Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:14 17.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
*Кратък преглед

Тема HELPPPPP!!!!Помагайте-пак ми трябва инфо...нови  
Автор Meri Popins ()
Публикувано30.10.05 20:58



Утре трябва да направя медикогенетична консултация в Медицинска академия при Кременски. Евентуално ще се прави и хромозомен анализ и каквото друго се наложи.
Въпросите, които ми изникват са няколко:1) Колко струва такъв анализ?2)Може ли да се направи някъде другаде, а не в медицинска същото излседване? (защото нещо им нямам доверие след фалшивата спемграма там и ред други изследвания, които не бяха на ниво)3) За колко време средно стават гтови такива изследвания?
Ще съм благодарна на всякаква информация по въпросите по-горе.
Предварително благодаря.

Редактирано от Meri Popins на 30.10.05 21:00.



Тема Re: HELPPPPP!!!!Помагайте-пак ми трябва инфо...нови [re: Meri Popins]  
Автор jam (уверено сладко)
Публикувано30.10.05 23:16



спермограмите ги прави един човек, а хромозомният анализ - съвсем друг! изобщо не можеш да правиш такива паралели!
струва около 45 лева за двамата и става за минимум 3 седмици.
а на теб защо не ти ги направиха в Плевен като ходи там?



Тема Re: HELPPPPP!!!!Помагайте-пак ми трябва инфо...нови [re: jam]  
Автор Meri Popins ()
Публикувано31.10.05 06:31



Благодаря ти за отговора.
Не ми ги направиха в левен, тъй като все още н знаехме какво ще стане с другите изследвания за антителата.Доц. Конова ми предложида ги направим тук в Сф и аз приех. ПОради тази причина ще ги направим тук.
Вие къде сте правили Вашите изследвания тук или в Плевен?



Тема Re: HELPPPPP!!!!Помагайте-пак ми трябва инфо...нови [re: Meri Popins]  
Автор Missy (amor)
Публикувано31.10.05 08:31



Единствената разлика предполагам е цената на пакета. На мен в Плевен ми излезе около 70лв и за двамата, а сега чувам че било около 100лв. В Сф не знам как е, но ако се навиеш да идваш пак насам да се обадиш хей



Тема Re: HELPPPPP!!!!Помагайте-пак ми трябва инфо... [re: Meri Popins]  
Автор alia_alia ()
Публикувано31.10.05 10:37



Можеш да имаш доверие на лабораторията на доц. Кременски, но според мен първо влез във връзка лично с него. Той е страхотен човек.



Тема Re: HELPPPPP!!!!Помагайте-пак ми трябва инфо...нови [re: Meri Popins]  
Автор skorpi77 (надежда)
Публикувано31.10.05 14:40



Аз в петък си взех резултатите от генетиката от МД. Общо взето се процедира дака:
1. Отиваш на консултация.
2. Записваш си час в лабораторията на 13 етаж - аз чаках 3 сезмици за ред.
3. Взимаш резултата и отиваш на повторна консултация.
На нас ни правиха цитогенетичо, не знам дали имаразлика от хромозомното.
Резултатите излизат за 1 месец +,- 2-3 дни. Тел. на лабораторията е 02 9172491 и се намира на 13 етаж. Моя съвет е да се обадиш веднага да си запишеш час, за да не губиш време. Дано съм ти помогнала. Успех.



Тема Re: HELPPPPP!!!!Помагайте-пак ми трябва инфо...нови [re: skorpi77]  
Автор Meri Popins ()
Публикувано31.10.05 15:41



Благодаря на всички за информацията.
Днес ни взеха пробите за хромозомният анализ и за фактор В на мен.
Нещата станаха изненадващо бързо, въпреки че в началото съвсем ме отчаяха с това чакане, за което ми споменаха.В лабораторията ми казаха, че по-рано от 29.11 няма да стане да ни вземат пробите, ама аз нали съм инат потърсих доц. Тончева, за която се споменава в Зачатие.
Тя се занимава с проблемна бременност, но жената ми обърна голямо внимание и заедно с нея се върнах в лабораторията, при което се оказа че не е необходимо въобще да се чака, както обяснява лекарката в самата лаборатория. Нещата станаха почти веднага, но доц.Тончева е разбран човек и има желание подобно на Конова в Плевен да помага, а не като Георгиева, която ни посрещна пред кабинета си и ни отпрати.
Аз бях настроена да отидем при Кременски, но нещо така и не можах да го намеря, а по телефона ме пратиха при Георгиева, която честно казано ме ядоса доста, защото като и обясних за какво сме ми каза, че не можело да ни направят това изследване и да съм си ходела да си лекувам антителата, а иначе, ако толкова сме настоявани да идем на 13 етаж и ще ни го направят.Дори не си направи труда тая жена да ни обясни, че изследване на В фактор се прави именно при нея.
Много е важно човек да попадне на точния доктор, ако бях чакала днес на вниманието на доц.Георгиева имаше и да си чакам месец напразно, а с помощта на съвестен и разбиращ човек като Тончева нещата се решиха веднага и на момента.
Напълно разбирам, че където и да отиде човек не може всички да му обръщат веднага и на момента внимание, защото е отишъл там точно в дадения момент, но когато стоиш пред празен кабинет и тетрадката за изследвания е празна, а доцентката ти обяснява, че проби се взимат всеки понеделник недоумявам защо се карат хората да чакат толкова дълго. Ясно е, че тези изследвания изискват време, но все пак ........ (последното го пиша защото седях близо до докторката, която взема пробите и видях, че има тетрадка с множество празни места за евентуални пациенти и ни записа веднага след като излезе семейството преди нас) .Винаги може да бъде взета проба нали?
Ами това е от мен. Ще се радвам, ако с написаното успея да помогна на някой да се оправи в целия този лабиринт от изследвания, резултати, доктори и какво ли още не.
Успех момичета!!!!!!!!!!!!!!



Тема Re: HELPPPPP!!!!Помагайте-пак ми трябва инфо...нови [re: Meri Popins]  
Автор morkovche ()
Публикувано01.11.05 18:05



Фактора се казва-V Leiden,извършва се ДНК анализ,а също не е зле и протромбиновия ген да изследваш.На мен ми взеха кръв на 13ти етаж,не съм чакала ред ,веднага на същия ден,в който отидох,също така ми направиха изследванията безплатно!
Успех




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.