Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:27 22.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема фоликулинум  
Автор lyubliana (непознат )
Публикувано25.01.07 12:09



предписаха ми фоликулинум - хомеопатично е. някой да го е приемал и какви са отзивите за него?

Редактирано от lyubliana на 25.01.07 12:22.



Тема Re: фоликулинумнови [re: lyubliana]  
Автор hom (непознат )
Публикувано25.01.07 12:48



Пообъркала си клуба,питай в клуб хомеопатия



Тема Re: фоликулинумнови [re: hom]  
Автор lyubliana (непознат )
Публикувано25.01.07 12:50



благодаря, ще питам и там. предписаха ми го заради проблемно забременяване, затова пробвах първо тук.



Тема А какъв е проблемът при тебе?нови [re: lyubliana]  
Автор MeliМодератор (непознат)
Публикувано25.01.07 18:35



Знаеш ли?




Тема Re: А какъв е проблемът при тебе?нови [re: Meli]  
Автор Mese4inka (минаващ)
Публикувано26.01.07 12:05



Тък като днесоще не съм стигнала до хомеопатичния клуб, ще ти отговория тук: аз имам СПКЯ и пих фоликулин 2 месеца. Съотношението ЛХ/ФСХ влезе в норма преди беше 1:2,3. За първи път цикълът ми дойде навреме, за разлика от обичайните 2-3 -седмични закъснения. Но без да значеш какъв е проблемът за забременяване, ми е чудно как ще проследиш дали има резултат от лекарството-Мели правилно ти е задала въпроса. Аз лично ходя всеки месец на фоликулометрия и си пускам хормони. Но си знам диагнозата и си следя състоянието. Съветвам те и ти да го правиш!



Тема Re: фоликулинумнови [re: lyubliana]  
Автор lyubliana (непознат )
Публикувано04.02.07 11:25



Много ми е трудно да обяснявам, защото всички вие сте толкова на ясно с тези проблеми, че чак ме е срам от моето невежество. От година и половина правя опити, но без резултат. Правих цветна снимка - едната тръба леко завита, но проходима. При фоликулометрията (два месеца поред) - всичко беше нормално. Пак неуспешни опити около половин година. Дадох си малко почивка ( в смисъл да не мисля за това, но не е много лесно постижимо) и тогава реших да отида при хомеопат - д-р Сашка Николова в Пловдив. По време на прегледа тя каза същото за тръбите. Тогава се изненада защо моят доктор не ме е карал да меря базалната температура. Тя твърди, че фоликулометрията не е достатъчно надежден метод за установяване на нормална овулация. Сега меря бт и чета във форумите. Ще се радвам, ако ми помагате с мнения. Благодаря.



Тема Re: фоликулинумнови [re: lyubliana]  
Автор LaliМодератор (ентусиаст)
Публикувано04.02.07 11:46



По сигурен метод за установяване на овулация от фоликуметрия едва ли има.



Тема Re: фоликулинумнови [re: Lali]  
Автор lyubliana (непознат )
Публикувано04.02.07 11:52



вече не знам. правих го два пъти - овулация имаше. според хомеопата, може да не е била качествена (овулацията), затова бт било по-надежден метод.



Тема Re: фоликулинумнови [re: lyubliana]  
Автор MeliМодератор (новак)
Публикувано04.02.07 12:14



И преди съм го казвала - в един слънчев ден ще удуша някой хомеопат с голи ръце.

Любляна, слушай ме внимателно. Не е проблем, че не си наясно с терминологията или с проблемите на стерилитете, не е и нужно. Ако искаш, почети малко в Зачатие, и то в раздела с изследвания, които са необходими на двойката.

Няма по-сигурен начин за установяване на овулацията освен фоликулометрията. Всички останали са помощни методи. Ако желаеш, мери си и базална температура. Можеш да я нанасяш тук -

. Това е програма на български, безплатна е, изисква само регистрация.

Дали овулацията е "качествена" не може да се прецени само по методите за установяване на овулация - базална температура, тестове за ЛХ или фоликулометрия. Нито пък чрез хомеопатични магии.

Ако не сте направили спермограма, направете я.

Но първо избери на кого да вярваш - на медицината или на всичко останало.




Тема Re: фоликулинумнови [re: Meli]  
Автор lyubliana (непознат )
Публикувано04.02.07 12:43



съвсем се обърквам. първо направихме спермограма - идеална. наистина се лутам и не знам на кого да вярвам, но се твърди, че хомеопатията, ако не помага, то поне не вредяла. явно ти не си на това мнение. ако не си ядосана много, би ли ми обяснила защо и дали е опасна?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.