Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:44 20.09.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
*Кратък преглед

Тема Поликистозни яйчници и бременностнови  
Автор LJU (непознат )
Публикувано08.02.06 16:02



Здравейте, имам два проблема свързани с поставената ми диагноза поликистозни яйчници. До сега съм се лекувала при д-р Н. Генов с Диане и Андрокур. След първия курс имах напълно изчезване на пиликистозите и на съпътстващите ги признаци. Сега обаче има рецидив според доктора и отново пия лекарствата. Със съпруга ми имаме намерение след спирането на лекарствата, да пробваме да забременея.
Та на въпросите:
1. Вярно ли е, че жените с ПКЯ са в опасност от спонтанен аборт в 45 % от случайте /това прочетох в една статия/ и че има опасност от развитие на диабет по време на бремеността?
2. Можете ли да ми препоръчате някой друг специалист, който евентуално да следи бремеността с оглед опасността от посочените проблеми!?



Тема Re: Поликистозни яйчници и бременностнови [re: LJU]  
Автор bebe_2OO6 (с късмет)
Публикувано09.02.06 11:42



Хм. Къде си го чела това? Аз не съм чувала до сега, а имах същия проблем. Също пих Диане 35 и сега правим опити за бебе. Обаче никой лекар не ми е казвал за спонтанни аборти и диабет. Може би още някое момиче с такава диагноза ще се включи ако има друга информация.
"Работете" спокойно със съпруга ти и дано да не се налага пак да търсиш съвет в този клуб, а направо в Бъдещи Майки Успех !!!



Тема Re: Поликистозни яйчници и бременностнови [re: bebe_2OO6]  
Автор LJU (непознат )
Публикувано09.02.06 18:30



ето къде четох статията: http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=56



Тема Re: Поликистозни яйчници и бременностнови [re: LJU]  
Автор problemna (нов)
Публикувано10.02.06 18:25



Здравей, аз също съм с диагноза ПКЯ, пила съм Диане 35 в периода 2000-2002,след това 6 месеца бях на Марвелон.Цикъла ми се регулира, но до ден днешен няма бременност.Сега мисля да правя лапароскопия.



Тема Re: Поликистозни яйчници и бременност [re: LJU]  
Автор skorpi77 (надежда)
Публикувано12.02.06 18:00



Аз също съм чувала, че има по-голяма вероятност от аборти, а също така генетичката ми каза, че при стимулациите с клостилбегит вероятността от аборт също е по-висока. И аз имам СПЯ и около 2 год. не съм имала рецидив, като през това време имам две стимулации с 2 бремености, но за съжаление неуспешни. Сега съм на сиофор и мисля да отида да видя дали има подобрение поликистозата, защото имам леко намаляване на теглото. Моят д-р също е Н. Генов и той ме лекува от 5 год. и проследяваше бременостите, колкото и кратки да бяха.
Успех каквото и да предприемеш.

Редактирано от skorpi77 на 12.02.06 18:47.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.