Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:15 13.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
*Кратък преглед

Тема Zoladex и първи цикъл  
Автор miljoni (ШМАТКА)
Публикувано10.03.06 19:23



Благодаря предварително на тези, който ще ми отговорят, мисля, че темата ще е полезна.
Бих искала да споделят тези от вас, който вече са "посрещнали" своя първи цикъл след продължително лечение с Зладекс, колко дни след последната инжекция се появи и съответно колко инжекции са били поставени.
Аз имам ендометриоза, и моята последна беше на 12.01.06, чакам си цикъла вече с нетърпение, тъй-като след броени дни ми предстои инвитро, да ама нещо ми се губи....минаха 56 дена (2х28)?????



Тема Re: Zoladex и първи цикълнови [re: miljoni]  
Автор little_rabbit (Lepus europeus)
Публикувано10.03.06 20:01



Направи тест за бременност, има такъв случай в клуба - едно момиче така и не дочака М. след последната инжекция, защото забременя.



Тема Re: Zoladex и първи цикълнови [re: miljoni]  
Автор nelka71 (optimist)
Публикувано10.03.06 20:45



Не се притеснявай , колкото по късно толкова по добре, т.е още един месец без цикъл и без " храна " за ендометриозата. Аз те водя с 8 дена - последната инжекция - 6-тата ми я сложиха на 04.01.2006 и днес 10.03.2006 г ми дойде . Цикъла е съвсем нормален , не са само някакви зацапвания. А за теста не го прави и аз от един месец се побърквах и си измислях всякакви симптоми , докато не ми дойде тази сутрин.Не знам дори дали трябва да се радвам , знам само че сега започва борбата. Взех си час при доктора точно на 25.03 ( Благовещение) и се надявам да ми даде блага вест , че всичко ми е наред и напред. Успех и на теб.



Тема Re: Zoladex и първи цикълнови [re: miljoni]  
Автор zlatkap (зверчето)
Публикувано11.03.06 00:55



аз съм момичето на което не му дойде!
желая ти и на теб същото мила!
знам колко е трудно!
за информация овулацията съм я получила някъде около 55-60 дни след последната инжекция.
успех



Тема Re: Zoladex и първи цикълнови [re: miljoni]  
Автор miljoni (ШМАТКА)
Публикувано11.03.06 16:58



Ами теста го направих аз още преди три дена и беше мнооого отрицателен, колкото до симптомите на бременност, имам ги всичките, дали защото си внушавам или защото имам вече една неуспешна бременност, и аз не знам.



Тема Re: Zoladex и първи цикълнови [re: miljoni]  
Автор galiushka (надеждата)
Публикувано12.03.06 14:12



Здравей!
Моята последна инжекция беше началото на септемвре 2005, а първият ми МЦ дойде на 02,12,05. Така че не се тревожи! Колкото по-късно толкова по-добре за борбата срещу ендометриозата.



Тема Re: Zoladex и първи цикълнови [re: miljoni]  
Автор klami (непознат )
Публикувано13.03.06 09:56



Здравей искам и аз да попитам нещо свързано с твоя въпрос.
Аз съм чувала и чела, че е добре след лечението със Золадекс и последната инжекция да ти мине един нормален цикъл ( уж за да се изчисти организма ) и тогава да се действа за бебе? Вие какво мислите?
И аз съм в подобна ситуация и чакам с нетърпение да ми мине последната инжекция която ще е на 28.03-29.03.06.



Тема Re: Zoladex и първи цикълнови [re: klami]  
Автор miljoni (ШМАТКА)
Публикувано13.03.06 11:33



Еми да де, такава е идеята, идва цикъла и в частност при мен, на втория ден започвам стимулациите



Тема Re: Zoladex и първи цикълнови [re: miljoni]  
Автор miljoni (ШМАТКА)
Публикувано22.03.06 16:59



За протокола : дойде ми 69 дена след последната инжекция ( 12.01)
Утре е първата ми стимулация



Тема Re: Zoladex и първи цикълнови [re: miljoni]  
Автор margarito (непознат)
Публикувано23.03.06 05:25



Моето лечение не беше със Zoladex, а с Diferelin- доколкото зная са аналози, ама моето лекартсво се слага като обикновена мускулна инжекция. Голям ужас изживях, когато въпреки редовните, цикълът ми не можа да бъде блокиран и на III-та инжекция си ми дойде нормален цикъл, а на петата също. Така по съвет на лекарката ми сложих следващите поред преждевременно, вместо през 28, през около 15 дена. За цялото лечение качих към 6-7 кила. А когато сложих последната апликация редовен цикъл ми дойде след около 70 дена и пих Дуфастон, за да го предизвикам. Абе много ми се бяха изпилили нервите. Стискам палци за ин витрото!




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.