Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:10 25.09.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Яйчниците не отговарят?  
Автор full_moon (непознат )
Публикувано24.11.05 13:00



Здравейте мили момичета!
Отдавна не съм влизала във форума, защото исках за известно време да се оттърся от постоянните си мисли за забременяване, лекарства, ин-витро, билки и други подобни. Не че успях (да не мисля де) и ето че отново съм тук.
След второто ми неуспешно ин-витро (т.е. първия път беше ин-витро, а втория икси) се оказа, че всъщност яйчниците ми не отговарят т.е. правя около 8 фоликула по време на стимулацията, но 90 % от тях се оказват кухи. При първия ми опит извадиха 2 яйцеклетки, оплоди се само едната. Втория път извадиха само 1 и тя не се оплоди - не започна да се дели, въпреки че ми бе направено икси.
Лекарите ми казаха, че яйчниците ми не отговаряли и да си помисля за донорска яйцеклетка.
Та искам да попитам - има ли някакви лекарства с които може да се повиши това "отговаряне"?
И дали някоя от вас знае нещо по въпроса?



Тема Re: Яйчниците не отговарят?нови [re: full_moon]  
Автор Cygnus (уверена)
Публикувано24.11.05 13:55



И двата пъти по една и съща схема ли те стимулират? С какво ? В коя клиника?




Тема Re: Яйчниците не отговарят?нови [re: Cygnus]  
Автор full_moon (непознат )
Публикувано24.11.05 16:00



Не, първия път стимулацията ми беше с Меногон в "Тина киркова" - направих 8 фоликула и от тях 2 яйцеклетки. Едната започна да се дели, а другата нещо май не беше тръгнала, но лекаря ми каза, че най-добрата среда била в майката и ми ги трансферираха и двете.
Въобще този първия път направо щях да умра, защото получих нещо като фалшива бременност - всичко беше наред, тестовете ту показваха бременност, ту отрицателни. Чак на кръвния тест се оказа, че не съм бременна, а прокървях някъде около 22 ден от трансфера.

Втория път реших да правя стимулация с Пурегон, да не би кухите фоликули да са от Меногона. Тук вече ситуацията не е много розова и до днес не съм сигурна какво стана. Уж всичко вървеше добре, имах 9 фоликула, а като ми направиха пункцията се оказа, че са само 2. (В същото време, нямах течност в коремната кухина т.е. не са се спукали преждевременно.) Единия кух т.е. само една яйцеклектка. Оплодиха я с ИКСИ, но тя не започна да се дели въобще и не правихме трансфер.
Толкова бях отчаяна, че направо ... всъщност за първи път се почувствах напълно обезкуражена.
А съм на 31 години. При първия преглед лекарите (била съм при доста - от 7 години се надявам) започват с "ух" и "ах, как добре е разположена матката" , "хормони в норма - просто чудесно", "ама при тебе 100 % ще стане" , "толкова си млада"... До скоро и аз самата много вярвах, наистина бях сигурна, че рано или късно ще се получи. Но след второто неуспешно ин-витро вече ... не знам.



Тема Re: Яйчниците не отговарят?нови [re: full_moon]  
Автор ALFl (hoping)
Публикувано24.11.05 16:49



а иксито и него ли го прави в тина киркова? При Валери Йорданов ли беше там първия път ( питам щото при мен всеки месец се възхищаваше на ендометриума , колко бил перфектен, та малко познато ми прозвуча)

The impossible is often the untried


Тема Re: Яйчниците не отговарят?нови [re: full_moon]  
Автор oganche (мила)
Публикувано24.11.05 16:56



Хм, наистина си млада, че да се получават такива ужасни неща при теб. Със скромните си познания бих те посъветвала да направиш изслседвания за определяне на яйчниковия резерв. И....консултирай се с друг лекар.
Разгледай за яйчниковия резерв в този сайт:


Няма да се отчайваш. Мисля, че все ще има някакво решение, преди донорските яйца.
Не си спомням, но би ли казала накратко какви проблеми са открити при вас? Някакви сериозни заболявания, които биха докарали яйчниците до тежко положение?




Тема Re: Яйчниците не отговарят?нови [re: full_moon]  
Автор jam (уверено сладко)
Публикувано24.11.05 17:48



аз на твое място бих си грабнала папката с всичко, което са ти дали написано по повод 2-те процедури (а ако не са ти го дали, отиваш и си го изискваш непременно) и бегом в друга клиника за второ, трето и четвърто мнение!
като четох подробното описание, особено на втория ти опит, и нещо много ми засмърдя, с извинение за израза...

