докторите и поредните им теории,ограничени от недостатъчното ни познаване на света. Теории и методи, които може след 4-5 години да са поредните отречени, а на многообразието на прородата и на реални съдби, които са изключения от статистиките и които ни показват, че никога не трябва да губим надежда.
Аз нищо не печеля от разказването на тези истории. както сама отбеляза, макар и злобно аз вече съм бременна. мотивите ми са само да споделя частни случай за които знам за да могат и други жени да знаят че понякога когато вече не очакваш ти се случват най-хубавите неща.



Тема Re: Късна бременностнови [re: fascinating oceanid]  
Автор Lali (пристрастен)
Публикувано11.07.07 19:43



Не пророкувай и не кълни, защото човек не знае никога какво го чака в този живот.
Никъде не съм отбелязала злобно, че си бременна, нито изобщо някъде съм отбелязала, че си бременна, хайде върни се назад, прочети цялата тема и виж, че това не са мои думи, а на Джам.
НЕ можеш дори и разлика между потребителите да правиш.
В темата пишем няколко потребители, толкова ли не можеш да запомниш кой какво ти казва?
Съвет: отвори си един Уърд и си води записки.



Редактирано от Lali на 11.07.07 19:47.



Тема Re: Късна бременностнови [re: Lali]  
Автор fascinating oceanid ()
Публикувано11.07.07 19:52



би ли ме цитирала къде "пророкувам и те кълна"...
иначе ще прегледам чия беше тая реплика и ако е на Джем ще си върна думите относно нея назад...



Тема Re: Късна бременностнови [re: fascinating oceanid]  
Автор Lali (пристрастен)
Публикувано11.07.07 19:54



Да, прегледай темата, защото за обвинението за думи, които не съм казала, носиш отговориност по НК.



Хайде не се връзвай и не се коси толкова, но преди да напишеш нещо, мисли, за да няма смешни ситуации.
Между другото много оцених мнението ти за заекването, доста добри съвети си дала.

Редактирано от Lali на 11.07.07 19:55.



Тема Re: Късна бременностнови [re: Lali]  
Автор fascinating oceanid ()
Публикувано11.07.07 20:06




Това "МИР!" ли е?
Приемам!
Мисля че ще е най- разумно, пък и лесно и двете занапред да се въздържаме от лични оценки и нападки.



Тема Re: Късна бременностнови [re: fascinating oceanid]  
Автор Lali (пристрастен)
Публикувано12.07.07 18:35



Аз оценки на личността ти и нападки към нея не правя, само към грешните изказвания.


Не те познавам.
А и не ме интересува личността ти.

Редактирано от Lali на 12.07.07 18:37.



Тема Re: Късна бременностнови [re: Lali]  
Автор fascinating oceanid ()
Публикувано12.07.07 19:50



"Да, ненавиждам заравянето на главата в пясъка, както и подвеждането на потребителите от безотговорни същества и винаги ще се боря с това.
Можеш да пишеш, но разумно, а не глупости."

"А на теб единствената ти вина пред мен е, че си невежа.
И подвеждаш потребителите. "

НЕЕЕ, в тези реплики изобщо няма лични нападки и оценки каква съм... изобщо..
А никой не те е молил за това....
И с какво смяташ че ме превъзхождаш или какви по-специални права имаш от мене да даваш мнения и оценки на хората като последна инстанция просто не разбирам...

Редактирано от fascinating oceanid на 12.07.07 19:51.



Тема Re: Късна бременностнови [re: fascinating oceanid]  
Автор mariam (непознат )
Публикувано13.07.07 11:48



Ех, жени, не мислите ли, че се поувлякохте?!
На кого помагате с тези взаимни обвинения и грубости?
Изненадана съм, Лали като модератор трябваше да спре това отдавна...

Като се абстрахирам от тона на последните писания по темата, бих искала да добавя следното: в случаи на изчерпан яйчников резерв лекарите предлагат като алтеранатива възможността за забременяване с донорски яйцеклетки.
Практически при всички случаи на жени, забременяли в късна възраст /визирам случаите с жени над 50 или дори 60г, за които писаха медиите, а дори и по-млади/, са били използвани донорски яйцеклетки.
Теоретично сигурно е възможно запазена жена на 46г. да има биологично свое дете, но практически в подобни случаи най-често се предлага използването на донорски яйцеклетки.
Споменавам това само като възможност, иначе пожелавам много скоро прекрасно собствено бебе!



