Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:18 09.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Ендометриоза и забременяваненови  
Автор liseto (непознат )
Публикувано09.09.05 15:36



Моля ви, който знае за забременели с диагноза ендометриоза, да напише, за да вдъхне малко кураж на многото с подобна диагноза. Аз съм с такава и след 6 месеца лечение с Дифирилин започнаха опитите и така мина една година, но нищо и пак се почва с ходенето по мъките, но така не ми се тръгва отново по доктори, вече ми се струва,че се депресирам, ама няма начин, ще се държим
Все търся по форума назад във времето, за да намеря момичета забременели, но не намирам, то има толкова много теми, че........



Тема Re: Ендометриоза и забременяваненови [re: liseto]  
Автор Uranija (светъл)
Публикувано09.09.05 15:53



Мила, Лисе!

Аз познавам три момичета, забременели след лечение на ендометриоза.

С първото момиче се запознах случайно още, когато не знаех, че ще ми бъде поставена коварната диагноза. Чакахме заедно лекаря си. Аз - за лапароскопия, тя - за консултация. При нея бременността беше настъпила веднага след възстановяване на цикъла.

Другото момиче е Zlatkap. С нея не се познаваме лично, но редовно си пишем писъмца, много мило момиче. Вече я помолих да напише няколко окуражителни думи на всички нас в темата "Тези, които са на инжекции Золадекс и Диферелин" и съм сигурна, че когато има възможност, ще го направи. При нея бременността е настъпила още преди да се възстанови цикъла.

С третото момиче се запознах преди няколко дни в чата на Зачатие. То е забременяло 9 месеца след приключване на лечението чрез инсеминация.
Сигурна съм, че и при теб нещата ще се подредят. Желая ти късмет и разбира се - съвсем скоро малък сладък бебок!

И ще те помоля - напиши нещичко за всички нас, които все още сме на инжекции, дай ни съвет какво да правим след приключване на лечението, какви грешки да не допускаме... Помагай ни!
Благодаря ти предварително!



Тема Re: Ендометриоза и забременяваненови [re: Uranija]  
Автор liseto (непознат )
Публикувано09.09.05 16:17



Много ти благодаря за това, че толкова бързо се отзова и наистина малко ме поободри днес! Значи все пак има шанс за всички нас

За инжекциите искам да напиша, че при мен нямаше нищо по различно и особено. Имах всички симптоми на климактериум след втората-третата инжекция, като топли вълни, раздразнителност, болки в гърба, но не знам дали тези болки последните са били от инжекциите, защото аз си ги имам по принцип, но тогава се засилиха. Аз имам малко разширени вени и тогава ме боляха повече краката. Така също, като че ли ми падна имунната система след тези инжекции, защото започнах много да настивам и разни други дребни болежки. Може би е добре да се пият някакви витамини ли, имуностимоланти ли...и аз не знам, но докторът не ми е казвал за такива, така че аз не съм пила. Иначе виждам, че много се интересуват за това, дали се напълнява, аз не съм напълняла, но няма никакво, ама никакво желание за секс. Желанието ми се възвърна доста време след като спрях инжекциите, но както се казва, това да е проблема. Иначе през цялото време ме крепеше мисълтта и желанието да свърши лечението и да започнем да правим бебе.
Пиши, ако имаш въпроси!



Тема Re: Ендометриоза и забременяваненови [re: liseto]  
Автор Uranija (светъл)
Публикувано09.09.05 17:04



Мила, аз вече съм към края на лечението и повече ме интересува какво следва след това - как е редно да протичат прегледите, какви изследвания се правят, въобще твоят лекуващ лекар как процедираше?
Ще се радвам, ако ми отговориш!



Тема Re: Ендометриоза и забременяваненови [re: Uranija]  
Автор liseto (непознат )
Публикувано09.09.05 19:50



След като свърших с лечението съм ходила около 4-5 пъти на преглед, за да се провери дали имам овулация, а това става с ултразвук. Ходих някъде на 14 тия ден след мензис. След като се оказа, че имам овулация спрях да ходя. Два пъти ми поставиха инжекция прегнил, които нещо задържа фоликула или нещо такова. И така този месец става една година откакто са свършили и незнам, какво да правя.
Искам да ти кажа да не се притесняваш, защото всичко ще бъде ОК и аз ще ти стискам палци. Виж, че при повечето е станало след инжекциите, когато всичко е изчистено.
Друго не съм правила, но съм чела и мисля да започна да правя някакви упражнения в къщи, защото помагали за ендометриозата, като стягат вътрешните органи и няма къде да се образуват тези огнища.
Чао!



