Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:17 06.07.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: спря му сърчицетонови [re: Marie-Antoinette]  
Автор Drugo (непознат )
Публикувано23.11.05 10:24



Около 70 % от всички прекъснати бременостти се дължат на грешки в генетичния код. Това означава, че сперматозоид или яицеклетка с грешно или повредено ДНК са се съединили. Грешката се натрупва с развитието и спира разтежа. Но това не значи, че в бъдеще всички произведени сперматозоиди или всички яицеклетки ще бъдат дефектни. Но има случаи, когато и това се случва, затова се прави ДНК - анализ на родителите. Незнам какво ще пише в отчета, като разбера ще ви пиша.
Ако не се намери намери грешка в генетичния код се търсят инфекции.

Ембрионът е умрял в 8/9 седмица, а абразиото ми е направено в 12 седмица. Ако сега се прави изследване на кръвта за инфекции, могат да бъдат намерени антитела, но не може да се знае със сигурност дали инфекцията е била активна в 8 седмица. Или ако инфекцията е активна сега, не може да се знае дали не е получена след загиването на ембриона. Затова такива изследвания се правят в начална бременност или преди забременяването.

В начална бременост до 7 седмица се изследва прогестерона и гонадотропина. Голяма част миседите, дори след стадия на имплантиране, се дължат на прогестероновата недостатъчност. Защо - незнам. Но при ниски нива се приема прогестерон до 16 седмица. На мен ЧХГ-то в 5 седмица ми беше над 7000. Но прогестерон не ми е изследван.

Изследания за антитела не са ми правени и незнам, ако са правени дали трябва да се повторят. Това като причина за месед е много малка.

Антибиотици не ми предписаха. Предписват само, ако има усложнения. Аз се чуствам добре, дори кървенето ми е много малко.

Как се справяте със самообвиняването. Знам, че това е наи- честия синдром. От вчера ми се въртят страшни мисли в главата.



Тема Re: спря му сърчицетонови [re: Cat eyes]  
Автор Marie-Antoinette (с роля в живота)
Публикувано23.11.05 11:02



Благодаря, Котешки очи! Инфото е интересно.
Във връзка с него, да разкажа една история. Съседката ми в България забраменя и бременността от самото начало беше лоша-тялото непрекъснато се опитваше да изхвърли ембриона, беше тръгнал да излиза и т.н. Та, биха й инжекции прогестерон всеки ден и лежа през цялото време и успя да износи бебето. В този смисъл аз си мислех, че прогестероновите инжекции са по-важни при спонтанни, полу-спонтанни аборти, при ембрион, който е тръгнал да излиза, а не при миссед. При мен нямаше кървене, до 8-ма седмица ембрионът растеше много добре за седмиците си и изглеждаше всичко наред, а изведнъж сърцето спира. Прогестерона има ли пособността да поддържа работеща сърце при ембриона? Аз мислех, че това зависи само и единствено от ембриона, но... Тялото ми още го държеше, не искаше да изхвърля нищо, не знам колко време щеше да си карам така... Та ми се струваха различни проблемите, но може пък и да има връзка. И ха познайте с какво ще занимавам Гинка следващия път! Мерси за инфото още веднъж! Пожелавам на всички здрави бременности следващия път.

Всяка глава има своята гилотина.


Тема Re: спря му сърчицетонови [re: Drugo]  
Автор Marie-Antoinette (с роля в живота)
Публикувано23.11.05 11:31



