Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:47 28.09.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
*Кратък преглед

Тема Антиовариални и антиспермални антитела?нови  
Автор savina73 (колебаеща се)
Публикувано22.08.05 10:13



До сега всички направени изследвания са ни в норма, но не сме правили имунологични изследвания. При вътрематочни инсеминации антиспермалните, антиовариалните и други антитела могат ли да попречат на оплождането и как точно? Трябва ли да направим тези изследвания и къде е най-добре да ги направим?



Тема Re: Антиовариални и антиспермални антитела?нови [re: savina73]  
Автор Liliy (непознат )
Публикувано22.08.05 11:47



Здравей !
Сега всички ще почнем да те съветваме да говориш с Доц. Конова от Плевен можеш да я попиташ чрез писмо - тя отговаря в рамките на ден два.
В момента мисля че е извън България, но може и да се е прибрала....
Ето телефони в лабораторията 064 886 778 ; 064 886741 адрес на лабораторията : immunelab@abv.bg.
В момента имат някаква програма и голяма част от изследванията са безплатни, но какви точно трябва да направиш ти и дали има смисъл....това трябва да разбереш от нея или др. лекар.

Лично аз плащах само част от изследванията, които не влизат в програмата, но дали на теб ще ти са налага да правиш точно тях...

Аз съм очарована от нея и колежката и генетик - Д-р Ковачева.
Ходих само един път до Плевен след това всички резултати си ги получих по ел. поща. Все пак при мен всичко излезе в норма. Въпреки това те предлагат терапия при следваща бременност, но това още е в процес на обмисляне...

В София доколкото знам ги правят в лаборатория на Д-р Генов, но май е доста скъпо (това можеш да го провериш). На тях нямам телефони, Д-р Генов работи в 1 АГ "Света София" (тел на централата 9202029 /30,31,32,33,34 ) и от там можеш да се свържеш с Д-р Генов и след това с лабораторията.....

Ако пуснеш търсене сигурно ще излезе нещо защото той има статии публикуване в Зачатие или Мама, така че и от там можеш да намериш координати.

Трети вариант е арката на Александровска болница - там има лаборатория по имунология ето телефон на централата 9516996 от там ще те свържат.
Доколкото знам от момичетата тук там също има доцентка, която им обяснява кое защо как..., но аз лично не съм ходила.

Изборът е твой....пиши какво си решила.

Аз не знам къде е най-добре ходила съм само на едно от местата, може би момичетата тук ще ти помогнат да избереш...



Тема Re: Антиовариални и антиспермални антитела?нови [re: savina73]  
Автор ALFl (hoping)
Публикувано22.08.05 12:07



да допълня и аз- антиовариални и антиспермални можеш да направиш и в Бодимед- едните бяха 28 лв, другите вече не помня- към 40лв? Пращат серума в Германия и си получаваш резултата за едните след седмица, за другите след 2 .
А д-р Конова още е в отпуска, ще се върне вероятно след празниците ( 07.09.)



Тема Re: Антиовариални и антиспермални антитела? [re: ALFl]  
Автор savina73 (колебаеща се)
Публикувано22.08.05 20:28



Благодаря на Лили и Алфи за отговорите! Но все пак тези антитела могат ли да попречат на оплождането при вътрематочни инсеминации и как? Забравих да спомена, че нямам предишни бременности и аборти.



Тема Re: Антиовариални и антиспермални антитела?нови [re: savina73]  
Автор midge (мушичка)
Публикувано23.08.05 09:07



Здравей Савина,
виж това:
http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=128
на сайта има още много информация!
Успех ти желая!



Тема Re: Антиовариални и антиспермални антитела?нови [re: savina73]  
Автор meduna (непознат )
Публикувано23.08.05 23:16



Ako ima6 antitela,nezavisimo ot koi , s inseminacia nqma da stane.Edinstvenoto spasenie e ICSI. Ima nqkakuv minimalen 6ans da se oturve6 ot antitelata 4rez lekarstva za stimulirane ili podtiskane na imunnata sistema, no ne pri vsi4ki deistva.Ako pravi6 izsledvaniata pri Genov,toi 6te ti kaje kakvo da pie6.Taka 4e uspeh



Тема Re: Антиовариални и антиспермални антитела?нови [re: meduna]  
Автор imam-vjara (все още)
Публикувано24.08.05 09:22



Вече писах, че при моя първи опит ин витро, нямаше оплодена нито една от 6 извадени яйцеклетки. Предположиха наличие на антитела, които предстои да изследвам (а трябваше преди това..... ама кой да знае). На следващия ден направиха икси, но ембриологът каза, че било един вид спасителна акция и че по принцип шансовете при икси били по-малки от ин витро: ако при ин витро са 25-30%, то при икси пада до 10-11% ми каза. Може ли някой да обясни защо? И въобще - вярно ли е това??!!




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.