Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:01 13.05.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема кое е по НЗОКнови  
Автор bebe_2OO6 (с късмет)
Публикувано23.02.06 13:08



Според тези договори и програми към здравната каса кое в крайна сметка се плаща от тях? Ще напиша аз за какво съм платила и какво ми е било безплатно, а ако някой има по-различна информация, моля да я сподели.
1. Хормоните - на мен ми ги пуснаха с направеление.
2. Иследванията за хламидиите - платихме си ги.
3. Спермограмите - не се поемали от касата и всеки път се плащат.
4. Фоликулометрията - не се поемала от касата - до сега винаги съм си я плащала.
5. Цветна снимка - платих само за контрастното вещество 30 или 35 лв.
6. Инсеминацията - до колкото разбрах си се плаща в пълен размер.
И какво остана - само едните хормони и стандартните прегледи ли се поемат от касата?? Да не би мен да са ме заблудили?



Тема Re: кое е по НЗОКнови [re: bebe_2OO6]  
Автор apдeн (непознат )
Публикувано23.02.06 15:11



Нищо за инсеминацията не е по касата. Аз правих 2 пъти и всичко се плаща, пак си успяла за хормоните да минеш метър. За инвитро съм чула,че 2000 лв. поема касата,а около 2000 лв. още си ги плащаш ти.



Тема Re: кое е по НЗОКнови [re: bebe_2OO6]  
Автор intessa_rs (непознат )
Публикувано23.02.06 15:45



Здравейте, аз за фоликулометриата не съм плащала нищо. Взех направление от джипито за гинеколог и с това направление имаш право 1 месец да ходиш на прегледи. Миналия месец ходих така с едно направление да ми следят р-ра на фоликулите на ултразвук и не ми взеха нищо , само потр. такса. За другите работи без хормоните знам, че се плащат.



Тема Re: кое е по НЗОКнови [re: apдeн]  
Автор little_rabbit (Lepus europeus)
Публикувано23.02.06 15:59



Касата плаща лекарствата за ин витрото (до 2700 лв., в зависимост от протокола).



Тема Re: кое е по НЗОКнови [re: intessa_rs]  
Автор bebe_2OO6 (с късмет)
Публикувано23.02.06 19:13



Intessa, това при кой доктор и в кой град е?
Аз съм осигурена, ама не смея да питам и си плащам. И се надявам, че така ще е по-добро отношението... Не ми свидят парите, за сега се справяме, но ме дразни това, че уж се осигуряваме за да ползваме безплатни мед.услуги, а после пак всичко си плащаме
Абе, само да стане бебчето.



Тема Re: кое е по НЗОКнови [re: bebe_2OO6]  
Автор next78 (непознат )
Публикувано24.02.06 02:11



Бебо, ти знаеш че и аз съм на принципа- че като си плащам ми се обръща по-голямо внимание, но започнах да се замислям сериозно дали е така...?
И аз всичко съм си плащала (без хормоните, щото тях и с направление и без все ще ги направят), и на мен парите не ми свидят щом ги даваме за бебче, но ми се струва че докторите май го усетиха това и започнахада се възползват от този начин на мислене като че ли?!
Абееее.....нито тъй - нито иначе!
Целувки и успех !!!



Тема за next78нови [re: next78]  
Автор bebe_2OO6 (с късмет)
Публикувано24.02.06 10:07



Дано не си права, мила
Аз започнах с фоликулометрията и неделя или понеделник най-вероятно ще ходим за инсеминация в София. Да стискаш палци Пък аз после ще ти кажа как е минало. Хем се надявам, че вече ще стане, хем не смея да се надявам много..
Ти отказа ли се да ходиш до Тутракан?



Тема Re:ООООХ....нови [re: bebe_2OO6]  
Автор next78 (непознат )
Публикувано24.02.06 11:22



Аз палци постоянно ти стискам, но сега ще стискам и на краката даже! Пожелавам ВИ невероятен късмет, защото ще имате нужда от него! Като се върнеш ми пусни бележка за да ми разкажеш как е минало всичко и при кой доктор сте били, щото и ние като свършим хапчетата на Томитов и направим спермограмата, най вероятно ще ви последваме. Относно Тутракан, се отказах окончателно- поне на този етап.

УСПЕХ и ПОМНИ:
ЧОВЕК НЕ МОЖЕ ДА СЕ ПРОВАЛИ, ПРОВАЛЯ СЕ САМО НЕГОВАТА (поредна) АМБИЦИЯ!!!



Тема Re:ООООХ....нови [re: next78]  
Автор ansia (непознат )
Публикувано24.02.06 11:29



Предстои ми инвитро.Документите ми вече са в Здравната каса и чакам разрешение-да ми се върнат протоколите за безплатни лекарства подписани.Касата наистина не пое първоначалните изследвания, но пък всички стращно много лекарства за стимулация на яйчниците ще са ми от тях.



Тема Re: кое е по НЗОК [re: bebe_2OO6]  
Автор intessa_rs (непознат )
Публикувано25.02.06 14:13



Здаравей, бебе. Аз съм от Русе , а доктора е Дуваджиев и е много мил човек обръща на всичко внимание. Мисля да направя пак фоликулометриа при него за инсеменация .




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.