Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:43 24.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Питане за Дуфастоннови  
Автор Maprи* (See the life!)
Публикувано20.09.05 10:26



Здравейте момичета,

От месец февруари пия Дуфастон от 14 до 26 ден на цикъла по две хапчета. Искам да попитам дали това е дълъг период това или няма значение. Започнах да го пия за нормализиране на цикъла и стимулация на забременяване. Февруари месец ми правиха изследвания и всичко беше нормално. Имах една - две малки кистички на левия яйчник, но лекарката ми каза че това не е основание за притеснение, а и нямам никакви други "признаци" /не се сещам как да го кажа/ за поликистоза.
Постоянно си повтарям, че нямам основание още да се притеснявам от това че не забременявам, все пак правим опити само от 7 месеца и е нормално все още да не съм, но аз въпреки това се притеснявам .
Другия месец ще направя 27 години и ако не стане нищо до пролетта ще започна сериозно да се притеснявам.
Извинявам се, че стана по дългичка темата, но няма с кого да говоря за това. Мъжа ми е спокоен и се опитва да успокоява и мен, но ..
Благодаря на тези които ще ми дадат съвет или мнението си по темата.

When you wake up and don't see the Sun, you are dead or you are the Sun!


Тема Re: Питане за Дуфастоннови [re: Maprи*]  
Автор Lali (пристрастен)
Публикувано20.09.05 17:17



Направете си една спермограма в клиника по стерилитет най-напред.



Тема Re: Питане за Дуфастоннови [re: Maprи*]  
Автор gabi32 (борбена)
Публикувано21.09.05 22:47



Margi,
за Дуфастона знам, че не бива да започваш да го пиеш преди да настъпи овулацията ти, тъй като той може да я потисне. Оствам с впечатление, че не я следиш. А като всичко е било нормално при изследванията защо го пиеш?Иначе по принцип е рано да се притесняваш, но не е лошо да послушаш съвета на Лали.



Тема Re: Питане за Дуфастоннови [re: gabi32]  
Автор ruriana (новак)
Публикувано22.09.05 12:03



на мен (ми предписаха Дуфастон от 9 до 25 ден от цикъла, заради нисък прогестерон и заради зацапване, което започва след края на цикъла няколко дни до 14 ден. Според лекарката ми се дължи на проггестеронов срив. Сега чувам че подтискал овулацията. къде го пише това????



Тема Re: Питане за Дуфастон [re: ruriana]  
Автор gabi32 (борбена)
Публикувано22.09.05 15:07



Руриана, аз не съм лекар за това не приемай това което ще ти кажа за 100% истина. За потискането цитирах лекаря си, но и други момичета в клуба са споделяли, че това им е казвано от техните лекари. Сигурно твоята лекарка е имала достатъчно основание да ти го предпише по този начин тъй като Дуфастона има доста широко приложение. За повече инфо виж:

http://www.solvay-pharma.bg/preparaty/dufaston.html



Тема Re: Питане за Дуфастоннови [re: ruriana]  
Автор Diana^ (егати пауъра)
Публикувано23.09.05 11:08



ruriana, аз също го пия заради това гадно зацапване. Моето почва 3-4 дни преди М, а понякога продължава и след М по 2-3 дни. Голяма гадост е..
За зацапването ми го предписаха 1 ден след доказана ОВУ по 2 хапчета на ден.
Аз също подкрепям мнението на Габи32, че Дуфастон подтиска Овуто.



Тема Re: Питане за Дуфастоннови [re: Maprи*]  
Автор pinkiwinki (минаващ)
Публикувано24.09.05 10:58



Не знаех, че Дуфастон потиска овулацията, което естествено не означава, че не е така.
А закъснява ли ви цикъла от Дуфастон?



Тема Re: Питане за Дуфастоннови [re: pinkiwinki]  
Автор Maprи* (See the life!)
Публикувано26.09.05 19:53



Благодаря ви момичета за отговорите.
По сериозни изследвания не сме правили поради няколко причини - първо, искахме да изчакаме да видим дали всичко няма да си дойде само на мястото , второ .. живеем в Севлиево, тук няма добри специалисти и аз ходя на лекар в Габрово, но и там не е като в София.., необходимо е време и средства за ходене до Сф, а и незнам къде трябва да отида, дали има проблеми при мен, при мъжа ми, изобщо незнам от къде да започнем. Но каквото и да е, то ще е от началото на 2006, така съм решила.
Дуфастона ми го изписаха за да ми вкарат в норма цикъла, защото беше нередовен, сега с него ми е редовен, всеки месец на точния ден.

When you wake up and don't see the Sun, you are dead or you are the Sun!


Тема подтиска ову-то???нови [re: Maprи*]  
Автор ot4aqna_i_tujna (ot4aqno momi4e)
Публикувано27.09.05 20:01



как така подтиска ову-то?та нали уж го изписват и за стимулиране на овулацията?току що говорих със sarka.на нея са го изписали за подсилване на овулацията и определено не я е подтиснал!а тя го е пила от 10-ти до 25ти ден, т.е.преди овулация и не я е подтиснал!то и аз сигурно ще го почна, защото имам някаква аномалия в цикъла-закъснява ми по 8-9 дена, после ми тече по 2 седмици.успех на всички!



Тема Re: подтиска ову-то???нови [re: ot4aqna_i_tujna]  
Автор jam (уверено сладко)
Публикувано27.09.05 22:00



дуфастонът не е лекарство за стимулиране на овулация!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.