отиди при д-р Владимиров или при д-р Стаменов за консултация и не бързай да се отказваш изобщо!
ако тия от Тина Киркова са ти дали обричаща диагноза след това, което е станало, значи са за ......

успех, ще стане!



Тема Re: Яйчниците не отговарят?нови [re: oganche]  
Автор Cygnus (уверена)
Публикувано24.11.05 17:57



Оги, мацката реагира на стимулация и прави фоликули. Склонна съм да се съглася с мнението на jam , че грешката е на екипа!!!!!! Също препоръчвам поне още 2 лекарски мнения. Тя си има яйчникова дейност и е на 31 - не е редно така да я шашкат!


Редактирано от Cygnus на 24.11.05 17:58.



Тема Re: Яйчниците не отговарят?нови [re: jam]  
Автор solei (непознат )
Публикувано24.11.05 18:08



Аз само не разбрах - и ИКСИ - то ли го прави в "Тина Киркова"? Защото доколкото знам там все още не правят ИКСИ.



Тема Re: Яйчниците не отговарят?нови [re: full_moon]  
Автор xavia (непознат )
Публикувано24.11.05 18:09



аз също мисля, че грешката е на лекарите...понякога не отчитат това, че може да има кухи фоликули /при хормоналните изследвания/, продължават стимулацията, яйцеклетките презряват и не са годни за оплождане..



Тема Re: Яйчниците не отговарят?нови [re: xavia]  
Автор solei (новак)
Публикувано24.11.05 18:11



В тази болница изобщо не проследяват никакви хормони по време на стимулацията. Само на ехографа.



Тема Re: Яйчниците не отговарят?нови [re: full_moon]  
Автор scheti (непознат )
Публикувано24.11.05 19:51



Не се притеснявай. При мен първата стимулация беше неуспешна, яйчниците не отговориха и при 37 ампули пурегон и я прекратиха на осмия ден. Втория път, беше по друга схема, с огромни дози Гонал и Меногон, до 800 мг. дневно, но аз съм на 41 г. От седем фоликула имаше 5 яйцеклетки. Набодоха ги и петте, 4 се оплодиха и ми ги върнаха всичките. Сега чакам. Ужасно е чакането.
Иди в медицински център София при д-р Владимиров, тел. 954-91-02. Страхотен е, въобще целият екип е страхотен, много съм доволна от обслужването, лекари, сестри, всички са много мили и наистина подхождат индивидуално към всеки пациент. Клиниката е на европейско ниво.
Иди поне се консултирай, няма да съжаляваш.



Тема Re: Яйчниците не отговарят?нови [re: scheti]  
Автор opinionated (непознат )
Публикувано24.11.05 23:01



Непременно сменете схемата на стимулация!
Аз имах съвсем същия проблем. След като давахме по 2 500 евро всеки път само за лекарства - за максимални дози Пурегон, после Гонал Ф (по 600 IU и нагоре) и също ме бяха обявили за poor respondent (каквито са 10% от лекуваните), се оказа 4е реагирам 4удесно на Кломид, най-елементарното и евтиното! Всеки има индивидуална реакция. Ако имаш добри лекари, ще намерят твоята схема, но не трябва да ти прилагат само универсално известните!!!!!!!!!!!



Тема Re: Яйчниците не отговарят?нови [re: Cygnus]  
Автор oganche (мила)
Публикувано25.11.05 10:19



Сигнусче, аз също съм съгласна с теб и Джамито. Също й написах да смени лекаря и тактично й дадох сайта на нашият доктор. Просто не бях дръзка, че да не ме нападнат за реклама. Иначе според мен няма друг доктор, който по-добре да прецени положението на една жена, от Д-р Владимиров. Той ще прецени дали да й проверява яйчниковият резерв или нещо друго. Аз също съм на мнение, че няма такъв проблем, още повече че е само на 31. Има мегдан за борба. Но да не гадаем излишно. Като направи консултацията, ще видим каква е хавата?



Тема Re: Яйчниците не отговарят?нови [re: full_moon]  
Автор fuil_moon_ (непознат)
Публикувано25.11.05 14:57



Здравейте, отново момичета, имам проблем с писането в клуба, от "дир-а" ми обещаха, че ще оправят проблема, но се бавят и затова си направих нов Ник и пиша от него докато ми оправят стария.

