Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:01 26.05.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Яйчниците не отговарят?нови  
Автор full_moon (непознат )
Публикувано24.11.05 13:00



Здравейте мили момичета!
Отдавна не съм влизала във форума, защото исках за известно време да се оттърся от постоянните си мисли за забременяване, лекарства, ин-витро, билки и други подобни. Не че успях (да не мисля де) и ето че отново съм тук.
След второто ми неуспешно ин-витро (т.е. първия път беше ин-витро, а втория икси) се оказа, че всъщност яйчниците ми не отговарят т.е. правя около 8 фоликула по време на стимулацията, но 90 % от тях се оказват кухи. При първия ми опит извадиха 2 яйцеклетки, оплоди се само едната. Втория път извадиха само 1 и тя не се оплоди - не започна да се дели, въпреки че ми бе направено икси.
Лекарите ми казаха, че яйчниците ми не отговаряли и да си помисля за донорска яйцеклетка.
Та искам да попитам - има ли някакви лекарства с които може да се повиши това "отговаряне"?
И дали някоя от вас знае нещо по въпроса?



Тема Re: Яйчниците не отговарят?нови [re: full_moon]  
Автор Cygnus (уверена)
Публикувано24.11.05 13:55



И двата пъти по една и съща схема ли те стимулират? С какво ? В коя клиника?




Тема Re: Яйчниците не отговарят?нови [re: Cygnus]  
Автор full_moon (непознат )
Публикувано24.11.05 16:00



Не, първия път стимулацията ми беше с Меногон в "Тина киркова" - направих 8 фоликула и от тях 2 яйцеклетки. Едната започна да се дели, а другата нещо май не беше тръгнала, но лекаря ми каза, че най-добрата среда била в майката и ми ги трансферираха и двете.
Въобще този първия път направо щях да умра, защото получих нещо като фалшива бременност - всичко беше наред, тестовете ту показваха бременност, ту отрицателни. Чак на кръвния тест се оказа, че не съм бременна, а прокървях някъде около 22 ден от трансфера.

Втория път реших да правя стимулация с Пурегон, да не би кухите фоликули да са от Меногона. Тук вече ситуацията не е много розова и до днес не съм сигурна какво стана. Уж всичко вървеше добре, имах 9 фоликула, а като ми направиха пункцията се оказа, че са само 2. (В същото време, нямах течност в коремната кухина т.е. не са се спукали преждевременно.) Единия кух т.е. само една яйцеклектка. Оплодиха я с ИКСИ, но тя не започна да се дели въобще и не правихме трансфер.
Толкова бях отчаяна, че направо ... всъщност за първи път се почувствах напълно обезкуражена.
А съм на 31 години. При първия преглед лекарите (била съм при доста - от 7 години се надявам) започват с "ух" и "ах, как добре е разположена матката" , "хормони в норма - просто чудесно", "ама при тебе 100 % ще стане" , "толкова си млада"... До скоро и аз самата много вярвах, наистина бях сигурна, че рано или късно ще се получи. Но след второто неуспешно ин-витро вече ... не знам.



Тема Re: Яйчниците не отговарят?нови [re: full_moon]  
Автор ALFl (hoping)
Публикувано24.11.05 16:49



а иксито и него ли го прави в тина киркова? При Валери Йорданов ли беше там първия път ( питам щото при мен всеки месец се възхищаваше на ендометриума , колко бил перфектен, та малко познато ми прозвуча)

The impossible is often the untried


Тема Re: Яйчниците не отговарят?нови [re: full_moon]  
Автор oganche (мила)
Публикувано24.11.05 16:56



Хм, наистина си млада, че да се получават такива ужасни неща при теб. Със скромните си познания бих те посъветвала да направиш изслседвания за определяне на яйчниковия резерв. И....консултирай се с друг лекар.
Разгледай за яйчниковия резерв в този сайт:


Няма да се отчайваш. Мисля, че все ще има някакво решение, преди донорските яйца.
Не си спомням, но би ли казала накратко какви проблеми са открити при вас? Някакви сериозни заболявания, които биха докарали яйчниците до тежко положение?




Тема Re: Яйчниците не отговарят?нови [re: full_moon]  
Автор jam (уверено сладко)
Публикувано24.11.05 17:48



аз на твое място бих си грабнала папката с всичко, което са ти дали написано по повод 2-те процедури (а ако не са ти го дали, отиваш и си го изискваш непременно) и бегом в друга клиника за второ, трето и четвърто мнение!
като четох подробното описание, особено на втория ти опит, и нещо много ми засмърдя, с извинение за израза...

отиди при д-р Владимиров или при д-р Стаменов за консултация и не бързай да се отказваш изобщо!
ако тия от Тина Киркова са ти дали обричаща диагноза след това, което е станало, значи са за ......

успех, ще стане!



Тема Re: Яйчниците не отговарят?нови [re: oganche]  
Автор Cygnus (уверена)
Публикувано24.11.05 17:57



Оги, мацката реагира на стимулация и прави фоликули. Склонна съм да се съглася с мнението на jam , че грешката е на екипа!!!!!! Също препоръчвам поне още 2 лекарски мнения. Тя си има яйчникова дейност и е на 31 - не е редно така да я шашкат!


Редактирано от Cygnus на 24.11.05 17:58.



Тема Re: Яйчниците не отговарят?нови [re: jam]  
Автор solei (непознат )
Публикувано24.11.05 18:08



Аз само не разбрах - и ИКСИ - то ли го прави в "Тина Киркова"? Защото доколкото знам там все още не правят ИКСИ.



Тема Re: Яйчниците не отговарят?нови [re: full_moon]  
Автор xavia (непознат )
Публикувано24.11.05 18:09



аз също мисля, че грешката е на лекарите...понякога не отчитат това, че може да има кухи фоликули /при хормоналните изследвания/, продължават стимулацията, яйцеклетките презряват и не са годни за оплождане..



Тема Re: Яйчниците не отговарят?нови [re: xavia]  
Автор solei (новак)
Публикувано24.11.05 18:11



В тази болница изобщо не проследяват никакви хормони по време на стимулацията. Само на ехографа.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.