Ами как се справяме със самообвиняването...Аз вече като латерна повтярам, дано да не е ужасно досадно, но при мен най-вероятната открита причина беше листериоза. Закачила съм я от храната, която съм яла докато бях на море. Аз си мислех, че си правя услуга като нагъвах салати, сирене, риба, а то се оказа обратното. Най-добре е било да си седя в къщи и да си ям домашно приготвено от мен неща. И освен това от 3-4 месеца бях зарязала фолиевата. Действаше ми изнервящо-вземах я почти 2 години редовно и не забременявах. Започнах я пак в 6-та семдица. Ама малко след дъжд качулка...Та думите ми към мен бяха: Искаш да станеш майка, а не можеш да се погрижеш за един ембрион. Спасих си главата като мигновенно смених обвиненията си с надежда и план за следващата бременност. Мисля напред, това е формулата при мен. Другия път ще се напомпам с витамини, ще си седя в къщи, ще приемам само най-добрата храна-чиста и проверена и ще се радвам от първата минута на бременността си и няма да се съмнявам дали ще стигне далеч. Дори и да ми е писано да не успея с бременност, пак ще имам дете. Давам си още максимум 2 години опити и си вземам детенце. Ще бутам количка и ще ходя на родитеслка среща. И детето ми ще бъде най-умното, красивото и талантливото. Решено е. По принцип съм силен човек, гъвкав. Винаги за всичко в живота си имам план Б, имам си и такъв за родителството ми. Грешките си приемам като уроци, а не като повод за самоубийство. Не се самосъжалявам-милиони жени по света са в моето положение. Не се срамувам-борбата ми не е срамна. Представям си живота по два начина: съсипана от мъка, че не забременявам и износвам, с похабено тяло и глава, разрушен брак и без друга цел в живота, който и без това е кратък или грееща от щастие с нашето дете и мъжа ми, грижовна и обичлива майка, доволна на това, което имам дадено, а не вайкаща се за това, което нямам. Вторият начин е моят начин. Пазя си нервите сега, защото ще ми трябват за децата. Имам прекрасно семейство, работа и хобита. И ето така се спасявам. Дано да съм те ободрила с тези лични излияния. Бъди позитивна и мисли напред.

Всяка глава има своята гилотина.


Тема Re: спря му сърчицетонови [re: Marie-Antoinette]  
Автор jam (уверено сладко)
Публикувано23.11.05 11:37



Мари, мисля, че си се ориентирала правилно за прогестерона. аз не считам, че когато един ембрион се е имплантирал успешно в матката, развивал се е до там, че да има вече сърдечен пулс и после внезапно загине, без да настъпи кървене (тоест, имаме мисед аборт) това се дължи на недостатъчно прогестерон, категорично не ми се вярва.
колкото до ЧХГ - неговото нарастване в кръвта е следствие, а не причина за добре развиващ се ембрион. вкарването на ЧХГ отвън с нищо няма да помогне на ембрион, който сам не е способен да произвежда ЧХГ.

на Катайс ще препоръчам да обърне внимание на евентуална имунологична причина за повтарящи се мисед аборти - евентуално наличие на ТАТ/МАТ, на антифосфолипидни антитела, антипротромбин ген и др. под.

на Drugo искам категорично да кажа - никакво самообвиняване! просто няма за какво! ти не си виновна за това, което се е случило. колкото по-скоро се отърсиш и продължиш напред, толкова по-успешна ще бъде борбата. казвам го от позицията на човек с 2 спонтанни аборта.



Тема Re: спря му сърчицетонови [re: jam]  
Автор Lali (пристрастен)
Публикувано23.11.05 12:38



Аз лежах в болница за задържане седем месеца.
Та от опита и обощението ми стигнах до извода, че ако ембриона е увреден нищо не може да го спаси.
Разбира се, докато е жив трябва да се правят всякакви опити за задържането му.
Но ако е здрав и има някакви други проблеми, застрашаващи бременността, с помощта на лекарите мисля, че всичко може да приключи благополучно.



Тема въпрос за бактериянови [re: Drugo]  
Автор dolce (сладка)
Публикувано23.11.05 13:27



Момичета, включвам се с един въпрос. Един цикъл след моя миссед си направих някои изследвания. Влагалищен секрет - ок. Цервикален секрет обаче - Ureaplasma urealyticum М.ч. > 10^ 4. Лекарката каза, че това е най-възможната причина за неуспешната бременност и ме шашна, защото дотогава лежах на приказките за генетичния код и 15те процента малшанс. От друга страна много съм се напатила от лекари и не знам дали и тази не търси някаква бактериална инфекция, от там - антибиотици, пак прегледи...и знаете как е. Получавала се от животни чрез вдишване...това ми е най-странно...
Та моля отговорете ако имате инфо - каква е тази бактерия, възможно ли е да е убила плода и най-лошото пак да се случи при нова бременност?

На всички желая топла прегръдка в студения ден и довеждане на борбата докрай!



Тема Re: спря му сърчицетонови [re: Drugo]  
Автор Rommi (вече търпелива)
Публикувано23.11.05 13:57



Drugo, много съжалявам че при теб ужаса е продължил и в болницата. От все сърце ти пожелавам това да е било последното гадно нещо което ти се случва и от тук на сетне – само хубави неща.

