Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:19 28.05.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема искам да забременеянови  
Автор toni7 (непознат )
Публикувано07.01.07 19:28



Но съм на 40. Мисля да се боря още.Пишете ми!



Тема Re: искам да забременеянови [re: toni7]  
Автор LaliМодератор (член)
Публикувано07.01.07 20:43



Бори се. И аз съм възрастна, но съм решила докато съм здрава да се боря.
Напиши какви изследвания имаш и къде са правени.

Редактирано от Lali на 07.01.07 20:44.



Тема Re: искам да забременеянови [re: toni7]  
Автор orнeнa (liglata)
Публикувано08.01.07 01:42



аз съм на 41 с 14 годишен брак -имам 5 спонтанни аборта-през около 3 години,2006 правих 1 неуспешно инвитро през март.След инвитрото направих генетични-подробни и имунологични.Откриха тромбофилия и решиха че това е причината за абортите във все по-ранен стадий.От три месеца съм на клостилбегит и дуфастон плюс една шепа други лекарства,а от 15 ден на инжекции фраксепарин.Миналия месец направих инсеминация- но уви.Сега ми е трети месец стимулация и се чудя какво да правя.До кога с тази стимулация?Не е ли неразумно или може до месец два да пробвам инвитро?Имам нужда от мнението Ви?!
А ти се бори,но ...........не знам до колко години-ще ми се поне до 43.
Желая ти успех!



БЕЗ ПРИЯТЕЛИ ЖИВОТА Е ПУСТ И СКУЧЕН !

Тема Re: искам да забременеянови [re: orнeнa]  
Автор LaliМодератор (член)
Публикувано08.01.07 09:16



А всъщност при ин-витрото какво стана? Колко яйцеклетки имаше, оплодиха ли се?



Тема Re: искам да забременеянови [re: toni7]  
Автор jam (уверено сладко)
Публикувано08.01.07 10:46



аз родих на 39, след 2 неуспешни бременности. съседката ми по легло в родилното също беше на 39, забременяла съвсем нормално и бързо.
не се отказвай, но потърси специалист, който да се заеме с теб и да форсирате нещата, защото на нашата възраст времето лети много бързо.



Тема Re: искам да забременеянови [re: Lali]  
Автор orнeнa (liglata)
Публикувано08.01.07 12:00



при инвитрото извадиха осем яйцеклетки от които пет се оплодиха и трансферираха на трения ден - но тогава това за тромбофилията не беше ясно-самото инвитро,както и след това бе свързано с доста болка и придърпвания.Сега стимулацията с клостилбегита се следи с фоликулометрия-миналия месец имаше един голям 22 мм на 15 ден и се спука без прегнил,имаше и по малки -още два.Сега този месец ми е 9 ден от цикъла и се чудя дали да правя инсеминация или да оставя естествения ход на нещата.
Лали ,еднственото ,което главата не ми е преминала е лапароскопия-трябва ли да правя и нея.Тази година 2006 правих цветна снимка-лява проходима,дясна-нагъната но също пропуща-правиха я преди инвитрото
Ти на колко години си-препратиме към твоята история,човек все се учи.Поздрави!



БЕЗ ПРИЯТЕЛИ ЖИВОТА Е ПУСТ И СКУЧЕН !

Тема Re: искам да забременеянови [re: Lali]  
Автор orнeнa (liglata)
Публикувано08.01.07 12:09



На 20 имам записан час при Стаменов-казаха ,че е добър.Предишното бе при Табакова ,но излезна ужасно скъпо.Смяташ ли ,че избора ми е добър за Стаменов?
Ходих във Варна ,но там смятат-Александров-че е неморално да се ражда на 41-аз го разбирам-трябват му успешни пациентки????Иначе пише ,че това е клиника с най-голяма успеваемост.
Ако имаш отзиви за Стаменов или друг добър доктор кликни ми на бележка!
Дано не ти отнемам време!



БЕЗ ПРИЯТЕЛИ ЖИВОТА Е ПУСТ И СКУЧЕН !

Тема Re: искам да забременеянови [re: orнeнa]  
Автор LaliМодератор (член)
Публикувано08.01.07 19:14



Стаменов е добър. Нямам история. Тригодишен вторичен стерилитет. Възрастна. Три неуспешни инсеминации.

Владимиров със сигурност няма отрицателно мнение за възрастните. Затова го уважавам безкрайно. Винаги ще съм му благодарна, че ми позволи да се чувствам нормална.

Редактирано от Lali на 08.01.07 19:21.



Тема Re: искам да забременеянови [re: Lali]  
Автор orнeнa (liglata)
Публикувано08.01.07 21:57



Защо не се е получило-имаш ли отговор?
За да правиш инсеминации значи имаш добър яйчников резерв и проходими тръби.Мислила ли си за инвитро?
Лаконична си-значи уморена.Позволявам си да го кажа,защото вече нищо не е същото-нито отношението,нито секса,нито издръжливостта.Съпруга ми не желае засега да коментира въпроса за осиновяване-интересно, на колко ли трябва да стана и какво ли още трябва да експериментирам за да се реши.
И тъй като си добър човек-желая ти



БЕЗ ПРИЯТЕЛИ ЖИВОТА Е ПУСТ И СКУЧЕН !

Тема Re: искам да забременеянови [re: orнeнa]  
Автор LaliМодератор (член)
Публикувано09.01.07 08:44



Колкото повече размишлявам, толкова повече стигам до извода, че при мен не възрастта е причина.
Но не мога да открия причината.
Имам няколко версии, но са недоказуеми.
И затова чакам.
Какво чакам и аз не знам.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.