Тема Re: Късна бременностнови [re: mariam]  
Автор Lali (пристрастен)
Публикувано13.07.07 13:47



Не съм модератор и затова съм още по-свободна да изразявам мнение.


А като гледам моето мнение се покрива с твоето - медицинска помощ трябва.



Тема Re: Късна бременностнови [re: mariam]  
Автор fascinating oceanid ()
Публикувано13.07.07 16:00



Обикновено не влизам в такива пререкания.. но да оставя безмълвно и без отговор някой така да се заяжда и да минава на лична нападки и грубости към друг във форума, само защото не есъгласен с него само ще откаже много хора да пишат тук, опасявайки се да не попаднат заради тяхното различно мнение(следователно некомпетентно и т.н.) под същия обстрел.
Просто чувството му за справедливост и демокрация накърнено.
Смятам че аз лично не съм нападала никого, и ничие мнение не съм окачествявала както и да е особено пък негативно. Само защитих словесно правото си и аз свободно да изразя моето мнение, без то да бъде обругавано от друг читател, само защото не му харесва. ТОВА Е ЦЕНЗУРА, от хора които нямат право да я налагат на другите, това е словесна злоупотреба, от която страдат най-ранимите, най- срамежливите , които изобщо биха се отказали да си споделят болката тук...


Погледни например темата "сурогатна майка" сигурна съм че има и доста други теми с такова предисловие - някои хора, като са поизчели няколко теми явно започват да се притесняват от ответните реакции на това което ще напишат. Защото възпитаните хора най-често решават да си премълчат, да не навлизат в пререкания... и общия тон на форума се разваля... естествено е никой да не иска да се подлага на безсмислена агресия... особено на болезнена за него тема...

Редактирано от fascinating oceanid на 13.07.07 16:07.



Тема Re: Късна бременностнови [re: Lali]  
Автор WhiteCloud (на небето)
Публикувано13.07.07 21:34



Какъв е процента на успеваемост на Д-р Владимиров за възрастова група 40-45 ?



Тема Re: Късна бременностнови [re: WhiteCloud]  
Автор jam (уверено сладко)
Публикувано14.07.07 08:05



за това трябва да попиташ самия д-р Владимиров.



Тема Re: Късна бременностнови [re: fascinating oceanid]  
Автор jam (уверено сладко)
Публикувано14.07.07 08:07



"Само защитих словесно правото си и аз свободно да изразя моето мнение, без то да бъде обругавано от друг читател, само защото не му харесва."

ти бъркаш кардинално нещата. мненията ти, които не бяха "обругани", а просто "опровергани" (правиш ли разлика между двата глагола?), не са по повод обсъждане на филм или социален казус, та всеки да има свободно различно мнение. ти изказа неверни медицински становища и нямаш право да подвеждаш хората с такива. това вече е вредно и опасно.
в точните науки, към които се числи и медицината, няма особено място за свобода на мнения, особено пък от лаици.



Тема Re: Късна бременностнови [re: jam]  
Автор fascinating oceanid ()
Публикувано14.07.07 10:17



