Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:28 20.09.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Първи цикъл след абразио?нови  
Автор Rommi (вече търпелива)
Публикувано19.12.05 15:38



Колко време е “нормалното” забавяне на първия цикъл?
Абразиото ми го направиха в 11 седм. след missed abort.В болницата ми казаха че трябва да дойде като нормален цикъл – към 30тия ден. Аз знам че не става точно така... и приемах за нормално до към 40тия ден.

Е, да...ама вече минаха 50 дни и няма никой.
Никакви признаци нямам, никакви болежки или неразположения. Просто нищо. Чувстам се много добре, само дето М. го няма.
Допреди няколко дни го отдавах на отслабения ми организъм (отслабнах 4-5 кг, за капак миналата седмица ме тръшна отново грипа....) и си мислех че на организма ми просто му трябва време и за това се бави.
Ама вече като минаха тия 50 дни .. и серозно взех да се замислям. (Категорично не става въпрос за бременност)

Знам че никоя от вас не може да гадае какво ми е и си трябва преглед от лекар. Ама исках да чуя при вас как е било.
Дали е единствено поради разбъркания хормонален баланс или е признак за нещо обезпокояващо.(и аз не знам какво, та за това се чудех...)
Защото ако на организма ми му трябва време за да влезе в ритъм.... предпочитам да му го дам това време.
... И без това за никъде не бързам...пък и да бързам ефект няма... така че ...
Не ми се ще да пия хормони за предизвикване на цикъла, ОСВЕН ако не е наистина наложително.
Пък и да си призная чесно, сега покрай празниците хич не ми се ходи по доктори....и то заради проблеми...
Достатъчно ми е че сега навестявам зъболекаря, за да съм чисто нова и готова за след някой и друг месец...

Споделете вашето мнение и опит.



Тема Re: Първи цикъл след абразио?нови [re: Rommi]  
Автор Marie-Antoinette (с роля в живота)
Публикувано20.12.05 00:22



Ромми, отивай на лекар. Ходи ли на 10-12 ден след аборта? Какво ти казаха тогава-нормално ли изглеждаше всичко? Отивай. Празниците няма да избягат и не се надъхвай предварително, че е гадно и подтискащо да се ходи на лекар. Ходенето при добър лекар е нещо добро, инвестиция за здравето ти. Да не стане за един преглед по Коледа, после да имаш неприятни и Свети Валентин и 8-ми март и т.н...Може и просто време да ти трябва, емоционално да закрепнеш, но нека лекар да ти го каже това.

При мен: ами аз какъв съм човек такъв... и аз не знам... не само че абсолЮтно навреме ми дойде, ами и 2 седмици след аборта имах овулация! Дебелокож дзвер с нежна душа, ха де...

Всяка глава има своята гилотина.


Тема Re: Първи цикъл след абразио? [re: Rommi]  
Автор skorpi77 (надежда)
Публикувано20.12.05 23:06



Здравей, мин. год. и аз пометнах в 11 г.с. Закъсня ми около 80 дни. Когато ми дойде беше кошмарно - 20 дневен кръвоизлив. След това пак същата история - голямо закъснение + сериозен кръвоизлив. Сдве думи за 7 мес. ми дойде три пъти и веднага на третия цикъл започнахме със стимулацията. За щастие или не , забременях. Но и този път в 6 г.с. се наложи отново абразио.
Първия цикъл след абразиото ми дойде точно на датата - 35 ден. Следващия месец ми прескочи и сега ми е третия цикъл, който е със седем дневно закъснение. Е те това ако може някой да го разгъдае.........
Но това не означава, че и при теб нещата ще протечат по този начин. Чувала съм че първата М може да закъснее доста. Надявам се да се оправят и нормализират нещата при теб. Искренно ти го пожелавам. Успех.

Редактирано от skorpi77 на 20.12.05 23:31.



Тема Re: Първи цикъл след абразио?нови [re: Marie-Antoinette]  
Автор Rommi (вече търпелива)
Публикувано22.12.05 13:52



Мари, не бях ходила на лекар на 10-12 ден, защото не ми казаха. Или ако са ми казал хич не съм ги чула покрай емоциите. Гледаха ме след абразиото на УЗИ, казаха че всичко е нормално и ме изпратиха по живо по здраво.