Значи, сега ще ви отговоря на въпросите.
1. ИКСИ-то го правих в Солун - повлияна от успешните опити на Хийтър и Светило. Там всичко беше както те го описват. Гърците бяха много любезни и пр. Тук стимулацията ми я направи д-р Дамянов. Според него бях направила 9 големи фоликула, но на пункцията гръцкия му колега няколко пъти каза, че фоликулите са само 2 – няма големи, няма малки. Също каза, че не може да са се спукали по пътя, защото нямам течност в коремната кухина. Пълна "мистерия", казвам ви!
Гърците бяха много коректни. Първо ми казаха истината (на което не сме свикнали много, много тука) - фоликулите са два и това е положението. Никога не са били 9??? Второ - единия е кух, има само една яйцеклетка, вероятността да се захване е не повече от 5 %., но все пак нали има такава вероятност. Трето - оплодената яйцеклетка не започна да се дели въобще т.е. те според мен можеха да се направят на ударени и да ми я трансферират, но казаха, че няма смисъл. Не ми взеха пари за трансфер (Отбиха ми 800 евро от 2000-те евро). След това майка ми се обади в клиниката за подробности (тя работи в Атина и знае езика) и се оказа, че не са ми поставяни инжекциите по протокол. На мен Дамянов ми поставяше Орлагутран и Пурегон наведнъж само вечер и всичко мускулно. Не знам дали това има значение, но щом има протоколи значи би следвало да има и различен резултат. Като разбраха това, гърците ми върнаха още 200 евро, а и защото не откриха в изследванията нивата на Естрадиола - той беше нанесен на ръка от Дамянов в протокола.
И така, побъркахме се с мъжа ми. Лошото е, че не знам вече към кого да се обърна. Истината е че съм отчаяна не от резултатите до сега, а от факта, че не зная истината за състоянието си. Не знам дали наистина не реагират яйчниците ми или това е от сгрешения протокол. Не знам дали въобще съм имала 9 фоликула или са си били 2 от самото начало, но тогава Дамянов защо ще ми говори глупости и ще ме праща на екскурзия в Солун, която не искам?
Ох, пак започнах да се разстройвам, май още не съм напълно готова да разкажа цялата история и да споделя всичките си подозрения.
Та това за Солун, ако нещо ви интересува - отговарям.
2. Питахте дали съм имала някакви заболявания. Не никога не са боледували яйчниците ми. Когато започнах най-първите си опити за забременяване с Клостилбегит - около 6 месеца, тъй като всичко беше в норма, се установи непукане на фоликулите ми и гинеколога ми предложи операция т.нар. обелване на яйчниците за да се пукат фоликулите. Направих я - коремна си операция, пак 6 месеца с Клостилбеги но нищо... Тогава спрях опитите за около 1.5 г. След това реших да опитам с ин-витро и така. Иначе при всички изследвания нямам проблеми, тръбите ми са проходими - видели са ги по време на операцията. Хормоните ми са в норма. Но имам дебели кори на яйчниците и фоликулите ми не се пукат за да излезе яйцеклетката от тях. А сега пък кухи и самите фоликули.
Аз много ви благодаря за съветите. Изобщо не бях чувала за съществуване на изследване на яйчниковия резерв.
Освен това много се зарадвах като разбрах, че и при някои от вас организма реагира на едни, и не реагира на други препарати.
При мен наистина това за съжаление не може да се определи. Особено по отношение на втората стимулация - защото както се изрази Jam, нещо позамириса.
Та това е засега, аз май се поувлякох, обикновено и пет реда не мога да драсна, а сега ... множко ми дойде обаче май този път.
Още веднъж благодаря!



Тема Re: Яйчниците не отговарят?нови [re: fuil_moon_]  
Автор ALFl (hoping)
Публикувано25.11.05 15:37



честно да ти кажа, аз не бих му вярвала на Дамянов. Имам лични впечатления от него, макар и не по темата стерилитет и не мисля , че е
1/ добър специалист нито пък
2/ коректен като човек

най-меко казано...
но това си е мое мнение, ти може и да не си съгласиш с него

The impossible is often the untried


Тема Re: Яйчниците не отговарят?нови [re: full_moon]  
Автор via ()
Публикувано25.11.05 15:38



full_moon, съжалявам за неуспехите. Но не се отчайвай, ще видиш, че ще се окаже малко камъчето, което е обърнало каручката.
А пурегона не се ли поставя подкожно по принцип?



