Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:48 24.09.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: привет от кюстендилнови [re: ot4aqna_i_tujna]  
Автор Uranija (светъл)
Публикувано28.07.05 09:08



И аз искам да ви пожелая приятно изкарване! Много спокойствие и хубави спомени!
И ... извинявай - нали може да те потормозя с няколко въпросчета?
Искам да знам какви документи са необходими по линия на НОИ при мъжки стерилитет? Гинеколог или уролог трябва да попълни амбулаторната карта? Напиши нещичко и за процедурите за мъже...
Надявам се и ние да успеем да посетим "концлагера" някъде през есента.



Тема Re: привет от кюстендилнови [re: Uranija]  
Автор gracy (объркана)
Публикувано28.07.05 10:32



Урания, при мъжки стерилитет се изисква направление от личния лекар в два екземпляра, в което да е вписана диагноза стерилитет и се прилагат всички документи, с които разполага кандидатстващия - спермограми, изследвания, епикризи и т.н. Всичко това се носи в НОИ заедно с една служебва бележка по образец, в която да са отразени процентите осигуровки за всички социални рискове. Документите се разглеждат в НОИ и при одобрение се издава удостоверение за престой в санаториума. Моите лични впечатления са, че при такава диагноза винаги ще бъдете одобрени стига с осигуровките всичко да е наред. Процедурите за мъже са сходни с тези на жените - вани, кал, магнит, гимнастика и т.н. При постъпването има лекар, който ще ви прегледа и ще назначи процедури - лекарят трябва да види документите и задължително да бъде уведомен за съпътстващи заболявания ако има такива, за приемани медикаменти и т.н. Казвам го, защото например при установено варикоцеле ваните и калта са направо противопоказни. Моят мъж например прави само магнит и гимнастика. Това е. Когато отидете ще видиш, че не е "концлагер" и дори ще ти хареса. Успех!



Тема Re: привет от кюстендилнови [re: gracy]  
Автор Uranija (светъл)
Публикувано28.07.05 11:49



Някъде бях чела, че трябва да се попълни някакъв амбулаторен картон с диагнозата и препоръка за балнеолечение - при жените от специалист акушер-гинеколог. Има ли такова нещо или е достатъчно само направелние от личния лекър?
Много ти благодаря за бързия отговор!



Тема Re: привет от кюстендилнови [re: Uranija]  
Автор gracy (объркана)
Публикувано28.07.05 12:10



На нас не ни искаха такива неща - изобщо цялата процедура беше много проста и не са ни връщали.Най-добре е да отидеш в регионалното НОи ако не си от София, или в централата ако си от София, ст. 125 - отвън са изложени изискванията за сл. бележка и направлението, както и пълния списък на санаториумите, които работят с нои. Служителката е разбрана и ще ти обясни ако нещо не ти е ясно.



Тема пак азнови [re: gracy]  
Автор ot4aqna_i_tujna (ot4aqno momi4e)
Публикувано28.07.05 19:23



ей, здравейте и от ден трети!тука нещо много ми хареса, мислиме да се местиме тука
да ви кажа, че не съм самотен представител на нашия клуб.тука са още prepatila и albena-79.караме заедно процедурите си и поне за сега си прекарваме добре.
voltage, миличка, лили и останал;ите те поздравяват и много се радват за теб!



Тема Re: пак азнови [re: ot4aqna_i_tujna]  
Автор Uranija (светъл)
Публикувано29.07.05 08:05



Браво на вас!
Само че - не така - какво ще стане, ако всички решим да се заселваме в Кюстендил!
И ... продължавам с тъпите си въпроси - дано имате нерви да ми отговаряте:
Има ли условия за престой в санаториума в края на октомври - началото на ноември, така де - закрит басеин и т.н., опишете горе-долу материалната база. Целогодишно ли работи?
Горе-долу колко време преди евентуалното настаняване е нормално да се направи резервация?



Тема Re: пак азнови [re: ot4aqna_i_tujna]  
Автор gracy (объркана)
Публикувано29.07.05 08:57



Мими,нали ти казах, че няма да си сама!?Радвам се, че си прекарвате добре.
Урания, резервацията си я направихме 1 месец по-рано в летния сезон, за есента сигурно ще е още по-лесно. Процедурите нямат нищо общо с лятото, в смисъл,че и лятото, и зимата са си все същите. Базата е малко старичка, но лека полека са започнали да правят ремонт - сега слагаха щори и ремонтираха стаите. После сигурно ще обновят и базата за калолечението и банята. Доколкото ми е известно работят целогодишно. Там товорих и с момичета, които са били в Поморие - базата там била по-добра, но пък процедурите в Кюстендил повече си стрували, а в крайна сметка ти отиваш за тях, не за базата. Забравих да кажа, че в нои трябва да представиш и копие от резервацията.



Тема Re: пак азнови [re: gracy]  
Автор Uranija (светъл)
Публикувано29.07.05 14:28



Грейци /така ли се чете/ - благодаря ти за отговора!

Проблемът е там, че лично за мен калолечението е противопоказно - имам ендометриоза. По скоро бих искала да се откъсна от работната среда и да се възстановя максимално под лекарски контрол след продължителното лечение със Золадекс, като междувременно се подобрят и показателите при съпруга, защото първите месеци след лечението ми са най-важни и надеждни.
Затова ме интересува дали има традиционни условия за релаксация - плувен басейн, фитнес зала, зала за тенис на маса, масажи и подобни или изцяло е наблегнато на калолечението?
Дано не ставам досадна...



Тема Re: пак азнови [re: Uranija]  
Автор gracy (объркана)
Публикувано29.07.05 14:36



Такива екстри няма много много. Зала за тенис няма, и фитнес също. Масажи има, но аз лично не съм доволна от масажиста. Басейн-трябва да ползваш градския басейн, който не е от най-чистите, особено в делничните дни.
Хубавото е обаче минералната вода, която тече и в баните в стаите и е истинско богатство, чистия въздух и спокойствието. Пълноценна почивка обаче ако процедурите са противопоказни за тебе както знаеш може да имаш и на много други места /едно семейство в Кюстендил препоръчаха много Люляците край Габрово, базата била модерна и всичко било на ресторантски и хотелски начала, а имали сключен договор с нои/. Надявам се да съм ти била полезна.



Тема Re: пак азнови [re: gracy]  
Автор Uranija (светъл)
Публикувано29.07.05 15:32



Благодаря ти, много ми помогна!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.