Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:47 28.09.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема АНТИТЕЛА!нови  
Автор escada (sladur :))
Публикувано14.07.05 16:09



Здравейте мили момичета,
пиша ви по повод моите изследвания, които направих при Д-р Генов, а те са антиспермални антитела, антиовариални антитела и фосфолипиден тест.
Току що звъннах по телефона да попитам дали са готови резултатите и една жена ми отговори, че са готови само 2 от тестовете: антиовариалните и фосфолипидния тест и те не били добри.
Попитах я това какво нзачи и тя ми отговори, че имам антитела!
Искам да попитам тези от вас които са се сблъсквали с този проблем, какво следва от тук нататък???
Много съм объркана и притеснена!
Това ли е причината за моето незабременяване до момента?
Имам лошото предчувствие, че и антиспермалните ще са лоши!
А сега накъде, какво трябва да правя от тук нататък???
В събота заминавам на море и чак като се върна ще ходя на консултация с въпросните изследвания, така, че ако някой ми отоговори ще бъда много благодарна!



Тема Re: АНТИТЕЛА!нови [re: escada]  
Автор oganche (мила)
Публикувано14.07.05 16:23



Простете мойто невежество, ама не се ли игнорира проблема с антителата при инсета, инвитро и т.н.? Те май оказват влияние при задържането на вече констатирана бременност или при нормално забременяване, а не на самото оплождане и имплантация?! А до колкото знам, escada, ти нямаш положителен тест след нито едно инсе, нали? Следователно целта ти е да забременееш, а тези антитела на този етап не ти оказват влияние. Поправете ме, ако греша, защото просто си разсъждавам на общи спомени.

Редактирано от oganche на 14.07.05 16:31.



Тема Re: АНТИТЕЛА!нови [re: oganche]  
Автор little_rabbit (Lepus europeus)
Публикувано14.07.05 16:24



Само антиспермалните, Оги. Другите - май не.



Тема Re: АНТИТЕЛА!нови [re: little_rabbit]  
Автор oganche (мила)
Публикувано14.07.05 16:47



Сигнусчето е спец, тя ще каже. А за Мелито не се съмнявам.



Тема Re: АНТИТЕЛА!нови [re: escada]  
Автор escada (sladur :))
Публикувано14.07.05 16:48



Ще бъда много благодарна на Мели ако се включи по темата!



Тема Re: АНТИТЕЛА!нови [re: escada]  
Автор alomita (непознат)
Публикувано14.07.05 16:54



Аз също съм пациентка на д-р Генов. Направиха ми същите изследвания но при мен антифосфолипидните бяха добри, антиовариалните бяха с положителни резултати - но все пак не толкова лоши, но антиспермалните тела бяха положителни и при мен и при съпруга ми - особено при него бяха много зле нещата. Лечението за антиспермалните трябваше да продължи 3 месеца - той пиеше Мака, а аз Сабила, като аз през цялото време пиех и американски аспирин. Какво да ти кажа - аз съм много доволна, защото след месец и половина прием на лекарствата аз се оказах бременна. Това което други лекари не успяха да постигнат за 4 години, той го направи за месец и половина само. Така, че давай смело напред и много, много успех от мен



Тема Re: АНТИТЕЛА!нови [re: alomita]  
Автор escada (sladur :))
Публикувано14.07.05 16:58



Благодаря ти Аломита!
Всичко най-хубаво и на теб!



Тема Re: АНТИТЕЛА!нови [re: escada]  
Автор alomita (непознат)
Публикувано14.07.05 17:02



За всички видове антитела може да прочетеш доста инфо в zachatie.org



Тема Re: АНТИТЕЛА!нови [re: alomita]  
Автор Beни (Майка на Лора)
Публикувано14.07.05 17:09



Здрасти, П! Значи, ако антиспермалните антитела са ти зивишени, това е проблем за забременяването-няма съмнение, но другите могат да бъдат проблем за задържането на бременнсотта и да се проявят по едно или друго време. До колкото знам включително могат да повлияят и на успешния завършк на едно инвитро, но у нас не ги правят предварително - застраховат се с пиене на аспирин.
Аломита, поздравления за забременяването - хубаво е да чуеш, че нящой си е решил проблема най-после и по толкова лесен и прост начен! Пиеш ли още аспирин?



Тема Re: АНТИТЕЛА!нови [re: Beни]  
Автор escada (sladur :))
Публикувано14.07.05 17:19



Здрасти Вени!
Благодаря ти за бързия и точен отговор.
При мен антиспермалните още не са готови, та ще видим какво е положението с тях!
Тези антитела като излезнат резултатите имат ли референтни стойности, т.е. ако ги види неспециалист ще може ли да разбере за какво става въпрос или не?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.