Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:58 17.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Цветна снимканови  
Автор maraya_hristova (зайче байче)
Публикувано15.03.06 00:36



Здравейте мили момичета, бихте ли ме насочили къде е добре да си направя цветна снимка и дали е болезнено, тъй като аз имам правена хидротубация при Щерев, но Ватев ми каза, че това е остаряла процедура!?



Тема Re: Цветна снимканови [re: maraya_hristova]  
Автор LaliМодератор (надежда)
Публикувано15.03.06 08:09



Хидротубацията е по нов метод от цветната снимка.
Според мен трябва да го зарежеш този Ватев. По много причини.



Тема Re: Цветна снимканови [re: maraya_hristova]  
Автор jam (уверено сладко)
Публикувано15.03.06 08:11



е добре де, Ватев не те ли насочи къде да направиш цветната снимка, не разбирам?
за какво ходиш при даден лекар, ако постоянно търсиш консултации от Интернет?

и изобщо, Марая, както разбирам, ти не си за инвитро процедура, нали? чий го дириш при Ватев тогава, дето не е гинеколог?



Тема Re: Цветна снимканови [re: maraya_hristova]  
Автор Ckpитa (вече ми писна)
Публикувано15.03.06 11:34



Цветната снимка е болезнена ако имаш срастване.Но тъй като ти няма как да знаеш това или стискаш зъби 5 мин./колкото трае процедурата/ или отделяш още 50 лв. за упойка



Тема Re: Цветна снимканови [re: Ckpитa]  
Автор maraya_hristova (зайче байче)
Публикувано15.03.06 14:53



Няма да ходя повече при Ватев! Трябва да го сменя но незнам вече с кой!С цветната снимка мога ли да разбера ако имам ендометриоза? Питам ви, защото трябва да направя цветна снимка или лапароскопия, но незнам кое от двете и къде. Консултирала съм се и с друг лекар, който ми препоръча да направя лапароскопия и след това инвитро. Пиша ви, защото съм объркана и се надявам да ми помогнете със ваши изпитани съвети



Тема Re: Цветна снимканови [re: maraya_hristova]  
Автор via ()
Публикувано15.03.06 15:16



Здравей!
Цветната снимка дава информация за състоянието на матката и тръбите. Не е вярно, че ако има сраствания по тръбите, само тогава боли. При нея е възможно да се получи т.нар. спазъм на тръбите и да се диагностицират погрешно като непроходими. Лапароскопията е оперативна интервенция, която дава информация и за матката, и за тръбите, и за яйчниците и за ендометриоза. По принцип е сравнително лека интервенция, зависи кой организъм как я понася. Ако разкажеш малко повече за себе си и проблемите си може би ще можем да ти помогнем повече



Тема Re: Цветна снимканови [re: maraya_hristova]  
Автор denis-2 (непознат)
Публикувано15.03.06 15:40



До колкото ми е известно единствения начин за доказване на проходимост на тръбите е цветна снимка или лапароскопия. Не знам как без тях ще се прави хидротубация? Може би Щерев да е измислил нов начин, който не е известен до сега.



Тема Re: Цветна снимканови [re: denis-2]  
Автор ansia (непознат)
Публикувано15.03.06 16:03



Тази цветна снимка различна ли е от хистеросалпингография или това е едно и също?



Тема Re: Цветна снимканови [re: denis-2]  
Автор jam (уверено сладко)
Публикувано15.03.06 16:11



е не е така.
хидросоносалпингографията (хидротубацията) също е метод за диагностика на проходимост на тръби.



Тема Re: Цветна снимканови [re: maraya_hristova]  
Автор jam (уверено сладко)
Публикувано15.03.06 16:13



какво значи "не знам вече с кой да го сменя"? при колко и кои други лекари си ходила, освен при Ватев? и защо ги сменяше?
след като нямаш дори изследване на проходимост на тръбите, за какво инвитро говорим?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.