Наистина си събрала много хубава информация.
Ще пробвам да пиша и аз по точките за да е систематизирано и да кажа мойто мнение и инфо.

1. Аз съм чела, че около 30% от бременностите се прекъсват в ранен стадий (до 12седм), но до колкото си спомням ставаше въпрос за всички видове аборти (стонтанни, миседи , химически бременности). Какъв е точно процента на миседите, не съм чела, може наистина да е 15%.

1А. Според статии прочетени в Зачатие, миседите могат да се дължат както на неправилна генетична комбинация в ембриона, така и на Антифосфолипидния синдром.
“Една от причините за усложненията, възникващи в ранните етапи на бременността е в нарушенията в системата на съсирване на кръвта. Поради различни причини кръвта на човека се сгъстява и започва да тече по съдовете с намалена скорост. Възниква по-голям риск за образуване на тромбози. Те, на свой ред, могат да запушат съдовете и да доведат до тежки последствия.”

Тук е цялата статия:


И още няколко статии по темата




За това според мен освен генетични изследвания е хубаво да се направят и имунологични, свързани с онези антитела, които се свързат с антифосфолипидния синдром.

1Б. Друга вероятна причина за миседите, се търси и при повишени антитела на щитовидната жлеза. ТАТ и МАТ.
При мен преди 2 години някъде, и хормоните и Тат и МАт бяха в норма. През май месец съм изследвала само хормони и те бяха в норма, но тогава не ми пуснаха ТАТ и МАТ, а аз реших че щом преди 2 години са били в норма, не е наложително да се изследват. Може би ще е добре да ги пусна пак.

1В. Възмоно е да се причини ако има несъвместимост на резус факторите. Единя е с положителен, другия с отрицателен. Въпреки че има много успешни бременности и това може да е само една от многото вероятни причини. Хубаво е да се изследва Rh на бащата. На жената би трябвало вече да се знае.

2. Аз питах дали ще се прави генетичен анализ на ембриона, вече не помня какво точно ми отговориха, но не взеха въпроса ми на сериозно. Казаха че се прави хистология, (което според мен е различно от генетичен анализ). Както и ми обясниха че това се случва, и просто е било Мал шанс, лош късмет.
Хистологията при мен излезе след 10 раб.дни.
Това което съм чувала и чела от други момичета с миседи, е че в хистологията обикновенно пише едно и също нещо. Така че аз лично не очаквах от това изследване да станат ясни причините. Предварително знаех точно какво ще пише в хистологията. Така и стана. Изречението беше същото. Просто едно заключение, за да могат да ми дадат епикризата. Причина може би ще се открие в генетичните и имунологичните изследвания, пък ако не се открие, това ще значи (според мен) че наистина е било просто ЛОшо стечение на обстоятелствата.

3. За хормоналния анализ в 7 седмица. Не знам дали е трябвало или не, но точно тогава аз питах дали трябват изслевания, казаха ми `Не`. Как ми е лигавицата на дебелина – ` Добре е`. Дори и следващия път да ги изследвам, ако лекуващия лекар не сметне че стойностите са извън норма, тогава какво правим. Или може би ми назначава Утрогестан за всеки случай. Ама ако няма тънка лигавица или прокапване... аз лично не виждам смисъл от Утрогестан.
На мен на 34 ден, (това май е 5 седмица) hCG ми беше над 4100. Не съм имала никакво прокървяване и прокапване, така че мойте разсъждения са, че може би не е имало проблем с нивата на прогестерона. Все си мисля, че ако беше нисък прогестерона, след като е загинал ембриона, щеше на по-ранен етап да получа някакво кървене...а такова изобщо нямаше. Това са си мои разсъждения... може би греша....
Но съм склонна да мисля че има смисъл от хормонален анализ (прогестерон) в 7седм, когато има вероятност от спонтанен аборт. (има прокървяване и тънка лигавица).
4. За изследванията на антителата – нямам точна информация кога е най-добре да се напрявят. Но още преди да ми направят абразиото, говорих с д-р Конова и я питах изрично дали е необходимо да се изслеват антителата преди абразиото. Тя ми каза че не е необходимо, може после, не не е уточнявала след колко време.
5. За бактералната инфекця- също нямам инфо кога е най-подходящото време. При мен изписаха 5 дена антибиотик, така че силно се съмнявам дали има смисъл да правя някакви. Кратко живеещите, ако ги е имало ще са измрели.
6. Съгласна съм.
7. Съгласна съм. Но на мен лично не ми казаха дали трябва да ходя на контролен преглед. Понеже кървенето ми беше слабо, не съм имала след това проблеми, болки или нещо друго, пък и защото сега точно не ми се ходи ...не съм правила такъв преглед.
8. Съгласна съм.

