Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:06 03.07.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема спря му сърчицетонови  
Автор Drugo (непознат )
Публикувано18.11.05 11:21



спря му сърчицето
видяха го в 11 седмица, но е спряло да се развива към 8-9 седмица
не бях много адекватна и не попитах много, затова питам вас, искам да съм подготвена какво следва
това, което разбрах е абразио, кюртаж,....
за да е сигурен, лекарят иска и друго независимо мнение, ще го правя във вторник. въпреки, че всичко е ясно. аз също видях на монитора.
моля, не ми съчустваите, не ме съжаляваите, искам само практични съвети
каква е упоиката, колко време трае процедурата, ще кърви ли дълго, кога да очаквам следващия цикъл, какви допълнителни изследвания предстоят, ...
пишете ми и за всичко, което не съм се сетила да попитам. искам да съм готова, за да го изживея по- леко
благодаря на всички
и ме извинете, ако ви навявам тъжни спомени



Тема Re: спря му сърчицетонови [re: Drugo]  
Автор Marie-Antoinette (с роля в живота)
Публикувано18.11.05 12:59



Трябва да се направи аборта колкото може по-рано. Не е хубаво ембрионът да е в теб мъртъв. ЕКГ и кръвни изследвания преди аборта. Начините са няколко, зависи какво ще ти предложи лекарят ти и какви възможности има в клиниката. На мен ми правиха аборт с изсмукване, пълна упойка-не знам какъв вид, не повече от 20 минути да е било всичко. Ембрионът или части се праща за анализ. На теб трябва да ти пуснат излседвания и да се търси причина защо така е станало-пълна кръвна картина, щитовидна жлеза, антитела, токсоплазмоза, листериоза...Възможно е да ти изпишат антибиотици. Добре е след 10 дни да идеш пак на преглед за да се види дали всичко е добре, дори и да нямаш оплаквания. Кървенето е различно при всеки. При мен беше седмица. Аз имах контракции и ужасни болки-хормоните 2-3 дни след аборта работеха като при бременна жена и после докато матката се нормализира голям зор видях-вземах но шпа и някакви инжекции ми биха за болката. Нов цикъл след 3 до 5-6 седмици. Може да е по-различен от обикновено-по-къс или по-дълъг. Без вагинален секс поне 3-4 седмици според моята лекарка. Ако имаш възможност постой в къщи няколко дни, полежи и после се смеси с хората-така е най-добре. не се изоставяй-поемай витамини и прави гимнастика след като се почувстваш добре.
Друго не се сещам. Дано да чуеш и други съвети, макар че наистина е гадно да си спомняме. Чети назад в архива, ако искаш.

Всяка глава има своята гилотина.


Тема Re: спря му сърчицетонови [re: Drugo]  
Автор jam (уверено сладко)
Публикувано18.11.05 13:18



за упойка е най-добре пълна, венозна, краткосрочна - Диприван. от нея се събуждаш без никакви неприятни ефекти.
процедурата трае около 10-15 минути. аз лично нямах никаква болка след това, кръвотечение имах много слабо в продължение само на 1 ден. следващ цикъл ми дойде след 5 седмици, казаха ми, че е нормално да се чака до 6 седмици след абразиото.
след абразиото предписват антибиотик, лекарства за свиване на матката и спиране на кървенето и разни други неща по преценка на лекаря.
за последващи изследвания се консултирай с лекаря си. ако ти е първи мисед, вероятността да се повтори е много малка и може да не се предпишат изследвания.

кураж!



Тема Re: спря му сърчицетонови [re: Drugo]  
Автор Rommi (вече търпелива)
Публикувано18.11.05 18:24



При мен се случи същото преди няколко седмици.
Аз също го видях на монитора.
Доктора ме прати за второ независимо мнение, въпреки че нямаше вероятнтост за грешка.
Диагнозата се подтвърди и 2рия път видях същото на монитора.
Това ми се случи в петък и притесненията ми бяха да не се обърка нещо до понеделник. Предполагам и ти се притесняваш за същото...
Но до колкото разбрах, пък и от лекарските мнения, няколко дни не са фатални...
МИсля че няма да има проблем да се изчака до вторник, но защо не още в понеделник?

