Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:12 01.07.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Моля да споделите.....нови  
Автор neseriozna_27 (непознат)
Публикувано17.03.07 16:10



Здравейте!Предстои ми лапароскопия,идната седмица ще ми определят ден.Помислих,че ще ми се размине,но уви.имам СПКЯ,направих два курса с клостилбегит,но овулация не настъпи,лекаря ми каза,че следва лапаро.....и много ме е страх.Обръщам се към всички минали през това,какви изследвания се правят преди самата операция,болезнено ли е ,знам,че се прави с пална упойка,но след това боли ли?колко дни се лежи в болница,въобще всичко,всичко което ми кажете ще ми е от полза.и дали след лапарото ще мога да забременея,ако някой има желание,нека сподели.Благодаря предварително!



Тема Re: Моля да споделите.....нови [re: neseriozna_27]  
Автор kalka (непознат)
Публикувано17.03.07 21:52



Не се притесняваи за тази лека операциика.Правят ти 2-3 дупчици (едва забележими след време)и след няколко часа си на крак.Но след лапарото имаш много по голям шанс да забременееш.Пожелавам ти успех.



Тема Re: Моля да споделите.....нови [re: kalka]  
Автор neseriozna_27 (непознат)
Публикувано18.03.07 12:07



благодаря за отговора,аз доста изчетох из форумите,на мен искат да ми правят пункция на яйчниците,притеснявам се за всичко,най-много за след операцията,и дали няма да ми се усложни положението,дали няма други стимулиращи лекарства,освен клостила,преди да се подложа на лапароскопия,все още съм на кръстопът,но нямам и време да му мисля много,едни са доволни и са забременяли,други пишат,че не препоръчват да се подлагаш на пункция,че го правили да ти вземат парите,незнам......има ли някоя от вас забременяла след тази операция с СПКЯ и след колко време.....знам,че досаждам,но много ми е притеснено и всичко което ми кажете ще ми е от полза.Благодаря за търпението!



Тема Re: Моля да споделите.....нови [re: neseriozna_27]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано18.03.07 23:32



Аз бях със СПКЯ, нямах овулация, след три неуспешни стимулации с клостилбегит сама си вдигнах гълъбите, изрових от нета координатите на добър хирург и му цъфнах в кабинета с думите: искам лапароскопия. Лекарят каза: добре, ще я започнем като диагностична, ако установя, че нещо не е наред, ще действам на момента. Така и стана. Оказа се, че яйчниците са били със задебелни обвивки заради поликистозата и отделянето на яйцеклетката е невъзможно. Човекът ми беше направил фенестрация на яйчниците, останалите "чаркалаци" ми били наред и не ги е пипал


Не ми е ясно какво искаш да кажеш с "няма ли да ми се усложни положението" . Нали не мислиш, че ще се оправи от само себе си тази поликистоза?
Лапароскопията, въпреки че се води безкръвна операция, все пак си е операция. Затова, намери си ДОБЪР ЛЕКАР ХИРУРГ! Не е нужно да ходиш и след това при него, важното е да направи операцията както трябва.
Ако при вас само поликистозата е проблемът, лапароскопията е най-доброто лечение в случая и е логично след това да забременееш. Ако обаче има и друг проблем, възможно е и да не забременееш. Но при всички случаи няма как да забременееш без овулация, така че - СПОРЕД МЕН - действай по въпроса с лапарото и после докладвай какво е било положението "отвътре"
Желая ти успех



Тема Re: Моля да споделите..... [re: Kitten]  
Автор neseriozna_27 (непознат)
Публикувано19.03.07 11:33



благодаря ти за изчерпателния отговор,аз съм се насочила към д-р Минев в Пловдив,в момента ходя при него,много ми го препоръчваха,но незнам,дано съм направила правилния избор.Той работи в клиника Селена,там ще правя операцията.аз в петък съм на преглед и мисля да се уговоря за дата за операцият,та въпроса ми е,ще може ли да я планирам примерно за идната седмица или преди лапарото предстоят редица изследвания,извинете ме за невежеството ,но наистина не съм на ясно,какво се прави преди самата операция?и ако някой не е съгласен с избора ми на лекар,нека ми каже,ще се радвам и ако ми пише някой,който е правил лапароскопия при д-р Здравко Минев.Благодаря предварително!



Тема Re: ? към Kittenнови [re: Kitten]  
Автор Leya (непознат )
Публикувано19.03.07 17:54



Извинявам се, че се намесвам в темата, но тъй като сестра ми е със същия проблем, но няма възможност да пише.
Искам да попитам Kitten, би ли споделила името на лекаря и болницата, който е направил лапароскопията, ако е в София.
Благодаря предварително!





Тема Re: Моля да споделите.....нови [re: neseriozna_27]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано24.03.07 19:42



За лапароскопията трябва да ти е минал скоро цикълът. Поне си спомням, че лекарят на мен ми каза: като ти мине цикълът, идваш и ще насрочим дата. Правят се стандартните изследвания като за преди операция: пълна кръвна картина, урина, Спин, Васерман, кръвна група, както и се взима влагалищен секрет, доколкото си спомням.
Не знам нищо за лекаря ти, понеже съм в София, но ти пожелавам успешна операция с бързи положителни резултати след нея!





Тема Re: ? към Kittenнови [re: Leya]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано24.03.07 19:55



Пратих ти бележка, за да не се възприеме като реклама





Тема Re: ? към Kittenнови [re: Kitten]  
Автор Leya (непознат )
Публикувано24.03.07 21:31



Благодаря ти, отговорих ти и аз!





Тема Re: ? към Kittenнови [re: Kitten]  
Автор neseriozna_27 (непознат)
Публикувано24.03.07 22:32



здравейте отново!Вчера бях на преглед,и отидох с нагласата да уговаряме лапароскопия,но останах много разочарована,лекаря ме попита пила ли сам клостил бегит,а аз жече джа месеца подред го пия.разочорованието ми идва оттам,че той не си спомняше предишния ни разговор.и ж4ера пак ми вика,ами остава евентуално да направим фенистрация на яйчниците(а той това ми го казва за 3 път)още първия път като отидох при него му обясних,4е преди 2 год съм пила клостил,но бременост нямаше,той ми каза,4е съм за лапаро,но по мое настояване се разбрахме да пробвваме 2 месеца с лекарства и тогава ако не стане-лапаро......и аз след джата месеца отивам ве4е настроена за операцията,а той ми казва,4е трябва три месеца да ги пия и тогава.....оххх незнам какво да правя,а от клостила втори месец,няма резултт,няма зрели фуликули.вижда ми се много несериозно от негова страна,другата седмица пак ме вика на преглед,но не виждам защо?в4вра ми беше 19пти ден от цикъла,а др седмица.............и сигурно като ида др седмица пак ще трябва да му напомням коя съм......мн съм объркана,горещо ми го препоръчаха,а аз съм разочарована,но неискам и мн да сменям лекарите.......ще те помоля да напишеш името на този лекар,нека е от полза на всички,дори и като реклама да прозвучи.Извинявам се за дългото и объркано писание,но....в главата ми е също толкова объркано............






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.