Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:59 28.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
*Кратък преглед

Тема За важността от правилния момент, човек и мястонови  
Автор iana27 (непознат)
Публикувано06.02.06 15:20



Здравейте, момичета!
От повече от година следя всеки ден какво става тук - в клуба на момичетата, които се борят и които са смели, макар че повечето от тях не го вярват.
Аз го вярвам - всеки път се учудвам на упоритостта на всички тук, на ината да не спират да се борат със проблемите си. Не съм вярвала ,че човек е способен години наред да живее с тази болка и да остане силен, да не се точая.
Когато за първи път попаднах тук бях безумно уплашена и отчаяна от неизвестното - вече бяхме правили овече от 1 година опити с мъжа ми за бебе, но нищо не ставаше. Предвид това, че той има хронично забболяване - пиелонефрит, и може би простати/ това не го знаехме/, а аз безброй възпалителни и бактериални инфекции , имахме едно наум ,че не рябва много да отлагаме посещението на лекар. не трябва да разчитаме само и единствено на случайността някой ден това да се случи.
Аз отидох първо на лекар 0 гинекорог и споделих желанието ми за бебе и неставането на нещата. Той ми назначи изследвания на хормони, и рутинните други неща. Обасни ми как да си следа овулацията, а за мъжа ми задължителна спремограма.
Но държеше да е в Майчин дом.
Мъжът ми отиде там, направиха му е ну су оказа много добра, но и не много зле - по-точно нищо не му обяснили. Накарали го да даде материял в една чаша за кафеи за 1 час на 10 човека спермограмите били готови.
Дойде си объркан и притеснен.
И оттук нататък не знаехме какво да парвим - бяхя му казали да отиде пак.
Тогава седнах пред компа и реших да се самообразовам малко - нямах избор - по -долбре да науча нещо от интернет , отколкото да стоя в неведение.
На търсачка написах "Спермограма" и така попаднах в този клуб. написах си проблема и веднага получих отговори!
Така разбрах ,че тези спермограми в Майчен дом не са достоверни, така получих подкрепа и съдействие в лични бележки при кой да отида. Оказа се ,че живеем близо до Пловдив и се оказа ,че жената, която ми беше писала за София и д-р Тачева е от Пловдив прави спермограми. Мели.
Без да мисля отидохме там за втора спермограма - нещата се оказаха доста нерозови, но тя, въпреки че трябваше да замине за София ни обарна внимание и ни отдели часове за съвети, обаснение какво оттук нататък и въобще как да се борим и как да си спестим лутането.
Каза ни да отидем на уролог и да се борим, че има шанс. Изписа ни и хомеопатични лекарства - витамини и билки, които при нас имаха много голям ефект. Мъжа ми ги пи около 6 месеца, може и повече - по цели шепи по схема.
Започнахме с местен уролог - с антибиотици - мъжа ми имаше куп бактерии, които бяха засегнали и простата.
пОСЛЕ СЕ ОКАЗА ,ЧЕ В ГРАДА НИ ИДВА И ПРОФ. кУМАНОВ - уролог от Александровска. Човекът каза да не спира с хомеопатията и даже поощри това. каза му да спре с антибиотиците и да спре с изследванията за известно време , да е упорит с хомеопатичните и да не бърза със нова спермограма.
тогава реших ,че трябва да отидем и на санаториум - какво ли не опитах за Поморие, но не стана. Там не можеш да отидеш лятото, а ние бяхме тъкво стигнали този сезон вече.
Мъжа ми продължаваше да си пие лекарствата - вече свикна и не му пречеше. Най-хубавото е ,че той никога не се опъна за нито едно изследване и наистина искаше да се излекува,. Коставе му много мъка - знаете какво е един мъж да си мисли ,че вината е в него. Имаше моменти и периоди, в които от притеснение и натрупани емоции не вървеше и секса, но аз го подкрепях и го разбирах.
През две седмици правехме стерилна сперма и урина, за да видим бактериите - не изчезваха, но продължавахме с лечението.
Аз се борех с хронични гъбички, които не изчезваха от никакви лекарства.
Латото отидохме на море. върнахме се. И една приятелка, която също има проблем със зъбременяването, ми се обади ,че ще ходи на лечение и не може да отиде в санаториума в Поморие, а има карта - тя е шеф на санаториум в друг град и с много връзки и протекции беше успяла да си уреди карта за там.
Въобще не се замислих ,взех резервацията, минахме през процедурите за издаване на карти и заминахме.
