Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:25 26.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема фоликули  
Автор kamii ()
Публикувано14.06.05 13:09



Здравейте
този месец 2 дни преди очакваната овулация фоликула ми спря да расте.Според мен е от стреса, защото всеки месец преди и по време на овулацията се разтрепервам, разхлопва ми се сърцето, изобщо въпреки стремежа ми да не мисля за това не мога да се успокоя. Купих си успокоителен чай и капки Валериян, но не помагат. Как мислите дали съм за психиятър или да помоля гинеколога да мизпише по сериозно успокоително, например Диазепам, дали ще помгне... Наистина съм много изнервена Дайте ми съвет, моля
Успех на всички



Тема Re: фоликулинови [re: kamii]  
Автор hepito (непознат )
Публикувано14.06.05 14:19



Ехо, ти добре ли си ще пиеш Диазепам или нещо подобно, я моля ти се! Да не си посмяла, та не знаеш ли че те вдигат адски много нивото на Пролактин и каква овулация ще чакаш тогава, че не мога да се сетя, ако питаш мен седни с мъжа си довечера сипи си едно малко направете един хубав мохабет и после в леглото, а там вече си знаеш!
Я да се държи мъжествено!
УСПЕХ! ПРЕГРЪДКИ от една в твоето положение жена!



Тема Re: фоликулинови [re: hepito]  
Автор kamii ()
Публикувано14.06.05 15:40



Благодаря за съвета, но не ми помага никак. Едно малко отдавна не ми връща душевното спокойствие. До там съм стигнала, че се владея и външно уж съм спокойна, ама вътре кво ми е, и буквално се треса от нерви. От няколко месеца дори да имам овулация не мога да спя, сигурно тези нерви си дават приноса за незабременяване. Извинявайте все пак, че ви натоварвам и с моите проблеми
Успех на всички



Тема Re: фоликулинови [re: kamii]  
Автор jam (уверено сладко)
Публикувано14.06.05 15:49



според теб е от стрес, а според гинеколога от какво е?

не си играй с огъня, а си намери друго занимание, което да ти отвлича мислите от овулацията. нещо, свързано с помощ на другите, е най-подходящо.



Тема Re: фоликулинови [re: kamii]  
Автор ledena luna (тъжна)
Публикувано14.06.05 16:38



Ако си толкова изнервена по-добре спи и почини малко. Така си вредиш ужасно много.



Тема Re: фоликулинови [re: kamii]  
Автор Zizou (новобранец)
Публикувано14.06.05 18:26



Здравей!

Моят съвет е да си оттърсиш психиката от мисълта за бебепрвенето. Иначе попадаш в омагьосан кръг - стресът ти влияе върху овулацията, а неуспехът води до нови притеснения и увеличава стреса.

По-добре да се откъснеш малко от това. Хапчетата не са решение. Може би ти трябва нов приоритет или друга по-силна емоция, нова амбиция, ново хоби, нещо, което да те откъсне от мисълта за забременяване. И малко релаксираща програма - един масаж върши чудеса за опънати нерви. И спорт, ако е позволено.

Успех!

За да научиш повече за пътя пред теб, попитай тези, които се връщат.


Тема Re: фоликулинови [re: kamii]  
Автор little_rabbit (стрелец)
Публикувано14.06.05 19:41



Опитай да си измориш тялото - всекидневни разходни на чист въздух, малко упражнения, една бира вечер за фоликулорастеж. И споко , ще стане.



Тема Re: фоликулинови [re: kamii]  
Автор Chana (една)
Публикувано15.06.05 10:54



Може и да е резултат от промените в хормоните, ако си по-чувствителна, да ти оказват влияние. Опитай с нещо хомеопатично, обикновено помагат. Пий си чая и валериановите капки, те помагат, но като ги пиеш по-дълго време. Имаше и една тинктура - мента, глог и валериан май беше, не съм сигурна, може и нея да си пиеш на капки. От хомеопатичните знам Sedatif PC, помагат при такива нервни състояния, смучат се като бонбонки 2х3 пъти на ден. Ами това е, което мога да ти кажа. Посъветвай се с лекаря си и предприеми нещо.
Кусмет.




Тема Re: фоликулинови [re: kamii]  
Автор Olli (новак)
Публикувано15.06.05 11:35



Камии, съгласна съм с всичко, което са написали момичетата преди мен, искам само да допълня. На мен спорта много ми помага, но съм забелязала, че не при всички е така. Не знам на колко години си, но ако имаш време, бих те посъветвала да си се притесняваш спокойно - сама ще се умориш и ще се откажеш и то не след дълго. Всички опити да мислиш за нещо друго, да се опитваш да забравиш и т.н. при мен задълбочават проблема. При мен е така - отдавам се на проблема и притеснението, уморявам се ужасно, направо се изтощавам от притеснение и се отказвам. Не казвам, че при всички помага, просто споделям опит. Но за това трябва много време ...... Май не помогнох много, но при повече мнения по-лесно можеш да намериш своето решение. Успех!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.