Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:21 22.05.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Щит.жлеза-помощ!нови  
Автор mechta (непознат )
Публикувано09.03.06 17:23



Днес си взех резултатите за хормоните и се отчаях! Моля момичетата, които разбират за коментар! Аз съм с хипотиреоидизъм-Хашимото. Преди 6 мес. TSH ми беше 4.02 от тогава пия еутирокс 50 мг. сега TSH се е качил на 5.22!!Другите хормони са LH 3.15 (2.4-12.6), FSH 7.67 (3.5-12.5), естрадиол 62.47 (12.5-166), пролактин 200.5 (127-637),тестостерон 1.82 (0.22-2.9). Виждам, че са в референтните стойности но май съотношението LH/FSH не е добро, такова беше и преди 1 год и половина когато пак изследвах хормони.



Тема Re: Щит.жлеза-помощ!нови [re: mechta]  
Автор _doritt_ (с надежда)
Публикувано09.03.06 19:02



Може би дозата ти еутирокс е ниска. Имаше някаква пропорционалност между теглото ти и дозата, ама трябва пак да погледна, че не се сещам точно. Консултира ли се с ендокринолог?



Тема Re: Щит.жлеза-помощ!нови [re: mechta]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано09.03.06 20:14



Мдам, трябва да увеличиш еутирокса между 25 и 50мг, но не знам колко точно, попитай ендокринолога си. И след един месец от увеличението на дозата, обратно в лабораторията за контролно изследване на TSH да видиш дали сте я уцелили (защото той и лекарят няма как да е сигурен колко точно да ти изпише). След това ти препоръчвам контролни изследвания през 3 месеца за следващата година, докато наместиш хормонът упорито в границите 0,30 - 2,00. И после минаваш на контролни изследвания на 6 месеца и веднъж годишно ехография на щит. жлеза.
Съотношението LH/FSH също понацуква, но каква беше историята тук май съм позабравила . Въртят ми се в главата липса на овулация и ако не се лъжа вероятност за поликистози яйчници, но може и да бъркам. Имаше много прилична статия в зачатие едно време точно на тази тема, потърси я, дано още е там.
Желая ти успех и не се шашкай, всичко ще се оправи. Само трябва да се вземат мерки



Тема Re: Щит.жлеза-помощ! [re: Kitten]  
Автор _doritt_ (с надежда)
Публикувано09.03.06 20:40



В отговор на:

След това ти препоръчвам контролни изследвания през 3 месеца за следващата година, докато наместиш хормонът упорито в границите 0,30 - 2,00.




Kitten, за да настъпи бременност, хормонът трябва да е между 0,3 и 1,0. 2,0 е малко височко.



Тема Re: Щит.жлеза-помощ!нови [re: mechta]  
Автор mechta (непознат )
Публикувано09.03.06 21:27



Много ви благодаря за мненията.Утре съм при ендокринолога да видим какво ще правя.Просто много се разстроих защото се надявах, че ще започна да се оправям а то точно обратното.
Знам ,че е строго индивидуално но да ви попитам при вас за колко време се регулираха хормоните?



Тема Re: Щит.жлеза-помощ!нови [re: mechta]  
Автор maraya_hristova (зайче байче)
Публикувано09.03.06 23:06



Здравей, би ли ми казала при кой ендокринолог ходиш, защото аз също имам проблем. Докато пиех eutirox 50mg всичко беше ок, но януари постепенно го спрях и пролактина ми се качи страшно много



Тема Re: Щит.жлеза-помощ!нови [re: _doritt_]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано10.03.06 09:46



Всъщност, TSH може да и доста повече от 2,0 и пак да забременее жената. Много жени забременяват без изобщо да подозират, че имат проблеми с щитовидната жлеза. Жените с хипофунцкия на жлезата проявяват склонност към стерилитет, но не задължително всички имат проблеми със забременяването.



Тема Re: Щит.жлеза-помощ!нови [re: Kitten]  
Автор Beни (Майка на Лора)
Публикувано10.03.06 09:57



Аз забременях на 2.27 и после го свалихме на 1.56 с по 25 мг на ден.



Тема Re: Щит.жлеза-помощ!нови [re: Kitten]  
Автор _doritt_ (с надежда)
Публикувано10.03.06 10:25



Аз пак съм блеяла като съм писала.
Имах предвид, че да забременее жената и да износи здраво бебе е нужно хормонът да бъде в тези граници.



Тема Re: Щит.жлеза-помощ!нови [re: maraya_hristova]  
Автор _doritt_ (с надежда)
Публикувано10.03.06 10:26



А защо си го спряла?




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.