Чакай да изясним нещо.. на какво основание смяташ че имаш право да се поставяш над мене и да даваш оценка на моите мнения?
Мненията ми не бяха опровергани с никакви факти и доводи... бяха просто словесно отхвърлени от вас като некомпетентни, глупости и т.н. напълно необосновано. не видах никъде да цитирате нито доктор нито учебник, просто твърдите нещо.. също като мене...
Става въпрос за равноправието във форума- всеки може да си каже мнението, много мнения ще си противоречат естествено, питащата много ясно и преди свръх загрижените ви постове каза, че не е дете за да може да бъде подведена толкова лесно и най-важното ЧЕ НЕ СЕ ЧУВСТВА ПОДВЕДЕНА.
Това обезсмисляше прекалената ви загриженост, така че става ясно че мотивацията е друга.... второто което я обезсмисля е факта че всъщност изопачаваш думите ми като повод да се заяждаш.
Казала съм само че ако правят бебе само от два месеца, е много рано да се безпокои че нещо не е наред(извън фактора възраст) и че нещата междувременно може да станат по естествен път. казах също не че жената има нужда да се стабилизира психически- тя си е съвсем добре явно, а че понякога на организма му е нужно повече време за да се нагласи към желанията ни. Тоест че ако по-дълго време живее с нагласата че иска това бебе организма й може би ще се мобилизира и ще откликне на това. Както в много случай смъртно болни като по чудо оцеляват именно заради жаждата си за живот, нещо което лекарите отчитат като фактор, дори и дао немогат да обяснят.
Изобщо не съм оспорвала, (поправка дори не съм обсъждала) нито идеята нито необходимостта от консултация с лекар заради възрастта. Само казах че до септември може и да има бебе...
Така, че смятам че и двете с Лали просто си търсите повод да се заяждате. Или просто се опитвате да си дигате самочувствието изтъквайки себе си, само че не само обективно а и на мой гръб...
Мисля че е безспорно, че е като цяло по-скоро рядкост да се забременее на първия-втория месец. Вие я обявихте едва ли не жената за бездетна без да сте и виждали очите, само защото е на 46? Е кой от нас убива надеждата и почтено ли е това?
Нали знаете има два вида "Врачки" едните плашат другите обещават хубави работи... ама тия дето плашат по-хващат дикиш защото предлагат и да оправят нещата... та май влязохте малко в тяхната роля.
Винаги ще има различни мнения- за това си има културен начин... изкажи твоето по- убедително, и надделей с убеждение че ти си права, а не с нападки кой не е прав и кой е некомпетентен и безотговорен... ако можеш...
Дори в медицината постоянно се сменят парадигми, постоянно нови открития отхвърлят и опровергават методи, смятани за удачни и ефективни преди...
В някакъв смисъл аз винаги ще бъда права защото не се бия в гърдите колко съм компетентна на медицинска тематика, а споделям и обсъждам реални случаи, които макар и изключения медицината не може да обясни и да обори - те са част от живота... а вие утре като в медицината се наложи друго схващане може да излезе, че сега сте подвеждали жената... неволно разбира се

Ще съм ви много благодарна ако занапред си изказвате компетентните мнения от които безспорно има полза, но без да оценявате моите. не оспорвам, че като сте вътре в проблема можете да дадете навременна и точна информация за медицинската страна на въпроса и това е чудесно. Но аз не представям нещата от медицинската, а от житейската им страна и всъщност няма място за спор между нас- от много различни камбанарии гледаме и това вместо да е полезно... и вместо и вие да се радвате за жените които са имали късмета да заченат на границата на чудото... вие го отричате само и само да ви се чуе информираното мнение.


Като гледам нито аз нито автора на постинга ви е молил за цензура... А и цензурата във този форум, доколкото изобщо е позволена не е ваша работа нали....


Аз нямам никаква лична полза от писането във този форум- защото не се опитвам като вас да си градя самочувствието върху информация и компетентост която бих предпочела никога да не ми се е налагало да имам.
Аз съм благодарна че имам тази бременност и именно тази благодарност ме кара да се чувствам донякъде длъжна да споделя с тези които още чакат тези толкова невероятни случаи, за които по стечение на живота имам пред очите си или съм чула за тях и които могат само да дадат надежда.

Редактирано от fascinating oceanid на 14.07.07 10:43.



Тема Re: Късна бременностнови [re: fascinating oceanid]  
Автор Ramalama ((bang bang))
Публикувано14.07.07 19:26



Миличка, мисля, че прекаляваш. Даваш ли си сметка как почти всяка жена, която пише и чете тук, с години бленува да е в твоето състояние, и то често ако дай боже се получи поне веднъж. Никой не се съмнява в доброжеланието ти, но наистина, някои от съветите ти, а и безкрайния ти оптимизъм, не успяват да прозвучат така, както ти го мислиш и чувстваш. Помагай в другия клуб, но в този, с по две-три окуражителни думи е достатъчно. Наистина ти казвам тези неща с най-добри чувства. Но си мисля, че ти не можеш да се поставиш на мястото нито на жена със изчерпан яйчников резерв, нито на мястото на жена, опитваща да забременее с години. Не ти го и пожелавам. Ти очевидно изобщо не си наясно какво от физиологична гледна точка означава да си на 40+. Ами аз изтръпвам и започва да ми прималява като пред припадане само докато чета онзи материал в Зачатие за надупчването на яйчниците и ... краят... А никой не ти дава гаранции кога ще се случи това.


