Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:43 30.05.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Търся съвет относно кафеникаво течениенови  
Автор Denstoy (непознат )
Публикувано30.08.05 16:32



Здравейте,
За първи път се включвам, въпреки че от време на време
чета. Търся съвет от тези от вас, които са имали или имат кафяво течение преди цикъл и са намерили причината и лечението. На 33 години съм и незнам дали то не е причина да не става бебето... Всъщност за бебе опитваме от 1 година, защото досега се занимавах все с гинекологични проблеми.
Ето и историята на това пусто течение:
- Преди две години и половина ми гориха раничка на шийката, откриха и хламидии и проведох лечение - антибиотици, горене на раната, след което се появи това течение. Започна да се появява 4-5 дни преди цикъл, изглеждаше тъмно като пръст, след това започна дори 10-12 дни преди цикъл и 1-2 дни след
- Гинекологът който се занимаваше с раната ми трябваше да я изгори втори път, защото била голяма и първия път не я е обработила цялата, но като видя че имам кафяво течение ме прегледа и каза - овулаторно кървене. Тя ми изписа
дуфастон, за да спре и след като спря кървенето изгори раната втори път
- Скоро след това кървенето ми се завърна, смених гинеколога защото много ме изръсваше и отидох на друг. Тя каза, че това вероятно се дължи на две дупчици, мисля че ги нарече ендометриоми, откъдето започва това течение преди цикъл, каза и че ако забременея те ще изчезнат, изписа ми дуфастон, но този път течението въобще не се повлия от дуфастона
- Отново смених гинеколога, третия ми откри бактериална инфекция, лекувахме я, отново ми изписа дуфастон, но нямаше резултат и ме прати при специалист с предполагаем стерилитет и ендометриоза
- Специалистът - гинеколог-ендокринолог - ми изследва хормоните, каза че са наред, откри ми леко поликистозни яйчници и хроничен аднексит. Изписа ми за три цикъла Гравистат 125, по време на които отново имах някакво течение между циклите, но много бледо бежово и не редовно. След тези три цикъла течението ми почти изчезна, като се появяваше само бледо бежово 2 дни преди цикъл. Но това трая само два месеца, сега отново съм с тъмно кафяво течение 5-6 дни преди цикъл и 2 дни след. Докторът ме праща за хистероскопия, защото чрез ултразвуковото изследване не вижда полип, но това не означавало че няма, може и да има. Той изглежда не смята на този етап, че е ендометриоза, или може би няма още достатъчно доказателства за да ме прати на лапароскопия. Затова първо ме праща на хистероскопия.
Само че на мен вече ми е писнало и не ми се занимава, дадох си почивка това лято от доктори. Въпросът ми е ако някой е минал през такова нещо да ме посъветва дали да продължавам с хистероскопия и дали според вас това течение не е причина бебето да не става досега. Така ми е омръзнало това течение, от две години не съм се чувствала като нормална жена, то и бебеправенето много не върви, като съм 2 седмици и повече от месеца или с течение или в цикъл.

Благодаря ви предварително.



Тема Re: Търся съвет относно кафеникаво течениенови [re: Denstoy]  
Автор merkury (непознат)
Публикувано30.08.05 21:12



Здравей, аз също ходя "по мъките" от доста време, не съм имиала точно такова течение като твоето, но знам че и най-малкият проблем - като бялото течение може да е причина да не забременееш. Аз всяко лято си давам почивка като през нея се чувствам страшно виновна.... :) Почини си смени лекаря и УСПЕХ!!!



Тема Re: Търся съвет относно кафеникаво течениенови [re: Denstoy]  
Автор nia72 (vesela)
Публикувано30.08.05 23:52



Zadaljitelno si smeni d-r i to vednaga.Koi normalen d-r gori rani4ka na nerajdala jena,kato ima 4udesno lekarstvo za tu6irane???????Drugo niama da komentiram,ti si pravi izvodi ot kade idva tova te4enie.Uspeh



Тема Re: Търся съвет относно кафеникаво течение [re: nia72]  
Автор Denstoy (непознат )
Публикувано31.08.05 07:48



Аз отдавна смених гинеколога, който ми гори раничките. Обаче никой от следващите не ми е казвал, че не е трябвало да ме горят, като съм нераждала. Кой знае може пък и да не са искали да ме плашат, един от тях каза, че няма връзка между горенето и течението, въпреки че му казах че то оттогава е започнало, друг каза - браво, как хубаво са я изгорили раната. Какво да мисли човек? Сега ми трябва да събера малко морални сили, за да продължа да търся решение. Чудя се дали има тук някое момиче, което е минало през подобно нещо и се е справило, много ще им се зарадвам.



