Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:45 02.07.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Притеснена съм!нови  
Автор mira_m66 (непознат )
Публикувано03.11.06 20:30



Здравейте!
Аз съм нов член, който ви чете от месец и искрено ви се възхищава за подкрепата, която оказвате една на друга.
Сега да кажа нещо за себе си. Преди 5 години ми откриха миома на матката. От тогава правя опити да забременея - но не се получава. Получих няколко доста тежки менструални кръвоизливи през тези години. 3 години пих билки, които направиха менструацията ми нормална. Преди 5 месца ги прекъснах, и месец по късно се отново проблем. Ходих при доста лекари през това време, които изказват различни мнения. Последно ми препоръчаха операция - миомектомия. Направих консултация с професор Карагьозов от МД, който потвърди, че е нужна миомектомия. Препоръча да се направят 2 ампули Золадекс преди операцията. Едната вече я направих. Много съм притеснена, най-вече от това, че един от лекарите, при които съм била ми каза, че вероятно имам ендометриоза. Всъщност менструацията ми не е болезнена. Само че вече 3 години имам болки, които започват от 14-15 ден на цикъла и спират с идването на менструацията. А тя самата често е придружена със съсиреци.
Вие какво мислите? Добър ли е избора ми на лекар, защото смятам да ме оперира именно професор Карагьозов? Пишете моля ви!!!



Тема Re: Притеснена съм!нови [re: mira_m66]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано03.11.06 21:28



Карагьозов е добър за операции, да. Имам близка, която след операция при него си има момченце на почти 7 години, а сега е бременна с второ.

Успех, Мира!



Тема Re: Притеснена съм!нови [re: little_rabbit]  
Автор mira_m66 (непознат )
Публикувано03.11.06 21:41



Благодаря за отговора! Вдъхна ми надежда, че всичко ще мине успешно!



Тема Re: Притеснена съм! [re: mira_m66]  
Автор LaliМодератор (непознат)
Публикувано04.11.06 09:40



Лекарят е добър. Всичко ще е наред. Миомата пречи на забременяването.



Тема Re: Притеснена съм!нови [re: Lali]  
Автор mira_m66 (непознат )
Публикувано04.11.06 11:25



Благодаря за отговора! Дано пречката да е само в миомата. Много се надявам като се отстрани да няма проблеми. Ще видим, времето ще покаже.....
Сега се чувствам по-спокойна!





Тема Re: Притеснена съм!нови [re: mira_m66]  
Автор LaliМодератор (непознат)
Публикувано04.11.06 11:31



Миомата когато е по-голяма заема място и няма къде да се имплантира зародиша.



Тема Re: Притеснена съм!нови [re: Lali]  
Автор mira_m66 (непознат )
Публикувано04.11.06 11:56



Моята е 5-6 см, но моята лекарка каза, че е на такова място, че се явява механична преграда за бременност. В същото време ми обясни, че мястото е благоприятно за лесно отстраняване. Но предишната лекарка, при която ходех, ми каза, че вероятно миомата е в кухината на матката и за това са тези обилни менструации и че изобщо това е голям проблем - операцията ще е сложна. Не съм правила хистероскопия, както ми препоръча тя. И професора нищо не каза за хистероскопия. При прегледа каза "по скоро субсерозен към интрамурален възел" - миомектомия и че при операцията ще видят тръбите. Да се сложат 2 ампули золадекс, които след втората ампула ще ми спре менструацията за 50-60 дни. И да отида след месец и половина - два след втората ампула. И сега аз се чудя дали правилно съм разбрала. Просто не вярвам, че нещо ще може да спре моята луда менструация за толкова дни.



Тема Re: Притеснена съм!нови [re: mira_m66]  
Автор Ramalama ((bang bang))
Публикувано13.01.07 00:32



Здравей, ако е удобно, може ли да споделиш какво стана с миомата? Искрено се надявам всичко да е минало успешно! За мен това е нов проблем и е съчетан може би с още няколко малки, но още не съм минавала през повечето от обстойните прегледи, за които чета тук в клуба. Имам възел около 21-23мм (освен ако не е нарастнал междувременно, защото се е образувал за около 3мес.), отделно е възможно да имам малко срастване от едната страна и май при нея нямам повече яйцеклетки.



Pure new pleasure-seeker

Тема Re: Притеснена съм!нови [re: Ramalama]  
Автор mira_m66 (непознат )
Публикувано14.02.07 17:08



Няма проблем да разкажа какво стана с проклетата миома. Нещата при мен доста се усложниха. След втората ампула золадекс М ми дойде на 64 ден - беше много тежък - стигнах до болницата и миомата ми порасна от 5 на 7 см. Точно противоположния на очаквания ефект.
Отидох при професора на преглед - както се бяхме разбрали за насрочване на дата за операцията. За мое съжаление се оказа, че професора се е пенсионирал и не оперира и не работи вече в Майчин дом. Направо луднах. От там той ме насочи към д-р Тюфекчиева. Свързах се с нея. Разбрахме се, че ще ме оперира на първия ден след цикъл. При прегледа ми каза, че миомата ми е навлезла доста към кухината на матката. Макар, че не е голяма не ми дава много шансове да я спаси. А ако я спаси - ще бъде много изрязана лигавицата. Сега съм в шок, в ужасно състояние. Просто ужас. Чакам си цикъла - страх ме е,че ще бъде пак ужасен. И така. След цикъл - операция. Пак ще пиша какво е станало. Но умирам от страх и тревога. Тази напаст ми изтормози душата. Просто нямам думи.



Тема Re: Притеснена съм!нови [re: mira_m66]  
Автор Mese4inka (член)
Публикувано14.02.07 17:16



Мила Мира, стискам палци всичко да мине успешно и матката да бъде спасена!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.