Радвай се че твоя организъм бързо се е справил с физическия стрес и имаш ову и нормален цикъл. Сега от теб зависи да се справиш и с психическия стрес. От теб и само от теб.

Бях пуснала същата тема и в сайта и там доста момичета ми писаха че и при тях е имало такова забавяне в рамките на 50-60 дни. За това го приемах като относително нормално.

Целувки от мен.

Обаче ти се оказа права.
Днес ходих на лекар и положението е смарангясано.





<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Rommi на 22.12.05 17:33.</EM></FONT></P>

Редактирано от Rommi на 22.12.05 17:56.



Тема Re: Първи цикъл след абразио?нови [re: skorpi77]  
Автор Rommi (вече търпелива)
Публикувано22.12.05 17:39



Съжалявам Скорпи77 че при теб се е случило 2 пъти.

При мен се оказва че това 50 дневно забавяне не се дължи на хормонален дисбаланс.

Дано да имаме повече късмет следващия път.



Тема Re: Ново 20 при меннови [re: Rommi]  
Автор Rommi (вече търпелива)
Публикувано22.12.05 18:00



Нещо дира се е смотал и цял ден пробвам да пусна мнение и ме изхвърля.

Бях пуснала същата тема и в Зачатие, и доста момичета ми отговориха че при тях е имало такова закъснение.
Ще сложа тук линка, ако някой има подобни главоблъсканици може да е от полза мненията и на другите момичета



Иначе... развитието на нещата
Днес ходих на доктор.

Положението май не се очертава да е хубаво.
Доктора има съмнения за остатъци от хориалните въси.
Много рядко се случвало, въсите са се били развили доста на вътре и при това положение продължават да се хранят и да се кръвоснабдяват. При абразиото не е възможно да се остъргва всичко до дъно без грам остатък.
Голяма съм `късметлийка`.... нямам думи просто.
Пусна ми бета-ЧХГ.
Очертава се вероятноста да се наложи Ре-абразио и поставяне на системи.
Повече нищо не коментираше преди да е видял стойностите на б-ЧХГ.

Ако на някой нещо подобно му се е случвало, пишете ми.
Дажи само да сте чували за нещо такова.
Искам да знам какво ме чака.

Хич не предполагах че такива неща се случват и не очаквах да чуя точно това.
Даже сега не мога да изпитам страх от неизвестното.
Просто ми е странно и се опитвам да асимилирам положението.

Дано да имам повече късмет и всичко да ми се размине леко.
Утре ще пиша повече.



Тема Re: Ново 20 при меннови [re: Rommi]  
Автор LaliМодератор (старо куче)
Публикувано22.12.05 18:08



Роми, нищо толкова сериозно не е.
Най-много да се наложи още един път абразио.
За лекарите е рутинна процедура.



Тема Re: Ново 20 при меннови [re: Rommi]  
Автор Marie-Antoinette (с роля в живота)
Публикувано23.12.05 00:05



Ромми,
мисля за теб!
Дано всичко да е по-леко и лесно отколкото очакваш!
Нямам инфо по същество, просто ти стискам палци и мисля за теб!
Прегръщам те,
Мари

Всяка глава има своята гилотина.


Тема Re: Ново 20 при меннови [re: Rommi]  
Автор Drugo (непознат)
Публикувано23.12.05 10:35



каквото и да е, лекува се. наи- страшното вече е минало. освен това ти пишеш, че докторът има съмнения, не е сигурен. не знам какво е това, дори не съм и чувала. и аз като теб не съм ходила на лекар. не искам. натоварва ме психически, искам да си изкарам нормално празниците. а може би трябваше. обаче ми доиде на 30-я ден. Болят ме бъбреците и това ме притеснява мен.
пиши какво се случва с теб.



Тема Re: Ново 20 при меннови [re: Lali]  
Автор Rommi (вече търпелива)
Публикувано28.12.05 14:22



Случаите при които се налага ре-абразио и лечение със системи хич даже не са рутинна процедура.
Състоянието при което се налага може да се изисква много сериозно и продължително лечение.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.