Тема Re: Ендометриоза и забременяваненови [re: liseto]  
Автор sweetcherry (непознат )
Публикувано09.09.05 21:54



Бих искала да се включа и аз в тази до болка позната ми тема.Аз съм писала един път моята история в темата за тези които са на инжекции Золадекс и Деферилин.
И аз съм едно тъжно момиче което повече от всичко иска да има бебе,но за сега без резултат,но надеждата не умира.
Накратко и аз съм оперирана от ендометриоза преминах 6 месения курс на лечение със Золадекс и при мен измина вече година без никакъв резултат и колкото и да неискам и аз отново през октомври тръгвам отново по доктори и всичките му изследвания.
Това което бих искала да кажа аз че след приключването на последната ми инжекция 08 август 2004,цикъла ми се възстанови на 14 октомври 2004,с появата на цикъла ми изчезнаха всичките ми странични ефекти от лекарството,ходих няколко пъти на лекар,бях образувала една киста на другия ми яйчник от 4 см която излезе функционала и изчезна от самосебе си без никакви лекарства.Понякога е възможно появяването на такъв тип киста след приключването на инжекциите поради това че яйчниците са били супер стимулирани.Това го пишеше и в листовката до колкото си спомням,друго нищо по специално не съм правила освен здраво бебеправене.та от октомври тръгвам отново по лекари.Понякога тази борба ми се вижда безкрайна.
Готова съм да отговоря на всякакви въпроси стига да мога.
Пожелавам много късмет на всички нас.



Тема Re: Ендометриоза и забременяваненови [re: liseto]  
Автор zlatkap (зверчето)
Публикувано10.09.05 00:23



здравейте мили момичета,
и аз бях една от вас до скоро и бях започнала да губя надежда че ще се сбъдне мечтата ми...но ето...сега се радвам на малка дъщеричка...
пиша ви тези редове не за да ви дразня а за да ви дам кураж да не се отчайвате, чудото ще се случи на всяка от вас, просто трябва да вярвате...
аз чаках този миг 4 ужасно дълги години, минах през много перипети и се оказа че имам сериозни проблеми, но въпреки всичко успях!
също като вас се лекувах от ендометриоза, която се откри при диагностична лапароскопия, освен това се оказа и че едната ми тръба е запушена което може би е следствие от гадната ендометриоза
и на всичкото отгоре се имах пролактином...
ендометриозата я лекувах със золадекс 3 инжекции и съм забременяла докато чаках да ми дойде цикъла....
това е моята история, накратко
може би някои момичета я помнят но пиша за да вдъхна надежда на онези момичета които вече губят търпение, губят вяра...
и аз бях започнала да се отчайвам и да мисля за инвитро, мислех че само на мен няма да ми се случи това чудо, момичета идваха и си отиваха от този клуб а аз оставах ... но ето че дойде и моят ред , а сигурна съм че скоро ще дойде и вашият...!
желая ви кураж и вяра
останалото е Божа работа



Тема Re: Ендометриоза и забременяваненови [re: zlatkap]  
Автор liseto (непознат )
Публикувано10.09.05 10:06



Здравейте!

Искам да благодаря на всички, които се включиха по темата, защото така сякаш нещата стават по-лесни, като се подкрепяме и като разбрах, че има шанс.
Искам и да кажа едно голямо БЛАГОДАРЯ на Златкар, която намери време да ни разкаже историята си!

Поздрави!



Тема Re: Ендометриоза и забременяване- До sweetcheryнови [re: liseto]  
Автор liseto (непознат )
Публикувано10.09.05 10:10



Искам да те попитам дали след тези месеци ти се появиха симптоми на ендометриоза, защото аз мисля, че имам?



Тема Re: Ендометриоза и забременяваненови [re: liseto]  
Автор Mechtatelkata (минаващ)
Публикувано10.09.05 11:20



И аз си страдам от тази гадна ендометриоза.При лапароскопията уж ми били изгорили огнищата, защото били много малки и всичко било вече наред.Но не ми изписаха нищо да пия и никакви инжекции, а от вас разбрах че се прави.
Ето че сега не ми се пукат фоликулите и се пълнят с кръв или ако се спукат пак се пълнят с кръв.И според лекарката е следствие от ендометриозата.
Не зная дали е възможно само с изгаряне да се премахнат всички клетки на ендометриозата.
Борбата продължава ...
Дано скоро приключи за всички нас




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.