Наистина при това положение се прави абразио, и то горе долу почти веднага след като се потвърди диагнозата.

На мен ми го направиха в МА, доц. Дяволов и съм доволна.
Нямах никакви болки след това.
Болката беше емоционална и психическа, физическа болка поне при мен нямаше.
Упойката така и не разбрах кога точно ме хвана, събуждането беше леко... Но не знам каква точно упойка са ми сложили.
На мен ми взеха кръв за пълна кръвна картина в МА, в петък, когато отидох да се потвърди. Не бях яла и пила нищо от вечерта защото си мислех че може в петък да е абразиото, но ме върнаха за понеделник (планово) и в понеделник отидох пак без да съм яла и пила нищо от вечерта.

Съвета ми е да отидеш във вторник гладна и жадна (от 22.00-23.00ч. предната вечер.) Нито храна, нито вода, нито кафе, нито цигари.
Така ще могат да ти направят още веднага кръвните изследвания. Може би веднага ще те приемат, за това си вземи багаж.(Чехли, нощница, дамски пр., мин.вода, нещо сладко- за после, в някои болници искат да си носиш и чаршафи).

Манипулацията е не повече от 5-10 мин. Ако може да се каже че има нещо хубаво в цялата тая тъжна и нелепа ситуация, то това е че нищо няма да усещаш защото ще си с пълна упойка.
Мен ме изписаха още същия ден, към 13.00, защото се чувствах добре и исках да си ходя в къщи, иначе изписват на другия ден.
Би трябвало да дават болнични, но аз по принцип от преди това си бях в болничен до края на седмицата, така че от болницата не знам колко дни дават.
Изписаха ми антибиотик 5 дни. + Вит.В
Не съм кървяла много - само един-два дни...после беше ръждиво зацапване още 3-4 дни.
Не знам кога точно ще бъде другия цикъл. Казаха ми да го чакам като нормален (30дни), но доколкото разбрах може и да се забави до 40тия ден. Ако искаш да питаш и друго, ще мога да ти отговоря чак в понеделник.

Горе главата мила. Трябва да сме силни. И съм сигурна че следващия път ще е успешен до края.

"Само когато е достатъчно тъмно можем да видим звездите."



Тема Re: спря му сърчицетонови [re: Drugo]  
Автор Drugo (непознат )
Публикувано20.11.05 18:27



благодаря ви, че се върнахте към тежките моменти, за да ми помогнете

аз бях на лекар вчера, защото получих кафеникаво зацапване. попаднах на дежурния екип, говорех по- адекватно. дежурният лекар каза, че абразиото се извършва с кюрета, а не с вакуум. тои твърди, че е по- добре за нераждала жена. какво казват вашите лекари. аз ще питам отново, но си мисля че ще получа същия отговор, защото са от един и същ екип. нямам време да търся друга клиника за друго мнение.
отказах абразиото при дежурния екип, защото ембрионът няма да бъде изпратен на генетичен анализ. а аз държа да се знаят причините за миседа.

решила съм да пиша по- дълго за да остане за архива

благодаря ви отново



Тема Re: спря му сърчицетонови [re: Drugo]  
Автор Cat eyes (observer)
Публикувано21.11.05 08:38



Упойка - генерална анестезия- приспиват те, след това може да имаш странен вкус в устата или да ти се кашля. Настоявай за антибиотик, след като се съвземеш или този, който е с теб, нека разпита. Първият път ми дадоха антибиотик след аборта, втория се оказа , че са ми го вливали венозно. При мен имаше разлики в/след двата аборта. Плаках преди седмица и аз в клуба....Имах аборт миналия вторник, сега вече е понеделник, след никакво кървене, изведнъж тупна някакъв голям и странен съсирек , без болки. Някои казват, че после не трябва да кървиш, други - че се случва....При мен беше различно двата пъти - не зная вече на какво да вярвам. Утре съм на докотор, ако разбера нещо свръхестествено или ново, може да го споделя тук. Знам, че не е нужно съчувствие, а да се действа правилно от тук нататък. С две думи- направи аборта и после много внимавай как се развиват нещата...Емоционалната страна няма дори да я зачеквам. Ако имаш въпроси- пиши ми бележка, много мога да ти кажа, от опит, но това не значи, че ще е най-правилното. Бъди силна.

