Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:10 29.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
*Кратък преглед

Тема Пак по същата теманови  
Автор Olli (минаващ)
Публикувано18.10.05 11:53



............. за неуспешното ин витро. Дълбоко и искрено съчувствам на Туто и Литъл стон, знам, че няма думи, които да ги утешат. И аз съм в същата позиция (не знам защо не си признавам, че съм по-зле). Но не намерих сили да пиша и да коментирам. По-лошото е, че усещам, че вече нямам сили да се справям сама. И искам да попитам някой знае ли добър (съвестен) психолог, който да може да помогне. Аз непрекъснато рева и в същото време непрекъснато се опитвам да не рева, защото вече съм се деформирала от рев. Той ходи прегърбен, влачи крака, с физиономия на тъжно куче и се опитва да се шегува за да сме се разсеяли. Взимаме филм след филм за да не говорим по темата и да го преживеем. А мисля, че трябва да говорим. От друга страна какво да си кажем. Вече стотици пъти си повторихме колко се обичаме и как Господ ни наказва.... Какво още да си кажем.
Ох, дългичко стана, знам, че всичко това ви е познато. Та какво ще кажете за психолог? Преди време (април) едно момиче беше писало, че ходи на психолог и изглежда се беше почувствала по-добре. Защото, ако трябва да живеем, поне да е по-леко.

Редактирано от Olli на 18.10.05 12:27.



Тема Re: Пак по същата теманови [re: Olli]  
Автор Lali (пристрастен)
Публикувано18.10.05 14:37



Виж

.

Бъди силна.



Тема Re: Пак по същата теманови [re: Olli]  
Автор living_stone (непознат )
Публикувано18.10.05 18:13



Мила Оли,
и аз и моето семейство минаваме през същото изпитание.Няма да ти казвам да се успокоиш,че живота продължава не ,защото не е така а ,защото не помага.
Вчера четох постинга на Туто и не посмях да и пиша нищо,не намирам думи,които да значат нещо,които биха помогнали!
Прекрасно е,че със съпруга си се обичате...повтаряйте си го ако ще 10000000000пъти!
Да знаеш,че това е отговора да излезете от тази ситуация.
И не съм съгласна,че Господ ни наказва!Не!
В Йоан 3:16 "16 Защото Бог толкова възлюби света, че даде Своя Единороден Син, за да не погине ни един, който вярва в Него, но да има вечен живот:
17 Понеже Бог не е пратил Сина на света да съди света, но за да бъде светът спасен чрез Него"
Аз вярвам,че ако минаваме през тези изпитания Той ще ни даде сила да се справим и ще ни благослови с мечтаните бебчета!
Вярвайте и вие с половинката,ще видиш,че има защо!

Редактирано от living_stone на 18.10.05 18:14.



Тема Re: Пак по същата тема [re: Olli]  
Автор skorpi77 (надежда)
Публикувано18.10.05 22:23



Незнам какво да ти кажа за успокоение. Кураж! Кураж на теб и на всички нас, ние имаме нужда от него.



Тема Re: Пак по същата теманови [re: Olli]  
Автор alia_alia ()
Публикувано19.10.05 09:49



Мисля, че докато сте двамата-заедно и се обичате, и се чувствате свързани един с друг - нищо не е така страшно. Искам да кажа, че в живота на човек има много изпитания, които Господ или Съдбата му изпращат. И след всяко едно такова човек става по-силен, по-мъдър и по-добър.
Предполагам, че не мога изцяло да почувствам "дупката" в която попада едно семейство след неуспешно ин-витро, но предполагам, че трябва да си говорите за това, да споделяте един с друг как си представяте живота занапред и перспективите и т.н. Мълчанието задълбочава мъката и не помага да се справи човек с изпитанието.
Пожелавам ви кураж и бързо да се възстановите след този шок.



Тема Re: Пак по същата теманови [re: Olli]  
Автор steffy (познат)
Публикувано19.10.05 12:46



А защо не пробваш по-нетрадиционни методи? Понякога докторите изобщо не са в час и само объркват хората още повече, поне аз трудно им се доверявам, особено и откакто се наслушах на какви ли не глупости през първите 3 месеца от бременността ми, когато някои дори ми казваха, че няма да изкарам до края на 3-я месец, изписваха ми прегнил и какво ли не, при положение, че нямах никакви оплаквания, а просто ей така... за всеки случай, просто защото не можеха да ми поставят диагноза - та чух какво ли не - двурога матка, извънматочна бременност, миомен възел, който беше ту на предната, ту на задната стена... и така. Най накрая се оказа, че всъщност имам 2 възела - 1 на предната и 1 на задната стена, които обаче едва ли ще ми създават проблеми за бременността, и засега не са ми създали, макар единия доста да се увеличи.
Така че, моят съвет е - изобщо не приемай за чиста монета всичко, което казват докторите, много от тях изобщо не са в час.
Ако искаш да опиташ нещо различно от инвитро, остави ми бележка и ще ти дом координати на една жена от София, която се занимава с лечение на безплодие с нетрадиционна медицина по системата Тян-ши, ти си решаваш разбира се. Досега аз знам за две нейни пациентки на по 37 години, на които т. нар. "специалисти" са им казали, че няма начин да забременеят, но след лечение при нея са заченали, едната даже вече роди.
Надежда винаги има, не се отказвай! Ако проявиш интерес, остави ми бележка.

Редактирано от steffy на 19.10.05 12:48.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.