9. Относно новите опити за забременяване. Това е въпрос над който доста разсъждавам... и ми се ще да си сверя часовника с вас и да порасъждаваме повече по тази тема.

Според мен първо трябва да се уточни кой е първия нормален цикъл.
Мисля си, че първия път няма да е точно най-нормалния. По-скоро, може би втория.
В болницата ми казаха, че след 3 месеца (цикъла) може да се започне с новите опити.
Друго мнение на лекар което чух е, че е след 2-рата менструация. Това съвпада и с мойте разсъждения за нормален цикъл.
С лекуващия ми лекар още не съм говорила по този въпрос. Както казах по-горе, още не съм ходила на контроен преглед.

Според мен след една такава принудителна интервенция, хормоналните нива в организма са се доста поразбъркали и смятам, че е необходимо да се даде време организма да влезе в нормалното си физическо състояние.

Другата страна на въпроса е емоционалното състояние.
Аз лично не съм готова да започна нито след 1-вата, нито след 2-рата менструация. Мисля да си дам време, и при всички случаи ще бъде след Нова година. Още повече че при мен по-скоро стана случайно по нормалния начин. Така че дори да започнем с опитите, не очаквам да се случи, още по-малко пък бързо. Ще дам шанс на природата няколко месеца, и евентуално началото на лятото – ще пробвам пак с инсе. Така че... за къде да бързам.

Според вас, Кога вече може да се започне с нови опити?

10. Абсолютно съм съгласна с тази точка, подкрепям всичко написано в нея.
Точно поради тази причина (емоционалния фактор) изобщо не смятам да прибързвам.
Да, искам по-бързо да стане, но в същото време, ако не си обуя маратонките за бързо бягане, просто няма смисъл да заставам на пистата. Трябва да се чувствам емоцонално готова и тогава. Нека да зараснат първо тези рани... защото ако се забави прекалено много следващия положителен тест.... това само ще насипе сол в раните....Борбата изобщо няма да е лесна, така че ще ни трябват доста сили. Когато и да се появи следващия положителен тест, страха и притесненията ще ни върхлетят с такава сила.... че.... А трябва да сме готови и да сме силни за да ги понесем. Следващия път до 4ти месец ще треперим – всеки ден, всеки час, всяка минута...и дори след като мине критичния период, едва ли ще спрем да се притесняваме до края.
За да спечелим битката, ще трябва правилно да планираме стратегията и да разпределим силите си. Прибързването едва ли ще бъде нашия съюзник. Нека използваме времето за да направим нови изслевания и да се заредим с нови сили.

Drugo, Относно антибиотиците – чела съм различни мнения. Едни изписват винаги след интервенция, други не, и само при необходимост. Кой какво разбира под усложнения – това е друга тема. На мен ми изписаха, нищо че нямаше никакви усложнения. Нещо като - `профилактично`. Считам, че е правилно след като е имало намеса, да се пият антиботици, с цел да не се получи (да се предодврати) някаква инфекция. Не мога да ти кажа – “Пий антибиотик”, но бих ти препоръчала да потърсиш поне още някое мнение на ЛЕКАР, дали е редно да пиеш или не.

По въпроса за самообвинението.
...Още преди да повдигнеш въпроса, исках да ти го кажа....
ПО никакъв начин не търси вината в себе си. ТИ не си виновна за това което се е случило .... и по никакъв начин не си можела да го предотвратиш. Сама виждаш че това се е случвало и на други... и то по абсолютно същия начин...В 8-9 седмица спира растежа, и без никакви симптоми, се разбира за това чак към 11-12 седм. Просто сме имали лошия късмет да попаднем в онези проценти – където е средностатистическата грешка на природата. Следващия път обаче – ЩЕ УСпеем.