I'm a pure new pleasure-seeker



Тема Re: Късна бременностнови [re: Ramalama]  
Автор fascinating oceanid ()
Публикувано14.07.07 21:23



Може и да си права че не мога напълно да се поставя на мястото на жена на 40+...Може би си права и че оптимизма ми е прекален.
Но не си напълно права че нямам никаква представа какво е да не можеш да имаш дете и да се страхуваш. Имам операция мисля че заради перитонит, и са казали на майка ми че най-вероятно няма да мога да имам деца. И не знам кой но я посъветвали да ми каже отрано...и тя напраово ми го е сервирала като 100% така.
И съм живяла с този страх поне от 16 до 23 годишна. И то без да имам човек до себе си който ме подкрепя, а в страх че когато намеря смелост да му го кажа- ще го загубя завинаги. Действително това не може да се сравнява с очакването всеки месец, и ходенето по доктори, но и на 19-20 ти изглежда заради младостта ти още по- трагично и се страхуваш че няма да има до тебе никога и мъж който да те обича при тези обстоятелства.И не е съвсем вярно че не знам какво е да се страхуваш че може да загубиш детето което носиш. Вярно не лично за мене, но преживях това заедно със сестра ми два пъти. първия пъэт се оказа че докато е бременна сме се заразили с трихинелоза. От това ако не се лекува се умира... ние пихме лекарства но понеже беше сигурно че лекарството уврежда плода а беше късно за аборт тя не пиеше нищо и нямаше лекар в софия който да може да каже това дете дали ще се роди нормално или не. И тя лежеше в инфекциозна болница и всички треперехме за нея и за детето.
А в 1997г нямаше нито фетална морфология нито нищо с две думи чакаха или тя да започне да умира за да махнат бебето животоспасяващо за нея и да я лекуват или да стане чудо или и аз не знам какво. и през цялото време никой от нас не знаеше с какви недъзи ще се роди това дете, което си беше съвсем реално. Втората й бременност се беше заразила с рубеола. Знаеш ли какво е да се прави аборт на 5 месечно желано дете...
Знам че в такива моменти те спасява само надеждата. И просто се опитах да напиша тук известните ми чудеса.. заради надеждата
моля всяка жена която моите постове са притеснили по някакъв начин да ме извини. никога не съм подценявала мъката им.

Редактирано от fascinating oceanid на 14.07.07 21:32.



Тема 52-годишна българка роди близнацинови [re: llida]  
Автор fascinating oceanid ()
Публикувано16.07.07 23:24



виж това:




Редактирано от fascinating oceanid на 16.07.07 23:48.



Тема Re: Късна бременностнови [re: llida]  
Автор ha! (Непознат)
Публикувано17.07.07 15:17



здравей
четох само първите няколко мнения по темата ти
и няма да пиша по въпроса ти
извини ме
не ме чети ако искаш
но все пак
много сладурести и мили са ми късните родители
на 40-50...всичкото им внимание всичката им любов в бебока
вижда се
чак ме стяга гърлото
обаче си представих един тинейджър с родители над 60 и ми стана кофти
аз съм в една такава шантава възраст адски ми се иска бебе и знам че е от хормоните жалко че децата ми не ми нататрузиха внуче

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ


Тема Re: Късна бременностнови [re: ha!]  
Автор llida (непознат )
Публикувано17.07.07 16:59



Що пък да не те чета - чета всичко!


Само не мисли, че не сме мислили по въпроса...няма да е гот за бъдещия тийнейджър, вярно, но тук обсъждаме друго - как да го има изобщо!
Все пак, развесели ме, само дето не разбирам - одобряваш или не!?

