Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:54 24.09.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема температура след овулациянови  
Автор Dany (devoikata)
Публикувано29.05.06 16:58



Здравейте момичета,
обръщам се към вас с един доста странен проблем - вдигам температура около и след овулация. Температурата не е базална, а премерена с обикновен термометър под мишницата - 37.5
Споделих го този проблем с няколко доктора, но очевидно не го смятат за проблем

Моля ви ако някоя от вас е имала подобен проблем да пише. Ще съм много благодарна

P.S. Температурата я повишавам следобяд (усещам се) и това нещо го следя от няколко месеца...незнам(а и никой досега незнае) на какво се дължи



Тема Re: температура след овулациянови [re: Dany]  
Автор MeliМодератор (de profundis)
Публикувано30.05.06 12:35



Опитай да мериш базална температура в продължение на 3 месеца. Можеш да ползваш

. Само еднократно премерена телесна температура не е показателна.




Тема Re: температура след овулация [re: Meli]  
Автор Aurora (Schumi`s girl)
Публикувано30.05.06 14:55



ами момичето казва, че проблема е от няколко месеца, а не с еднократно мерене на Т.
аз също имам такава температура след овулация, докато ми дойде цикъла...и аз не знам обаче на какво се дължи...

The real leader has no need to lead—he is content to point the way


Тема Re: температура след овулациянови [re: Dany]  
Автор maga (непознат )
Публикувано30.05.06 16:59



Здравей, Дани.
Аз имах същият проблем. Температурата ми се движеше м/у 37.00 и 37.50 и то не само след овулация , а непрекъснато.Минах през всички възможни лекари и изследвания, но отговор така и не получих.Страшно бях притеснена от този факт, пък и се чувствах доста некомфортно,но отговора на лекарите беше че имало хора с по висока телесна температура и ако не им пречи това не било проблем. След година търсене на причината се уморих и се отказах да обръщам внимание.Нещата като че ли се нормализираха,но и до сега изпитвам ужас като видя дори термометър.



Тема Re: температура след овулациянови [re: Aurora]  
Автор MeliМодератор (de profundis)
Публикувано30.05.06 18:21



Еднократно е по отношение на цикъла, т.е. мери само покрай овулация.




Тема Re: температура след овулациянови [re: maga]  
Автор Dany (devoikata)
Публикувано31.05.06 12:17



Аз все пак се питам да не би това да е някакъв проблем...по-скоро следствие от проблем и затова да не мога да забременея.
Все пак ще пробвам да меря температура всеки ден....може би ще даде отговор на доста въпроси
Нещото което малко ме безпокои е, че температурата се покачва в следобедните часове и вечер(както писах около и след овулация до идването на М), та незнам дали сутешната температура ще отчете



Тема Re: температура след овулациянови [re: Dany]  
Автор peti_pati (непознат )
Публикувано31.05.06 13:13



Здравей Дани,

Аз обикновено пиша в Зачатие, но често чета и тук.
Ако искаш виж този линк:http://calendar.zachatie.org/work/HomePage.
Там можеш да си въвеждаш стойностите на БТ. Прочети внимателно и правилата за мерене на БТ.
Нормално е във втората част на цикъла БТ да е по-висока от първата - това е един от начините (но не най-точния) за определяне на овулацията.
Също така е нормално температурата на тялото да се повишава през деня и вечер, защото се движим, засилваме кръвообращението и така загряваме тялото. Едно от основните правила на меренето на Т е да бъде сутрин (по едно и също време) ПРЕДИ ставане от леглото.
Успех!



Тема Re: температура след овулациянови [re: Dany]  
Автор Dany (devoikata)
Публикувано31.05.06 16:13



Благодаря ви, момичета
започвам да меря температура от следващия цикъл. Ще покажа резултати.

Аз вече незнам за какво да си мечтая..дали да са ми в норма резултатите или да не са...защото ако не са поне ще се знае какво не е наред :((



Тема Re: температура след овулациянови [re: Dany]  
Автор Bepa ()
Публикувано05.06.06 13:49



И аз съм така с температурата. Някаде 2 седмици след цикъл вдигам температура-37,4 измерена под мишницата, лекарите не знаят причината-гадаят, че или съм хванала грип, или термометърът не бил верен, или на нервна почва. Писала съм и тук в клуба по този въпрос. Така съм вече десетина години, много изследвания минах и вече се спрях. Карам си така. Така, че напълно те разбирам и ти съчувствам. Вдигам я сутрин към 11 часа, вечер спада на 37,1. И се чувствам много изморена. Дано се оправиш и най-накрая открием причината. Гинеколожката ми се съмнява,че овулацията ми не е наред и предполага, че може да им връзка. Сега гълтам Дуфастон, но от скоро. Ще се самонаблюдавам и ако има промяна в температурното ми състояние-ще алармирам медицината.



Тема Re: температура след овулациянови [re: Bepa]  
Автор Dany (devoikata)
Публикувано05.06.06 16:12



Здравей Вера,
здравейте и на всички момичета;)
Аз да си кажа под секрет незнам от колко години ми е този проблем, но със сигурност не е от месец-два....просто от скоро се следя по-обстойно и наблюдавам с точност каква ми е температурата.
А колкото до овулация - до момента според ултразвуковите изследвания и тестовете за овулация, всичко е наред. Хормоналните също са относително наред...тестостерона единствено е в завишени стойности....

А ти какво имаш предвид под "Гинеколожката ми се съмнява,че овулацията ми не е наред и предполага, че може да им връзка. " Принципно нямаш овулация или нещо друго?

Дано Дуфастон-а да повлияе все пак при теб....ще чакам да пишеш как се чувстваш и дали някой не е открил нещо ново за такова състояние
Успех!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.