Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:00 02.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Втора бременност след пьрва проблемнанови  
Автор KAMELlA (stastlivka)
Публикувано17.03.06 18:51



Скьпи момичета,отдавна не сьм писала вьв вашият клуб.Още от 2002г,когато след 4 години опити забремениах сьс сина си.Той е вече на 3г и аз започвам да се замислям за второ дете.Проблемьт е,че в близката 1 г не ми се иска да имам бебе,но се притеснявам да не изгубя още 4 години в опити.В голяма дилема сьм-да опитваме,вьпреки,че сега и двамата с мьжа ми не желаем или да чакаме още година,която да мине напразно ако отново последва трудно забременяване.Има ли при вас случаи като моят,колко време след една бременност сте имали втора?Отново ли сте забременяли трудно или е било по-различно.Аз имам поликистозни яйчници и генетично занижени нива на два хормона,нередовна менструация.Лекувана сьм с Диане преди години,оттогава пия понякога Жанин за регулиране на хормоните.Не сьм приемала специални медикаменти за третиране на проблема,понеже тогава бях малка и не се притеснявах да чакам появата на бебето,а и по лекарски сьвет.Благодаря ви предварително...


DANIEL

Тема Re: Втора бременност след пьрва проблемнанови [re: KAMELlA]  
Автор fada (pitanka)
Публикувано17.03.06 22:56



Здравей, Ками. При мене е подобен случаят, с тази разлика, че го правихме бебето първият път около година, сега правим второто вече половин година без резултат до момента, явно пак ще мина през тези притеснения ще стане ли скоро, ще покаже ли теста две чертички или не, това е всеки месец.... И аз съм с нередовна менструация, през 30-40 дни, за което бях взимала Диане, но не ми понесе изобщо и ги спрях, пих Марвелон за ругулиране на хормони, но и сега съм си с нередовен М. и на мен са ми казвали, че имам поликистоза, заради която същи взимах противозачатъчни, но това беше преди 5 години, забравих да спомена, че синът ми е на 1 и половина, като стана на една годинка почнахме да работим по въпроса за второто. Моят съвет е да не отлагаш във времето, тъй като не се знае кога ще стане, а годинките си винават, а предполагам на всички ни се иска да сме млади и красиви мами....



Тема Re: Втора бременност след пьрва проблемнанови [re: fada]  
Автор LaliМодератор (надежда)
Публикувано18.03.06 10:11



Първият път забременях на втория месец от опитите.
Сега не мога да забременея две години вече. Неизяснен вторичен стерилитет.

Редактирано от Lali на 18.03.06 10:12.



Тема Re: Втора бременност след пьрва проблемнанови [re: fada]  
Автор KAMELlA (stastlivka)
Публикувано18.03.06 12:25



Когато започнахме опитите бях на 21г,като целта не бе дете на всяка цена,а <КОГАТО СТАНЕ>.Това се проточи 4г,през които няколко пьти правихме изследвания.Проблемьт бе при мен.От момиче имах нередовна и болезнена менструация,но чак на 19г ми откриха поликистозни яйчници.Лекуваха ме с Диане-понесе ми ужасно,напьлнях и нямаше ефект.Препорьчаха ми операция/на знам как се казва,когато ти правят множество отвори на яйчника/,но аз не се навих,тогава не планирах деца.По-кьсно,кьм 22г.си направих хормонални и се оказа,че имам генетияна обремененост-ниски нива на 2 хормона и оттам имах тези проблеми с яйчници,менстуация,окосмяване,2кисти на десен яйчник.Диагнозата ми бе потвьрдена и в чужбина,но ние не бьрзахме за дете.Прогнозата на лекарите бе,че ще забременея,но по-трудно,както казаха тогава 1/1000 ми е шанса.През тези години имах няколко закьснявания в цикькьт с обилно кьрвене ,после прочетох,че може да са били бременностти,но докато разбера да сьм ги изгубила в ранен етап.Пила сьм Марвелон и Жанин за регулиране на хормоните/3м пиех,3 почивах/За щастие кистите изчезнаха и от 4/5 г не са се показвали,вьпреки това сьм забременяла от здравия яйчник.Та до 2001г,когато си счупих крака и темата дете остана на заден план.Шест месеца след това и с помощта на машинката ПЕРСОНА бях бременна.Тогава бях на 25,сега сьм на почти 29 и сьм в дилема.Та затоа се обьрнах кьм вас,да разбера дали с тази диагноза бременността винаги идва трудно.


DANIEL

Тема Re: Втора бременност след пьрва проблемнанови [re: KAMELlA]  
Автор margarito (непознат )
Публикувано19.03.06 05:46



Първата бременност се получи след година и половина усилия, тежка коремна операция, един премахнат яйчник и 6 месечно лечение с Диферелин. Една година след раждането втората стана от парвия път с един-единствен опит и бях сигурна, че не съм в овулация!?!?!!!!??