Но, одобряваш или не, на мен ми е все едно - гледа ми се бебе, а дъщеря ми се помайва (и като гледам, още дълго ще се чуди! Пък и - рано и е...)

Някъде по-горе бях казала, че ще обсъждам само медицинския проблем!
На теб, ако ти се нищят други теми, иди в "лафче"...



Тема Re: 52-годишна българка роди близнацинови [re: fascinating oceanid]  
Автор llida (непознат )
Публикувано17.07.07 17:09



Oceanid, благодаря!
Разбира се, гледах и новините.
Дано все пак да стане преди да навърша 52....


Сериозно: Не съм готова на ин-витро (нямаме финансовата възможност, а и не ми е чужда мисълта за осиновяване, както споделих някъде). Просто исках да проверя дали няма да стане по естествен път или с малка лекарска помощ...
Няма да превърна живота си в ад, ако не е възможно, и няма да вървя срещу природата в крайна сметка!
Благодаря отново на всички за полезната информация и съпричастността.



Тема Re: Късна бременностнови [re: llida]  
Автор ltsmylife (непознат )
Публикувано18.07.07 16:16



Ами в момента всички вестници пишат за жена на 52 родила на 16 юли 2007 две близначки.
Болницата е Св. София, жената е учителка - Зоя Цветанова. Решила на всяка цена да има деца. И браво.
Така, че ето има.





Тема Re: Късна бременностнови [re: ltsmylife]  
Автор llida (непознат )
Публикувано18.07.07 16:25



Да, чухме разбира се, още преди да пишат...
Но е станало чрез ин-витро...
А аз нямам нито възможността (финансова), нито желанието да се подлагам на това.
Въпросът беше, дали не може да стане по естествен път, или след някаква минимална стимулация, и къде мога да я проведа.

П.П. И дано не пишат за всички подобни успехи по вестниците...Все пак тъпо е да те показват като двуглаво теле по панаририте, не мислите ли...

(шегувам се!)



Тема Re: Късна бременностнови [re: oceanid]  
Автор ltsmylife (непознат )
Публикувано18.07.07 16:26



И аз мисля, че възрастта си е горе-долу теоретична пречка. Снаха ми се опитва вече доста време, а е на 28 години. Но не и не. Докато една приятелка въобше не е имала деца, срещна някакъв мъж, ожениха се и сега си има бебче да и е живо и здраво. А е към 40. Та затова си мисля, че това с годините май само вода в мелницата на докторите налива. НО все пак докторите са си доктори. И мисля, че могат да ускорят донякъде нещата и да ги осигурят.



Тема Re: Късна бременностнови [re: fascinating oceanid]  
Автор ltsmylife (непознат )
Публикувано18.07.07 16:51



Аз съм склонна доста да се съглася с осеанид, защото опитът, който имам е по-скоро на нейна страна. Аз не съм малка като възраст. И мога да кажа, че когато тялото иска нещо , и Бог го иска. И че няма тук разни теории. Наскоро имаше 3 показателни случаи - 44 годишната жена , която роди 8 дете, 43 годишната която роди ледено бебе, замразено преди 6 години, забележете!, и сега точно тези дни 52 годишна която роди близнаци, да са и живи и здрави. Така, че няма място за униние.
Разбира се, и аз мисля, че трябва да се търси помощ. Щом се иска дете, значи трябва да се действа право в целта. Но това не трябва да прекратява нормалните усилия и хубавия секс.
Аз познавах една 20 и няколко годишна жена, която опитваше от две години и не ставаше. Беше тотално изнервена, ето това не бива да става. Опитвай, прави всичко, но отчаяние да няма.



