Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:41 29.09.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
*Кратък преглед

Тема Bolki v gardite???????нови  
Автор loreta_27 (непознат)
Публикувано30.11.05 15:10



Momi4eta gardite me boljt ot 11 den na cikala. Na kakvo moje da se dalji tova pri 29 dneven cikal? Po princip stavat 4uvstvitelni njkade 10 dena predi da mi doide, no tozi mesec mai savsem se obarkah hormonalno



Пиши на кирилица!

Редактирано от Lali на 30.11.05 16:45.



Тема Re: Bolki v gardite???????нови [re: loreta_27]  
Автор pinkiwinki (член)
Публикувано30.11.05 15:35



Здравей!
По повод твоя въпрос искам да ти споделя, че вчера бях на преглед при мамолог - профилактично, тъй като съм с мастопатия и ходя на всеки 6 месеца при лекаря, който съм си избрала да ме наблюдава, и като разговаряхме ми каза, както и всеки път, че е напълно нормално преди цикъл да има болки, подувания и т. н., затова аз ходя на преглед обикновено около 10-13 ден на МЦ. Каза ми обаче, че ако се появят болки и неразположение ей така, по никое си време, както ти споменаваш, трябва да й се обадя да ме види пак. Не искам да те плаша в никакъв случай, въпреки че аз самата много се страхувам от този род проблеми, като се има предвид, че ме натиснаха твърде млада /на 28 съм и не съм раждала при това/, но си е хубаво да те консултира мамолог /хирург, онколог/. Понякога се получават такива неща и от психическо напрежение, и от хормонален дисбаланс. Аз например забелязах нещо - преди няколко месеца ми откриха висок пролактин. Тогава болките в гърдите ми започваха около 14-15 дни преди МЦ и се засилваха, ама ставаха наистина ужасни, чак си търсех щадящо положение при спане, не спях по корем. Като започнах лечение с Бромокриптин ми направи впечатление, че болките започват 5-6 дни преди МЦ и го няма отова надуване, дето гърдите ми ставаха двойни /е, аз съм с малък бюст, та тогава се харесвах, ама предпочитам моите си стандартни гърди, ама да не ме болят/. Така че според мен не се панирай, а си запиши час при специалист, поговори, направи ако е необходимо изследване на някой хормон /обикновено на мен са ми казвали прогестерон и пролактин /при втория понякога има и секрет/ и не се притеснявай, рядко се срещат лоши неща, обикновено все за разни мастопатии става въпрос. Извинявай, много разпиляно написах нещата, но просто исках да помогна. Пожелавам ти успех!



Тема Re: Bolki v gardite???????нови [re: pinkiwinki]  
Автор _Bambi (непознат)
Публикувано30.11.05 16:25



Здрасти Пинки! Ти при кой мамолог ходиш? Аз също съм с мастопатия, но никога не съм ходила при мамолог. Инах болки и една бучка на лявата гърда. отидох при гинеколог, а той ме прати на снимка. Ренгенологът каза, че имам мастопатия. Препоръча ми доживотна кофеинова диета и ми каза да не ям мазни храни. Аз спазвам тези препоръки и наистина болките изчезнаха, но все пак мисля, че е по-добре да ме види специалист.



Тема Re: Bolki v gardite???????нови [re: _Bambi]  
Автор pinkiwinki (член)
Публикувано30.11.05 19:04



Здрасти, Балми
Аз съм от Пловдив и ходя при д-р Ваня Балева - хирург-онколог. Не й правя реклама, просто искам да ти кажа, че е много добър специалист и това не е само мое мнение. Отидох при нея по препоръка от моя колежка. После разбрах, че много мои приятелки и колежки ходят при нея. По принцип работи в Онкологичния диспансер, но има частен кабинет. Прегледът е 15 лв. Ходя 2 пъти в годината. Истината е, че онколозите са против употребата на хормонални препарати, освен ако не се налага непременно приемът им, защото влошавали положението. Не знам на колко години си, но на мен тя ми каза, когато видя снимките от мамографията, че не е трябвало да я правя, в смисъл, че ми е рано за мамография, която си е все пак облъчване и за предпочитание било да се прави ехография, пък ако, не дай Боже се наложи, тогава да се прави мамография. Ако искаш координати, мога да ти дам. Не се притеснявай, много е любезна и внимателна.



Тема Re: Bolki v gardite??????? [re: pinkiwinki]  
Автор _Bambi (непознат)
Публикувано01.12.05 10:44



Здрасти Пинки! Много ще се радвам да получа координатите на добър специалист, който на това отгоре да е мил и любезен. Писнало ми е от надути скъповзимащи некадърници. Вече си мисля, че у повечето лекари всъщност няма нищо хуманно.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.