Там първоначаллно д-р Гроздева/ шефката на санаториума в Поморие/ ме изгони, защото резервацията не е на мое има, но пък картите от НОИ и парите, които им пращаха по сметка за нас бяха на наше име - нали сме здравно осигурени. Чакахме цял ден пред кабинета и с куфарите - аз плачех като магаре от яд . Не стига ,че ми скъса резевцаията ами и ме навика. Но аз не се отказах и реших да чакам цал ден пред кабинета и и да я питем защо има проблем.
Накрая секретарката и като ме вида ,че плача дойде при мен и като разбра какъв е проблема ме посъветва да чоком и да се успокоя. Когато Гроздева се появи лошо и стана ,че още съм там. Подмина ме и се заключи, после разговаря със секретарката и разбраха, че няма как да не ни пуснат.
Така останахме там.
Накрая когато си тръгвахме същата Гроздева беше много любезна с нас.
Правихме процедурите там с голямо желание и вяра.
Аз кални бани и вагинален тампон, нагревки и ултразвук. мъжа ми чревен тампон и кална вана.
лекарят ,който е там ни направи изследвания - платихме си ги - първо на него на ръка, после и в болницата до санаториума за което бях възмутена, но трябваше да се примиря, че все пак така е навсякъде.
Имахме право на безплатни прегледи -2 или 3 не помня, но лекарят си имаше и частен кабинет в санаториума на друг етаж и все ни караше там да ходим, не стоеше в кабинета, в който се преглеждаше по НОИ.
Накрая ни назначи лечение медикаментозно след края на процедурите- беше доста адекватно и аз постигнах резулт- гъбички оттогава нямам. Но това е в комбинация с калните процедури.
При мъжа ми след иването ни през септември отиде пак при проф. Куманов и той каза да направим сега спермограма.
Когато отидохме при д.р Тачева в София и я направихме тя първо ни попита защо идваме, спермограмате не е отлична, но е добре. когато и показахме първите две се учуди от резултата от проведеното лечение.
На сследващия месец аз си следях овулацията чрез електронния календар - тук го има в клуба- и тъй като през останалите дни преди овулацията аз се лекувах за гъбички с това, което ми беше предписал лекаря от поморие, на датите , та които ми се падаше по календара правихме два последоватлени дни секс и това беше.
Така забременях когато най-малко се надявах.
Искам да ви кажа момичета ,че човек не трябва да се отчайва, трябва много да иска да чете, трябва да не чака нищо на случайността. Е, самото тайнство на забременяването си е божа работа, но когато има проблем трябва да се лекуваме.Не трябва да се чака.
Аз понякога се шегувам ,че компа ми е помогнал най-много сега да съм бременна. но наистина чрез тази джаджа се запознах с Мели и с всички вас.
получих безценни съвети.
От известно време си мисля, че трябва във всеки по-голям град да има една изстрадала жена, да има една стая, офис или нещо таков, в което дасе приемат и изслушват хора с тези проблеми. Да им се дадат безценни съвети как да спестят пари, нерви, сълзи и мошеници.Една морална подкрепа.Същото като тук -но и на място. Аз лично се срещнах с много момичета от моя град, които са имали много проблеми преди да забременеят или продължават да имат. Забременелите сподилят, другите мълчат. Ако има къде да отидат и да попитат за информация, за съвет ще са много улеснени.
Не всички хора от селата, от малките градове имат интернет вкъщи. Уверих се и при разговорите с момичетата - те не са получавали информация от никъде. Повечето от провинцията смятат ,че като отидат в София, където и да е - ще им се обърне нужното внимание - синдрома на провинциалиста . А знаем ,че не е така.
моят мъж с много лоша спермограма, и лоша морфология усспя да се пребори.
Сега си почивам и се моля бебчето в мен да е добре и да се роди живо и здраво.
Но не спирам да мисля, за неведението, в което живеем относно този проблем - всички в България. Дори наркоманията е по-разискван проблем от този.
А в същото време се говори да демографска криза и стимулиране на раждаемостта.
Мафията в този сектор и корупцията е огромна. Хората правят пари от мъката на хората.
Има горещи телефони за какви ли не проблеми, сума ти хора взимат огромни заплати да стоят из общините и да се пишат за отдели за закрила на детето и на какво ли още не, а за това - НИЩО!
След време кой ще закрилат? децата ли? Като не правят нищо ,за да ги има...
За това момичета, четете много, нямаме избор, и да се помъчим да помагаме и на другите като нас да попаднат на точното място при точния човек.
Не ми се мисли каво щеше да стане и колко време щеше да ни отнеме ако не бях срещнала хората в този клуб