Тема Re: Яйчниците не отговарят?нови [re: fuil_moon_]  
Автор Cygnus (уверена)
Публикувано25.11.05 15:46



миличка, сега се сетих за твоя случай, чух за него преди ...(освен ако няма друг подобен на него)
Моят съвет е да потърсиш друг специалист. Ще се получи, ще видиш!


Редактирано от Cygnus на 25.11.05 15:47.



Тема Re: Яйчниците не отговарят?нови [re: via]  
Автор ssi ()
Публикувано25.11.05 17:42



На мен Пурегона ми го поставяха подкожно в ръцете, но разбрах че можело да се поставя и подкожно на корема. Даже едно момиче ми каза, че на корема ефекта бил по-голям, но не знам дали е така.



Тема Re: Яйчниците не отговарят?нови [re: ssi]  
Автор via ()
Публикувано25.11.05 18:03



Да. И на мен ми го поставяха в корема подкожно. (а и по-малко боли). А не знам дали може да се поставя мускулно?!



Тема Re: Яйчниците не отговарят?нови [re: via]  
Автор scheti (непознат )
Публикувано25.11.05 19:17



На мен ми го поставяха мускулно. Дозите бяха доста високи - 600-700 UE затова.
Мисля, че няма значение дали е подкожно или мускулно. Мускулно се прави при големи дози.



Тема Offнови [re: fuil_moon_]  
Автор Wildberry (bitter)
Публикувано25.11.05 21:58



Извън темата - какъв точно е проблема с ника, за да ти помогна.

Empta dolore docet experientia..


Тема Re: Offнови [re: Wildberry]  
Автор fuil_moon_ (непознат)
Публикувано26.11.05 11:48



Когато се опитвам да пусна мнение ми излиза следното съобщение:

"Има проблем! Възможната причина::

Забранено е да изказвате мнения или да оставяте бележки. Причината за тази забрана е: Временно ви се забранява достъпа! Защото публикувате много мнения за кратък период!

Това не винаги е грешка. Възможно е вие сами да я определите като такава, а по-късно да се окаже всъщност нещо много по-просто. Ако смятате, че грешката е заради проблем със сървъра, пишете ни - ще се опитаме да разберем какво точно е "сбъркано" и да го поправим възможно най-бързо.Другият вариант е да се върнете с бутона BACK на предишната страница. "

А това се случи защото когато пусках последното си мнение, кликнах без да искам два пъти последователно на "продължи". Мнението ми се публикува, но от тогава само това съобщение ми се появява.




Тема Re: Offнови [re: fuil_moon_]  
Автор Wildberry (bitter)
Публикувано26.11.05 13:38



Мда, сложила си сама бан без да искаш. Случва се, това е една от големите глупости на дира.
Ще ти върнем стария ник, най-късно понеделник.
Но междувременно пробвай да влизаш с него, може и да се "отпуши".

Успех в начинанията ти!

Empta dolore docet experientia..


Тема Re: Яйчниците не отговарят?нови [re: fuil_moon_]  
Автор tutto bene ()
Публикувано29.01.06 18:32



Случи ми се същото. От 8 сигурни фоликула ми извадиха само 2 яйцеклетки, които не се деляли...Няма да има трансфер. Ами това е. Може да направя копи и пейст на това, което си написала -важи 100% и за мен, макар, че предния път във Варна ми извадиха от 8 фоликула 8 яйцеклетки от тях ми върнаха 4 прекрасни. Но сега след няма и 4 месеца съм в менопауза...




Тема Re: Яйчниците не отговарят?нови [re: tutto bene]  
Автор LaliМодератор (надежда)
Публикувано29.01.06 20:32



Туто, съжалявам
Лекарите дават ли някакво обяснение за това положение?



Тема Re: Яйчниците не отговарят?нови [re: Lali]  
Автор tutto bene ()
Публикувано30.01.06 11:21



Обяснението на единия е, че съм уцелила цикъл без яйцеклетки и това не означавало, че следващия месец няма да имам. Случвало се. А на другия лекар дето ми прави стимулацията ще му се обаждам тепърва.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.