Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:28 21.09.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
*Кратък преглед

Тема Моля Ви за помощ!нови  
Автор paw (непознат )
Публикувано13.10.05 14:40



Здравейте момичета!
Моля ви да ме посъветвате какво да правя!В момента съм на Золадекс-на 30.09 ми сложиха 4-тата инжекция!Тогава ходих на мамолог за болки в гърдите-оказа се фиброкистична мастопатия и ми предписа прогестогел!На 13-я ден след като започнах да се мажа ми дойде месечния цикъл!Моля ви да ме посъветвате какво да правя от сега нататък!
Благодаря ви предварително!
Моля се за всички момичета от клуба!
Моля ви вдъхнете ми малко надежда-отчаяна съм!



Тема Re: Моля Ви за помощ!нови [re: paw]  
Автор pinkiwinki (минаващ)
Публикувано13.10.05 15:56



Първо искам да ти кажа да не се отчайваш!
Аз също съм с мастопатия и на всеки 6 месеца ходя на профилактичен. Не знам за какво се пие Золадекс, но предполагам, че е хормонален препарат. Съветвам те да обсъждаш всичко, което приемаш, с гинеколога и мамолога си, защото на мен специално ми казаха да бягам от хормоните. Естествено, когато това е възможно и когато не се налага да се прибягва към тях, поради липса на други възможности. Ако пиеш хормонални таблетки, ходи по-често на преглед за гърдите, имам предвид не на 6, а на 3-4 месеца. Всичко, когато е под контрол, снижава рисковете. За съжаление нещата се смесват много, когато се луташ между мненията на гинеколога и мамолога, но все някак си трябва да се намери "средата".
Относно тоя препарат ПРОГЕСТОГЕЛ - на мен не ми действа изобщо. Всъщност е важно на колко години си, поне аз мисля така, защото на мен лекарката ми каза, че действа на жени в по-напреднала възраст /аз съм на 28, това ми го каза преди 2 г./. Опитвала съм МАСТОДИНОН - има някакъв ефект, но временен, за съжаление. В интерес на истината миналия месец пих БРОМОКРИПТИН и ДУФАСТОН, сега продължавам само с БРОМОКРИПТИНА. Мога да кажа, не знам от кой от двата препарата, но нямах толкова сериозни оплаквания преди цикъла, в сравнение с периода, когато не приемах тези медикаменти. В листовките и на двата видях, че пише, че се вземат и при ПМС, сигурно играят някаква роля. Важното е да не се отчайваш, съветвай се за всичко с лекарите, при които ходиш, и смятам, че всичко ще е наред. Успех!



Тема Re: Моля Ви за помощ!нови [re: pinkiwinki]  
Автор paw (непознат )
Публикувано13.10.05 16:37



Благодаря ти за подкрепата,pinkiwinki!
Наистина ми помогна много!
И аз ти пожелавам успех и много щастие в живота!
Ако някога имаш нужда от приятел винаги можеш да разчиташ на мен!
моят e-mail e:paw_y@abv.bg



Тема Re: Моля Ви за помощ!нови [re: paw]  
Автор meshko1O6 (непознат)
Публикувано14.10.05 14:59



Здравей, аз също съм ползвала прогестогел заради киста на гърдата и мога да кажа, че на мен ми подейства много добре. Вече не се напипва кистата изобщо, а проблеми с цикъла също не съм имала докато го използвах. На мен ми предстоеше ин витро процедура и попитах моя лекар дали да спирам гела, понеже все пак е хормон, но той ми каза, че това е хормон, който се прилага външно и локално и не може да обърка хормоналния баланс. Предполагам, че организмът ти е реагирал на инжекцийте золадекс по-скоро. Най-добре се консултирай с лекаря си. Желая ти късмет и здраве.



Тема Re: Моля Ви за помощ!нови [re: meshko1O6]  
Автор paw (непознат )
Публикувано14.10.05 20:00



Благодаря ти от сърце за отговора и за помощта,мила!И аз ти пожелавам да си здрава и много щастлива!



Тема Re: Моля Ви за помощ! [re: paw]  
Автор md_dm (непознат )
Публикувано17.10.05 16:30



Мога да помогна но ми трябва повече информация по въпроса,slancheva_jena@abv.bg ми е пощата не се притеснявай има изход.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.