Тема Re: Късна бременностнови [re: llida]  
Автор ltsmylife (непознат )
Публикувано18.07.07 17:11



Знаеш ли, имаше още от началото нещо в твоята тема, по-специално в твоето изказване, което ме подразни и не ми хареса- уж искаш дете, а не искаш ин витро - че кой не може да плати 2000 лв за едно ин витро, даже е и по-малко. Уж си на 46, а се присмиваш на 52 годишна жена решила да роди две деца. И я наричаш теле. Писали били вестниците за нея - вестниците писаха и за човека който върна милионите, и за безработната жена от Стара Загора, която намерила 5000 лв и ги върнала. А за жената с двете близначки -Учителка е по професия. И сама е платила за ин витрото. И хич не ми се вижда да е в блестящо финансово положение.
А на жената на 44 , която роди 9 си дете, преди писах осмо, но то било девето и не е циганка, а е преподавателка в Пловдивския универстите - за нея какво ще кажеш?Че е триглаво теле.
Просто убедих се, че не си била сериозна, а си някаква злобарка пуснала тема с цел провокация и обида за жените, които пишат тук.
Ще ти кажа само, че такива случаи за късна бременност има доста, но никога на злобни майки като теб. Щом мислиш, че да имаш дете е да си триглаво теле, то нямай.



Тема Re: Късна бременностнови [re: ltsmylife]  
Автор Lali (пристрастен)
Публикувано18.07.07 19:07



Ин-витро процедурата за по-възрастни жени /над 35 години/ обикновено излиза около 6000 лв.



Тема Re: Късна бременностнови [re: Lali]  
Автор ltsmylife (непознат )
Публикувано18.07.07 19:15



Това с всички лекарства ли е?Защото съм чела, че има лекарства, които трябва да се пият преди процедурата и че те са скъпи. Също така това цена за един опит ли е?

Защото четох че е 1600,но при здравноосигурени пациенти - което не ми стана много ясно.

Редактирано от ltsmylife на 18.07.07 19:17.



Тема Re: Късна бременностнови [re: ltsmylife]  
Автор Lali (пристрастен)
Публикувано18.07.07 19:17



Да и на двата въпроса.
Ако съм възрастна и забремененя аз няма да разреша да ме показват по телевизията, това си е моя личен живот, моето щастие, моята съдба, всеки прави своя избор.

Редактирано от Lali на 18.07.07 19:20.



Тема Re: Късна бременностнови [re: Lali]  
Автор ltsmylife (непознат )
Публикувано18.07.07 19:18



Не е малко. За един опит.



Тема Re: Късна бременностнови [re: ltsmylife]  
Автор fascinating oceanid ()
Публикувано18.07.07 19:26



Моля те не нападай жената така, не мисля че има някакво лошо отношение към майката на близначките. Виж в постинга радостна вест че и самата родилка не й е било особено приятно да се шуми толкова около нея и децата. Действително пресата понякога поставя в неловко положение обекта на статиите си, и разгласява и толкова лични неща, на висок глас.
Мисля че това имаше предвид жената, просто се е опитала да й влезе в положението. Достатъчно притеснително е да си различен, а като гръмнат и вестниците за това, сигурно е трудно. А автора на този пост сигурно е изпитала на гърба си отношението на близки роднини и приятели към идеята за една късна бременност и може би знае кка се чувства жената по-добре от нас.

Редактирано от fascinating oceanid на 18.07.07 19:35.



Тема Re: Късна бременностнови [re: fascinating oceanid]  
Автор ltsmylife (непознат )
Публикувано18.07.07 19:42



Според мен разгласяването на фактите около майката на близначките е повод за надежда и радост.
Не ми стана приятно да чуя епитета, който бе използван. Може малко да бях рязка, но се ядосах.



Тема Re: Късна бременностнови [re: ltsmylife]  
Автор Lali (пристрастен)
Публикувано18.07.07 19:48



Според теб - да, но хората сме различни, бъди толерантна към чуждата позиция.


А и не е нормално след два месеца опити човек да има психическата нагласа за ин-витро. На хората /без органична причина/ обикновено им трябват две години да узреят за идеята.
Аз когато започнах опитите бях убедена, че до третия месец ще съм забременяла.



Тема Re: Късна бременностнови [re: ltsmylife]  
Автор fascinating oceanid ()
Публикувано18.07.07 19:52



Наистина е повод за радост и надежда. Но повече за нас, за другите, за самата майка сигурно е доста смущаващо и може и да се чувства използвана за сензация без никой да я е питал иска ли не иска ли. Особено че се споменава и че има дете с недъг а и тя сега може би не спи от тревога за бебенцето което още е в кувиоз, може не всичките й роднини да одобряват решението й и сега да е прицела им че е влязла на хората в устата.
Може заради възрастта си авторката да се е сблъскала със същите стари разбирания, когато е споделила намеренията си с близките си ... и затова толкова рязко да се е изразила за поведението на вестникарите, а не за майката.
Моя позната само защото се е оженила на 52 я разпънаха едва ли не на кръст, точно роднините й, а какво остава ако беше родила. Едва ли не дори да се прави секс на тази възраст е някаква перверзия според тях, а тя като тепърва се жени явно това прави.

