Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:05 29.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Гладолечение и бременностнови  
Автор vvvvvv ()
Публикувано27.04.06 11:08



Момичета, мислите ли че гладолечение с плодове, чай и мед може да спомогне за зачеването?
Доколкото съм чела д-р Емилова е помагала на много бездетни двойки.
Много ще съм благодарна ако споделите вашия опит ако сте го пробвали



Тема Re: Гладолечение и бременностнови [re: vvvvvv]  
Автор LaliМодератор (надежда)
Публикувано27.04.06 11:16



Еееее, край няма наивността, да не кажа по-силна дума.
Гладолечението ще ти разбърка хормоните, вероятно няма да имаш редовна менструация, пък за овулация да не говорим.



Тема Re: Гладолечение и бременностнови [re: Lali]  
Автор vvvvvv ()
Публикувано27.04.06 11:26



Lali може и наивност да е от моя страна, но нали знаеш, че се хващаме като удавник за сламка.
Аз наистина не знам как би повлияло това и вероятно си права, но се зачудих защото имаше няколко такива публикации а също и в телевизионни интервюта са го споделяли. Пък в крайна сметка ако знам няма да питам



Тема Re: Гладолечение и бременностнови [re: vvvvvv]  
Автор LaliМодератор (надежда)
Публикувано27.04.06 11:46



Интервютата и публикациите са платени. Да се продава.
Не визирах конкретно теб. Сега ще видиш какви защитнички на гладуването ще се появят. Ама няма една забременяла.



Тема Re: Гладолечение и бременностнови [re: vvvvvv]  
Автор kamii ()
Публикувано27.04.06 12:15



Абе момиче, спри да си измисляш болести. Единственото което ще ти помогне да забременееш е да спреш да четеш и да мислиш за това. Причиняваш си психогенен стерилитет. Да не те плаша ама от него хората с години не могат да забременеят. Ако пък толкова настояваш да четеш виж
http://www.zachatie.org/



Тема Re: Гладолечение и бременностнови [re: vvvvvv]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано27.04.06 15:17



Мило момиче!
Ама какъв удавник, каква сламка! Та вие пробвате само от малко месеци
Ако наистина се притесняваш, че може да има нещо, избери си добър гинеколог и отиди на преглед. Препоръчвам ти да отидеш около 12-13 ден от началото на цикъла, тъкмо ще види на ехографа дали имаш доминантен фоликул (който да се спука след някой ден и да имаш овулация). Ако всичко е наред, ще се успокоиш, ако ли не, ще започнеш възможно най-рано да се лекуваш. Другото е, ако мъжът ти иска, да си направи една обикновена спермограма, не е никак скъпо.
По този начин ще отхвърлиш доста възможности да не става и ще си крачка напред. А и лекарят също може да ти даде някой подходящ съвет
За четенето за чужди проблеми и болести - много е вредно! Личен опит . Получава се ефекта на студента по медицина - мислиш си, че си болна от всички болести, за които четеш, защото все имаш по някое симптомче от изброените. Вярно е, има и много полезни неща и статии, от които научаваш как действа организмът ти и как се развиват процесите в него, но те съветвам, ограничавай се именно с тях, поне засега. Ако, не дай си Боже, се появи лекарско съмнение за нещо, тогава ще имаш много възможности да четеш. Сега само си вредиш
За гладолечението - не вярвай на всичко, което четеш по вестниците и слушаш по телевизията. Малко скептицизъм понякога не вреди
Желая ти успех!



Тема Re: Гладолечение и бременностнови [re: kamii]  
Автор vvvvvv ()
Публикувано27.04.06 16:07



Благодаря ви за мненията



Тема Re: Гладолечение и бременностнови [re: Lali]  
Автор White Raven (непознат)
Публикувано27.04.06 21:19



Това ще е само в месеца в който гладуваш. По принцип- да, помага в зависимост от това каква е причината. Виж в сайта и и прочети книгата на Ковачева. Оттам реши сама.



Тема Re: Гладолечение и бременностнови [re: vvvvvv]  
Автор hensel_gretel (непознат )
Публикувано29.04.06 17:11



Здравей vvvvvv,
понеже съм гладувала точно по книгата и съм спаzвала всичко точно, а и съм имала и проблеми със zабременяването мога да ти отговоря от личен опит - НЕ.
Както Лали е предположила спира овулацията и вече не ти идва цикълът.
Но би могла да си помогнеШ като zапочнеШ да се храниШ по_zдравословно.
Успех!



Тема Re: Гладолечение и бременностнови [re: hensel_gretel]  
Автор Hopeless ()
Публикувано01.05.06 18:56



Не съм съгласна, че гладолечението не помага. Напротив! Но не бива да се злоупотребява, особено, ако си прекалено слаба.

От прочетенето, обаче, разбирам, че ти не страдаш от истински стерлитет, а предполагаш! Не предполагай, първо отиди на лекар да установиш причината и, ако се окаже, че имаш сериозен проблем, тогава се втурвай към алтернативни методи за лечение.

Гладуването помага за много болести и гинекологичните проблеми са сред тях, но в случаите на стрлитет трябва да се внимава много, защото може както да помогне, така и да влоши състоянието ти.

За тези, които твърдят, че разбърква хормоните - от години гладувам веднъж или два пъти годишно по 20 дни на плодове и чай (ПРАВИЛНО) със захранване и цикълът ми е перфектен, също и овулацията. Мога да си погледна часовника и да кажа, че точно след 20 мин примерно ще ми дойде.
НО, пак казвам, не бива да се прилага просто така, особено ако никога не си го правил!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.