Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:36 07.07.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Късна бременностнови [re: Lali]  
Автор ltsmylife (непознат )
Публикувано18.07.07 19:18



Не е малко. За един опит.



Тема Re: Късна бременностнови [re: ltsmylife]  
Автор fascinating oceanid ()
Публикувано18.07.07 19:26



Моля те не нападай жената така, не мисля че има някакво лошо отношение към майката на близначките. Виж в постинга радостна вест че и самата родилка не й е било особено приятно да се шуми толкова около нея и децата. Действително пресата понякога поставя в неловко положение обекта на статиите си, и разгласява и толкова лични неща, на висок глас.
Мисля че това имаше предвид жената, просто се е опитала да й влезе в положението. Достатъчно притеснително е да си различен, а като гръмнат и вестниците за това, сигурно е трудно. А автора на този пост сигурно е изпитала на гърба си отношението на близки роднини и приятели към идеята за една късна бременност и може би знае кка се чувства жената по-добре от нас.

Редактирано от fascinating oceanid на 18.07.07 19:35.



Тема Re: Късна бременностнови [re: fascinating oceanid]  
Автор ltsmylife (непознат )
Публикувано18.07.07 19:42



Според мен разгласяването на фактите около майката на близначките е повод за надежда и радост.
Не ми стана приятно да чуя епитета, който бе използван. Може малко да бях рязка, но се ядосах.



Тема Re: Късна бременностнови [re: ltsmylife]  
Автор Lali (пристрастен)
Публикувано18.07.07 19:48



Според теб - да, но хората сме различни, бъди толерантна към чуждата позиция.


А и не е нормално след два месеца опити човек да има психическата нагласа за ин-витро. На хората /без органична причина/ обикновено им трябват две години да узреят за идеята.
Аз когато започнах опитите бях убедена, че до третия месец ще съм забременяла.



Тема Re: Късна бременностнови [re: ltsmylife]  
Автор fascinating oceanid ()
Публикувано18.07.07 19:52



Наистина е повод за радост и надежда. Но повече за нас, за другите, за самата майка сигурно е доста смущаващо и може и да се чувства използвана за сензация без никой да я е питал иска ли не иска ли. Особено че се споменава и че има дете с недъг а и тя сега може би не спи от тревога за бебенцето което още е в кувиоз, може не всичките й роднини да одобряват решението й и сега да е прицела им че е влязла на хората в устата.
Може заради възрастта си авторката да се е сблъскала със същите стари разбирания, когато е споделила намеренията си с близките си ... и затова толкова рязко да се е изразила за поведението на вестникарите, а не за майката.
Моя позната само защото се е оженила на 52 я разпънаха едва ли не на кръст, точно роднините й, а какво остава ако беше родила. Едва ли не дори да се прави секс на тази възраст е някаква перверзия според тях, а тя като тепърва се жени явно това прави.

Може и заради тази история да съм малко пристрастна, но хората могат да бъдат страшно нещо, когато се отделиш от стадото...

а и тя е написала "като" и на мене ми прозвуча сякаш по скоро я е страх че и с нея може така да се развият нещата един ден и съчувства на жената за това.



Сигурна съм че именно от добро чувство към родилката си се ядосала толкова, и тя от добро чувство я е ожалила как вестниците си дигат тиража на нейн гръб. Ако бяхте на живо сигурно нямаше да стане това недоразумение.

Редактирано от fascinating oceanid на 18.07.07 19:57.



Тема Re: Късна бременностнови [re: fascinating oceanid]  
Автор ltsmylife (непознат )
Публикувано18.07.07 20:01



Знам колко е страшно да се отделип от стадото, но това не бива да плаши човек да живее живота както той го разбира - аз така мисля и все това съм правила, не ми е лесно, но...

Ти си много добро момиче.



Тема Re: Късна бременностнови [re: ltsmylife]  
Автор jam (уверено сладко)
Публикувано18.07.07 22:10



ти наясно ли си, че 52-годишната жена, дето роди близнаците, е правила инвитро с донорски яйцеклетки?
на тази възраст, за собствени яйцеклетки и дума не може да става. колкото и да се успокоява и да прави хубав секс.

изобщо, престанете с това успокояване бе, хора! не разбирате ли къде е уместно да го прилагате и къде не?!



Тема Re: Късна бременностнови [re: ltsmylife]  
Автор llida (непознат )
Публикувано18.07.07 22:36



Жалко за теб, че мислиш така...Изпитах ужас като прочетох постинга ти, направо нямам думи! Тълкуваш думите ми по начин, който направо ме ужасява...Ето това е рискът да пишеш на непознати...
Но заради Лали, Oceaned и Jam ще се опитам да отговоря:

Репортажът по ТВ беше отблъскващ, не знам защо така ми се стори...Никога не бих разрешила това с мен, ако се случи (тук с Лали сме на едно мнение, благодаря за защитата!).
За ин-витро няма как да съм мислила - цял живот цикълът ми е бил редовен (25-28 дни), колкото деца съм искала да имам съм имала. Друг е въпросът защо не съм поискала на време повече (пак повтарям, в лични изповеди няма да се въвлека сама, Вашият постинг още един път ме убеждава колко съм била права!).
Въпросът ми към форума беше за информация - получих я, благодарна съм! Получих и от осеанид мили лични думи, получих внимание, получих съпричастие, получих ценна информация....До Вашата поява...Жалко!

Не знам как така решихте, че съм злобна!? Как решихте, че провокирам форума!?

Възхищавам се от борбата на жените тук (не съм подозирала, че е толкова тежко!). Четох стари теми, радвах се на успехите на непознати жени...

Наистина, Лали, човек не може да предвиди интелектуалното ниво на пишещите анонимно...
Мисля, че повече няма да чуете за мен...
Лали, поклон за Вас!



Тема Re: Късна бременностнови [re: llida]  
Автор Lali (пристрастен)
Публикувано18.07.07 22:39



Заради мен нямаше нужда да отговаряш, аз те разбрах.


Лида, пиши и чети, всякакви хора минават и заминават, но повярвай ми има много стойностни хора, заради които си струва да останеш.

Редактирано от Lali на 18.07.07 22:39.



Тема Re: Късна бременностнови [re: llida]  
Автор ltsmylife (новак)
Публикувано18.07.07 23:02



Не разбирам с какво репортажа е бил отблъскващ.
С това че жената е родила две напълно здрави момичета на 52 години, което е била мечта на целия и живот?Тъй като на 20 + е родила син с увреждания за който се е грижила предано цял живот?Това, че е майка на три деца ? Или в това че бременността е протекла напълно нормално , не се е налагал никакъв режим и раждането е била напълно рутинно както каза докторът.
Според мен е ПРЕКРАСНО.
Тази жена показа, че на 52 години не е късно за планове и животът също може да започва. И да бъде фантастичен.

А между другото това раждане на 52 години не е никаква сензация. Отдавна на запад е нещо обичайно. Сензация е че са близначки и че е в БГ.

А на Лали и аз се възхищавам. Но мнението ми за теб остава непроменено.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.