Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:44 26.05.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема ЯМР къде?нови  
Автор Vlas (заета)
Публикувано16.05.05 09:54



Към момичетата, които са си правили ЯМР за пролактином.
Кажете къде и какви парички е това удоволствие.По-точно то самата манипулация май с направление е безплатна, но контраста ми казаха ,че е около190 лв.
Имало такива машинки във военна болница, Ма и Окръжна.
помагайте.



Тема Re: ЯМР къде?нови [re: Vlas]  
Автор jam (уверено сладко)
Публикувано16.05.05 10:16



в Правителствена болница е най-мощният ЯМР на Балканския полуостров. не е много известно, затова не е и много претъпкано с пациенти.
не е вярно, че контрастът струва 190 лв. напротив, цялото изследване струва към 200 лева, ако си без направление.
ако изобщо е необходим контраст за конкретното изследване (щото може и без в някои случаи), струва къде 30-40 лева май...



Тема Re: ЯМР къде?нови [re: Vlas]  
Автор sarka (минаващ)
Публикувано16.05.05 10:20



Здравей,Vlas на мен ми предстои ЯМР началото на юни, аз съм от Русе и тук няма но знам че може да се прави навсякъде с направление. Да безплатно е към ЗК но моята лекарка ми каза че разтвор бият само по тяхна преценка и то рядко биели. Ти мина ли на скенер, аз минах на скенер първо там ми видяха туморчето но им се стори с 2мм по-голямо от нормалното и сега ще мина и резонанс. Скенера също е безплатен но за разтвора платих 60лв. за резонанса незнам каква е цената на разтвора, а и доколкото знам самата цена на резонанса на частно във всеки град е с различна цена. Мен лично ме пращат в Шумен. Доколкото знам вуйна ми си плати резонанса в София в Александровска болница струваше и 280лв. без разтвор. Дано да съм ти помогнала и желая ти успех.



Тема Re: ЯМР къде?нови [re: Vlas]  
Автор Gladly (непознат )
Публикувано16.05.05 10:27



Здравей, от доста време влизам във форума, но тъй като имам още много да уча, не се бях регистрирала и не пишех, но конкретно на твоя въпрос мога да отговоря, ЯМР направих във Военномедицинска академия, на първия етаж/от неофициалния вход/ се намира лаборатория "Астра", на мен ми я препоръчаха като разполагаща с добри специалисти и с много добра техника.Ако имаш направление е безплатно , но си заплащаш контрастното вещество-180лв./разписка никой не ти дава/Ако не се лъжа, часове се записват около 20-то число, може да си запазиш час и по телефона 02/9226020.Ако имаш други въпроси с удоволствие ще ти отговоря. Успех!



Тема Re: ЯМР къде?нови [re: Vlas]  
Автор Elvi. (Коте)
Публикувано16.05.05 11:50



Аз правих през декември в ВМИ- ценобразуването там до ден днешен ми е доста неясно.
На ценоразписа отпред пише, че струва 250лв. Направлението от ЗК е на стойност 150 лв., т.е. разликата от 100 лв би трябвало да е за контрастното вещество.
Да, ама не, със направление искат да се заплати 180 лв. за контарстново вещество. А без напрваление ти казват,че струва 250 + 180лв.
Касова бележка наистина не дават и когато си поисках ми се скараха.

Ако си се запътила натам може да попиташ дали не може да си купиш контрстното вещество от аптека, където струва около 30 лв. и да го занесеш. И в такъв случай колко пари ще ти вземат...

В Правителствена болница ми бяха казли, че за ЯМР трябва да се търси др. Кальонски.

Успех!



Тема Re: ЯМР къде?нови [re: Vlas]  
Автор NVN (expecting)
Публикувано16.05.05 17:07



Поликлиничната част но военна болница.
Цени (последна проверка месец ноември 2003 г.)
С направление - цена 150 лв. - заплаща се от касата (контрастът си го плаща пациентът сам май - извинявай забравила съм)
Без направление - цена 250 лева с контраст - заплаща се от пациента (само ЯМР не полня колко струваше, защото аз си плащах сама януари 2003 г. и съм забравила, а и на мен ми беше снимката с контраст от уговорката още и другото само го бях прочела на вратата)
Одиваш, питат и всичко обясняват много добре. Чакаш към 10 дни като се запишеш.

Моят художник -



Тема Re: ЯМР къде?нови [re: jam]  
Автор NVN (expecting)
Публикувано16.05.05 17:15



За пролактином аз бих посъветвала да не слушаш рентген, скенер, без контраст и други подобни бла-бла. после правиш ново изследване, мъдруват над някакви облаци! При мен в Хамбург в супер модерна клиника без контраст нищо не се виждаше, ама нищо! половин час след това с контраст - 9 мм на 7 мм пролактином. Сама си реши!

Моят художник -

Редактирано от NVN на 16.05.05 17:16.



Тема Re: ЯМР къде?нови [re: jam]  
Автор Vlas (заета)
Публикувано16.05.05 19:22



Явно работата е да пообиколя и да разпитам на място.
Благодарносто на отговорилите ми.Утре се понасям по клиники
Гадост.тъкмо човек реши ,че всичко му е наред и хайде започва се наново кофата с л......та



Тема Re: ЯМР къде?нови [re: Vlas]  
Автор Chana (една)
Публикувано16.06.05 15:22



Чрез ЗК - излиза безплатно самото изследване. За филмите се заплаща по 10лв. на филм /обикновено отиват 2/ ЗК не поема контраста. Струва 168лв + някакъв консуматив за него 35лв. Така че ако правиш
1. чрез ЗК без контраст доплащаш 20лв. /за филмите/,
2. чрез ЗК с контраст доплащаш 20 лв./филми/ + 168лв. /контраст/ + 35лв. /консуматив за контраста/ = 223лв.
3. Без ЗК плащаш и самото изследване, което е около 180 лв. /незнам точно/ и прибавяш останалите "екстри" към него.

Най-добрия апарат е в Правителствена.
Правих ЯМР там на 13.06.2005 - точно преди седмица.
Дават касова бележка, няма никакъв проблем за нищо. Ако имаш направление, не е нужно да търсиш никакъв доктор, на рецепцията или по телефона си запазваш час и те ти обясняват всичко необходимо, което трябва да знаеш.
Сподели какво си направила?

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Chana на 16.06.05 15:28.</EM></FONT></P>

Редактирано от Chana на 16.06.05 15:30.



Тема Re: ЯМР къде? [re: Vlas]  
Автор NVN (expecting)
Публикувано17.06.05 08:16



Аз във военна.

Моят художник -




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.