Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:00 27.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Да чакам ли?нови  
Автор Cat eyes (observer)
Публикувано13.11.05 06:07



Здравейте. Боря се с проблемно забременяване, по-скоро износване, от две години. За втори път в рамките на 11 месеца ми се налага да правя кюретаж. Казусът е следния: имам час за вторник за аборт, но ми беше препоръчано да изчакам само да падне; от опит преди 11 месеца знам, че е стояло в мен 4 седмици и не пожела да падне (открит проблем в 12 седмица, плода беше спрял да се развива още в 8ма). Този път е в мен вече 2 пълни седмици и няма намерение да ми идва. Кое е по-малкото зло- да го държа в себе си, чакайки да падне, което явно ще стане трудно ( тревожа се за натравяне на кръвта и прочее усложнения) или да отивам и да ги оставям да ме човъркат пак...Два медицински аборта в рамките на 11 месеца не са ли множко? За справка- спряло е да се развива в средата на 6та седмица, а по план трябва да влизам в 9та днес. Благодаря.

Редактирано от Cat eyes на 13.11.05 06:14.



Тема Re: Да чакам ли? [re: Cat eyes]  
Автор Lali (пристрастен)
Публикувано13.11.05 09:32



Аз лично не бих чакала. Според мен с добър лекар не би трбявало да имаш проблеми.



Тема Re: Да чакам ли?нови [re: Cat eyes]  
Автор jam (уверено сладко)
Публикувано13.11.05 12:43



очевидно правиш т.н. мисед аборт. те сами не падат.
отиди да те кюртират, не чакай повече. не е толкова вредно...

приеми моите съжаления за случилото се. като мине всичко, разтърси се из архивите на клуба и из форумите на Зачатие (www.zachatie.org) за теми и статии по въпроса за повтарящите се миседи.



Тема Re: Да чакам ли?нови [re: Cat eyes]  
Автор MeliМодератор (de profundis)
Публикувано13.11.05 12:55



Не си в България, нали? Помисли дали не е възможно да направиш по - високо ниво на застраховка, което да ти поема и по - качествено медицинско обслужване.




Тема Re: Да чакам ли?нови [re: Cat eyes]  
Автор Marie-Antoinette (с роля в живота)
Публикувано13.11.05 13:03



Cat eyes,
съжалявам за повторната ти неслука. Дано следващият път бъде успешна бременността ти.
И аз мисля, че трябвa да отиваш за кЮретаж. При мен ембрионът спря да се развива в някъде между 8 и 9 седмица, но всички признаци за бременност си бяха налице. Лекарката ми като видя на ехограф какво е положението каза: "Веднага за кЮретаж. Колкото по-бързо, толкова по-добре". Лекарката ми е много добра, вярвам й 100 %. Трябва да търсиш причините, пораdи които се получава така. Чети в архива тук и в www.zachatie.com

Всяка глава има своята гилотина.


Тема Re: Да чакам ли?нови [re: jam]  
Автор alia_alia ()
Публикувано13.11.05 13:56



Като стана дума - това ли е разликата в mised и спонтанен?
Аз така и не разбрах моя случай какъв беше - от толкова лекари -никой не ми каза нищо. В деня, в който видяхме точицата (6-та седмица) и д-р Александров каза, че е рано да се види пулс (не мога да не му вярвам) вечерта като се прибрах от Варна видях кафявото петно. Обадих му се- няма проблем, докато не стане кърваво течението. След 4-5 дни прокървих. Ходих при друг лекар, защото Варна ми е на 120 км, а беше неделя. Тукашният лекар каза " някои жени кървят"- вит. Е, фол. к-на и Дуфастон. Нищо ново.
При Александров ходих след 10 дни. Abortion completed. Може би ден-два преди това видях голям съсирек и спря да ме боли корема.
Това какво е било спонтанен аборт ли?



Тема Re: Да чакам ли?нови [re: alia_alia]  
Автор jam (уверено сладко)
Публикувано13.11.05 14:10



то всички аборти, които не са предизвикани от човешка намеса, се наричат спонтанни.
но при някои аборти, плодът се изхвърля сам от организма чрез кръвотечение, както е било при теб.
при други, зародишът умира, но по някакви причини не се изхвърля, а остава. тези се наричат missed abortion, на български терминът е "задържан аборт".



Тема Re: Да чакам ли?нови [re: jam]  
Автор alia_alia ()
Публикувано13.11.05 14:19



Това ясно, Jam. Мисълта ми е, че явно плодът е спрял развитието си седмица или повече преди да се изхвърли.



Тема Re: Да чакам ли?нови [re: Marie-Antoinette]  
Автор Cat eyes (observer)
Публикувано13.11.05 19:45



Благодаря на всички за отговорите. Снощи изведнъж ме хавана страх и колебание и затова зададох този може би ненужен въпрос. Иначе, не съм писала никога тук, но чета от много отдавна, както и в зачатие, както и знам почти колкото един лекар какво става с мен, направени са ми изследванията, които трябва да се правят още след първия мисед и така нанатък....Желая ви успех в тежката борба.



Тема Re: Да чакам ли?нови [re: Meli]  
Автор Cat eyes (observer)
Публикувано13.11.05 19:47



По ирония на съдбата застраховката ми е е една от най-добрите, да не кажа най-добрата. Лекарят също се води специалист. Въпросът е, че тук действат по малко по-различен принцип от в БГ. Благодаря.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.