Тема Re: Търся съвет относно кафеникаво течениенови [re: Denstoy]  
Автор Olli (новак)
Публикувано31.08.05 11:04



Здравей, Denstoy. Надявах се някой да ти пише нещо конкретно, защото тук има момичета, които много знаят, но явно кафявото течение не е от често срещаните проблеми, та реших да се включа аз, въпреки, че се съмнявам да съм ти полезна. Аз имам такова течение, понякога наистина се явява 4-5 дена преди М, но понякога почти го няма или се появява за ден. Това съм го казвала на много доктори, по повод началото на стимулации, но на никой не му прави впечатление наличието за такова кафеникаво течение, от което аз съдя, че това не е проблем от решаващо значенеие за забременяването. Никой не ме попита защо или от кога имам такова течение, никой не каза "ама това е много лошо" или нещо такова, просто не му обръщат внимание, само ми обясняват кой ден да считам за първи но М. На мен не са ми горили раничка, нито съм пила от лекарствата, за които говориш. Не знам каква е причината за това течение, нито дали съм права да не му обръщам внимание, но мисля, че проблема ти не е това течение, трябва да търсиш нещо друго. Ако греша, момичетата да ме поправят.
Малко дългичко стана обяснението, можех и по-накратко да ти напиша, че нищо не знам , дано съм била полезна. Успех
P.S. Сега се сещам, че преди време имаше тема за това кой ден да се счита за първи на М и там пишеха момичета със същия проблем, но не се изразяваше притеснение от наличието на кафяво течение.



Тема Re: Търся съвет относно кафеникаво течениенови [re: Denstoy]  
Автор prepatila (непознат)
Публикувано31.08.05 11:26



Здравей и от мен. Аз също имам такова течение, само че при мен се появи преди около година и то след ембриотрансфера. Доктора ми каза че това е от хормоните, поддържат се високи нива. Но на кои точно хормони не мога да ти кажа. Но на мен също не ми каза че тове е нещо ненормално. Дори напротив каза ми да не се притеснявам. Обаче знаеш че тове е невъзможно защото най малкото е гадно няколко дни преди истинския цъкъл да кървиш. Доктора ми каза, че ако три поредни цикъла имам такова кървене трябва да вземам три месеца противозачатъчни за да регулирам цикъла. Аз също имам изгорена раничка но сматам че не това е проблема за предменструалното кървене. Моята раничка е изгорена преди повече от 10 години. Май и аз не можах да ти помогна много, но това е което знам.



Тема Re: Търся съвет относно кафеникаво течениенови [re: prepatila]  
Автор iana27 (непознат)
Публикувано31.08.05 17:36



Здравей и от мен!
И аз да ти кажа много се уплаших когато преди два месеца за първи път ми се появи такова кафяво течение.
Първия месец реших да изчакам втория и ако се повтори да отида на лекар. не съм пила лекарства, не са ми горили раничка, преди около 8 г. ми я тушираха и от тогава нямам проблем с нея.
когато и втория месец ми се появи това течение отидох на лекар, прегледа ме, каза ми ,че нищо няма тревожно и това е типично предменструално течение. каза ми същото като на горното момиче-ако продължава три месеца не е лошо да се вземат противозачатъни, за да се регулира . каза ми ,че се дължи на хормонален дисбаланс понякога, но няма никакъв проблем.
Това е което аз мога да ти кажа относно моя опит.



Тема Re: Търся съвет относно кафеникаво течениенови [re: iana27]  
Автор Denstoy (непознат )
Публикувано31.08.05 22:02



Благодаря за мненията, ето вече две от вас казват за противозачатъчни да регулират цикъла, но аз вече пих три месеца противозачатъчни и след това течението пак си продължи. Аз не искам да пия повече противозачатъчни, нали искам да забременея?!



Тема Re: Търся съвет относно кафеникаво течениенови [re: Denstoy]  
Автор prepatila (непознат)
Публикувано01.09.05 11:35



Здравей отново! Поради същата причина и аз не съм започнала да пия противозачатъчни. Но не го приемай това течение толкова емоционално - прости си действай по бебеправенето и ще видиш че ще се получи. Може би пък при нас да е на нервна почва. Пожелавам ти успех!



Тема Re: Търся съвет относно кафеникаво течениенови [re: Denstoy]  
Автор margo_137 (непознат )
Публикувано08.08.07 10:36



Здрравей!Пиша доста след като това е публикувано за пръв път и се надявам да влизаш все още тук и да четеш и ако си намерила решение за това тъмно течение да ми кажеш.При мен проблема е напълно същия.След конизация обаче-не са ми я горили(не съм раждала) и така действахме. Сега преди цикъл имам тъмно течение и не знам вече какво да правя и на мене ми предписваха дуфастон, но не помогна и не мисля че вече мога да издържа само с ходене по лекари, които да се надпреварват в някаква диагноза...Ще съм ти благодарна ако ми пишеш и си открила решение за твоя(и моя ) проблем!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.