Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:50 29.09.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Ентерококи  
Автор Liliy (новак)
Публикувано07.04.06 17:02



Искам да ви попитам случвало ли ви се е след изследване от микробиология на вагинален и цервикален секрет, на което ясно е написано че има находка на ентерококи лекар да ви убеждава, че това не е никакъв проблем и не се налага лечение !!!???
Аз ли нещо съм в грешка или....?
Така ли е найстина или....?



Тема Re: Ентерококинови [re: Liliy]  
Автор lady_11 ()
Публикувано07.04.06 18:16



Зависи с какво микробно число са ентерококите. Ако е малко е възможно със следващия цикъл сами да се изчистят - имаше такъв постинг в Зачатие. Лично аз си изпих Аугментина.
Ентерококите не са банална флора, важното е да не са много ...

"Този живот ми е даден да го живея, не да се тормозя" - Сигнус


Тема Re: Ентерококинови [re: lady_11]  
Автор little_rabbit (Lepus europeus)
Публикувано07.04.06 18:52



Лейди, извини ме за невежеството, моля, но какво значи "банална флора"?



Тема Re: Ентерококинови [re: Liliy]  
Автор iva78 (гъба Пънчушка)
Публикувано10.04.06 10:18



Според моя доктор ако ентерококите са до 10^3 е нормално.Във всеки организъм ги има.

ДЕЯ 30.12.2004
ДИМИТЪР 17.06.2003


Тема Re: Ентерококинови [re: iva78]  
Автор ansia (непознат)
Публикувано10.04.06 13:53



И при мен на ентерококите не обърнаха никакво внимание, явно ги приемат за нещо нормално. Микробиологът ми каза, че резултатите ми са идеални.



Тема Re: Ентерококинови [re: lady_11]  
Автор Eфиpчe (познат)
Публикувано10.04.06 14:46



Ентерококът нормално вирее в чревната флора , следователно присъствието му на други места не е нормално.



Тема Re: Ентерококинови [re: ansia]  
Автор iana27 (непознат)
Публикувано15.04.06 12:29



не знам кое е нормално и кое не, но обърни внимание и настоявай лекаря да ти обасно по-подробно за ентерококите - в какви количества са и т.н.
Аз лично не съм ги имала, но мъжа ми от дете си ги е влачил и от такива лекари, дето считат всичко за нормално доста време не можех да забременея. Е, не бяха само те причината, а част от причината, но само знам, че близо една година с нищо не можахме да ги уморим тези гадини-страшно упорити са. засягат и дразнят простата и предизвикват възпаления. При жените при всички случаи също предезвикват някакви възпаления. Ако тряббва направи си пак микробиология - задължително и на урина и на влагалищен секрет. Не подценявай нещата, за да си спокойна.



Тема Re: Ентерококинови [re: iana27]  
Автор zondi (непознат )
Публикувано30.03.07 16:17



здравей,
в момента един мой близък има същия проблем като този на мъжа ти. От доста време има ентерококи и антибиотиците не му помагат. Можеш ли да ми кажеш с точно какво лечение се излекува мъжът ти? Благодаря предварително.



Тема Re: Ентерококинови [re: zondi]  
Автор tara111 (непознат )
Публикувано30.03.07 18:20



Знам,че каквито и да бъдат коките са много упорити и трудно се поддават на лечение.Лечението с антибиотици не води до нужния ефект,напротив те се умножават и се видоизменят.Съществуват навсякъде в организма.Допринасят за отслабване на имунната система и особенно при децата предизвикват сериозни заболявания.Потърпевша съм от Стафилококус Ауреус и изчетох много литература по въпроса и се лекувам с хомеопатия и тибетска медицина.Резултатите са учудващо добри и съм много доволна,че не предпочетох да се лекувам с антибиотици.Ако някой се интересува нека да ми пише на E-mail;djesika_operator@mail.bg и ще ви дам подробна информация.



Тема Re: Ентерококинови [re: zondi]  
Автор Liliy (новак)
Публикувано03.04.07 23:46



Ето и моето мнение !

Дали при жените лекар ще каже че е проблем или не много зависи от самият лекар. Важно е количеството! Ето какво се случи при нас - при резултат ентерокок една лекарка ми каза, че няма проблем, а на същият резултат друг доктор ми назначи лечение. След лечението на резултата пишеше единични ентерококи и се разбрахме, че няма нужда от следващ антибиотик.

Какво се случи при мъжа ми....сигурно ще ви озадачи и уплаши, но....
След 5 или 6 курса антибиотици успях да го убедя с цялата документация да отиде при СВЕСТЕН уролог. Оказа се, че има леко срастване на главичката на пениса и се наложи оперативно лечение. След него ни ентерококи ни левкоцити в спермограмата.
Е, че е стрес не отричам, че е странно може би...но така беше при нас.

Аз лично въобще не съм съгласна, че е нормално да има ентерококи във вагинален или цервикален канал !

Желая ти успех !




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.