П.П. Процедурата трае не повече от два часа от момента на стъпването ти в болницата до момента на излизането. Самия аборт трае не повече от 15 минути, но си има подготовка преди това, която отнема време, както и след това малко, докато се събудиш и си облечеш дрехите и се разкараш от там.

Редактирано от Cat eyes на 21.11.05 08:42.



Тема Re: спря му сърчицетонови [re: Cat eyes]  
Автор crazy33 (непознат )
Публикувано21.11.05 10:16



Момичетата са ти казали всичко, аз само ще допълня едно нещо - каква ти е кръвната група - резус фактора - ако е отрицателен трябва да ти бият серум - ужасно е важно, а те го пропискат доста често.



Тема Re: спря му сърчицетонови [re: Drugo]  
Автор Liliy (новак)
Публикувано21.11.05 11:32



Здравей и от мен!
Съжалявам за случилото се още повече, че два пъти минах през този ад.
Много е лесно да се дават съвети от страни още повече, че аз нищо не можах да направя за себе си (най вече от незнание).
Ще ти напиша аз какво мисля по въпроса пък ти ще прецениш кое до колко можеш да направиш (в зависимост от обстановката, възможностите, и твоята или на лакаря ти преценка).
Започвам по ред, а ти ще отсееш важното за теб и ще решиш:
1. Преди да направят абразиото е хубаво да се направи микробиология на секрет (цервикален, вагинален) защото веднага след абразиото те покриват с антибоитик и дори да има нещо то може да се излекува. При положение обаче че вече кървиш това незнам дали е възможно.
2. Трябва да се изследва кръв за - токсоплазмоза, листериоза и бруцелоза според мен по същата причина. Специално листериозата и бруцелозата се влияят от доксициклина, а аз точно това пих след абразиото т.е последващи изследвания за малко безпредметни.
3. Може би и сега е момента за изследване на цитомегаловирус. Защото той прави бели ако е активна инфекцията, в противен случай май е безопасен (не можах да намеря много информация)
3. Уговори си генеколога да прати материал за генетична консултация и добра хистология - оказва се че двете неща са доста важни - те ако са направени както трябва давали много информация за причината.
Абразиото е не повече от 10-20 минути - нищо не усещаш, кървенето след това е различно...и цикъла идва след различно време до около 40 дена след абразиото. Каквото и да е положението при теб иди на консултация.
4. След като спря кървенето и мина малко време започнах физиотерапия, може би е най-добре след първият цикъл. Аз направих два курса по 10-15 дни- два последователни месеца. Това е за да се избегнат евентуални сраствания...
5. Следват хиляди изследвания, за които тук доста писахме и питахме....но за тях има време. Първо трябва да се възстановиш физически пък после....

Ти си човека, които трябва да реши какво да се прави и да държиш да стане.
Ти трябва и да прецениш дали да вярваш на фразата "Случва се, няма нужда от изследвания, следващият път ще е успешен !" в крайна сметка ти лягаш на масата за абразио.
Желая ти късмет,силна воля и бързо възстановяване !!!



Тема Re: спря му сърчицетонови [re: Drugo]  
Автор 3te...ki (трите точки :))
Публикувано21.11.05 17:01



За упойката не съм сигурна, при мен все без упойка беше , но аз съм друг случай... Плодът при мен беше вече изпаднал в шийката на матката. А в твоя случай мисля, че е с пълна упойка.

След манипулацията не боли. Кървенето продължава около седмица-10 дни, не е обилно. След това трябва да ти дойде до 40 дни след кюртажа.

Пие се и антибиотик профилактично срещу някоя вътрематочна инфекция!

Това е всичко, свързано с процедурите!



Тема Re: спря му сърчицетонови [re: Liliy]  
Автор Marie-Antoinette (с роля в живота)
Публикувано21.11.05 17:59



Лили, моля те дай малко инфо за тази "БРУЦЕЛОЗА". За първи път чувам, а искам да знам. Или линк ми дай, където е дискутирано, ако е дискутирано в клуба. Благодаря ти предварително.

Всяка глава има своята гилотина.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.