Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:35 19.04.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Ентерококи  
Автор Liliy (новак)
Публикувано07.04.06 17:02



Искам да ви попитам случвало ли ви се е след изследване от микробиология на вагинален и цервикален секрет, на което ясно е написано че има находка на ентерококи лекар да ви убеждава, че това не е никакъв проблем и не се налага лечение !!!???
Аз ли нещо съм в грешка или....?
Така ли е найстина или....?



Тема Re: Ентерококинови [re: Liliy]  
Автор lady_11 ()
Публикувано07.04.06 18:16



Зависи с какво микробно число са ентерококите. Ако е малко е възможно със следващия цикъл сами да се изчистят - имаше такъв постинг в Зачатие. Лично аз си изпих Аугментина.
Ентерококите не са банална флора, важното е да не са много ...

"Този живот ми е даден да го живея, не да се тормозя" - Сигнус


Тема Re: Ентерококинови [re: lady_11]  
Автор little_rabbit (Lepus europeus)
Публикувано07.04.06 18:52



Лейди, извини ме за невежеството, моля, но какво значи "банална флора"?



Тема Re: Ентерококинови [re: Liliy]  
Автор iva78 (гъба Пънчушка)
Публикувано10.04.06 10:18



Според моя доктор ако ентерококите са до 10^3 е нормално.Във всеки организъм ги има.

ДЕЯ 30.12.2004
ДИМИТЪР 17.06.2003


Тема Re: Ентерококинови [re: iva78]  
Автор ansia (непознат)
Публикувано10.04.06 13:53



И при мен на ентерококите не обърнаха никакво внимание, явно ги приемат за нещо нормално. Микробиологът ми каза, че резултатите ми са идеални.



Тема Re: Ентерококинови [re: lady_11]  
Автор Eфиpчe (познат)
Публикувано10.04.06 14:46



Ентерококът нормално вирее в чревната флора , следователно присъствието му на други места не е нормално.



Тема Re: Ентерококинови [re: ansia]  
Автор iana27 (непознат)
Публикувано15.04.06 12:29



не знам кое е нормално и кое не, но обърни внимание и настоявай лекаря да ти обасно по-подробно за ентерококите - в какви количества са и т.н.
Аз лично не съм ги имала, но мъжа ми от дете си ги е влачил и от такива лекари, дето считат всичко за нормално доста време не можех да забременея. Е, не бяха само те причината, а част от причината, но само знам, че близо една година с нищо не можахме да ги уморим тези гадини-страшно упорити са. засягат и дразнят простата и предизвикват възпаления. При жените при всички случаи също предезвикват някакви възпаления. Ако тряббва направи си пак микробиология - задължително и на урина и на влагалищен секрет. Не подценявай нещата, за да си спокойна.



Тема Re: Ентерококинови [re: iana27]  
Автор zondi (непознат )
Публикувано30.03.07 16:17



здравей,
в момента един мой близък има същия проблем като този на мъжа ти. От доста време има ентерококи и антибиотиците не му помагат. Можеш ли да ми кажеш с точно какво лечение се излекува мъжът ти? Благодаря предварително.



Тема Re: Ентерококинови [re: zondi]  
Автор tara111 (непознат )
Публикувано30.03.07 18:20



Знам,че каквито и да бъдат коките са много упорити и трудно се поддават на лечение.Лечението с антибиотици не води до нужния ефект,напротив те се умножават и се видоизменят.Съществуват навсякъде в организма.Допринасят за отслабване на имунната система и особенно при децата предизвикват сериозни заболявания.Потърпевша съм от Стафилококус Ауреус и изчетох много литература по въпроса и се лекувам с хомеопатия и тибетска медицина.Резултатите са учудващо добри и съм много доволна,че не предпочетох да се лекувам с антибиотици.Ако някой се интересува нека да ми пише на E-mail;djesika_operator@mail.bg и ще ви дам подробна информация.



Тема Re: Ентерококинови [re: zondi]  
Автор Liliy (новак)
Публикувано03.04.07 23:46



Ето и моето мнение !

Дали при жените лекар ще каже че е проблем или не много зависи от самият лекар. Важно е количеството! Ето какво се случи при нас - при резултат ентерокок една лекарка ми каза, че няма проблем, а на същият резултат друг доктор ми назначи лечение. След лечението на резултата пишеше единични ентерококи и се разбрахме, че няма нужда от следващ антибиотик.

Какво се случи при мъжа ми....сигурно ще ви озадачи и уплаши, но....
След 5 или 6 курса антибиотици успях да го убедя с цялата документация да отиде при СВЕСТЕН уролог. Оказа се, че има леко срастване на главичката на пениса и се наложи оперативно лечение. След него ни ентерококи ни левкоцити в спермограмата.
Е, че е стрес не отричам, че е странно може би...но така беше при нас.

Аз лично въобще не съм съгласна, че е нормално да има ентерококи във вагинален или цервикален канал !

Желая ти успех !



Тема Re: Ентерококинови [re: Liliy]  
Автор eg_sladurana (начинаеща)
Публикувано05.12.07 21:30



Здр. Искам и аз да ви споделя моя случай. Правиха ми цитонамазка и влагал. чистота и се оказа, че имам умерено количество ентерококи. Лекар, близък приятел, ми каза да не пия нищо, според него вс. е нормално. Днес отивам аз при друг лекар, понеже съм в София и ми каза, че каквото и да е наличието, тр. да се лекуват, за да не проникнат по-дълбоко в организма и инфекцията да се задълбочи. Според него е абсолютно задължително лечението, дори и при големи количества на лактобацили. Чудя се и аз какво да предприема, ще изчакам новите резултати, ама като знам как количеството се изменя, днес имаш, утре не.. Дали антибиотиците са добър вариант? Въобще има ли нещо сигурно? Неудобно бельо, неправилно избърсване, анален секс и т.н. ... толкова причини и виновни рядко има






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.