Може и заради тази история да съм малко пристрастна, но хората могат да бъдат страшно нещо, когато се отделиш от стадото...

а и тя е написала "като" и на мене ми прозвуча сякаш по скоро я е страх че и с нея може така да се развият нещата един ден и съчувства на жената за това.



Сигурна съм че именно от добро чувство към родилката си се ядосала толкова, и тя от добро чувство я е ожалила как вестниците си дигат тиража на нейн гръб. Ако бяхте на живо сигурно нямаше да стане това недоразумение.

Редактирано от fascinating oceanid на 18.07.07 19:57.



Тема Re: Късна бременностнови [re: fascinating oceanid]  
Автор ltsmylife (непознат )
Публикувано18.07.07 20:01



Знам колко е страшно да се отделип от стадото, но това не бива да плаши човек да живее живота както той го разбира - аз така мисля и все това съм правила, не ми е лесно, но...

Ти си много добро момиче.



Тема Re: Късна бременностнови [re: ltsmylife]  
Автор jam (уверено сладко)
Публикувано18.07.07 22:10



ти наясно ли си, че 52-годишната жена, дето роди близнаците, е правила инвитро с донорски яйцеклетки?
на тази възраст, за собствени яйцеклетки и дума не може да става. колкото и да се успокоява и да прави хубав секс.

изобщо, престанете с това успокояване бе, хора! не разбирате ли къде е уместно да го прилагате и къде не?!



Тема Re: Късна бременностнови [re: ltsmylife]  
Автор llida (непознат )
Публикувано18.07.07 22:36



Жалко за теб, че мислиш така...Изпитах ужас като прочетох постинга ти, направо нямам думи! Тълкуваш думите ми по начин, който направо ме ужасява...Ето това е рискът да пишеш на непознати...
Но заради Лали, Oceaned и Jam ще се опитам да отговоря:

Репортажът по ТВ беше отблъскващ, не знам защо така ми се стори...Никога не бих разрешила това с мен, ако се случи (тук с Лали сме на едно мнение, благодаря за защитата!).
За ин-витро няма как да съм мислила - цял живот цикълът ми е бил редовен (25-28 дни), колкото деца съм искала да имам съм имала. Друг е въпросът защо не съм поискала на време повече (пак повтарям, в лични изповеди няма да се въвлека сама, Вашият постинг още един път ме убеждава колко съм била права!).
Въпросът ми към форума беше за информация - получих я, благодарна съм! Получих и от осеанид мили лични думи, получих внимание, получих съпричастие, получих ценна информация....До Вашата поява...Жалко!

Не знам как така решихте, че съм злобна!? Как решихте, че провокирам форума!?

Възхищавам се от борбата на жените тук (не съм подозирала, че е толкова тежко!). Четох стари теми, радвах се на успехите на непознати жени...

Наистина, Лали, човек не може да предвиди интелектуалното ниво на пишещите анонимно...
Мисля, че повече няма да чуете за мен...
Лали, поклон за Вас!



Тема Re: Късна бременностнови [re: llida]  
Автор Lali (пристрастен)
Публикувано18.07.07 22:39



Заради мен нямаше нужда да отговаряш, аз те разбрах.


Лида, пиши и чети, всякакви хора минават и заминават, но повярвай ми има много стойностни хора, заради които си струва да останеш.

Редактирано от Lali на 18.07.07 22:39.