Тема Re: За важността от правилния момент, човек и мястонови [re: iana27]  
Автор iana27 (непознат)
Публикувано06.02.06 15:31



Да Ви се извиня за безобразното писане - дано да ми разчитате, но ми се развали клавиатурата и сега съм с една стара без букви на клавишите - карам по памет Иначе съм доста грамотен човек!



Тема Re: За важността от правилния момент, човек и мястонови [re: iana27]  
Автор escada (sladur :))
Публикувано06.02.06 15:45



ЧЕСТИТО Яна!!!
Пожелавам ти лека и безпроблемна бременност и раждане и най-здравото и сладко бебче на света!!!
Благодаря , че разказа така подробно своята история.
Много късмет за напред и на трима ви!



Тема Re: За важността от правилния момент, човек и мястнови [re: iana27]  
Автор little_rabbit (Lepus europeus)
Публикувано06.02.06 20:15



Честито, Яна! Много се радвам!!! Целувки и всичко най-най-хубаво!!!



Тема Re: За важността от правилния момент, човек и мястонови [re: iana27]  
Автор ledena luna (тъжна)
Публикувано06.02.06 20:42



Честито мила, лека и успешна бременност. благодаря за споделената история.



Тема Re: За важността от правилния момент, човек и мястонови [re: iana27]  
Автор lorbec (непознат )
Публикувано06.02.06 20:58



честито и от мен!
лека бременност и раждане



Тема Re: За важността от правилния момент, човек и мястонови [re: lorbec]  
Автор LaliМодератор (надежда)
Публикувано07.02.06 09:05



Честито.



Тема Re: За важността от правилния момент, човек и място [re: iana27]  
Автор alia_alia ()
Публикувано07.02.06 09:57



Честито, Яна.
Желая ти лека бременност и безпроблемно раждане.



Тема Re: За важността от правилния момент, човек и мястонови [re: iana27]  
Автор Rommi (вече търпелива)
Публикувано08.02.06 14:32



Честито Яна!!!
Желая ти лека бременност и здраво и сладко бебче на края.
Много щастие за цялото семейство.

Обяната на информация по проблема е много ценна. Щастлива съм от това, да видя ,че споделянето на историите на всяка една от нас тук - е било от полза и ее помогнало на много момичета да не се лутат...спестили са време и нерви, и по-бързо са намерили правилния път.

Дано по-скоро всяка от нас се похвали със щасливи новини.
Успех и късмет на всички.



Тема Re: За важността от правилния момент, човек и мястонови [re: iana27]  
Автор Marie-Antoinette (с роля в живота)
Публикувано09.02.06 11:19



Мила Яна, много ми хареса разказа ти! Да сте живи и здрави, да си родите най-хубавото бебе и да бъдете много щастливи!
Мари

Всяка глава има своята гилотина.



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.