Сега ти е трудно, пусто и ти се плаче... така че не спирай сълзите... плачи си...Без причина сълзите просто изведнъж рукват.... НЕ ги спирай, плачи си на воля... Това не значи че си слаба...
Точно сега.... тези сълзи не значат това...... Тъгата трябва да се изстрада....За да може след това тази страница да се затвори .... и да се продължи напред. Ако сега не изживееш до край тъгата си... тя винаги ще те преследва... ще те връща непрекъснато назад към спомените.... и няма да ти позволи да направиш следващата крачка напред.

Аз лично гледам да се занимавам с неща които ми достаят положителни емоции. И лично за себе си съм затворила онази страница. Спряла съм да си мисля.... `ами ако аз нещо`...или `Какво можело да бъде`... По 10 пъти на ден си повтарям че това е било просто лошо стечение на обстоятелствата и че това следващия път няма да се повтори... Не изпадам вече в самосъжаление и не се обвинявам за нищо. Та аз направих всичко което зависеше от мен....Опитвам се от цялата случка да взема само хубавото.... и да забравя лошото. Преди имахме 5 години напразни опити, пък ето че ми се случи да забременея. Нищо че беше за кратко и неуспешно. Вече знам – мога да забременявам, мъжа ми може да прави деца.... и щом веднъж се е случило, пак ще се случи. Просто......... Няма начин да няма начин.

На всички желая скорошни бременности, които да завършат с едно ревящо вързопче с розова или синя панделка.

П.п. Моля да ме извинте ако съм ви изморила с дългия си постинг....ама нали си ме знаете че пиша дългичко....


"Само когато е достатъчно тъмно можем да видим звездите."



Тема Re: спря му сърчицетонови [re: Drugo]  
Автор 3te...ki (трите точки :))
Публикувано24.11.05 18:22



Самообвиняването... грешно е, въпреки че май всеки го е изпитвал... Аз лично изчетох мноооооооого инфо из интернет, тук в клуба открих още две-три момичета с такъв проблем и си говорехме доста с тях, споделяхме, ближехме рани заедно, но в крайна сметка времето е това, което те кара да позабравиш и да започнеш отначало с нова доза оптимизъм... На мен лично и след двата аборта ми казаха 6 месеца пазене - за мен тези 6 месеца звучаха като безкрайно дълъг период от време... Но времето си тече... Ако ти кажа НЕ ГО МИСЛИ, ще е тъпо... аз и досега често се сещам... Особено на датите на абортите обикновено съм много тъжна... Но наистина ще видиш как ентусиазмът ти в момента да откриеш къде е бил проблемът лека полека ще се превърне в ентусиазъм отново да опиташ и да загърбиш случилото се... Желая ти УСПЕХ следващия път!!!



Тема Re: спря му сърчицетонови [re: Drugo]  
Автор 3ипpekca (атипична)
Публикувано24.11.05 22:52



Как се справяте със самообвиняването. Знам, че това е наи- честия синдром. От вчера ми се въртят страшни мисли в главата.

Според мене,
сподели пред някого, на когото имаш доверие, всичко за което се обвиняваш (с подробности). И всички страшни мисли. Пред някой, който може да изслуша и спокойно да ти обясни имаш ли изобщо някакво основание за самообвинения.

Успех!

Лекуваме клептомания с клаустрофобия. Тел. 166


Тема благодаря винови [re: Drugo]  
Автор Drugo (непознат )
Публикувано25.11.05 09:25



благодаря ви
чета си темата често, защото ми дава много сила и оптимизъм
опитвам се вече да се хвана за косата и да се измъкна
трудно ми е, няма с кой да споделя. неискам да натоварвам и да плаша приятелки с проблеми като моите /това беше спонтанна бременост след едно неуспешно икси/. приятелки, които нямат или неискат деца, не ме разбират. страхувам се да натоварам излишно съпругът си, той го прие много по- тежко от очакванията ми. А и емоциите около абразиото бяха много тежки. не съм казала на майка си, защото се страхувам, че тя ще го приеме много по- тежко, а пък тя има проблем с кръвното и може да се окаже фатално.
от както се помня, все се боря. дано да издържа още малко. тази стара баварска поговорка, че нещата които не ни убивали ни правели по- силни, може би важи, ама за силните хора, аз вече нямам много сили.
благодаря ви, че ми помогнахте
след малко смятам да разводня малко темата, но мисля че така ще е по- систематизирана




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.