Тема Re: Късна бременностнови [re: llida]  
Автор ltsmylife (новак)
Публикувано18.07.07 23:02



Не разбирам с какво репортажа е бил отблъскващ.
С това че жената е родила две напълно здрави момичета на 52 години, което е била мечта на целия и живот?Тъй като на 20 + е родила син с увреждания за който се е грижила предано цял живот?Това, че е майка на три деца ? Или в това че бременността е протекла напълно нормално , не се е налагал никакъв режим и раждането е била напълно рутинно както каза докторът.
Според мен е ПРЕКРАСНО.
Тази жена показа, че на 52 години не е късно за планове и животът също може да започва. И да бъде фантастичен.

А между другото това раждане на 52 години не е никаква сензация. Отдавна на запад е нещо обичайно. Сензация е че са близначки и че е в БГ.

А на Лали и аз се възхищавам. Но мнението ми за теб остава непроменено.



Тема Re: Късна бременностнови [re: ltsmylife]  
Автор Lali (пристрастен)
Публикувано19.07.07 08:25



Ltsmylife, това, че ти се радваш на тази жена, това, че аз се радвам, това, че още някой се радва не трябва да те подвежда. Има доста хора, които осъждат тази жена /справка клюкарника на бг-мамма/, смятат, че е неправило и неморално. На мен ми направи впечатление, че при първия репортаж непосредствено след раждането жената беше радостна, уверена, щастлива. Но... на втория репортаж на другия ден жената беше подтисната, депресирана, неуверана, явно вече беше подочула лошите думи.


И именно заради тази подтиснатост на жената мен втория репортаж по-скоро ме разтрои, отколкото да ме зарадва.
Разтроих се заради отнетата заслужена радост на тази майка-героиня.
И затова определено смятам, че такива неща не трябва да се показват по телевизията, личното щастие понякога не трябва да се изважда на показ, особено когато има нестандартност, защото всичко залепва от калните пръски.



Тема Re: Късна бременностнови [re: Lali]  
Автор ltsmylife (новак)
Публикувано19.07.07 13:30



Винаги има комплексари на които светът им е крив.

Днес има интервю с жената в 24 часа и тя звучи много уверено и спокойно, казва, само че след упойката много я боляло и може би затова на второто интервю по тв е изглеждала по-унила. Две близначки не е лесно.

Разбрах, че по-малкото, което не поставено в кувьоз вече е вън от кувьоза и всичко е ок.



Тема Re: Късна бременностнови [re: ltsmylife]  
Автор Lali (пристрастен)
Публикувано19.07.07 22:09



Е, как "видя" във вестника, че жената е спокойна?





Тема Re: Късна бременностнови [re: Lali]  
Автор HAДEЖДA™Модератор (Jedem das Seine)
Публикувано20.07.07 08:51



Много ми е интересно какви са тез хора, които си мислят, че имат правото да бъдат съдници? И кои са те, да казват кое е правилно и морално? И най-вече, защо ние им се вързваме.

НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !


Тема Re: Късна бременностнови [re: HAДEЖДA™]  
Автор Lali (пристрастен)
Публикувано20.07.07 09:25



Отиди в бг-мамма и ги попитай.

Редактирано от Lali на 20.07.07 09:28.



Тема ОФФ..нови [re: Lali]  
Автор HAДEЖДA™Модератор (Jedem das Seine)
Публикувано20.07.07 09:34



ама като каза БГ-мама, попадам на някакво ток-шоу предаване по ТВ, със някакъв професор ли, доцент ли - гинеколог и човека нещо обяснява, при което звъни зрителка в ефир и му казва - А не сте праф професор Едикойси, аз в БГ-мама друго съм чела.
Паднах !



НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !

Тема Re: Късна бременностнови [re: Lali]  
Автор ltsmylife (новак)
Публикувано20.07.07 09:37



Според мен на 52 години една жена е напълно способна да вземе отговорно и зряло решение, без никакви илюзии.Тя едва ли е очаквала одобрение.

А и хората се делят на две групи - едни и се възхищават, други я осъждат.

Когато човек прави нещо, което си заслужава и е много стойностно винаги се намират такива които викат - не е правилно, не можеш, недей, не бива, не е редно, ще се провалиш и т.н.Човешка природа.Не си струва да с еобръща внимание на хора на завистчиите.



Тема Re: ОФФ..нови [re: HAДEЖДA™]  
Автор Lali (пристрастен)
Публикувано20.07.07 09:44








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.