Тема Re: Втора бременност след пьрва проблемнанови [re: margarito]  
Автор KAMELlA (stastlivka)
Публикувано20.03.06 00:20



Радвам се,че си успяла така лесно вторият пьт.надявам се и аз да мога да имам този кьсмет,защото 50% от неуспеха са си в чакането и притеснението.


DANIEL

Тема Re: Втора бременност след пьрва проблемнанови [re: KAMELlA]  
Автор kamii ()
Публикувано20.03.06 15:39



Може ли да обясниш какво представлява "машинката ПЕРСОНА "?



Тема Re: Втора бременност след пьрва проблемнанови [re: kamii]  
Автор KAMELlA (stastlivka)
Публикувано20.03.06 16:46



Това е мини компютьр,който е сьздаден на базата хормоналните промени в организма с цел да не се забременява.Аз го използвах обратно,разбира се.Правят се тестове с урината,слагат се в компютьра и той отчита вероятност от бременност и овулация.Прочети


Редактирано от KAMELlA на 20.03.06 17:09.



Тема Re: Втора бременност след пьрва проблемнанови [re: margarito]  
Автор cedar (мама на трима)
Публикувано20.03.06 18:37



Мили момичета,най-вероятно съм на възрастта на вашите майки и дано не ви подразня с влизането си тук.Единственото ми желание е да ви кажа ,че природата може би не се вмества в нашите представи за ред и логика.Колкото и да търсим такива или да се опитваме да подчиним живота си ,тя винаги ни изненадва.Ако(когато) престанем да се вкопчваме в данни,часове и точни моменти, резултатите понякога идват по-лесно.Дълго стана,но ето какво имам предвид.Преди първото дете имах аборт,след това тежка и проблемна бременност,втората половина на която изкарах напълно неподвижна на легло.Маловодие,зеленоводие,остаряла плацента ,но все пак добър край.След година забременях,но абортирах.Близнаци .В края на трети месец.Последва тежък ендометрит,стафилококова инфекция,която не можеше да се овладее за много време и кръвоизливи,които просто ме изтощаваха.Така осем месеца.Веднага щом се почувствах по-добре,стартирахме опити за бебе.Резултат нулев за около две години.Отказахме се.Нямахме контакт за месец.Искахме да не мислим за нищо такова,да не правим нищо.Уморихме се,честно казано.Само един път,три дни преди моят цикъл ,се събрахме.Спомням си отлично дори настроението на двамата.Дори нямахме кой знае какво желание.Аз бях нещо здраво ядосана,много нервна.Но...и така понякога общуват съпрузите,какво да се прави.Не сме перфектни След девет месеца имах своя син.Беше странно.Не можехме да повярваме,че се получи по този начин.След години мъжът ми замина на работа в Германия.Аз останах с децата и родителите ми.Той се върна ден преди моя М.Замина отново след два дни.Общувахме само веднъж,вечерта преди очаквания цикъл.Процапа ми на другия ден леко,после на следващия,още малко кафеникаво за два -три дни и това беше.Бях забременяла.Непланувано.Неочаквано.Когато дъщеря ми се омъжи,трябваше да живее известно време в нещо като лагер.Съпругът и беше военен и отсъстваше с частта си.В лагера бяха съпругите на всички военни с децата.Други хора не се допускаха .Зет ми се върнал за ден само,по-скоро за нощ.За жалост,точно в разгара на месечния й цикъл.Трети ден.Тя има по -дълъг М,до към шест дни.Ами...събрали се.Последваха нови четири месеца в изолация,но...бременна.Сега дъщеря и е на девет години,здраво, красиво момиченце.Всичко,което ви написах,е точно така.Провокирано бе най-напред от въпрос на Фада,която питаше дали може да има овулация в други дни,струва ми се.Ами явно може понякога.В интерес на истината,помня,че питахме моята лекарка.Тя тогава спомена две причини.Едната определи като "провокирана овулация",дано не греша.Другата,просто като узрели яйцеклетки по различно време.И друго каза.Че резервите на човешкия организъм са повече от "базата".Това,че не ги познаваме,не пречи да ни изненадват и спасяват в най-неочаквани моменти.Ами това е.От сърце ви желая страшно много късмет във всичко.И...забравете думата"никога".Природата не я признава.Ваша Cedar.

Живот без граници


Тема Re: Втора бременност след пьрва проблемнанови [re: Lali]  
Автор margo2 (непознат )
Публикувано09.04.06 19:58



Аз забременях с пазене бях на 19 .След 10 години реших че искам второ дете, но вече 7 години чакам да забременея.
Не губи време действай!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.