Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:17 24.10.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
*Кратък преглед

Тема Да се ПРЕБОРИМ с повтарящите се спонтанни аборти!нови  
Автор ilianaO1 (непознат )
Публикувано21.10.06 13:37



Обръщам се към всички, които са се сблъсквали с проблема...моля помогнете ми да съпоставим обясненията, които са ви дали лекарите и профилактиката и лечението, което Ви е провеждано за предотвратяване на поредното разочарование.
Посланието ми е до тези момичета, които след като са спрели сълзите са решили да се вземат в ръце и да не си губят времето със самосъжаление и в изслушване на догатките /обикновено некомпетентни/ на всички близки и приятели, а вместо това да си изяснят нещата /при специалисти/ и за следващия пък да бъдат МАКСИМАЛНО подготвени.
Виждам, че много е изговорено по тази тема, но нещата са много разтегнати.
Накратко за мен: първа бременност миналата година, отключи миомен възел, който доста нарастна и притесни гениколога ми, влязох с кървене да полежа за задържане и още вечерта последва аборт в 16-тата седмица. Обяснението беше евентуално причината е миомата, но спокойно случва се в много случаи - това обаче не означава че за бъдещи бременности ще е пак така. Махнахме миомата...идва следваща бременност и в 12-та седмица пак "гръм от ясно небе" и последва другата горчива новина, че май влизам в графата на онези жени с недостатъчност на маточната шийка, но може да има и нещо друго. Както се вижда медицината за съжаление не е "точна наука", което обаче още повече налага да сме наясно с всички подробности.
Да поговорим първо за изследванията, които сте правили и за препоръките н гениколога ви за "Следващата бременност" /от кога е препоръчително да се лежи, с какви лекарства ще се поддържа бременността, серклаж и т.н./.
Вярвам, че до успеха се стига не чрез стискане на палци, а като си изясним нещата и се опитаме да избегнем това което може!!



Тема Re: Да се ПРЕБОРИМ с повтарящите се спонтанни аборти!нови [re: ilianaO1]  
Автор vkas (пристрастна)
Публикувано23.10.06 12:00



Мила посети доц.Конова от Плевен за консултация.
Успех!



Тема Re: Да се ПРЕБОРИМ с повтарящите се спонтанни аборти!нови [re: vkas]  
Автор ilianaO1 (непознат )
Публикувано26.10.06 17:03



Веднага отидох там...това беше първата ми стъпка, за да мога да отхвърля евентнуалните имунни и др.проблеми. По скоро ме интересуваше какво съветват другите гениколози, че трябва да се прави при следващо забременяване, ако диагнозата е недостатъчност на маточната шийка..при теб какъв беше случая, четох че се интересуваш от проф.Горчев - аз се оперирах при него с миомата.



Тема Re: Да се ПРЕБОРИМ с повтарящите се спонтанни аборти!нови [re: ilianaO1]  
Автор mecana (непознат )
Публикувано22.11.06 16:36



Та включвам се и аз накратко. Аз сам с два спонтанни аборта в 16 и в 23 гс. "Докторите" казваха че или е нещо генетично или просто се случват такива работи. Направих си генетичните изследвания и се установи че при тях проблем нямам. Не исках да повярвам че нещата просто така се случват и си смених доктора. За голям мои късмет най-накрая попаднах на специалист и вече гушкам малкото си слънчице. Медицината си е точна наука. Направиха ми доста изследвания. Оказа се че доста неща могат да предизвикат аборт,а предишните ми лекари къде от незнание къде от нехайство не са ми ги назначили. При мен бяха хормони, вазпаления, недостатъчност на маточната шийка, имах и контракции.
Пожелавам на всички сладички бебоци.



Тема Re: Да се ПРЕБОРИМ с повтарящите се спонтанни абор [re: mecana]  
Автор denica (непознат )
Публикувано23.11.06 11:05



Момичета, аз също съм в клуба! Имам един спонтанен аборт, според едни доктори в 10-та, а според мен и гинеколога който ме гледа почти от дете - 6-та седмица. Никой не можа да разбере защо се случи, защото падна с мощен кръвоизлив в събота срещу неделя и....се разбра че го няма в понеделник на визитацията, когато докторката ми поиска снимки и само не ме пита "ама кой ти каза че си била бременна?". Направиха ми кюртаж. Обеснението беше "щом не ти е съвсем редовен цикъла, може би яйцеклетката е била стара или просто ембриона не е бил добре и е по-добре че така е станало". След месец отидох на контролен преглед и ми казаха че всичко е минало добре. Правихме спермограма и тя е ОК. М не дойде, пих дуфастон за да я предизвикат...и после 3 месеца Фемоден за регулация на цикъла. Носех си хормоналните изследвания от преди бременноста и док. каза че няма нищо особено и щом веднъж съм забременяла с тези стойности пак ще стане. А, ако не стане до 3 месеца да и се обадя. От този месец за първи път меря БТ и установих, че О може би е била чак на 28-мия ден и може би за това не е ставало и досега. Имам и някои симптоми на СПКЯ - месеци без М, но пък най-много 1-2 годишно, себорея, окосмяване, акне....и вече наистина незнам!!! А и вече не живеем в София и не знам дали не трябва да се върна за да ми се правят изследвания?! ПОМОЩ!!!



Тема Re: Да се ПРЕБОРИМ с повтарящите се спонтанни аборти!нови [re: ilianaO1]  
Автор mozer (непознат )
Публикувано27.11.06 17:01



Здравей и от мен.
напълно те разбирам как се чувстваш защото и аз имам 2 спонтанни аборта - в 11 и в 7 седмица. ПЪРВИЯТ ПЪТ КАЗАХА - СЛУЧВА сЕ ПРИ 30 % ОТ БРЕМЕННИТЕ. ВТОРИЯТ ПЪТ ЛЕЖАХ ЗА ЗАДЪРЖАНЕ В БОЛНИЦА И МИ ПОСТАВИХА НЯКОЛКО ГРЕШНИ ДИАГНОЗИ. най-накрая се обединиха, че имам двурога матка, но така или иначе пак направих спонтанен аборт. най-накрая спрях да врвам, че лекарите по болниците ще направят нещо без да си платиш и отидох при гинеколог в частната му клиника. Оказа се, че имам слепване на матката и тя след определено време не може да нараства и за това изхвърля плода. направиха ми цветна снимка, за да се опитат да разлепят слепването, но не се случи, за това ми направиха преди седмица хистерорезекция и отстраниха слепването. сега се надявам, че на контролния преглед всичко ще е ок.
Това което искам да ти кажа е, че трябва да търсиш причините навсякъде и да ги зачеркваш 1 след друга, докато си сигурна, че вече нямаш проблем и да можеш да действаш. много важно е да се установиш при гинеколог, на когото вярваш, и той ще ти обясни какви изследвания тябва да направиш.
А иначе, горе главата и не се предавай!




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.