Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:00 02.07.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: Късна бременностнови [re: ha!]  
Автор llida (непознат )
Публикувано17.07.07 16:59



Що пък да не те чета - чета всичко!


Само не мисли, че не сме мислили по въпроса...няма да е гот за бъдещия тийнейджър, вярно, но тук обсъждаме друго - как да го има изобщо!
Все пак, развесели ме, само дето не разбирам - одобряваш или не!?

Но, одобряваш или не, на мен ми е все едно - гледа ми се бебе, а дъщеря ми се помайва (и като гледам, още дълго ще се чуди! Пък и - рано и е...)

Някъде по-горе бях казала, че ще обсъждам само медицинския проблем!
На теб, ако ти се нищят други теми, иди в "лафче"...



Тема Re: 52-годишна българка роди близнацинови [re: fascinating oceanid]  
Автор llida (непознат )
Публикувано17.07.07 17:09



Oceanid, благодаря!
Разбира се, гледах и новините.
Дано все пак да стане преди да навърша 52....


Сериозно: Не съм готова на ин-витро (нямаме финансовата възможност, а и не ми е чужда мисълта за осиновяване, както споделих някъде). Просто исках да проверя дали няма да стане по естествен път или с малка лекарска помощ...
Няма да превърна живота си в ад, ако не е възможно, и няма да вървя срещу природата в крайна сметка!
Благодаря отново на всички за полезната информация и съпричастността.



Тема Re: Късна бременностнови [re: llida]  
Автор ltsmylife (непознат )
Публикувано18.07.07 16:16



Ами в момента всички вестници пишат за жена на 52 родила на 16 юли 2007 две близначки.
Болницата е Св. София, жената е учителка - Зоя Цветанова. Решила на всяка цена да има деца. И браво.
Така, че ето има.





Тема Re: Късна бременностнови [re: ltsmylife]  
Автор llida (непознат )
Публикувано18.07.07 16:25



Да, чухме разбира се, още преди да пишат...
Но е станало чрез ин-витро...
А аз нямам нито възможността (финансова), нито желанието да се подлагам на това.
Въпросът беше, дали не може да стане по естествен път, или след някаква минимална стимулация, и къде мога да я проведа.

П.П. И дано не пишат за всички подобни успехи по вестниците...Все пак тъпо е да те показват като двуглаво теле по панаририте, не мислите ли...

(шегувам се!)



Тема Re: Късна бременностнови [re: oceanid]  
Автор ltsmylife (непознат )
Публикувано18.07.07 16:26



И аз мисля, че възрастта си е горе-долу теоретична пречка. Снаха ми се опитва вече доста време, а е на 28 години. Но не и не. Докато една приятелка въобше не е имала деца, срещна някакъв мъж, ожениха се и сега си има бебче да и е живо и здраво. А е към 40. Та затова си мисля, че това с годините май само вода в мелницата на докторите налива. НО все пак докторите са си доктори. И мисля, че могат да ускорят донякъде нещата и да ги осигурят.



Тема Re: Късна бременностнови [re: fascinating oceanid]  
Автор ltsmylife (непознат )
Публикувано18.07.07 16:51



Аз съм склонна доста да се съглася с осеанид, защото опитът, който имам е по-скоро на нейна страна. Аз не съм малка като възраст. И мога да кажа, че когато тялото иска нещо , и Бог го иска. И че няма тук разни теории. Наскоро имаше 3 показателни случаи - 44 годишната жена , която роди 8 дете, 43 годишната която роди ледено бебе, замразено преди 6 години, забележете!, и сега точно тези дни 52 годишна която роди близнаци, да са и живи и здрави. Така, че няма място за униние.
Разбира се, и аз мисля, че трябва да се търси помощ. Щом се иска дете, значи трябва да се действа право в целта. Но това не трябва да прекратява нормалните усилия и хубавия секс.
Аз познавах една 20 и няколко годишна жена, която опитваше от две години и не ставаше. Беше тотално изнервена, ето това не бива да става. Опитвай, прави всичко, но отчаяние да няма.



Тема Re: Късна бременностнови [re: llida]  
Автор ltsmylife (непознат )
Публикувано18.07.07 17:11



Знаеш ли, имаше още от началото нещо в твоята тема, по-специално в твоето изказване, което ме подразни и не ми хареса- уж искаш дете, а не искаш ин витро - че кой не може да плати 2000 лв за едно ин витро, даже е и по-малко. Уж си на 46, а се присмиваш на 52 годишна жена решила да роди две деца. И я наричаш теле. Писали били вестниците за нея - вестниците писаха и за човека който върна милионите, и за безработната жена от Стара Загора, която намерила 5000 лв и ги върнала. А за жената с двете близначки -Учителка е по професия. И сама е платила за ин витрото. И хич не ми се вижда да е в блестящо финансово положение.
А на жената на 44 , която роди 9 си дете, преди писах осмо, но то било девето и не е циганка, а е преподавателка в Пловдивския универстите - за нея какво ще кажеш?Че е триглаво теле.
Просто убедих се, че не си била сериозна, а си някаква злобарка пуснала тема с цел провокация и обида за жените, които пишат тук.
Ще ти кажа само, че такива случаи за късна бременност има доста, но никога на злобни майки като теб. Щом мислиш, че да имаш дете е да си триглаво теле, то нямай.



Тема Re: Късна бременностнови [re: ltsmylife]  
Автор Lali (пристрастен)
Публикувано18.07.07 19:07



Ин-витро процедурата за по-възрастни жени /над 35 години/ обикновено излиза около 6000 лв.



Тема Re: Късна бременностнови [re: Lali]  
Автор ltsmylife (непознат )
Публикувано18.07.07 19:15



Това с всички лекарства ли е?Защото съм чела, че има лекарства, които трябва да се пият преди процедурата и че те са скъпи. Също така това цена за един опит ли е?

Защото четох че е 1600,но при здравноосигурени пациенти - което не ми стана много ясно.

Редактирано от ltsmylife на 18.07.07 19:17.



Тема Re: Късна бременностнови [re: ltsmylife]  
Автор Lali (пристрастен)
Публикувано18.07.07 19:17



Да и на двата въпроса.
Ако съм възрастна и забремененя аз няма да разреша да ме показват по телевизията, това си е моя личен живот, моето щастие, моята съдба, всеки прави своя избор.

Редактирано от Lali на 18.07.07 19:20.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.